Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2022 год по городу Талдыкорган
Решение Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 12 июля 2022 года № 159. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2022 года № 28817
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 4, 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2022 года включительно – 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

Талдықорған қаласы бойынша шетелдіктер үшін 2022 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 12 шілдедегі № 159 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 15 шілдеде № 28817 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" қаулысының 4, 5-тармақтарына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері – болу құнының 0 (нөл) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Талдықорған қалалық мәслихатының хатшысы Т. Ахажан