О внесении изменений в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 72 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 14 ноября 2022 года № 149. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2022 года № 30541. Прекращено действие в связи с истечением срока
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 72 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25827) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 469 444 242,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 35 840 994,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 752 085,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 416,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 426 786 746,8 тысяч тенге;
2) затраты – 472 079 878,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 782 383,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 14 782 357,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 999 973,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 883 085,5 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1 883 085,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 301 104,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 301 104,8 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2022 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда;
2) развитие продуктивной занятости;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда и другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
5) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
6) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;

Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 72 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қарашадағы № 149 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 қарашада № 30541 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 72 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25827 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 469 444 242,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35 840 994,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 752 085,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 64 416,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 426 786 746,8 мың теңге;
2) шығындар – 472 079 878,4мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 782 383,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 14 782 357,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 999 973,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 883 085,5 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1 883 085,5мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 301 104,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 301 104,8 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен 2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайту;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу;
5) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету;
6) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;

7) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
8) оказание социальной помощи детям с инфекцией вируса иммунодефицита человека;
9) обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям "Бақытты отбасы";
10) оказание жилищной помощи гражданам Республики Казахстан, проживающих в городе Байконыр;
11) организацию горячего питания для поддержки социально-уязвимых слоев населения;
12) оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам I группы;
13) содержание спортивных объектов введенных в рамках государственного-частного партнерства;
14) развитие спорта;
15) выкуп жилья;
16) субсидирование пассажирских маршрутов;
17) капитальный и средний ремонт автомобильной дороги;
18) содержание каналов;
19) благоустройство;
20) документацию водных установок;
21) капитальный ремонт здания, благоустройство и водоснабжение государственных органов;
22) дополнительно выделение штатных единиц учреждениям сферы культуры;
23) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета районов и города Кызылорды;
24) инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей;
25) оказание государственной адресной социальной помощи;
26) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

7) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
8) адамның иммун тапшылығы вирусы инфекциясы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
9) "Бақытты отбасы" аз қамтылған отбасыларды қолдау орталығының қызметін қамтамасыз ету;
10) Байқоңыр қаласында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үй көмек көрсету;
11) халықтың осал топтарына қолдау көрсету үшін ыстық тамақ ұйымдастыру;
12) I топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшінің қызмет ақысын төлеу;
13) мемлекеттік-жекешелік әріптестік аясында іске қосылған спорт нысандарын ұстау;
14) спортты дамыту;
15) тұрғын үйлерді сатып алу;
16) жолаушылар маршрутын субсидиялау;
17) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
18) каналдарды ұстау;
19) абаттандыру;
20) суландыру қондырғыларын құжаттандыру;
21) мемлекеттік органдардың ғимаратын күрделі жөндеу, абаттандыру және сумен жабдықтау;
22) мәдениет саласының мекемелеріне қосымша штаттық бірлік бөлу;
23) Қызылорда қаласы мен аудандар бюджеттерінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
24) жер асты және жер үсті инженерлік желілерін түгендеу;
25) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
26) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекет бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

35 242,7
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
10 285 497,5
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
476 503,8
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 123 143,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 442 134,9
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
115 689,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 421 888,6
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
46 119,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
98 471 236,9
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
55 605,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
3 448 863,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 192,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
254 109,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
1 830 776,2
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
33 094 423,3
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
39 935 498,0
760
Управление культуры и спорта области
7 539 901,6
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
6 865 526,3
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
674 375,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 995 329,3
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
781 527,8
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 213 801,5
05
Здравоохранение
7 834 292,0
253
Управление здравоохранения области
7 575 270,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

35 242,7
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 285 497,5
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
476 503,8
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
2 123 143,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 442 134,9
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
115 689,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 421 888,6
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" талантарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
46 119,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
98 471 236,9
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
55 605,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 448 863,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
1 192,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
254 109,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
1 830 776,2
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
33 094 423,3
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
39 935 498,0
760
Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
7 539 901,6
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
6 865 526,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
674375,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 995 329,3
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
781 527,8
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 213 801,5
05
Денсаулық сақтау
7 834 292,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 575 270,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

289 293,9
006
Услуги по охране материнства и детства
278 208,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
70 238,8
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 504,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
48 192,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
46 506,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
30 713,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 024 719,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
48 600,7
030
Капитальные расходы государственного органа здравоохранения
16 060,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 232 748,5
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
227 352,4
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
345 986,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 232,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
747 916,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
259 021,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
259 021,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 108 520,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
26 527 317,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
234 101,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
542 711,0
003
Социальная поддержка инвалидов
1 280 259,7
007
Капитальные расходы государственного органа
3 062,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

289 293,9
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
278 208,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
70 238,8
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 504,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
48 192,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
46 506,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
30 713,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 024 719,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
48 600,7
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
16 060,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 232 748,5
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
227 352,4
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
345 986,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 232,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
747 916,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
259 021,4
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
259 021,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 108 520,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
26 527 317,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 101,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
542 711,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 280 259,7
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 062,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 616 276,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
699 429,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
760 648,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
118 515,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 047,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
289 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 737,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20 887 530,2
261
Управление образования области
533 041,5
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
268 002,0
037
Социальная реабилитация
117 560,0
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
71 853,5
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
75 626,0
752
Управление общественного развития области
48 162,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 162,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 832 804,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 832 804,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
309 743,8
005
Капитальные расходы государственного органа
10 480,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 722 225,9
038
Развитие коммунального хозяйства
2 584,4
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемые в частном жилищном фонде
15 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
959 753,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
13 813 016,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
9 775 232,4
752
Управление общественного развития области
1 999 789,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития

1 616 276,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
699 429,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
760 648,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
118 515,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
14 047,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
289 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 737,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20 887 530,2
261
Облыстың білім басқармасы
533 041,5
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
268 002,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
117 560,0
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындармен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
71 853,5
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
75 626,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
48 162,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 162,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 832 804,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 832 804,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
309 743,8
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 480,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 722 225,9
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2 584,4
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
15 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
959 753,5
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
13 813 016,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
9 775 232,4
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
1 999 789,6
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 538,5
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
102 553,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
534 165,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
8 400,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 886,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
175 328,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
14 157 995,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
311 277,2
002
Субсидирование развития семеноводства
152 797,8
003
Капитальные расходы государственного органа
21 487,8
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
514 991,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
25 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
869 770,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 492,5
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
31 762,5
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
157 005,7
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
1 000 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 172,2
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 235 451,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 304 163,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 926 081,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 939 705,0
064
Регулирование земельных отношений
77 959,0
077
Субсидирование возмещение расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
584 880,0
719
Управление ветеринарии области
2 458 984,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
176 120,0
009
Организация санитарного убоя больных животных

6 538,5
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
102 553,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
534 165,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
8 400,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27 886,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
175 328,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
14 157 995,7
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
311 277,2
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
152 797,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 487,8
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
514 991,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
25 000,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
869 770,0
018
Пестицидтерді (ұлы химикаттарды) залалсыздандыру
2 492,5
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
31 762,5
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
157 005,7
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
1 000 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 172,2
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 235 451,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 304 163,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 926 081,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 939 705,0
064
Жер қатынастарын реттеу
77 959,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
584 880,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 458 984,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 120,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру

365 470,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
383 449,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
140 500,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
242 949,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
143 696,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
143 696,0
299
Управление экономики и финансов области
806 730,8
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
100,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
806 630,8
261
Управление образования области
802 499,8
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесиги"
440 145,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
362 354,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
37 635,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
37 635,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 763 000,7
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
5 039,4
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 067 597,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
690 364,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
220 767,1
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
104 558,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
1 429 083,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
50 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
1 039 824,0
011
Поддержка предпринимательской деятельности

365 470,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
383 449,0
104
Инвестициялар салымдар кезінде балық шаруашылығы, субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
140 500,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
242 949,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
143 696,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
143 696,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
806 730,8
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
100,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
806 630,8
261
Облыстың білім басқармасы
802 499,8
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
440 145,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
362 354,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
37 635,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
37 635,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 763 000,7
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
5 039,4
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 067 597,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
690 364,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
220 767,1
093
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
104 558,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
1 429 083,0
004
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
014
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 039 824,0
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау

4 659,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
264 600,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
70 000,0
760
Управление культуры и спорта области
791 088,2
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
417 845,2
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
373 243,0
120
Аппарат акима области
688 964,7
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
674 909,7
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 055,0
761
Управление по контролю области
273 627,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственного архитектурно-строительного контроля и регулирования трудовых отношений на местном уровне
263 251,4
003
Капитальные расходы государственного органа
10 376,0
14
Обслуживание долга
1 884 265,0
299
Управление экономики и финансов области
1 884 265,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 873 280,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
10 985,0
15
Трансферты
108 351 948,0
299
Управление экономики и финансов области
108 351 948,0
007
Субвенции
96 489 381,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
523 696,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательств
9 433 130,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 905 741,0
3. Чистое бюджетное кредитование
3 782 383,4
Бюджетные кредиты
14 782 357,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
256 663,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
256 663,2
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
256 663,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 826 579,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
622 160,0
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминимумов

4 659,0
015
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
264 600,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
70 000,0
760
Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
791 088,2
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
417 845,2
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
373 243,0
120
Облыс әкімінің аппараты
688 964,7
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
674 909,7
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 055,0
761
Облыстың бақылау жөніндегі басқармасы
273 627,4
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 251,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 376,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 884 265,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
1 884 265,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 873 280,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
10 985,0
15
Трансферттер
108 351 948,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
108 351 948,0
007
Субвенциялар
96 489 381,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
523 696,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 433 130,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 905 741,0
3. Таза бюджеттік кредиттеу
3 782 383,4
Бюджеттік кредиттер
14 782 357,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
256 663,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
256 663,2
088
'Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
256 663,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 826 579,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
622 160,0
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру