О внесении изменения в решение Сырдарьинского районного маслихата от 16 сентября 2020 года № 430 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров о определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20 октября 2022 года № 167. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 октября 2022 года № 30303. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 4 сентября 2023 года № 54
Сноска. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 04.09.2023 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 16 сентября 2020 года № 430 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7648) следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Сырдарьинского района, утвержденных указанным решением:
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации оказывается единовременно и (или) периодически (ежемесячно):
1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара по месту возникновения стихийного бедствия или пожара, без учета среднедушевого дохода, срок оказания не позднее трех месяцев с момента наступления данной ситуации:
на каждого умершего члена семьи единовременно - в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
в случае причинения вреда его имуществу (при наличии подтверждающего документа) в размере 150 (сто пятьдесят) месячных расчетных показателей;
2) лицам (семьям) находящимся в трудной жизненной ситуации, в том числе ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний, заболеваний представляющим опасность для окружающих:
лицам, состоящим на диспансерном учете с туберкулезом, социальная помощь назначается в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей ежемесячно без учета среднедушевого дохода;
лицам, состоящим на диспансерном учете с заболеванием злокачественного новообразования, в том числе острым лимфоидным и миелоидным лейкозом ежемесячно без учета среднедушевого дохода - в размере 7,6 месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированных вирусом иммунодефицита человека состоящим на диспансерном учете назначается ежемесячно без учета среднедушевого дохода в 2 (двух) кратном размере величины прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;

Сырдария аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № 430 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 қазандағы № 167 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қазанда № 30303 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 54 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 04.09.2023 № 54 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сырдария аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № 430 "Әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларын бекiту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7648 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Сырдария ауданының әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларында:
көрсетілген шешімнің 7 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі:
1) азаматқа (отбасына) өмірлік қиын жағдай туындаған сәттен бастап өтініш көрсету мерзімі үш айдан кешіктірмей, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өрт оқиғасы орын алған мекен-жай бойынша әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай көрсетіледі:
қайтыс болған әрбір отбасы мүшесіне - бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда (растайтын құжат болған жағдайда) 150 (жүз елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) өмірлік қиын жағдайда, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі деп танылған азаматтарға (отбасыларға):
туберкулез ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, ай сайын 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тағайындалады;
қатерлі ісік, оның ішінде жедел лимфоидты және миелоидты лейкоз ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға ай сайын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай - 7,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
диспансерлік есепте тұрған адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алынбай, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде ай сайын тағайындалады;

3) детям-сиротам, детям с инвалидностью, детям из многодетных семей, детям оставшимся без попечения родителей, воспитанникам детских домов и детских деревень, детям получающим государственное социальное пособие по случаю потери кормильца, детям у которых оба родителя по возрасту являются пенсионерами или один из которых является лицом с инвалидностью, детям из неполных семей, воспитывающих детей с инвалидностью, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и (или) среднихпрофессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста), в случае, если среднедушевой доход семьи не превышает трехкратного размера прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан О республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
детям из малообеспеченных семей в случае, если среднедушевой доход семьи не превышает величину прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан О республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Социальная помощь вышеуказанным категориям лиц, состоит из ежегодных единовременных платежей в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых высшим учебным заведением в очной форме обучения по востребованным в регионе специальностям, а также единовременных социальных выплат, покрывающих затраты на питание и проживание в размере 72 (семьдесят два) месячных расчетных показателей;
4) на возмещение расходов сопровождающим лицам с инвалидностью первой группы, обеспечиваемым санаторно-курортным лечением в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, единовременно без учета среднедушевого дохода в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов

3) жетім балаларға, мүгедектігі бар балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйлері мен балалар ауылдарының тәрбиеленушілеріне, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алатын балаларға, ата-анасының екеуі де жасы бойынша зейнеткер болып табылатын немесе біреуі мүгедектігі бар болып табылатын балаларға, құрамында бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы, мүгедектігі бар бала тәрбиелеп отырған, толық емес отбасыларындағы балаларға, егер отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейініңүш еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда;
аз қамтылған отбасылардан шыққан балаларға отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспаған жағдайда.
Жоғарыда аталған санаттағы тұлғаларға әлеуметтік көмек өңірде сұранысқа ие мамандықтар бойынша күндізгі оқу нысанында жоғары оқу орны ұсынатын білім беру қызметтерінің құны мөлшерінде жыл сайынғы біржолғы төлемнен, сондай-ақ тамақтануға және тұруға кететін шығындарды өтейтін 72 (жетпіс екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік төлемнен тұрады;
4) оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етілетін бірінші топ мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілерге шығындарын өтеу жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихат хатшысы Е. Әжікенов