О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/27 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 3 октября 2022 года № 22/187. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2022 года № 30219. Утратило силу решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28 марта 2024 года № 14/111.
Сноска. Утратило силу решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28.03.2024 № 14/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жанаозенский городской маслихат Мангистауской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 16 апреля 2021 года № 3/27 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4502) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Лицам, указанным статье 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и в подпункте 2) статьи 10, в подпункте 2) статьи 11, в подпункте 2) статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.";
в пункте 8:
третий абзац подпункта 1) изложить в новой редакции:
"лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
второй абзац подпункта 2) изложить в новой редакции:
"лица, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
третий абзац подпункта 4) изложить в новой редакции:
"лица, приравненные по льготам к лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны (кроме лиц, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции) – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;";
десятый, одиннадцатый абзацы подпункта 4) изложить в новой редакции:
"семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших лиц с инвалидностью, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний– 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
супруга (супруг) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;";
двадцатый абзац подпункта 4) изложить в новой редакции:
"лицам с инвалидностью, которым установлена инвалидность вследствие боевых действий – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;";
подпункты 5), 6) изложить в новой редакции:

Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/27 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2022 жылғы 3 қазанда № 22/187 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қазанда № 30219 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28 наурыздағы 2024 жылғы № 14/111 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 14/111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/27 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4502 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасында:
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында және Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңының 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидада көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
8-тармақта:
1) тармақшаның үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"барлық топтың мүгедектігі бар адамдарына, он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
2) тармақшаның екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балалары – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектігі бар адамдарына, он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
4) тармақшаның үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектігі бар адамдарына, теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;";
4) тармақшаның оныншы, он бірінші абзацтары жаңа редакцияда жазылсын:
"сәуле ауруының салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектігі бар адамдардың, сондай-ақ қайтыс болуы белгіленген тәртіппен Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;";
4) тармақшаның жиырмасыншы абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"ұрыс қимылдары салдарынан мүгедектігі белгіленген мүгедектігі бар адамдарға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;";
5), 6) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:

"5) 1 июня – День защиты детей:
детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
6) 6 июля – День столицы:
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
пятый абзац подпункта 8) изложить в новой редакции:
"лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 10) изложить в новой редакции:
"10) День лиц с инвалидностью Республики Казахстан второе воскресенье октября месяца:
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до шестнадцати лет и детям с инвалидностью первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) детям с инвалидностью до восемнадцати лет, обучающимся на дому, без учета доходов, ежемесячно - в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
второй абзац подпункта 5) изложить в новой редакции:
"студентам – лицам с инвалидностью обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности;";
пятый абзац подпункта 5) изложить в новой редакции:
"студентам, у которых оба или один из родителей являются лицами с инвалидностью первой, второй группы или оба родителя являются пенсионерами;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Жанаозенского городского маслихата Т. Мусаев

"5) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
6) 6 шілде – Астана күні:
барлық топтың мүгедектігі бар адамдарына, он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
8) тармақшаның бесінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"барлық топтың мүгедектігі бар адамдарына, он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
10) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"10) Қазақстан Республикасының Мүгедектігі бар адамдар күні қазан айының екінші жексенбісі:
барлық топтың мүгедектігі бар адамдарына, он алты жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
9-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) он сегіз жасқа дейінгі үйде оқитын мүгедектігі бар балаларға табысын есепке алмай ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;";
5) тармақшаның екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеусіз Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын мүгедектігі бар студенттерге;";
5) тармақшаның бесінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"ата-анасының біреуі немесе екеуі де бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адам немесе екеуі де зейнеткер болып табылатын студенттерге;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы Т. Мусаев