О внесении изменений в решение маслихата от 15 декабря 2021 года № 139 "Об областном бюджете Костанайской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 18 мая 2022 года № 176. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2022 года № 28136
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 139 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25799), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 360 126 736,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 994 604,1 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 084 179,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 511,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 346 014 442,5 тысячи тенге;
2) затраты – 365 625 275,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 320 622,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 952 445,6 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 631 823,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 206 080,7 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 025 241,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 025 241,9 тысячи тенге.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в новой редакции:
"1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100%, за исключением города Рудного – в размере 50,0%;";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 "Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2022 жылғы 18 мамырдағы № 176 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 мамырда № 28136 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25799 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 360 126 736,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 994 604,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 084 179,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 33 511,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 346 014 442,5 мың теңге;
2) шығындар – 365 625 275,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 320 622,3 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 9 952 445,6 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 8 631 823,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 206 080,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 025 241,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 025 241,9 мың теңге.";
11-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғаларға салынатын корпоративтік кіріс салық бойынша 100% мөлшерінде, Рудный қаласын қоспағанда – 50,0% мөлшерінде;";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 18 мая 2022 года
№ 176
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 декабря 2021 года
№ 139
Областной бюджет Костанайской области на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
360 126 736,8
1
Налоговые поступления
10 994 604,1
01
Подоходный налог
2 288 148,5
1
Корпоративный подоходный налог
2 288 148,5
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
Мәслихаттың
2022 жылғы 18 мамырдағы
№ 176 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының 2022 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер
360 126 736,8
1
Салықтық түсімдер
10 994 604,1
01
Табыс салығы
2 288 148,5
1
Корпоративтік табыс салығы
2 288 148,5
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар

8 706 455,6
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
8 690 039,6
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
16 416,0
2
Неналоговые поступления
3 084 179,2
01
Доходы от государственной собственности
2 419 728,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
236 041,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
21 397,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
2 078,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
85 825,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
2 074 387,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 735,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 735,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 526,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 526,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,2
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
0,2
06
Прочие неналоговые поступления
660 190,0
1
Прочие неналоговые поступления
660 190,0
3
Поступления от продажи основного капитала
33 511,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
33 511,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
33 511,0
4
Поступления трансфертов
346 014 442,5
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
97 696 732,5
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
97 696 732,5
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
248 317 710,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
248 317 710,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

8 706 455,6
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
8 690 039,6
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
16 416,0
2
Салықтық емес түсiмдер
3 084 179,2
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 419 728,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
236 041,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
21 397,0
4
Мемлекет меншігінде тұрған, заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
2 078,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
85 825,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
2 074 387,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
2 735,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
2 735,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 526,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 526,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,2
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,2
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
660 190,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
660 190,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
33 511,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
33 511,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
33 511,0
4
Трансферттердің түсімдері
346 014 442,5
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
97 696 732,5
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
97 696 732,5
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
248 317 710,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
248 317 710,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

9 388,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
64 942,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 680,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
27 830 403,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 676 357,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
500 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 045 828,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
216 100,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
61 401,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 211 411,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
700 000,0
3
Лесное хозяйство
2 237 618,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 237 618,3
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 207 867,3
006
Охрана животного мира
29 751,0
5
Охрана окружающей среды
479 797,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
479 797,2
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

9 388,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
64 942,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 680,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
27 830 403,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 676 357,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
500 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 045 828,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
216 100,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
61 401,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 211 411,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
700 000,0
3
Орман шаруашылығы
2 237 618,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 237 618,3
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 207 867,3
006
Жануарлар дүниесін қорғау
29 751,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
479 797,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
479 797,2
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

250 000,0
13
Прочие
10 853 064,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 581 531,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 000,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
30 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 068 695,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
50 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 856 081,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
132 614,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
482 836,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
482 836,3
9
Прочие
7 271 532,7
253
Управление здравоохранения области
85 472,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
58 036,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
27 436,0
257
Управление финансов области
836 839,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
836 839,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
167 099,6
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
167 099,6
261
Управление образования области
4 353 627,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 078 127,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
275 500,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
235 666,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

250 000,0
13
Басқалар
10 853 064,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 581 531,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 000,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
30 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 068 695,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 856 081,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
132 614,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
482 836,3
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
482 836,3
9
Басқалар
7 271 532,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
85 472,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
58 036,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
27 436,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
836 839,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
836 839,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
167 099,6
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
167 099,6
261
Облыстың білім басқармасы
4 353 627,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
4 078 127,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
275 500,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
235 666,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
107 314,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19 759,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 197,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
295 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
63 599,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 262 949,0
1
Социальное обеспечение
4 841 382,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 487 671,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 100 491,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 689 527,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
270 574,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
427 079,0
261
Управление образования области
1 353 711,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 049 502,0
037
Социальная реабилитация
76 491,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
227 718,0
2
Социальная помощь
141 157,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
141 157,0
003
Социальная поддержка инвалидов
141 157,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 280 410,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 174 776,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
181 180,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 331,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
840,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 607,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
107 314,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19 759,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 197,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
295 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
63 599,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 262 949,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 841 382,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 487 671,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 100 491,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 689 527,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
270 574,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
427 079,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 353 711,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 049 502,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
76 491,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
227 718,0
2
Әлеуметтiк көмек
141 157,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
141 157,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
141 157,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 280 410,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 174 776,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 180,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 331,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
840,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 607,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

271 586,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
203 412,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
68 174,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 225 000,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 225 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 225 000,0
071
Развитие газотранспортной системы
1 225 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 243 872,0
1
Сельское хозяйство
19 354 723,0
719
Управление ветеринарии области
1 508 710,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
214 522,0
003
Капитальные расходы государственного органа
462,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
103 053,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
30 448,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
124 358,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
37 238,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
945 224,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 330,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
50 075,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
17 846 013,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 726 707,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

271 586,0
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 412,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
68 174,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 225 000,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 225 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 225 000,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 225 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 243 872,0
1
Ауыл шаруашылығы
19 354 723,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 508 710,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214 522,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
462,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
103 053,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
30 448,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
124 358,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
37 238,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
945 224,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 330,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
50 075,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
17 846 013,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 726 707,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау