О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса по Павлодарской области на 2022 год
Постановление акимата Павлодарской области от 1 марта 2022 года № 61/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2022 года № 27015.
В соответствии с подпунктами 4), 7) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Павлодарской области на 2022 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Павлодарской области Утешова М.О.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области

Павлодар облысы бойынша 2022 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 1 наурыздағы № 61/1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 наурызда № 27015 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 4), 7) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" № 108 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оның Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің орынбасары М.О. Өтешовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Павлодар облысы әкімдігінің

от 1 марта 2022 года
№ 61/1
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 14.12.2022 № 344/5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование направления субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Объемы субсидий из местного бюджета
Мясное и мясо-молочное скотоводство
Ведение селекционной и племенной работы:
1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 61/1 қаулысына
1-қосымша
2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 14.12.2022 № 344/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Субсидияланатын көлем
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Жергілікті бюджеттен субсидиялар көлемдері
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

108 793 357
326 380,071
Всего сумма
326 380,071
Овцеводство
Ведение селекционной и племенной работы:
10
Товарное маточное поголовье овец
голова/случной сезон
2 500
21 410
53 525
Всего сумма
53 525
Свиноводство
11
Ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней
голова/случной сезон
40 000
3 250
130 000
Всего сумма
130 000
Всего
1 589 630
Итого
8 517 332
Примечание:
* - согласно пункта 17 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок, при выделении дополнительных бюджетных средств в следующем финансовом году на основании утвержденного постановления местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по направлениям субсидирования.
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области

108 793 357
326 380,071
Барлық сомасы
326 380,071
Қой шаруашылығы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
10
Қойлардың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы
2 500
21 410
53 525
Барлық сомасы
53 525
Шошқа шаруашылығы
11
Шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу
бас/шағылыстыру маусымы
40 000
3 250
130 000
Барлық сомасы
130 000
Барлығы
1 589 630
Жиыны
8 517 332
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 17-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілген қаулысы негізінде келесі қаржы жылы қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде өтінімдердің келіп түскен күніне және уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады.
Павлодар облысы әкімдігінің

от 1 марта 2022 года
№ 61/1
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 15.09.2022 № 264/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 61/1 қаулысына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 15.09.2022 № 264/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас

50 000
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
7 000
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
3 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 1 марта 2022 года
№ 61/1
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 15.09.2022 № 264/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Критерии
Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
Наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
1.2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) от 1 и выше голов на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
1.3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец (старше 12 месяцев) от 1 и выше голов на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИСС – информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы.

50 000
2
Ірі қара малдың аналық басы
7 000
3
Ұсақ малдың аналық басы
3 000
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 61/1 қаулысына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 15.09.2022 № 264/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау
бағыты
Өлшемшарттар
САЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылғы
1 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
Өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) 600 бастан кем емес болуы
1.2
Ірі қара малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) 1 және одан жоғары басқа дейін болуы;
2) жайылымның болуы
1.3
Ұсақ малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте меншікті қойдың аналық басының (12 айдан асқан) 1 және одан жоғары басқа дейін болуы;
2) жайылымның болуы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖБ – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САЖ – субсидиялаудың ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.