О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2021 года № 101 "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы"
Решение внеочередной ХIV сессии маслихата города Алматы VII созыва от 27 января 2022 года № 108. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2022 года № 26735
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 101 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26001) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 030 714 024 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 813 018 325 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 099 585 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35 369 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 178 226 914 тысяч тенге;
2) затраты – 991 638 961,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 097 244 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 399 396 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 736 396 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22 421 577,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 22 421 577,2 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 8 102 607 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 6 354 778 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 24 099 877 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 280 527 597 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 41 235 175 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 39 607 919 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 141 997 335 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 33 130 113 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХIV сессиясының 2022 жылғы 27 қаңтардағы № 108 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 ақпанда № 26735 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26001 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 030 714 024 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 813 018 325 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 099 585 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 369 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 178 226 914 мың теңге;
2) шығындар – 991 638 961,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 097 244 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 47 399 396 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 47 736 396 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 421 577,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 22 421 577,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 8 102 607 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 6 354 778 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 24 099 877 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 280 527 597 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 41 235 175 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 39 607 919 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 141 997 335 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 33 130 113 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 585 731 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 7 455 360 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 3 674 594 тысячи тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 122 675 382 тысячи тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 21 585 731 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 7 455 360 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 3 674 594 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 122 675 382 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

142 899 892,0
003
Общеобразовательное обучение
60 949 823,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
5 553 274,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 977 576,0
008
Дополнительное образование для детей
5 062 784,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
48 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
69 308 435,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
718 054,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
718 054,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
25 257 718,0
018
Организация профессионального обучения
40 810,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
25 216 908,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029,0
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
297 216,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
297 216,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
5 085 268,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 085 268,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
624 880,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
624 880,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 552,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
78 552,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
11 999 321,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
391 011,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
315 261,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 263 457,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
538 183,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

142 899 892,0
003
Жалпы білім беру
60 949 823,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
5 553 274,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 977 576,0
008
Балаларға қосымша білім беру
5 062 784,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
48 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
69 308 435,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
718 054,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
718 054,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
25 257 718,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
40 810,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
25 216 908,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
297 216,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
297 216,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
5 085 268,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
5 085 268,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
624 880,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
624 880,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 552,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
78 552,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
11 999 321,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 011,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
315 261,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 263 457,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
538 183,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

815 535,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
248 147,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
355 048,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 595,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 068 084,0
05
Здравоохранение
41 235 175,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 614 429,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
68 156,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
2 546 273,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 152 697,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 143 096,0
006
Услуги по охране материнства и детства
327 489,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 571,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 656 541,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 777 578,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 777 578,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 211 224,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
1 211 224,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
35 959,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
35 959,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
26 443 288,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
259 815,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 764,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

815 535,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
248 147,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
355 048,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 595,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 068 084,0
05
Денсаулық сақтау
41 235 175,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
2 614 429,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
68 156,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
2 546 273,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 152 697,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 143 096,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
327 489,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 571,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
6 656 541,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 777 578,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 777 578,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 211 224,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
1 211 224,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
35 959,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
35 959,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
26 443 288,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
259 815,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 764,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

5 324,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
142 581,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
21 828 839,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 152 965,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
39 607 919,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
856 487,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
856 487,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
10 221 682,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 206 316,0
006
Государственная адресная социальная помощь
4 769 953,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 345 667,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
627 433,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 271 158,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 155,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 118 018,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
879 204,0
037
Социальная реабилитация
238 814,0
123
Аппарат акима района в городе
1 005 920,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 005 920,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 000 000,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 000 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
15 344 851,0
003
Программа занятости
7 624 070,0
007
Оказание жилищной помощи
55 500,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

5 324,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
142 581,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
21 828 839,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 152 965,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
39 607 919,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
856 487,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
856 487,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
10 221 682,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 206 316,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 769 953,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 345 667,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
627 433,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 271 158,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 155,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 118 018,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
879 204,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
238 814,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 005 920,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 005 920,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 000 000,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 000 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
15 344 851,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 624 070,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
55 500,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек

2 056 764,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 088 271,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 320 368,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
284 569,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
438 291,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
477 018,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000 000,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 606,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 606,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
6 016 355,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 189 163,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
48 124,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 782 385,0
026
Капитальные расходы государственного органа
724 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
145 920,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 722 481,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
349 860,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
54 422,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
126 997 335,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
25 651 432,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 549 727,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 541 705,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
7 560 000,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
5 299 311,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 299 311,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
1 286 458,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне

2 056 764,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 088 271,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 320 368,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
284 569,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
438 291,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
477 018,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
1 000 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000 000,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 606,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 606,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
6 016 355,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 189 163,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
48 124,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 782 385,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
724 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
145 920,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 722 481,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
349 860,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
54 422,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
126 997 335,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
25 651 432,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 549 727,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 541 705,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
7 560 000,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
5 299 311,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 299 311,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
1 286 458,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

169 858,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 757,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196 458,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
21 585 731,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
21 585 731,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
21 585 731,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 455 360,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 601 459,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 500,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
247 833,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
48 282,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
182 213,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
601,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
801,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
400 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
175 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
522 493,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
826 139,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
826 139,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
4 770 958,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
182 982,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
2 614 832,0
005
Развитие объектов экосистемы
1 234 077,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
573 214,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
165 853,0

169 858,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 757,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196 458,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
21 585 731,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
21 585 731,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
21 585 731,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 455 360,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 601 459,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 500,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
247 833,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
48 282,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
182 213,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
601,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
801,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін
400 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
175 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
522 493,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
826 139,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
826 139,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
4 770 958,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 982,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
2 614 832,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
1 234 077,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
573 214,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
165 853,0

4 756 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
372 645,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
5 840 185,0
031
Строительство комплекса административных зданий
5 840 185,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
2 106 304,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 106 304,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
6 402 013,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 402 013,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 250 337,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 250 337,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
15 549 200,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
15 249 200,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 232 862,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 232 862,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 536 084,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
6 155 490,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 360,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
367 234,0
14
Обслуживание долга
7 332 671,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
7 332 671,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 328 376,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

4 756 083,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
5 840 185,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
5 840 185,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
2 106 304,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 106 304,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
6 402 013,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 402 013,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 250 337,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 250 337,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
15 549 200,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
15 249 200,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 232 862,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 232 862,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 536 084,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 155 490,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 360,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
367 234,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 332 671,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
7 332 671,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 328 376,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету