О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2021 года № 101 "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы"
Решение внеочередной ХХVII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 30 сентября 2022 года № 176. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 6 октября 2022 года № 30050
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 101 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26001) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 196 055 254,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 941 799 542 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 14 622 953,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 941 344 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 212 691 415 тысяч тенге;
2) затраты – 1 155 724 638,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 803 551 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 62 881 701 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 63 311 701 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 354 636,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 40 354 636,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 11 296 040 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 10 405 906 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 32 362 649 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 326 499 890 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 43 191 495 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 48 590 732 тысячи тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 174 853 274 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 55 162 867 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХVII сессиясының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 176 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қазанда № 30050 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26001 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 196 055 254,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 941 799 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 622 953,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 941 344 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 212 691 415 мың теңге;
2) шығындар – 1 155 724 638,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 803 551 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 62 881 701 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 63 311 701 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 354 636,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 40 354 636,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 11 296 040 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 10 405 906 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 32 362 649 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 326 499 890 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 43 191 495 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 48 590 732 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 174 853 274 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 55 162 867 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 26 270 413 тысячи тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 14 343 334 тысячи тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 6 280 517 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 133 391 679 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 108 154 548 тысяч тенге.".

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 26 270 413 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 14 343 334 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 6 280 517 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 133 391 679 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 108 154 548 мың теңге сомасында бекітілсін.".

412 079,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
412 079,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 020 321,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6 020 321,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
624 880,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
624 880,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 552,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
78 552,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
16 653 833,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
475 020,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
769 816,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 263 457,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
959 751,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
897 263,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
250 987,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
371 563,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 595,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 661 381,0
05
Здравоохранение
43 191 495,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
9 526 976,0
006
Услуги по охране материнства и детства
327 489,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 571,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 337 780,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы

412 079,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
412 079,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 020 321,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
6 020 321,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
624 880,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
624 880,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 552,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
78 552,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
16 653 833,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
475 020,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
769 816,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 263 457,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
959 751,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
897 263,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
250 987,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
371 563,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 595,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 661 381,0
05
Денсаулық сақтау
43 191 495,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
9 526 976,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
327 489,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 571,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 337 780,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

7 836 136,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 133 535,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
41 967,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 091 568,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
5 013 017,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
5 013 017,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 022 106,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 022 106,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 959,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
35 959,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
21 459 902,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
556 662,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 764,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 864,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
142 581,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
20 628 523,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
69 508,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 590 732,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 566 514,0
006
Государственная адресная социальная помощь
4 569 953,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 450 490,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 527 162,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
643 326,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

7 836 136,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 133 535,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
41 967,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 091 568,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
5 013 017,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
5 013 017,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 022 106,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 022 106,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
35 959,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
35 959,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
21 459 902,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
556 662,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 764,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 864,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
142 581,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
20 628 523,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
69 508,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 590 732,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 566 514,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 569 953,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 450 490,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 527 162,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
643 326,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 374 772,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
811,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 215 937,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
959 740,0
037
Социальная реабилитация
256 197,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
832 289,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
832 289,0
123
Аппарат акима района в городе
1 099 950,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 099 950,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 419 282,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 419 282,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
21 983 948,0
003
Программа занятости
12 397 213,0
007
Оказание жилищной помощи
31 957,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 710 851,0
009
Социальная поддержка инвалидов
2 011 682,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 544 975,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
360 625,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
442 627,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
484 018,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 606,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 606,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
6 108 506,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
1 610 164,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 124,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 824 516,0
026
Капитальные расходы государственного органа
364,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

1 374 772,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
811,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 215 937,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
959 740,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
256 197,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
832 289,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
832 289,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 099 950,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 099 950,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 419 282,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 419 282,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
21 983 948,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 397 213,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 957,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 710 851,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
2 011 682,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 544 975,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
360 625,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
442 627,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
484 018,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 606,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 606,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 108 506,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 610 164,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 124,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 824 516,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
364,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

174 178,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 581 041,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
491 300,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
413 819,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
140 164,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
131 982,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 182,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 179 536,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
679 536,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
159 853 274,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
23 967 075,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
23 967 075,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
49 382 451,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 484 713,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
18 677 738,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 220 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 676 567,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
776 265,0
007
Капитальные расходы государственного органа
748 365,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
151 937,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
811 655,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
811 655,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
27 791 851,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
1 578 932,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
25 830 846,0
016
Капитальные расходы государственного органа
8 689,0
028
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы
373 384,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы

174 178,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 581 041,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
491 300,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
413 819,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
140 164,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 982,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 182,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
2 179 536,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
679 536,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
159 853 274,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
23 967 075,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
23 967 075,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
49 382 451,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 484 713,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
18 677 738,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 220 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 676 567,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
776 265,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
748 365,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
151 937,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
811 655,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
811 655,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
27 791 851,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 578 932,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
25 830 846,0
016
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 689,0
028
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
373 384,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы

235 056,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
601,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
431,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
400 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
175 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
522 493,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
959 500,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
906 112,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
906 112,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
6 430 338,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
339 438,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
3 977 884,0
005
Развитие объектов экосистемы
1 420 905,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
544 991,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
147 120,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
342 284,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
296 260,0
003
Регулирование земельных отношений
38 600,0
008
Капитальные расходы государственного органа
7 424,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 280 517,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
2 926 699,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
499 439,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
2 427 260,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы

235 056,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
601,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
431,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін
400 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
175 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
522 493,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
959 500,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
906 112,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
906 112,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
6 430 338,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 438,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
3 977 884,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
1 420 905,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
544 991,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
147 120,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
342 284,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
296 260,0
003
Жер қатынастарын реттеу
38 600,0
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 424,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 280 517,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
2 926 699,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
499 439,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
2 427 260,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы

396 128,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
359 314,0
003
Капитальные расходы государственного органа
36 814,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 957 690,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
2 946 821,0
003
Капитальные расходы государственного органа
10 869,0
12
Транспорт и коммуникации
122 530 685,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
52 758 040,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
30 205 395,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
22 552 645,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
69 772 645,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
894 664,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 219,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
8 424 599,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
56 360 294,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
4 081 869,0
13
Прочие
55 703 841,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
204 831,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
204 831,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
9 254 599,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 664 271,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
2 416 600,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 756 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
372 645,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
60 132,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 132,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы

396 128,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 314,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
36 814,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 957 690,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 946 821,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 869,0
12
Көлiк және коммуникация
122 530 685,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
52 758 040,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
30 205 395,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22 552 645,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
69 772 645,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
894 664,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 219,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
8 424 599,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
56 360 294,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
4 081 869,0
13
Басқалар
55 703 841,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
204 831,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
204 831,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
9 254 599,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 664 271,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
2 416 600,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 756 083,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
60 132,0
020
Бизнестің жол картасы-2025 бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
60 132,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы

720 837,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
720 837,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
2 685 175,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 685 175,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 232 862,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 232 862,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 023 191,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
2 356 902,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 360,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
652 929,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
19 949 200,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
19 649 200,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 564 697,0
031
Строительство комплекса административных зданий
6 864 697,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
700 000,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
8 902 013,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 902 013,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
2 106 304,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 106 304,0
14
Обслуживание долга
8 035 102,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
8 035 102,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
8 030 807,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 295,0
15
Трансферты
239 197 893,9
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
239 197 893,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

720 837,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
720 837,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
2 685 175,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 685 175,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 232 862,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 232 862,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 023 191,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 356 902,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 360,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
652 929,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
19 949 200,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
19 649 200,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 564 697,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
6 864 697,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
700 000,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
8 902 013,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 902 013,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
2 106 304,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 106 304,0
14
Борышқа қызмет көрсету
8 035 102,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
8 035 102,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
8 030 807,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 295,0
15
Трансферттер
239 197 893,9
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
239 197 893,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару

1 490 196,5
007
Бюджетные изъятия
211 516 094,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 920 906,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
7 270 697,4
III. Чистое бюджетное кредитование
17 803 551,0
Бюджетные кредиты
19 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
15 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
15 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
15 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
4 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
4 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
1 196 449,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
1 196 449,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
1 196 449,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
62 881 701,0
Приобретение финансовых активов
63 311 701,0
12
Транспорт и коммуникации
10 860 994,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
10 860 994,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
10 860 994,0
13
Прочие
52 450 707,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
31 735 872,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
31 735 872,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
8 038 113,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
8 038 113,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 759 513,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
4 759 513,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
7 917 209,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
7 917 209,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
430 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
430 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
430 000,0
V. Дефицит бюджета
-40 354 636,2
VI. Финансирование дефицита бюджета
40 354 636,2

1 490 196,5
007
Бюджеттік алып коюлар
211 516 094,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 920 906,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
7 270 697,4
III. Таза бюджеттік кредит беру
17 803 551,0
Бюджеттік кредиттері
19 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
15 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
15 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
4 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 196 449,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1 196 449,0
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1 196 449,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
62 881 701,0
Қаржы активтерін сатып алу
63 311 701,0
12
Көлiк және коммуникация
10 860 994,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
10 860 994,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
10 860 994,0
13
Басқалар
52 450 707,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
31 735 872,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
31 735 872,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
8 038 113,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
8 038 113,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 759 513,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
4 759 513,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
7 917 209,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
7 917 209,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
430 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
430 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
430 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-40 354 636,2
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
40 354 636,2