О внесении изменений и дополнения в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 29 марта 2022 года № 141-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2022 года № 27516
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26272) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 518 183 198 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 168 918 593 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 407 767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 344 856 838 тысяч тенге;
2) затраты – 520 184 033 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 179 481 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 729 146 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 549 665 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 180 316 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 180 316 тысяч тенге:
поступление займов – 16 498 801 тысяч тенге;
погашение займов – 12 208 258 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 889 773 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 2 060 923 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 14 следующего содержания:

Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 141-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 сәуірде № 27516 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26272 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 518 183 198 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 168 918 593 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 407 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 344 856 838 мың теңге;
2) шығындар – 520 184 033 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 179 481 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 24 729 146 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 549 665 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 180 316 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 180 316 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 498 801 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 208 258 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 889 773 мың теңге.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 060 923 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 14 тармақпен толықтырылсын:

"14. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг в сумме 14 600 000 тысяч тенге для финансирования строительства жилья."
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата А. Наутиев
Приложение к решению
Атырауского областного
маслихата от 29 марта 2022 года
№ 141-VII
Приложение 1 к решению
Атырауского областного

"14. Тұрғын үй салуды қаржыландыру үшін мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 2022 жылға арналған облыстық бюджетте 14 600 000 мың теңге сомасында қарыздардың түсімдері ескерілсін."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы А. Наутиев
Атырау облыстық мәслихатының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 141-VII шешіміне қосымша
Атырау облыстық мәслихаттың

1697903
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1697903
4
Поликлиники
36316
253
Управление здравоохранения области
36316
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
36316
5
Другие виды медицинской помощи
65270
253
Управление здравоохранения области
65270
029
Областные базы специального медицинского снабжения
65270
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5261796
253
Управление здравоохранения области
5261796
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
157636
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125387
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
110161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
52198
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4816414
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7087846
1
Социальное обеспечение
2154319
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1671686
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
286935
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
703264
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
219335
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
447152
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
261
Управление образования области
355588
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
255842
037
Социальная реабилитация

1697903
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1697903
4
Емханалар
36316
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
36316
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
36316
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
65270
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
65270
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65270
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5261796
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5261796
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157636
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125387
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
110161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
52198
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4816414
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7087846
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2154319
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1671686
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
286935
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
703264
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
219335
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
447152
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
261
Облыстың білім басқармасы
355588
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
255842
037
Әлеуметтік сауықтандыру

138579
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
479000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5320991
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7493703
13
Прочие
25108721
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2287689
255
Управление сельского хозяйства области
67600
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
67600
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2220089
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
79000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
17100
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1910406
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
186583
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
27000
9
Прочие
22821032
253
Управление здравоохранения области
1035923
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1035923
257
Управление финансов области
2060923
012
Резерв местного исполнительного органа области
2060923
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
6177783
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
517239
008
Расходы на новые инициативы
5660544
261
Управление образования области
8158322
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
204641
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
7953681
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
186064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
155147
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

138579
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
479000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5320991
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7493703
13
Басқалар
25108721
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2287689
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
67600
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
67600
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
2220089
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
79000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
17100
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1910406
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
186583
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
27000
9
Басқалар
22821032
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1035923
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1035923
257
Облыстың қаржы басқармасы
2060923
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
2060923
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
6177783
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
517239
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
5660544
261
Облыстың білім басқармасы
8158322
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
204641
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
7953681
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
186064
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
155147
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру