О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 29 июля 2022 года № 172-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2022 года № 28968
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26272) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 640 968 230 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 189 468 552 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 437 767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 447 061 911 тысяч тенге;
2) затраты – 641 969 065 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 204 316 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 085 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 881 453 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 шілдедегі № 172-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 тамызда № 28968 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26272 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 640 968 230 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 189 468 552 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 437 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 447 061 911 мың теңге;
2) шығындар – 641 969 065 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 204 316 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 20 085 769 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 881 453 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -8 205 151 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 205 151 тысяч тенге:
поступление займов – 10 855 424 тысяч тенге;
погашение займов – 12 208 258 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 889 773 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата А. Наутиев
Приложение к решению
Атырауского областного

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 205 151 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 205 151 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 855 424 мың теңге;
қарыздарды өтеу –12 208 258 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 889 773 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы А. Наутиев
Атырау облыстық

103
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
881236
271
Управление строительства области
585982
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
585982
3
Специализированная медицинская помощь
2653383
253
Управление здравоохранения области
2653383
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2653383
4
Поликлиники
47924
253
Управление здравоохранения области
47924
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
47924
5
Другие виды медицинской помощи
65270
253
Управление здравоохранения области
65270
029
Областные базы специального медицинского снабжения
65270
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5320650
253
Управление здравоохранения области
5320650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
175081
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
132084
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
110161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
52198
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4851126
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9104726
1
Социальное обеспечение
2206455
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1723902
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
307403
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
735319
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
219335
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

103
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
881236
271
Облыстың құрылыс басқармасы
585982
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
585982
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2653383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2653383
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2653383
4
Емханалар
47924
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
47924
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
47924
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
65270
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
65270
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65270
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5320650
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5320650
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
175081
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
132084
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
110161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
52198
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4851126
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9104726
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2206455
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1723902
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
307403
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
735319
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
219335
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

278146
1
Топливо и энергетика
40981
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
40981
007
Развитие теплоэнергетической системы
40981
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
237165
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
237165
071
Развитие газотранспортной системы
237165
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11548576
1
Сельское хозяйство
5080745
255
Управление сельского хозяйства области
5080745
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
178544
002
Субсидирование развития семеноводства
12000
003
Капитальные расходы государственного органа
620
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5000
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
46075
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
125433
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
248866
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4029
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3869
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
50036
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
66397
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
732607
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1834337
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

278146
1
Отын және энергетика
40981
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
40981
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
40981
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
237165
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
237165
071
Газ көлігі жүйесін дамыту
237165
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11548576
1
Ауыл шаруашылығы
5080745
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
5080745
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178544
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
620
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5000
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
46075
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
125433
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
248866
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4029
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3869
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
50036
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
66397
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
732607
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1834337
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау