О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 30 сентября 2022 года № 182-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2022 года № 30137
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26272) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложение 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 640 549 159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 187 350 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 737 805 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 784 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 446 452 808 тысяч тенге;
2) затраты – 641 615 939 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 166 929 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 085 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 918 840 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -28 558 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 28 558 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 205 151 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 205 151 тысяч тенге:
поступление займов – 10 855 424 тысяч тенге;
погашение займов – 12 208 258 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 889 773 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 101 111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора":
Курмангазинскому району – 50%;
Индерскому району – 50%;
Исатайскому району – 50%;
Кзылкогинскому району – 50%;
Макатскому району – 50%;
Махамбетскому району – 50%;
Жылыойскому району – 50%;
городу Атырау – 50%;
по коду 101 202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты":
Жылыойскому району – 20%;
по коду 103 101 "Социальный налог":
Индерскому району – 45%;
Исатайскому району – 100%;
Макатскому району – 0%;
Махамбетскому району – 80%;
городу Атырау – 42%.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 182-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қазанда № 30137 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26272 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 640 549 159 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 187 350 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 737 805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 784 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 446 452 808 мың теңге;
2) шығындар – 641 615 939 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 166 929 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 20 085 769 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 918 840 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -28 558 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 28 558 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 205 151 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 205 151 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 855 424 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 208 258 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 889 773 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
101 111"Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша":
Құрманғазы ауданына – 50%;
Индер ауданына – 50%;
Исатай ауданына – 50%;
Қызылқоға ауданына – 50%;
Мақат ауданына – 50%;
Махамбет ауданына – 50%;
Жылыой ауданына – 50%;
Атырау қаласына – 50%."
101202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша":
Жылыой ауданына – 20%;
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша":
Индер ауданына – 45%;
Исатай ауданына – 100%;
Мақат ауданына – 0%;
Махамбет ауданына – 80%;
Атырау қаласына – 42%.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын: