Об установлении зоны санитарной охраны источников питьевого водоснабжения Туркестанской области
Постановление акимата Туркестанской области от 3 мая 2022 года № 83. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2022 года № 27940
В соответствии со статьями 39, 117 Водного кодекса Республики Казахстан, со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зону санитарной охраны источников питьевого водоснабжения Туркестанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Туркестанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области У. Шукеев
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Туркестанской области Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля Министерства
здравоохранения Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Арало-Сырдарьинская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охраны водных
ресурсов Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан"
Приложение к постановлению
акимата Туркестанской области
от 3 мая 2022 года № 83
Зоны санитарной охраны источников питьевого водоснабжения Туркестанской области
Наименование источника водозабора
Размеры зоны санитарной охраны
І - пояс
ІІ - пояс
ІІІ - пояс
Границы
Площадь
Границы
Площадь
Границы
Площадь
Сайрамский район
1.
Скважины №№ 1, 1а, 2, 2а, 3, 3а, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 9, 10, 11, 11/1, 11/2, 11/3, 11а, 11б, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 34, 35, ПМК-1 водозабора Акбай-Карасуйский Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Максимальная длинна - 3,4 километр, максимальная ширина - 0,7 километр
163 гектар
Водосборная территория реки Аксу и ее притоков выше по течению водозабора.
Длина – 80 километр
21 086 гектар
Водосборная территория реки Аксу и ее притоков выше по течению водозабора.
Длина – 80 километр
21 086 гектар
2.
Скважины №№ 7, 8 водозабора Кумышбулакский-1 Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Радиус - 15 метр
5,712 гектар
Длина – 3,5 километр,
ширина – 0,7 километр
229 гектар
Длина – 11,5 километр,
ширина – 1 километр
744 гектар
3.
Скважины №№ 6, 9, 11, 12, 13, 14, 23, 24, 25 водозабора Кумышбулакский-1;

Түркістан облысының ауыз сумен жабдықтау көздеріне санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 3 мамырдағы № 83 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 мамырда № 27940 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 39, 117-баптарына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысының ауыз сумен жабдықтау көздеріне санитарлық қорғау аймақтары осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі У. Шукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Түркістан облысының
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау
жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Түркістан облысы әкімдігінің
2022 жылғы 3 мамырдағы № 83
қаулысына қосымша
Түркістан облысының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитарлық қорғау аймақтары
Су қабылдағыш көзінің атауы
Санитарлық қорғау аймағының мөлшерлері
1 - белдеу
ІІ - белдеу
ІІІ - белдеу
Шекаралары
Алаңы
Шекаралары
Алаңы
Шекаралары
Алаңы
Сайрам ауданы
1.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Ақбай-Қарасу су қабылдағышының №№ 1, 1а, 2, 2а, 3, 3а, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 9, 10, 11, 11/1, 11/2, 11/3, 11а, 11б, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 34, 35, ПМК-1 ұңғымалары
Максималды ұзындығы - 3,4 километр, максималды ені - 0,7 километр
163 гектар
Ақсу өзенінің су жинау аумағы мен оның су қабылдағыш ағысынан жоғары ағыны.
Ұзындығы - 80 километр
21 086 гектар
Ақсу өзенінің су жинау аумағы мен оның су қабылдағыш ағысынан жоғары ағыны.
Ұзындығы – 80 километр
21 086 гектар
2.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Көмешбұлақ-1 су қабылдағышының №№ 7, 8 ұңғымалары
Радиусы - 15 метр
5,712 гектар
Ұзындығы - 3,5 километр,
ені - 0,7 километр
229 гектар
Ұзындығы – 11,5 километр,
ені – 1 километр
744 гектар
3.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Көмешбұлақ-1 су қабылдағышының №№ 6, 9, 11, 12, 13, 14, 23, 24, 25 ұңғымалары;

Скважины водозабора №№ 4, 5, 10, 15, 16, 21, 22 и проектные скважины №№ 26, 27, 28, 29 Кумышбулакский-2 Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Радиус - 30 метр
4.
Скважины №№ 1, 2, 3, 4 водозабора Кумышбулакский-1 Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Радиус - 50 метр
5.
Проектные скважины №№1, 2 водозабора Безымянный Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Радиус - 30 метр
0,56 гектар
Длина - 570,4 метр,
ширина - 402,2 метр
23 гектар
Длина -8,8 километр,
ширина - 440-930 метр
558 гектар
Толебийский район
6.
Скважины №№ 1, 1а, 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/3, 6/4, 7/3, 7/4, 8/3, 8/4, 9, 10, 11, 12, 12а, 13, 13а, 14, 14/1, 14/2, 15, 16 водозабора Главный Бадам-Сайрамского месторождения подземных вод
Водосборные площади рек Сайрамсу, Бадам и их притоков
51 948 гектар
7.
Скважины №№ 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14 водозабора Тассай-1 Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Водосборная площадь реки Сайрамсу и ее притоков
29 086 гектар
8.
Скважины №№ 15, 16, 16а, 17, 18, 18а, 19, 19а, 20, 21, 21а, 22, 22а, 23, 24, 25, 26 водозабора Тассай-2 Тассай-Аксуйского месторождения подземных вод
Водосборная площадь реки Сайрамсу и ее притоков
29 086 гектар

Көмешбұлақ-2 су қабылдағышының №№ 4, 5, 10, 15, 16, 21, 22 және жобалық №№ 26, 27, 28, 29 ұңғымалары
Радиусы - 30 метр
4.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Көмешбұлақ-1 су қабылдағышының №№ 1, 2, 3, 4 ұңғымалары
Радиусы - 50 метр
5.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Безымянный су қабылдағышынның №№ 1, 2 жобалық ұңғымалары
Радиусы - 30 метр
0,56 гектар
Ұзындығы - 570,4 метр,
ені - 402,2 метр
23 гектар
Ұзындығы - 8,8 километр,
ені - 440-930 метр
558 гектар
Төлеби ауданы
6.
Бадам-Сайрам жер асты сулары кен орнының Бас су қабылдағышының №№ 1, 1а, 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/3, 6/4, 7/3, 7/4, 8/3, 8/4, 9, 10, 11, 12, 12а, 13, 13а, 14, 14/1, 14/2, 15, 16 ұңғымалары
Сайрамсу, Бадам өзенінің су жинау аумағы мен оның ағыны
51 948 гектар
7.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Тассай-1 су қабылдағышының №№ 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ұңғымалары
Сайрамсу өзенінің су жинау аумағы мен оның ағыны
29 086 гектар
8.
Тассай-Ақсу жер асты сулары кен орнының Тассай-2 су қабылдағышының №№ 15, 16, 16а, 17, 18, 18а, 19, 19а, 20, 21, 21а, 22, 22а, 23, 24, 25, 26 ұңғымалары
Сайрамсу өзенінің су жинау аумағы мен оның ағыны
29 086 гектар