О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2023 года № 25. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2023 года № 31932
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 февраля 2023 года № 25
Перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885) следующие изменения:
в перечне лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
в разделе 1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"
40
G80
Церебральный паралич
Все категории, состоящие на динамическом наблюдении
При наличии эпилептиформных припадков
Топирамат, капсула, таблетка

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 17 ақпандағы № 25 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 ақпанда № 31932 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 17 ақпандағы
№ 25 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесінде:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар деген 1-бөлімде:
реттік нөмірі 40-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
40
G80
Церебральді сал ауруы
Динамикалық бақылауда тұрған барлық санаттар
Эпилепсия тәрізді ұстамалар болған жағдайда
Топирамат, капсула, таблетка

N03AX11
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
При спастических состояниях
Баклофен, таблетка
M03BX01
".
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения и дополнения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 543, изложить в следующей редакции:
"
543
J06BA01
Иммуноглобулин (для внесосудистого введения) ****
раствор для подкожной инъекций
мг
";
строку, порядковый номер 544 исключить.
дополнить строками, порядковые номера 1099-1128 следующего содержания:
"
1099
C10AA05
Аторвастатин
таблетки 20 мг
таблетка
1100
J05AB14
Валганцикловир
таблетки 450 мг
таблетка
1101
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 10 % 200 мл
контейнер/флакон
1102
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 10 % 400 мл
контейнер/флакон
1103
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 5 % 100 мл
контейнер/флакон
1104
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 5 % 200 мл
контейнер/флакон
1105
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 5 % 250 мл
контейнер/флакон
1106
N03AE01
Клоназепам
таблетки 2 мг
таблетка
1107
A11CC05
Колекальциферол
капли для приема внутрь 15000 МЕ/мл 10 мл
флакон
1108
P02CE01
Левамизол
таблетки 50 мг
таблетка
1109
A09AA02
Мультиферменты (липаза, протеаза)
Таблетки 10000 ЕД
таблетка
1110
B05CB01
Натрия хлорид
раствор для инфузий 0,9 % 100 мл
контейнер/флакон
1111
B05CB01
Натрия хлорид
раствор для инфузий 0,9 % 250 мл
контейнер/флакон
1112
P01AB03
Орнидазол
таблетки 250 мг
таблетка
1113
P01AB03
Орнидазол
таблетки 500 мг
таблетка
1114
L04AX05
Пирфенидон
таблетки 200 мг
таблетка
1115
N03AX16
Прегабалин
капсула 25 мг
капсула
1116
N03AX16
Прегабалин
капсула 300 мг
капсула
1117
C09AA05
Рамиприл
таблетки 2,5 мг
таблетка
1118
J01FA06
Рокситромицин
таблетки 150 мг
таблетка
1119
G04BE08
Тадалафил
таблетки 20 мг
таблетка
1120
G04BE08
Тадалафил
таблетки 5 мг
таблетка
1121
R03DA04
Теофиллин
капсула 300 мг
капсула
1122
B02AA02
Транексамовая кислота
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл, 5 мл
ампула
1123
M01AE09
Флурбипрофен
таблетки 100 мг
таблетка
1124
M03BX01
Баклофен
таблетки 10 мг
таблетка
1125
M03BX01
Баклофен
таблетки 25 мг
таблетка
1126
C09BA04
Периндоприл в комбинации с диуретиками
таблетки 2 мг/0,625 мг
таблетка
1127

N03AX11
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшы дәрі
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Спазмалықжағдайда
Баклофен, таблетка
M03BX01
".
2. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 543-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
543
J06BA01
Иммуноглобулин (тамырдан тыс енгізуге арналған)****
тері астына инъекцияға арналған ерітінді
мг
";
реттік нөмірі 544-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1099-1128-жолдармен толықтырылсын:
"
1099
C10AA05
Аторвастатин
таблеткалар 20 мг
таблетка
1100
J05AB14
Валганцикловир
таблеткалар 450 мг
таблетка
1101
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 10%, 200 мл
контейнер/құты
1102
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 10%, 400 мл
контейнер/құты
1103
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 5%, 100 мл
контейнер/құты
1104
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 5%, 200 мл
контейнер/құты
1105
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 5%, 250 мл
контейнер/құты
1106
N03AE01
Клоназепам
таблеткалар 2 мг
таблетка
1107
A11CC05
Колекальциферол
ішуге арналған тамшы дәрі 15000 ХБ/мл 10 мл
құты
1108
C10AB05
Левамизол
таблеткалар 50 мг
таблетка
1109
A09AA02
Мультиферменттер (липаза, протеаза)
таблеткалар 10000 ӘБ
таблетка
1110
B05CB01
Натрия хлориді
инфузияға арналған ерітінді 0,9 %, 100 мл
контейнер/флакон
1111
B05CB01
Натрия хлориді
инфузияға арналған ерітінді 0,9 %, 250 мл
контейнер/флакон
1112
P01AB03
Орнидазол
таблеткалар 250 мг
таблетка
1113
P01AB03
Орнидазол
таблеткалар 500 мг
таблетка
1114
L04AX05
Пирфенидон
таблеткалар 200 мг
таблетка
1115
N03AX16
Прегабалин
капсулалар 25 мг
капсула
1116
N03AX16
Прегабалин
капсулалар 300 мг
капсула
1117
C09AA05
Рамиприл
таблеткалар 2,5 мг
таблетка
1118
J01FA06
Рокситромицин
таблеткалар 150 мг
таблетка
1119
G04BE08
Тадалафил
таблеткалар 20 мг
таблетка
1120
G04BE08
Тадалафил
таблеткалар 5 мг
таблетка
1121
R03DA04
Теофиллин
капсула 300 мг
капсула
1122
B02AA02
Транексам қышқылы
вена ішіне енгізуге арналған 50 мг/мл, 5 мл ерітінді
ампула
1123
M01AE09
Флурбипрофен
таблеткалар 100 мг
таблетка
1124
M03BX01
Баклофен
таблеткалар 10 мг
таблетка
1125
M03BX01
Баклофен
таблеткалар 25 мг
таблетка
1126
C09BA04
Периндоприл диуретиктармен комбинацияда
таблеткалар 2 мг/0,625 мг
таблетка
1127

C09BA04
Периндоприл в комбинации с диуретиками
таблетки 4 мг/1,25 мг
таблетка
1128
A06AD15
Макрогол
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 10 г
пакет
".
3. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) следующие изменения и дополнения:
в предельных ценах на международное непатентованное наименование лекарственного средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 581, изложить в следующей редакции:
"

C09BA04
Периндоприл диуретиктармен комбинацияда
таблеткалар 4 мг/1,25 мг
таблетка
1128
A06AD15
Макрогол
ішке қабылдауға ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 10 г
пакет
".
3. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 24253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірі 581-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"