Об утверждении форм заключений финансового управляющего
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 219. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31977
В соответствии с подпунктами 2) и 4) статьи 9, статьями 24 и 43 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заключения финансового управляющего по результатам осуществления сбора сведений о финансовом состоянии должника согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения финансового управляющего о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2023 года № 219
Форма
Заключение финансового управляющего по результатам осуществления сбора сведений о финансовом состоянии должника
"___" _____________ 20 ___ года (дата)
______________________ (место составления)
В соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан
"О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан"
мною, финансовым управляющим _______________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН))
составлено заключение по результатам осуществления сбора сведений
о финансовом состоянии _______________________________________________
(Ф.И.О. должника)
_____________________________________________________________________
(ИИН должника)
Адрес места жительства должника: ______________________________________
_____________________________________________________________________
Мобильный номер: ____________________________________________________

Қаржы басқарушысы қорытындыларының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31977 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 2) және 4) тармақшаларына, 24 және 43-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қаржы басқарушысының борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қорытындысының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қаржы басқарушысының банкроттың міндеттемелерін тоқтатуға негіздердің бар немесе жоқ екендігі туралы қорытындысының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 219 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қаржы басқарушысының борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қорытындысы
20 ___ жылғы "___" ___________
(күні)
______________________
(жасалған жері)
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және
банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 1-тармағына
сәйкес мен, қаржы басқарушысы ________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.))
___________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН))
___________________________________________________________________
(борышкердің Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(борышкердің ЖСН)
қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша
қорытынды жасадым.
Борышкердің тұрғылықты жерінің мекенжайы: __________________________
___________________________________________________________________
Мобилді телефон нөмірі: _____________________________________________

1. Сведения о возбуждении дела о применении процедуры восстановления
платежеспособности или судебного банкротства
Дата подачи заявления должника о применении процедуры восстановления
платежеспособности или судебного банкротства "___" ____________ 20__ года.
Дата и номер определения суда о возбуждении дела о применении процедуры
восстановления платежеспособности или судебного банкротства
"___" ________________ 20__ года № _____.
Дата и номер приказа о назначении финансового управляющего
"___" ________________ 20__ года № _____.
Дата размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявления
о возбуждении производства по делу о применении процедуры восстановления
платежеспособности или судебного банкротства и порядке заявления требований
кредиторами "___" __________ 20__года.

1. Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс қозғау туралы мәліметтер
Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімі қолдану туралы арыз берген күні
20__ жылғы "___" ________________.
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс қозғау туралы сот ұйғарымының күні мен нөмірі
20__жылғы "___" ________________ № _____.
Қаржы басқарушысын тағайындау туралы бұйрықтың күні мен нөмірі
20__жылғы "___" ________________ № _____.
Уәкілетті органның интернет-ресурсында төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс бойынша іс жүргізуді қозғау туралы хабарландыруды және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібін орналастыру күні 20__жылғы "___" __________.

6. Анализ причин и условий возникновения неплатежеспособности должника
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Сведения о применении процедуры восстановления платежеспособности
или судебного банкротства в отношении должника в течение семи лет,
предшествующих подаче рассматриваемого заявления
(отмечается соответствующая ячейка)
да
нет
8. Заключение
(тенге)
Сумма кредиторской задолженности
Стоимость (рыночная стоимость) всего имущества должника
Сумма среднемесячного дохода
Сумма среднемесячного расхода
Комментарии (при наличии) __________________________________________
___________________________________________________________________
Вывод финансового управляющего (отмечается соответствующая ячейка):
должник неплатежеспособен и имеются основания для применения процедуры восстановления платежеспособности
должник неплатежеспособен и имеются основания для применения процедуры судебного банкротства
должник платежеспособен и отсутствуют основания для применения процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения (необходимо приложить копии перечисленных документов):
Наименование документа
Количество страниц
Финансовый управляющий __________________________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2023 года № 219
Форма
Заключение финансового управляющего о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота
"___" _____________ 20 ___ года (дата)
______________________ (место составления)
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 43 Закона Республики Казахстан
"О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан
Республики Казахстан" мною, финансовым управляющим
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
(далее – Ф.И.О.))
______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН))
составлено заключение о наличии или отсутствии оснований в прекращении обязательств
______________________________________________________________________
(Ф.И.О. банкрота)
______________________________________________________________________
(ИИН банкрота)
Адрес места жительства банкрота: ________________________________________
______________________________________________________________________
Номер мобильного телефона: ____________________________________________

6. Борышкердің төлем қабілетсіздігінің туындау себептері мен жағдайларын талдау
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
7. Қаралып отырған арызды берудің алдындағы жеті жыл ішінде борышкерге қатысты төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы мәліметтер (тиісті торкөз белгіленеді)
иә
жоқ
8. Қорытынды
(теңге)
Кредиторлық берешек сомасы
Борышкердің барлық мүлкінің құны (нарықтық құны)
Орташа айлық кіріс сомасы
Орташа айлық шығыс сомасы
Пікірлер (болған кезде) _________________________________________
___________________________________________________________________
Қаржы басқарушысының қорытындысы (тиісті торкөз белгіленеді):
борышкер төлемге қабілетсіз және төлем қабілеттілігін қалпына келтіру рәсімін қолдануға негіздердің бар
борышкер төлемге қабілетсіз және сот арқылы банкроттық рәсімін қолдануға негіздердің бар
борышкер төлемге қабілетті және төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттық рәсімін қолдануға негіздердің жоқ
Қорытынды тұжырымдамасын растайтын құжаттардың тізбесі (аталған құжаттардың көшірмелерін қоса беру қажет):
Құжаттың атауы
Парақ саны
Қаржы басқарушысы __________________________ ___________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 219 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қаржы басқарушысының банкроттың міндеттемелерін тоқтатуға негіздердің бар немесе жоқ екендігі туралы қорытындысы
20 ___ жылғы "___" _____________
(күні)
______________________
(жасалған жері)
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және
банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабы 1-тармағының
2) тармақшасына сәйкес мен, қаржы басқарушысы
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.))
___________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН))
___________________________________________________________________
(банкроттың Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(банкроттың ЖСН)
міндеттемелерін тоқтатуға негіздердің бар немесе жоқ екендігі туралы қорытынды
жасадым.
Банкроттың тұрғылықты жерінің мекенжайы: ___________________________
___________________________________________________________________
Мобилді телефон нөмірі: _____________________________________________

1. Сведения о применении процедуры судебного банкротства
Дата подачи заявления должника о применении процедуры судебного банкротства
"___" ________________ 20__ года.
Дата и номер определения суда о возбуждении дела о применении процедуры
судебного банкротства
"___" _____________ 20__ года №_____.
Дата и номер приказа о назначении финансового управляющего
"___" ________________ 20__ года № _____.
Дата размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявления
о возбуждении производства по делу о применении процедуры судебного банкротства
и порядке заявления требований кредиторами
"___" __________ 20__ года.
Дата представления заключения по результатам осуществления сбора сведений
о финансовом состоянии должника "___" __________ 20__года.
Дата решения суда о применении в отношении должника процедуры
судебного банкротства
"___" ________________ 20__ года.
Дата направления в уполномоченный орган реестра требований кредиторов
"___" ________________ 20__ года.
Дата решения суда о прекращении процедуры восстановления платежеспособности
и применении процедуры судебного банкротства
"___" ________________ 20__ года.
2. Сведения о кредиторской задолженности банкрота
(тенге)
Кредиторская задолженность, указанная в заявлении о применении процедуры судебного банкротства
Кредиторская задолженность, включенная в реестр требований кредиторов
Кредиторская задолженность, погашенная в ходе процедуры судебного банкротства
Кредиторская задолженность, неисполненная на дату завершения процедуры судебного банкротства
3. Сведения о наличии обстоятельств, являющихся основанием для отказа в прекращении обязательств банкрота
Обстоятельства, являющиеся основанием для отказа в прекращении обязательств
Отмечается соответствующая ячейка при наличии
Подтверждающий документ (наименование, дата, номер)
должник предоставил ложную информацию и (или) скрыл информацию о своем финансовом положении, имуществе и обязательствах, в том числе при подаче заявления о применении процедуры восстановления платежеспособности и судебного банкротства
в ходе процедуры восстановления платежеспособности и судебного банкротства должник скрыл имущество, его часть и (или) информацию о нем либо препятствовал финансовому управляющему, суду или уполномоченному органу получению сведений о своем финансовом положении, имуществе и обязательствах и (или) не выполнял законные требования финансового управляющего и (или) иным образом препятствовал осуществлению им своих полномочий
должник увеличил размер задолженности или иным образом ухудшил свое финансовое положение, в том числе путем отчуждения имущества, принятия на себя новых обязательств в ходе процедур восстановления платежеспособности и судебного банкротства, в ущерб интересам кредиторов
должник в течение трех лет до возбуждения дела о банкротстве уменьшил активы в ущерб кредиторам
должник оказал необоснованное предпочтение одному кредитору перед другими или совершил иные действия в ущерб кредиторам в ходе процедур восстановления платежеспособности и судебного банкротства, а также в течение трех лет до возбуждения дела о применении процедур восстановления платежеспособности и судебного банкротства
должник признан виновным в преднамеренном банкротстве
Комментарии (при наличии) __________________________________________
___________________________________________________________________

1. Сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы мәліметтер
Борышкердің сот банкроттығы рәсімін қолдану туралы өтініш берген күні
20__ жылғы "___" ________________.
Сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс қозғау туралы сот ұйғарымының күні мен нөмірі
20__ жылғы "___" _____________ №_____.
Қаржы басқарушысын тағайындау туралы бұйрықтың күні мен нөмірі
20__ жылғы "___" ________________ № _____.
Уәкілетті органның интернет-ресурсында сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс бойынша іс қозғау туралы хабарландыруды және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібін орналастыру күні
20__ жылғы "___" ________________.
Борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қорытындыны ұсыну күні
20__ жылғы "___" ________________.
Борышкерге қатысты сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы сот шешімінің күні
20__ жылғы "___" ________________.
Кредиторлар талаптарының тізілімін уәкілетті органға жолдау күні
20__ жылғы "___" ________________.
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру рәсімін тоқтату және сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы сот шешімінің күні
20__ жылғы "___" ________________.
2. Банкроттың кредиторлық берешегі туралы мәліметтер
(теңге)
Сот арқылы банкроттығы рәсімін қолдану туралы арызда көрсетілген кредиторлық берешек
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілген кредиторлық берешек
Сот арқылы банкроттығы рәсімі барысында өтелген кредиторлық берешек
Сот арқылы банкроттығы рәсімі аяқталған күні орындалмаған кредиторлық берешек
3. Банкрот міндеттемелерін тоқтатудан бас тартуға негіз болып табылатын мән-жайлардың болуы туралы мәліметтер
Міндеттемелерді тоқтатудан бас тартуға негіз болып табылатын мән-жайлар
Болған жағдайда тиісті торкөз белгіленеді
Растайтын құжат
(атауы, күні, нөмірі)
борышкер өзінің қаржылық жағдайы, мүлкі және міндеттемелері туралы, оның ішінде төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттығын қолдану туралы өтініш берген кезде жалған ақпарат берді және (немесе) ақпаратты жасырды
төлем қабілеттілігін және сот арқылы банкроттығын қалпына келтіру рәсімі барысында борышкер мүлікті, оның бір бөлігін және (немесе) ол туралы ақпаратты жасырды не қаржы басқарушысына, сотқа немесе уәкілетті органға өзінің қаржылық жағдайы, мүлкі мен міндеттемелері туралы мәліметтерді алуға кедергі келтірді және (немесе) қаржы басқарушысының заңды талаптарын орындамады және (немесе) оның өз өкілеттіктер жүзеге асыруына өзге де жолмен кедергі келтірді
борышкер берешек мөлшерін ұлғайтты немесе өзінің қаржылық жағдайын басқаша түрде нашарлатты, оның ішінде мүлікті иеліктен шығару, төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттығы рәсімдері барысында жаңа міндеттемелер қабылдау арқылы несие берушілердің мүдделеріне зиян келтірді
борышкер банкроттық туралы іс қозғалғанға дейін үш жыл ішінде несие берушілерге зиян келтіріп активтерді азайтты
борышкер төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттығы рәсімдері барысында, сондай-ақ төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттығын қолдану туралы іс қозғалғанға дейін үш жыл ішінде бір кредиторға басқалардан негізсіз артықшылық берді немесе кредиторларға зиян келтіре отырып өзге де әрекеттер жасады
борышкер әдейі банкроттық жасағаны үшін кінәлі деп танылды
Пікірлер (болған кезде)__________________________________________
___________________________________________________________________

4. Заключение финансового управляющего (отмечается соответствующая ячейка):
Наличие оснований для отказа в прекращении обязательств банкрота
Отсутствие оснований для отказа в прекращении обязательств банкрота
Перечень документов, подтверждающих выводы заключения (необходимо приложить копии перечисленных документов):
Наименование документа
Количество страниц
Финансовый управляющий _________________________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)

4. Қаржы басқарушысының қорытындысы (тиісті торкөз белгіленеді):
Банкрот міндеттемелерін тоқтатудан бас тарту үшін негіздер бар
Банкрот міндеттемелерін тоқтатудан бас тарту үшін негіздер жоқ
Қорытынды тұжырымдамасын растайтын құжаттардың тізбесі (аталған құжаттардың
көшірмелерін қоса беру қажет):
Құжаттың атауы
Парақ саны
Қаржы басқарушысы _________________________ ___________
(Т.А.Ә.)             (қолы)