О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 277. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2023 года № 32077
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму уведомления о погашении налоговой задолженности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 8 к настоящему приказу;

"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 277 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 наурызда № 32077 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың орындалу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің" 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы қаулының нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны;

9) форму решения об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового приказа о взыскании задолженности физического лица согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму протокола об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму акта изъятия документов либо их копии согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму уведомления о результатах проверки согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму предписания согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму извещения о проведении налоговой проверки согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму извещения о нарушениях с низкой степенью риска, выявленных по результатам камерального контроля, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму уведомления об устранении нарушений со средней степенью риска, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
22-1) форму уведомления об устранении нарушений с высокой степенью риска, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 22-1 к настоящему приказу;
23) форму решения о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму заключения к акту налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму уведомления о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Евразийского экономического союза, согласно приложению 25 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімін өзгерту туралы шешімнің нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тексерілетін тұлғаның объектісіне кіруін қамтамасыз етуден бас тарту туралы хаттаманың нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісінің нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес, тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған тәуекел дәрежесі төмен бұзушылықтар туралы хабархат нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысаны;
22-1) осы бұйрыққа 22-1-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімнің нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне қорытындының нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алуы туралы хабарламаның нысаны;

26) форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму уведомления о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму уведомления о непредставлении деклараций физических лиц в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового требования согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму решения о назначении контроля согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму требования об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму патента на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму уведомления о применяемом режиме налогообложения согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) форму уведомления о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) форму заключения по результатам камерального контроля согласно приложению 40 к настоящему приказу;
40-1) форму выписки из уведомления о результатах проверки и акта таможенной проверки согласно приложению 40-1 к настоящему приказу;
40-2) форму извещения о проведении комплексной выездной таможенной проверки согласно приложению 40-2 к настоящему приказу;
40-3) форму полугодовых графиков комплексных выездных таможенных проверок согласно приложению 40-3 к настоящему приказу;
40-4) форму уведомления об устранении нарушений согласно приложению 40-4 к настоящему приказу;
40-5) форму извещения согласно приложению 40-5 к настоящему приказу;

26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салықтық есептіліктің ұсынылмауы туралы хабарламаның нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде жеке тұлғалардың декларацияларды тапсырмауы туралы хабарламаның нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес салық талабының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талап нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлерге арналған арнайы салық режимін қолдануға патенттің нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарламаның нысаны;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметтері негізінде қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабарламаның нысаны;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысаны;
40-1) осы бұйрыққа 40-1 қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламадан және кедендік тексеру актісінен үзінді насаны;
40-2) осы бұйрыққа 40-2 қосымшаға сәйкес кешенді көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы хабарлау нысаны;
40-3) осы бұйрыққа 40-3 қосымшаға сәйкес кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық кестесінің нысаны;
40-4) осы бұйрыққа 40-4 қосымшаға сәйкес бұзушылықты жою туралы хабарламаның нысаны;
40-5) осы бұйрыққа 40-5 қосымшаға сәйкес хабарлау нысаны;

40-6) форму решения о признании уведомления об устранении нарушений не исполненным согласно приложению 40-6 к настоящему приказу;
40-7) форму предварительного акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 40-7 к настоящему приказу;
41) форму требования о представлении документов и пояснений согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) форму извещения о нарушениях и расхождениях, выявленных по результатам мониторинга крупных налогоплательщиков, согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) форму мотивированного решения по итогам рассмотрения результатов мониторинга крупных налогоплательщиков согласно приложению 43 к настоящему приказу.";
приложения 21 и 22 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 22-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 41, 42 и 43 согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят четвертого и пятьдесят седьмого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года и подлежат официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 21 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Извещение о нарушениях с низкой степенью риска, выявленных по результатам камерального контроля
"___" _________ 20___года                              № _____________
______________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии со статьей 96 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
извещает Вас __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или
______________________________________________________________________
полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
______________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
о нарушениях, выявленных "___" ___________ 20___ года, по налоговой отчетности
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
Настоящее извещение направляется для сведения.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ________ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
___________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Извещение получил:
____________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента)
(подпись, дата)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Извещение вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
или наименование налогоплательщика:
____________________________________________________________
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Адрес: _____________________________
Извещение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________
________________________________________________________
_____________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 22 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений со средней степенью риска, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля
"___" ____________ 20___ года                              № __________
_______________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
уведомляет Вас
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
или полное наименование налогоплательщика (налогового агента))
_______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
о нарушениях, выявленных "__"__________20____года, по налоговой отчетности
_______________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)

40-6) осы бұйрыққа 40-6 қосымшаға сәйкес бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысаны;
40-7) осы бұйрыққа 40-6 қосымшаға сәйкес, камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің нысаны;
41) осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес құжаттар мен түсіндірмелерді ұсыну туралы талап нысаны;
42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес ірі салық төлеушілер мониторингінің нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар мен алшақтықтар туралы хабарлама нысаны;
43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес ірі салық төлеушілердің мониторинг нәтижелерін қарау қорытындылары бойынша уәжді шешім нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 21 және 22-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 22-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес 41, 42 және 43-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының елу екінші, елу үшінші, елу төртінші және елу жетінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және рести жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
21-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған тәуекел дәрежесі төмен бұзушылықтар туралы хабархат
20__ жылғы "___" ___________                              № ______________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) 96-бабына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________________________________________________________
немесе салық төлеушінің (салық агенттінің) толық атауы,
__________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20____жылғы "____" ________ ___________________________________
________________________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.
Осы хабархат мәлімет үшін жіберіледі.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы)
Мөр орны
Хабархатты алдым
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Мөр орны (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Хабархат салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
_____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын қжат)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы
________________________
Мекенжайы: ________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
22-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары
анықтаған тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" _______________ № ______________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 96-бабына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің (салық агентінің) толық атауы)
__________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылғы "____" _________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.

В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить
настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем
его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении
нарушений со средней степенью риска, выявленных налоговыми органами
по результатам камерального контроля, признается:
1) при согласии с указанными в уведомлении нарушениями – устранение выявленных
нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем:
постановки на регистрационный учет в налоговых органах;
представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период,
к которому относятся выявленные нарушения;
уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной
из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную
стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи 104
Налогового Кодекса, за каждый день с даты перечисления налогоплательщику таких сумм;
отзыва, исправления или дополнения счетов-фактур, выписанных в электронной
форме, в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан;
2) при несогласии с указанными в уведомлении нарушениями со средней степенью
риска – представление в налоговый орган, направивший уведомление об устранении
нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального
контроля, налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном или электронном
носителе пояснения об отсутствии нарушений с приложением выписок из регистров
налогового и (или) бухгалтерского учетов(учета) и (или) документов, относящихся
к указанным нарушениям, подтверждающих достоверность данных, внесенных
в налоговую отчетность, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 3
статьи 96 Налогового кодекса;
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет
приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика
в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса.
При невыполнении законных требований органов государственных доходов
и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания
в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса при подаче жалобы
на уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами
по результатам камерального контроля, в вышестоящий налоговый орган и (или)
уполномоченный орган или суд, течение срока исполнения уведомления
об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам
камерального контроля, приостанавливается:

Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):
1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен кезде:
салық органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық нысанда жазып берілген шот-фактураларды кері қайтарып алу, түзету немесе толықтыру арқылы жоюы;
2) хабарламада көрсетілген тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтармен келіспеген кезде – Салық кодексінің 96-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны жіберген салық органына салықтық және (немесе) бухгалтерлік есепке алулар (есепке алу) тіркелімдерінен және (немесе) көрсетілген бұзушылықтарға қатысты құжаттардан үзінді көшірмелерді, салықтық есептілікке енгізілген деректердің анықтығын растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықтардың жоқтығы туралы түсіндірмені қағаз немесе электрондық жеткізгіште ұсынуы камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындады деп танылады.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған кезде, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабына сәйкес әкімшілік жаза қолданылады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға жоғары тұрған салық органына және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағым берілген кезде камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындау мерзімінің өтуі:

1) со дня принятия жалобы вышестоящим налоговым органом и (или)
уполномоченным органом – до вынесения письменного решения вышестоящего
налогового органа и (или) уполномоченного органа;
2) со дня принятия судом жалобы (заявления) к производству – до вступления
в законную силу судебного акта.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
____________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил
_________________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента))
(подпись, дата)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
или наименование налогоплательщика:
____________________________________________________
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Адрес:
______________________________
______________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 3 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 22-1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений с высокой степенью риска,
выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля
"___" ______________ 20___ года                        № ___________
________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
или полное наименование налогоплательщика (налогового агента)
________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
о нарушениях, выявленных "___" _________ 20____ года, по налоговой отчетности
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)

1) жоғары тұрған салық органы және (немесе) уәкілетті орган шағымды қабылдаған күннен бастап – жоғары тұрған салық органының және (немесе) уәкілетті органның жазбаша шешімі шығарылғанға дейін;
2) сот шағымды (өтінішті) іс жүргізуге қабылдаған күннен бастап – сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
_____________________________________________ _____________
(салық төлеушінің (салық агентіне) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
(қолы, күні)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
табыс етілді _____________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды
адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы
Мекенжайы:
___________________________
___________________________
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
22-1 - қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары
анықтаған тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № _______________
_________________________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 96-бабына және 114-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Сізді
_________________________________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің (салық агентінің) толық атауы)
_________________________________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылғы "____" _________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.

В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить
настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем
его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении
нарушений с высокой степенью риска, выявленных налоговыми органами
по результатам камерального контроля, признается:
1) при согласии с указанными в уведомлении нарушениями – устранение выявленных
нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем:
постановки на регистрационный учет в налоговых органах;
представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период,
к которому относятся выявленные нарушения;
уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной
из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную
стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи 104
настоящего Налогового Кодекса, за каждый день с даты перечисления
налогоплательщику таких сумм;
отзыва, исправления или дополнения счетов-фактур, выписанных в электронной
форме, в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан;
2) при несогласии с указанными в уведомлении нарушениями с высокой степенью
риска – представление в налоговый орган, направивший уведомление об устранении
нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального
контроля, налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном или электронном
носителе пояснения с приложением копий документов, подтверждающих факт
осуществления операций (сделок), указанных в нарушениях.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет
приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика
в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса и ограничение выписки
электронных счетов-фактур в соответствии со статьей 120-1 Налогового кодекса.
При невыполнении законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания
в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса при подаче жалобы
на уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами
по результатам камерального контроля, в вышестоящий налоговый орган и (или)
уполномоченный орган или суд, течение срока исполнения уведомления
об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам
камерального контроля, приостанавливается:
1) со дня принятия жалобы вышестоящим налоговым органом и (или)
уполномоченным органом – до вынесения письменного решения вышестоящего
налогового органа и (или) уполномоченного органа;

Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):
1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен кезде:
салық органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы салық төлеушінің (салық агентінің) анықталған бұзушылықтарды жоюы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық нысанда жазып берілген шот-фактураларды кері қайтарып алу, түзету немесе толықтыру;
2) хабарламада көрсетілген тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтармен келіспеген кезде – салық төлеушінің (салық агентінің) камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны жіберген салық органына бұзушылықтарда көрсетілген операцияларды (мәмілелерді) жүзеге асыру фактісін растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, түсінікті қағаз немесе электрондық жеткізгіште ұсынуы салық төлеушінің (салық агентінің) камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындауы болып танылады.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға және Салық кодексінің 120-1-бабына сәйкес электрондық шот-фактураларды жазып беруді шектеуге әкеп соғады.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған кезде, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабына сәйкес әкімшілік жаза қолданылады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға жоғары тұрған салық органына және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағым берілген кезде камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындау мерзімінің өтуі:
1) жоғары тұрған салық органы және (немесе) уәкілетті орган шағымды қабылдаған күннен бастап – жоғары тұрған салық органының және (немесе) уәкілетті органның жазбаша шешімі шығарылғанға дейін;

2) со дня принятия судом жалобы (заявления) к производству – до вступления
в законную силу судебного акта.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
______________________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил
_____________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента))
(подпись, дата)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) или
наименование налогоплательщика:
_____________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________
Адрес: ____________________________
__________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 4 к приказу
Заместителя Премьер-
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 41 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Требование о представлении документов и пояснений
"___" ______________ 20___ года                        № ___________
(дата регистрации)
В соответствии с пунктом 1 статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
_________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
сообщает Вам
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или
_________________________________________________________________________
полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
_________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
о необходимости представления следующих документов и письменных пояснений,
подтверждающих правильность исчисления налогов и своевременность уплаты
(удержания и перечисления) налогов и платежей в бюджет, а также финансовой
отчетности налогоплательщика (налогового агента), включая финансовую отчетность
дочерних организаций:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(запрашиваемые документы и пояснения; период, за который запрашиваются
документы и пояснения)
В соответствии с пунктом 1 статьи 132 Налогового кодекса Вам необходимо
представить вышеуказанные документы и пояснения в течение тридцати календарных
дней со дня вручения настоящего требования.
При невыполнении законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания
в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
__________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Требование получил
___________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента)) (подпись, дата)
Место печати (за исключением юридических лиц, относящихся
к субъектам частного предпринимательства)
Требование вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Приложение 5 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 42 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Извещение о нарушениях и расхождениях, выявленных по результатам мониторинга крупных налогоплательщиков
"____" ___________________ 20___ года                  № _____________
________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии со статьей 132 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
извещает Вас
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента),
________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
о выявленных нарушениях и расхождениях:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 2 статьи 132 Налогового кодекса Вам необходимо
представить письменное пояснение в течение пятнадцати календарных дней со дня,
следующего за днем вручения (получения) настоящего извещения.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
____________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Извещение получил:
____________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (подпись, дата)
(налогового агента)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Извещение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Приложение 6 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 277
Приложение 43 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Мотивированное решение по итогам рассмотрения результатов мониторинга крупных налогоплательщиков
"____" ___________________ 20___ года                  № _____________
(дата регистрации)
_______________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии пунктом 2 статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый
кодекс), рассмотрев Ваше
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или
_______________________________________________________________________
полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
_______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
письменное пояснение от "_____" ______________ 20_____ года №_________
РЕШЕНО:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

2) сот шағымды (өтінішті) іс жүргізуге қабылдаған күннен бастап – сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
___________________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
____________________________________________________ _____________
(салық төлеушінің (салық агентіне) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы, күні)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
табыс етілді _____________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) немесе атауы
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
жіберілді
_______________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Мекенжайы:
___________________________ ___________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
41-қосымша
нысан
Құжаттар мен түсіндірмелер беру туралы талап
20_____жылғы "___" № __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 132-бабының 1-тармағына сәйкес
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен жайы)
еншілес ұйымдардың қаржылық есептілігін қоса алғанда, салықтарды есептеудің дұрыстығын және салықтар мен бюджетке төлемдердің уақтылы төленуін (ұстап қалу мен аударудың), сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) қаржылық есептілігін растайтын мынадай құжаттар мен жазбаша түсіндірмелерді:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сұратылған құжаттар мен түсіндірмелер; сұратылған құжаттар мен түсіндірмелер сұратылатын кезең)
ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 132-бабының 1-тармағына сәйкес Сізге жоғарыда көрсетілген құжаттар мен түсіндірмелерді осы талап табыс етілген күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде ұсыну қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабына сәйкес әкімшілік жаза қолданылатын болады.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
____________________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
Мөр орны
Талапты алдым
_________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Талап салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
____________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
42-қосымша
нысан
Ірі салық төлеушілер мониторингінің нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар мен алшақтықтар туралы хабарлама
20_____жылғы "___" № __________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 132-бабына сәйкес
Сізді
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе толық атауы,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
анықталған бұзушылықтар мен алшақтықтар туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 132-бабының 2-тармағына сәйкес Сіздің осы хабарлама табыс етілген (алған) күннен кейінгі күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде жазбаша түсіндірме беруіңіз қажет.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
______________________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))             (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), (қолы, күні)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
______________________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 277 Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
43-қосымша
нысан
Ірі салық төлеушілердің мониторинг нәтижелерін қарау қорытындылары бойынша үәжді шешім
20_____жылғы "___" № __________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(әрі қарай - Салық кодексі) 132-бабының 2-тармағына сәйкес
Сіздің
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе толық атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен жайы)
20______ жылғы "___" _________№_______ жазбаша түсіндірмеңізді қарап
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАНДЫ:

В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 132 Налогового кодекса извещение о согласии
с настоящим решением Вам необходимо представить в течение пяти рабочих дней
со дня его вручения (получения).
При непредставлении извещения о согласии с решением в отношении Вас будет
назначена тематическая налоговая проверка в соответствии с подпунктом 24) пункта 1
статьи 144 Налогового кодекса.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
____________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Решение получил:
___________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
налогоплательщика (подпись, дата) (налогового агента)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Решение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа, подпись, дата)

Салық кодексінің 132-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес Сіз осы шешіммен келісуіңіз туралы хабарламаны ол табыс етілген (алған) күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынуыңыз қажет.
Шешіммен келісу туралы хабарлама ұсынылмаған кезде Сізге қатысты Салық кодексінің 144-бабы 1-тармағының 24) тармақшасына сәйкес тақырыптық салықтық тексеру тағайындалатын болады.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))                  (қолы)
Мөр орны
Шешімді алдым
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), (қолы, күні)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Шешім салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
______________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)