О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 192 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2023 года № 23. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2023 года № 32187
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 192 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 17374) следующие изменения:
в Правилах приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами (далее – Правила), утвержденных указанным постановлением:
абзац пятнадцатый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"услуг иностранных депозитариев ценных бумаг и банков, товаров и услуг, необходимых для их оказания, а также услуг по включению пенсионной системы Казахстана в Глобальный пенсионный индекс;";
абзац шестой подпункта 2) пункта 50 изложить в следующей редакции:
"копию выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо копию справки о крупных акционерах, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия тендерных заявок;";

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 192 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 27 наурыздағы № 23 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 наурызда № 32187 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 192 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17374 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тармақтың он бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бағалы қағаздардың шетелдік депозитарийі және банктер көрсететін қызметтерді, оларды көрсету үшін қажетті тауарлар мен қызметтерді, сондай-ақ Қазақстанның зейнетақы жүйесін Жаһандық зейнетақы индексіне енгізу қызметтерін;";
50-тармақтың 2) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарының (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаған жағдайда) үзінді-көшірмесінің көшірмесі не тендерлік өтінімдерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес мерзімде берілген, ірі акционерлер туралы анықтаманың көшірмесі;";

подпункт 4) пункта 90 изложить в следующей редакции:
"4) наличия или отсутствия потенциального поставщика и (или) его субподрядчика (соисполнителя), и (или) их руководителя, учредителей (крупных акционеров) в перечне организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечне организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;";
подпункт 7) пункта 93 изложить в следующей редакции:
"7) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, учредители (крупные акционеры) включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;";
подпункт 3) пункта 107 изложить в следующей редакции:
"3) нотариально удостоверенную копию выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо оригинал справки о крупных акционерах, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия тендерных заявок;";
подпункт 8) пункта 152 изложить в следующей редакции:
"8) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, учредители (крупные акционеры) включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;";
подпункт 6) пункта 167 изложить в следующей редакции:
"6) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, учредители (крупные акционеры) включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;";
приложение 1-1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Финансовому департаменту (Стамбекова Ж.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

90-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесінде және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесінде әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның қосалқы мердігерінің (бірлесіп орындаушының) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшыларының (ірі акционерлерінің) болуын немесе болмауын;";
93-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қосалқы мердігері (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген;";
107-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) құрылтай құжаттарынан құрылтайшы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтер қамтылған үзінді-көшірменің нотариат куәландырған көшірмесін (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтер болмаса) не тендерлік өтінімдерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес мерзімде берілген ірі акционерлер туралы анықтаманың түпнұсқасын;";
152-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қосалқы мердігері (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген болса;";
167-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қосалқы мердігері (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген;";
1-1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қаржы департаменті (Ж.Ж. Стамбекова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Вагапова Д.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального
Банка Казахстана
Г. Пирматов
Приложение 1 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 27 марта 2023 года № 23
Приложение 1-1
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг Национальным
Банком Республики Казахстан,
его ведомствами, организациями,
входящими в его структуру, и
юридическими лицами, пятьдесят
и более процентов голосующих
акций (долей участия в уставном
капитале) которых принадлежат
Национальному Банку
Республики Казахстан или
находятся в его доверительном
управлении, и аффилированными
с ними юридическими лицами
Форма
План закупок товаров, работ, услуг
Наименование заказчика
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на казахском языке
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке
Характеристика закупаемых товаров, работ, услуг на казахском языке
Характеристика закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Способ закупок
Единица измерения
Количество, объем
Цена за единицу (тенге) без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС)
Общая сумма, утвержденная для закупки (тенге) без учета НДС
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Утвержденная сумма на первый год трехлетнего периода (тенге) без учета НДС
Прогнозная сумма на второй год трехлетнего периода (тенге) без учета НДС
Прогнозная сумма на третий год трехлетнего периода (тенге) без учета НДС
Планируемый срок проведения закупок (квартал)
11
12
13
14
Приложение 2 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 27 марта 2023 года № 23
Приложение 6
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг Национальным Банком
Республики Казахстан, его ведомствами,
организациями, входящими в его
структуру, и юридическими лицами,
пятьдесят и более процентов
голосующих акций (долей участия
в уставном капитале) которых принадлежат
Национальному Банку Республики
Казахстан или находятся в его
доверительном управлении, и
аффилированными с ними
юридическими лицами
Заявка на участие в тендере
Кому _____________________________________________________________________
(указывается наименование организатора закупок)
От кого ___________________________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)

2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.В. Вагаповқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы
2023 жылғы 27 наурыздағы
№ 23 Қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының, оның
құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс
беретін акцияларының
(жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және одан
да көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
1-1-қосымша
Нысан
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары
Тапсырыс берушінің атауы
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақ тіліндегі атауы
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің орыс тіліндегі атауы
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы қазақ тілінде
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы орыс тілінде
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Сатып алу тәсілі
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) қоспағанда біреуінің бағасы (теңге)
Сатып алу үшін ҚҚС-сыз бекітілген жалпы сомасы (теңге)
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
ҚҚС-сыз үш жылдық кезеңнің бірінші жылына бекітілген сома (теңге)
ҚҚС-сыз үш жылдық кезеңнің екінші жылына болжамды сома (теңге)
ҚҚС-сыз үш жылдық кезеңнің үшінші жылына болжамды сома (теңге)
Сатып алуды жүзеге асырудың жоспарланып отырған мерзімі (тоқсан)
11
12
13
14
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы
2023 жылғы 27 наурыздағы
№ 23 Қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының,
оның құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс беретін
акцияларының (
жарғылық капиталға
қатысу үлестерінің) елу және
одан да көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
6-қосымша
Тендерге қатысуға өтінім
Кімге
__________________________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы көрсетіледі)
Кімнен
__________________________________________________________________________
(әлеуетті жеткізушінің толық атауы көрсетіледі)

1. Сведения о потенциальном поставщике, претендующем на участие в тендере:
Юридический, почтовый адрес, адрес электронной почты (при наличии) и контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты потенциального поставщика (бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)/ индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН), банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код), а также полное наименование банка или его филиала, в котором юридическое или физическое лицо обслуживается
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя потенциального поставщика, ИИН
2. ________________________________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в закупках способом тендера
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование тендера)
в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг (указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями тендера.
3. Потенциальный поставщик настоящей заявкой принимает на себя полную ответственность и подтверждает о принятии им следующих условий:
1) учредители, акционеры потенциального поставщика, близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники руководителей потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика не обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо не являются работниками заказчика (организатора закупок) в проводимых закупках;
2) потенциальный поставщик и (или) его работник не оказывал заказчику (организатору закупок) экспертные, консультационные и (или) иные услуги по подготовке проводимых закупок, не участвовал в качестве генерального проектировщика либо субпроектировщика в разработке технико-экономического обоснования и (или) проектной (проектно-сметной) документации на строительство объекта, являющегося предметом проводимых закупок, за исключением участия разработчика технико-экономического обоснования в закупках по разработке проектной (проектно-сметной) документации;
3) руководитель потенциального поставщика, претендующего на участие в закупках не имел отношения, связанные с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, включенных в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных;
4) потенциальный поставщик, являющийся физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность, претендующий на участие в закупках, не является руководителем потенциального поставщика, который включен в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных и (или) не имел отношения, связанные с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, включенных в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных;

1. Тендерге қатысуға үміткер әлеуетті жеткізуші туралы мәліметтер:
Әлеуетті жеткізушінің заңды, пошталық мекенжайы, электрондық поштасының мекенжайы (бар болса) және байланыс телефондары
Әлеуетті жеткізушінің банктік деректемелері (бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)/ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, сондай-ақ заңды немесе жеке тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы
Әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН
2.________________________________________________________________________
(әлеуетті жеткізушінің толық атауы көрсетіледі)
осы өтінім арқылы тендер тәсілімен
__________________________________________________________________________
(тендердің толық атауын көрсету)
сатып алуға әлеуетті жеткізуші ретінде қатысуға ниет білдіреді және тендерде көзделген шарттар мен талаптарға сәйкес тауарларды жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді (қажеттісін көрсету) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. Әлеуетті жеткізуші осы өтінім арқылы өзіне толық жауапкершілік қабылдайды және өзіне:
1) әлеуетті жеткізушінің құрылтайшылары, акционерлері, әлеуетті жеткізуші басшыларының және (немесе) осы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болмайтыны не өткізілетін сатып алуда тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) қызметкерлері болып табылмайтыны;
2) әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның қызметкерінің тапсырыс берушіге (сатып алуды ұйымдастырушыға) өткізілетін сатып алуды дайындау жөнінде сараптамалық, консультациялық және (немесе) өзге де қызметтер көрсетпеуі, техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеушінің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі сатып алуға қатысуын қоспағанда, өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын объектінің құрылысына арналған техникалық-экономикалық негіздемені және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеуге бас жобалаушы не қосалқы жобалаушы ретінде қатыспайтыны;
3) сатып алуға қатысуға үміткер әлеуетті жеткізуші басшысының мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгізілген заңды тұлғаларды басқаруға, құруға, олардың жарғылық капиталына қатысуға байланысты қатынасының болмағаны;
4) сатып алуға қатысуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болып табылатын әлеуетті жеткізуші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгізілген әлеуетті жеткізушінің басшысы болып табылмайды және (немесе) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгізілген заңды тұлғаларды басқаруға, құруға, олардың жарғылық капиталына қатысуға байланысты қатынасы болған жоқ;

5) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) не имеют неисполненные обязательства по исполнительным документам в размере более пятикратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, согласно реестру должников по исполнительным производствам;
6) потенциальный поставщик и аффилированное лицо потенциального поставщика не участвуют в одном тендере (лоте);
7) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) непричастен к процедуре банкротства либо ликвидации;
8) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, учредители (крупные акционеры) не включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
9) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) не является юридическим лицом, местом регистрации которого является государство или территория, включенные в перечень государств с льготным налогообложением.
4. Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение договора о закупках ___________________________________________________
(указать наименование товаров, работ, услуг)
в случаях, предусмотренных пунктом 192 Правил.
5. Подтверждаем, что ознакомлены с условиями тендера и осведомлены об ответственности за представление организатору закупок и тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставляемого товара (товаров), выполняемых работ, оказываемых услуг, соблюдении авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных Правилами.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в тендерной заявке и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
6. Наша тендерная заявка будет действовать не менее 90 (девяносто) дней с даты вскрытия тендерных заявок.
7. В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках в размере, указанном в проекте договора о закупках.
8. До заключения договора о закупках поданная нами тендерная заявка будет выполнять роль обязательного договора о закупках между заказчиком и нами.

5) атқарушылық іс жүргізулер бойынша борышкерлердің тізіліміне сәйкес әлеуетті жеткізушінің және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес еселенген мөлшерінен асатын мөлшерде атқарушы құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелерінің болмағаны;
6) әлеуетті жеткізуші мен әлеуетті жеткізушінің үлестес тұлғасының бір тендерге (лотқа) қатыспағаны;
7) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) банкроттық не тарату рәсіміне қатысы жоқтығы;
8) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілмегені;
9) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) тіркеу орны жеңілдікті салық салынатын мемлекеттердің тізбесіне енгізілген мемлекет немесе аумақ болып табылатын заңды тұлға болып табылмайтыны туралы талаптарды қабылдағанын растайды.
4. Осы арқылы сондай-ақ әлеуетті жеткізушінің Қағидалардың 192-тармағында көзделген жағдайларда
_________________________________________________________________ сатып алу
(тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауын көрсету)
туралы шартты бұзуға келісімі білдіріледі.
5. Тендердің талаптарымен танысқанымызды және сатып алуды ұйымдастырушыға және тендерлік комиссияға жеткізілетін тауарға (тауарларға), орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге өзінің құқықтық қабілеттілігі, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дұрыс емес мәлімет ұсынғаны үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қағидаларда көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгенін растаймыз.
Тендерлік өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда осындай дәйексіз мәліметтерді бергені үшін толық жауапкершілік қабылдаймыз.
6. Біздің тендерлік өтінім тендерлік өтінімдерді ашқан күннен бастап кемінде 90 (тоқсан) күн ішінде қолданыста болады.
7. Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алу туралы шарттың жобасында көрсетілген мөлшерде енгіземіз.
8. Сатып алу туралы шартты жасасқанға дейін тендерлік өтінім тапсырыс беруші мен біздің арамыздағы міндетті сатып алу шартының рөлін орындайтын болады.

9. Тендерная заявка, представляемая организатору закупок потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в тендере, содержит:
___________________________________________________ ______________________.
(потенциальный поставщик указывает перечень прилагаемых документов)
__________________________________________________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя потенциального поставщика либо лица, им уполномоченного, подпись)
Дата заполнения ____________________
Приложение 3 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 27 марта 2023 года № 23
Приложение 7
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг Национальным
Банком Республики Казахстан,
его ведомствами, организациями,
входящими в его структуру, и
юридическими лицами, пятьдесят и
более процентов голосующих акций
(долей участия в уставном капитале)
которых принадлежат Национальному
Банку Республики Казахстан или
находятся в его доверительном
управлении, и аффилированными с
ними юридическими лицами
Форма
Соглашение об участии в тендере
1. Настоящим выражаем желание принять участие в данных электронных закупках способом тендера в качестве потенциального поставщика и согласие осуществить поставку товара (товаров), выполнение работ, оказание услуг ___________________ в соответствии с требованиями и условиями тендера.
2. Настоящим принимаем на себя полную ответственность и подтверждаем о принятии следующих условий:
1) учредители, акционеры потенциального поставщика, близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники руководителей потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика не обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо не являются работниками заказчика (организатора закупок) в проводимых закупках;
2) потенциальный поставщик и (или) его работник не оказывал заказчику (организатору закупок) экспертные, консультационные и (или) иные услуги по подготовке проводимых закупок, не участвовал в качестве генерального проектировщика либо субпроектировщика в разработке технико-экономического обоснования и (или) проектной (проектно-сметной) документации на строительство объекта, являющегося предметом проводимых закупок, за исключением участия разработчика технико-экономического обоснования в закупках по разработке проектной (проектно-сметной) документации;
3) руководитель потенциального поставщика, претендующего на участие в закупках не имел отношения, связанные с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, включенных в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных;

9. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізушінің сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынатын тендерлік өтінімде мыналар қамтылады:
__________________________________________________________
_______________________________.
(әлеуетті жеткізуші қоса беретін құжаттардың тізбесін көрсетеді)
__________________________________________________________________________
_______________
(әлеуетті жеткізуші басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Толтыру күні ____________________
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы
2023 жылғы 27 наурыздағы
№ 23 Қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының, оның
құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс
беретін акцияларының
(жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және одан да
көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Тендерге қатысу туралы келісім
1. Осы арқылы тендер тәсілімен әлеуетті жеткізуші ретінде осы электрондық сатып алуға қатысуға ниетімізді және тендер талаптары мен шарттарына сәйкес _________________ тауарды (тауарларды) жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге келісімімізді білдіреміз.
2. Осы арқылы өзімізге толық жауапкершілікті қабылдаймыз және мынадай талаптарды қабылдайтынымызды растаймыз:
1) әлеуетті жеткізушінің құрылтайшылары, акционерлері әлеуетті жеткізуші басшыларының және (немесе) осы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие емес не өткізілетін сатып алуда тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) қызметкерлері болып табылмайды;
2) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қызметкері тапсырыс берушіге (сатып алуды ұйымдастырушыға) өткізілетін сатып алуды дайындау жөнінде сараптамалық, консультациялық және (немесе) өзге де қызметтер көрсетпеген, техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеушінің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі сатып алуға қатысуын қоспағанда, өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын объектінің құрылысына арналған техникалық-экономикалық негіздемені және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеуге бас жобалаушы не қосалқы жобалаушы ретінде қатыспаған;
3) сатып алуға қатысуға үміткер әлеуетті жеткізушінің басшысы мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгiзiлген заңды тұлғаларды басқаруға, құруға, олардың жарғылық капиталына қатысуға байланысты қарым-қатынаста болмаған;

4) потенциальный поставщик, являющийся физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность, претендующий на участие в закупках, не является руководителем потенциального поставщика, который включен в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных и (или) не имел отношения, связанные с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, включенных в реестр недобросовестных участников государственных закупок, базу данных;
5) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) не имеют неисполненные обязательства по исполнительным документам в размере более пятикратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, согласно реестру должников по исполнительным производствам;
6) потенциальный поставщик и аффилированное лицо потенциального поставщика не участвуют в одном тендере (лоте);
7) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) непричастен к процедуре банкротства либо ликвидации;
8) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, учредители (крупные акционеры) не включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
9) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) не является юридическим лицом, местом регистрации которого является государство или территория, включенные в перечень государств с льготным налогообложением.
3. Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение договора о закупках (указать наименование товаров, работ, услуг) в случаях, предусмотренных пунктом 192 Правил.
4. Подтверждаем, что ознакомлены с условиями тендера и осведомлены об ответственности за представление организатору закупок и тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставляемого товара (товаров), выполняемых работ, оказываемых услуг, соблюдении авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных Правилами.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в тендерной заявке и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
5. Наша тендерная заявка будет действовать не менее 90 (девяносто) дней с даты вскрытия тендерных заявок.
6. В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках в размере, указанном в проекте договора о закупках.

4) сатып алуға қатысуға үмiткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болып табылатын әлеуетті жеткізуші мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгiзiлген әлеуетті жеткізушінің басшысы болып табылмайды және (немесе) мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне, дерекқорға енгiзiлген заңды тұлғаларды басқаруға, құруға, олардың жарғылық капиталына қатысуға байланысты қарым-қатынаста болмаған;
5) атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлердің тізіліміне сәйкес әлеуетті жеткізушінің және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес еселенген мөлшерінен асатын мөлшерде атқарушы құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелері жоқ;
6) әлеуетті жеткізуші және әлеуетті жеткізушінің үлестес тұлғасы бір тендерге (лотқа) қатыспайды;
7) банкроттық не тарату рәсіміне қатысы жоқ;
8) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілмеген;
9) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) тіркелген жері жеңілдікті салық салынатын мемлекеттер тізбесіне енгізілген мемлекет немесе аумақ болып табылатын заңды тұлға болып табылмайды.
3. Осы арқылы әлеуетті жеткізушінің Қағидалардың 192-тармағында көзделген жағдайларда сатып алу (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетілсін) туралы шартты бұзуға келісімі де білдіріледі.
4. Тендер талаптарымен танысқанымызды және сатып алуды ұйымдастырушыға және тендерлік комиссияға өзіміздің құқықтық өкілеттігіміз, біліктілігіміз, жеткізілетін тауардың (тауарлардың), орындалатын жұмыстың, көрсетілетін қызметтің сапалық және өзге де сипаттамалары, авторлық және шектес құқықтарды, сондай-ақ Қағидаларда көзделген өзге де шектеулерді сақтау туралы дәйексіз мәліметтерді бергеніміз үшін жауапкершілік жөнінде хабардар екендігімізді растаймыз.
Тендерлік өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда осындай дәйексіз мәліметтерді ұсынғанымыз үшін толық жауапкершілікті қабылдаймыз.
5. Біздің тендерлік өтінім тендерлік өтінімдерді ашқан күннен бастап кемінде 90 (тоқсан) күн қолданылады.
6. Біздің тендерлік өтінім жеңімпаз деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алу туралы шарттың жобасында көрсетілген мөлшерде енгіземіз.

7. До заключения договора о закупках поданная нами тендерная заявка будет выполнять роль обязательного договора о закупках между заказчиком и нами.
8. Тендерная заявка, представляемая организатору закупок потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в тендере, содержит электронные копии документов, удостоверенные электронной цифровой подписью руководителя потенциального поставщика либо лица, им уполномоченного.

7. Сатып алу туралы шартты жасасқанға дейін тендерге қатысуға біз берген өтінім тапсырыс беруші мен біздің арамыздағы міндетті сатып алу туралы шарттың рөлін орындайтын болады.
8. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізуші сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынатын тендерлік өтінімде құжаттардың әлеуетті жеткізушінің басшысының не ол уәкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық көшірмелері қамтылады.