О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июня 2009 года № 326 "Об утверждении Правил проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и форму паспорта"
Приказ и.о Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 4 апреля 2023 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 апреля 2023 года № 32254
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июня 2009 года № 326 "Об утверждении Правил проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и форму паспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5714) следующие изменения:
в Правилах проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений, утвержденных указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Один экземпляр Паспорта хранится в водохозяйственной организации, второй экземпляр – в ведомстве уполномоченном органе или местных исполнительных органах областей (городов республиканского значения, столицы).";
форму паспорта гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению настоящему приказу.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
З. Сулейменова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
И.о. министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 4 апреля 2023 года № 111
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 июня 2009 года № 326
Форма
ПАСПОРТ ГИДРОМЕЛИОРАТИВНЫХ СИСТЕМ И ВОДОХОЗЯЙСТВЕННЫХ СООРУЖЕНИЙ

"Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларына паспорттауды жүргізу қағидаларын және паспорттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № 326 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 4 сәуірдегі № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 сәуірде № 32254 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларына паспорттауды жүргізу қағидаларын және паспорт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № 326 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5714 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларын паспорттауды жүргізу қағидаларында:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Паспорттың бір данасы су шаруашылығы ұйымында, екінші данасы – уәкілетті органда немесе облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарында сақталады.)";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайлары паспортының нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
З. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министірлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2023 жылғы 4 сәуірдегі
№ 111 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2009 жылғы 4 маусымдағы
№ 326 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
ГИДРОМЕЛИОРАЦИЯЛЫҚ ЖҮЙЕЛЕР МЕН СУ ШАРУАШЫЛЫҒЫ ҚҰРЫЛЫСЖАЙЛАРЫНЫҢ ПАСПОРТЫ

Глава 2. Системы коллектора
Название коллектора ____________________________________________
Расчетный расход _______________________________________________
Водоприемником служит _________________________________________
Год строительства ____________Год ввода в эксплуатацию ____________
Балансовая стоимость системы коллектора ____________ миллионов тенге
Площадь земель с дренажной сетью в зоне действия системы коллектора
__________ проектная (гектар); ______________фактическая (гектар)
Система коллектора охватывает территорию_________________________
_______________________________________________________________
(область, районы и оросительные системы)
Площадь земель с дренажной сетью в зоне действия системы коллектора
Название основного и межхозяйственных коллекторов
Площадь земель с дренажной сетью, гектар
Протяженность дренажной сети, метров
Проектная
Фактическая
Всего
В том числе с открытой
Из них с глубиной свыше 1,5 метра
Всего
В том числе с закрытой
Всего
В том числе с закрытой
1
2
3
4
5
6
7
8
Количество отведенной коллектора воды в строке – (тысяч м3) и количество отведенных солей – тысяч тонн за год
Годы
Наименование коллектора
Сток за год, тысяч тонн
Отведено солей за год, тысяч тонн
Минерализация воды, грамм/литр
Максимальная
Средняя
Минимальная
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся в работе коллекторов за последние 5 лет и принятые меры по их устранению (размыв дна, оползни откосов, подпоры и другие) _____________________________________________________________
Площадь, охваченная наблюдением за уровнем грунтовых вод __________
гектар___________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация______________
________________________________________________________________
Ситуационная план-схема расположения водопровода
Ведомость технического состояния и балансовой стоимости системы коллектора
Название системы ____________________________________________
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Всего
Количество
Из них требует
Балансовая стоимость тысяч тенге
Сумма износа тысяч тенге
капитального ремонта
восстановления тысяч тенге
Межхозяйственная сеть и сооружения на ней
1
Межхозяйственные коллекторы, включая основной
километр
2
Сооружения
штук
3
Насосные станции
штук
4
Гидрометрические посты
штук
5
Мосты и переезды
штук
Глава 3. Оросительная (оросительно-обводнительная) система
Название системы _______________________________________________
Год ввода в эксплуатацию_________________________________________
Название источника орошения ____________________________________
Бассейн реки (озера) _____________________________________________
Источник орошения зарегулирован (да, нет) _________________________
Наименование водохранилища и его назначение ______________________
Тип головного водозабора: плотинный, бесплотинный (подчеркнуть)__________________________________________________________
Способ водозабора: самотечный, механический (подчеркнуть) __________
________________________________________________________________

2-тарау. Коллектор жүйелері
Коллектордың атауы ______________________________________________
Есептік шығыс ___________________________________________________
Су қабылдағыш қызметін __________________________________атқарады
Құрылысы ________жылы салынған.
Пайдалануға __________жылы берілді.
Коллектор жүйесінің баланстық құны ___________________ миллион теңге.
Коллектор жүйесі қолданылатын аймақтағы дренаж желісі бар жерлердің
алаңы: жобалық _______________ (гектар) нақты ___________________(гектар)
Коллектор жүйесі _________________________________аумағын қамтиды
(облыс, аудандар және суару жүйесі)
Коллектор жүйесі қолданылатын аймақтағы дренаж желісі бар жерлер алаңы
Негізгі және шаруашылықаралық коллекторлардың аты
Дренаж желісі бар жерлер алаңы, гектар
Дренаж желісінің ұзақтығы, метр
жобалық
нақты
барлығы
оның ішінде, ашық
оның ішінде тереңдігі 1,5 метрден жоғары
барлығы
оның ішінде, жабық
барлығы
оның ішінде, жабық
1
2
3
4
5
6
7
8
Коллектормен бұрылған судың көлемі - 1 (мың м3) және бұрылған тұздардың мөлшері – жылына мың тонна
Жылдар
Коллектордың атауы
Бір жылдағы төгінді су, мың тонна
Бір жылда бұрылған тұз, мың тонна
Суды минералдау, грамм/литр
Ең жоғары
Орташа
Ең төмен
Коллектор жұмысында соңғы бес жылда байқалған зиянды құбылыстардың (түбінің шайылуы, құлама жарлардың көшуі, тіреулер және басқалары) және оларды жою бойынша қабылданған шаралардың қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________
Ыза сулардың деңгейіне бақылау қамтылған жердің ауданы ___________ гектар
______________________________________________
Құрылысжайдың қысқаша сипаты, тағайындалуы және пайдалану ___________
_____________________________________________________________________
Су құбыры орналасуының ахуалды жоспар-схемасы
Коллектор жүйесінің техникалық жай-күйінің және баланстық құнының ведомосі
Жүйенің атауы _____________________________________________
Р/с №
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Барлығы
Саны
оның ішінде қажет етеді
Баланстық құны, мың теңге
Тозу сомасы, мың теңге
күрделі жөндеуді
қайта қалпына келтіруді, мың теңге
Шаруашылықаралық желі және ондағы құрылысжайлар
1
Негізгімен қоса шаруашылықаралық коллекторлар
километр
2
Құрылысжайлар
дана
3
Сорғы станциялар
дана
4
Гидрометриялық бекеттер
дана
5
Көпірлер және өткелдер
дана
3-тарау. Суару (суару - суландыру) жүйесі
Жүйенің атауы _____________________________________________________
Пайдалануға _____________ жылы берілді.
Суару көзінің атауы _________________________________________________
Өзендер (көлдер) бассейні____________________________________________
Суару көзі реттелген (ия, жоқ) ________________________________________
Су қоймасының атауы және оның пайдаланылу мақсаты __________________
Бас су жинақтауыштың типі: бөгетті, бөгетсіз (астын сызыңыз): ____________
Су жинау тәсілі: өздігінен ағатын, механикалық (астын сызыңыз): __________

Расчетная пропускная способность головного сооружения _______м3/секунду, в том числе регулятора м3/секунду или производительность насосной станции ________м3/секунду
Система: самотечная, механическая, смешанная(подчеркнуть) __________
________________________________________________________________
Наличие автоматизации: гидросооружений, водомерных устройств, всей системы (подчеркнуть) _________________________________________________________
Балансовая стоимость системы _____________________ миллионов тенге
Общая площадь: орошаемых земель __________________________гектар
Лиманного орошения _____________________________________ гектар
обводненных земель ____________________________________________ гектар
Непосредственное руководство системой осуществляется______________
________________________________________________________________
(название водохозяйственной организации)
Система расположена на территории ________________________________
(область, районы)
Характеристика источника орошения
По посту, расположенному _____________________________________
Водосборная площадь по посту ___ квадратных километров (далее – км2);
расстояние от устья____ километров
Местонахождение поста эксплуатационной гидрометрии ______________
_______________________________________________________________
Многолетние и фактические расходы или горизонты по посту эксплуатационной гидрометрии
Месяцы

Бас құрылысжайдың есептеулік су өткізу қабілеттілігі секундына________ м3, оның ішінде реттеуіштің су өткізу мүмкіндігі секундына________ м3 немесе сорғы станциясының өнімділігі секундына_____ м3
Жүйе: су өздігінен ағатын, механикалық, аралас:
_____________________________________________________________________
(астын сызыңыз)
Автоматтандырылған болуы: гидроқұрылысжайлардың, су өлшеу
құрылғыларының, бүкіл жүйенің _________________________________________
(астын сызыңыз)
Жүйенің баланстық құны _____________________________ миллион теңге
Жалпы ауданы: суармалы жерлер _____________________________ гектар
көлдетіп суарылатын _______________________________________ гектар
суландырылған жерлер ______________________________________ гектар
Жүйеге тікелей басқаруды _____________________ жүзеге асырады
___________________________________________________
(су шаруашылығы ұйымының аты)
Жүйе _______________________________________аумағында орналасқан
(облыс, аудан)
Суландыру көзінің сипаттамасы
__________________________________________ орналасқан бекет бойынша
Бекет бойынша су жинақталатын аудан ______ шаршы километр (бұдан әрі – км2); сағаға дейінгі арақашықтық ____ километр.
Эксплуатациялық гидрометриялық бекеттің орналасқан жері ___________
Көпжылдық және нақты су өтімі немесе эксплуатациялық гидрометриялық бекет бойынша су жиегі
Айлар

Глава 5. Технический паспорт водозаборной скважины
Местоположение скважин_________________________________________
Целевое назначение скважин______________________________________
Категория скважин_______________________________________________
Балансовая стоимость _____________________________миллион тенге
Год ввода в эксплуатацию: ________________________________________
Значение объекта________________________________________________
(республиканское, областное, районное)

5-тарау. Су алу ұңғымасының техникалық паспорты
Ұңғыманың орналасқан жері ______________________________________
Ұңғыманың нысаналы мақсаты ____________________________________
Ұңғыманың санаты ______________________________________________
Баланстық құны ___________________________________миллион теңге
Пайдалануға енгізілген жылы______________________________________
Объектінің маңызы _____________________________________________
(республикалық, облыстық, аудандық)

1. Статистический, метр
2. Динамический, метр
5
Качество воды
1. Сухой остаток, грамм/литр
6
Конструкция скважины при эксплуатации
1. Эксплуатационная колонна Диаметр____ миллиметр, метр
2. Фильтровая колонна Диаметр____ миллиметр, метр
3. Рабочая часть фильтра Диаметр____ миллиметр, метр
4. Отстойник Диаметр____ миллиметр, метр
7
Тип фильтра
8
Насосная станция
1. Тип насоса (водоподъемника)
2. Тип электродвигателя (двигателя)
3. Производительность, м3/час
4. Напор, метров
5. Источник электроэнергии
9
Дебит скважины
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лети
принятые меры по их устранению ______________________________________
____________________________________________________________________
Техническое состояние сооружения на момент проведения паспортизации
(исправное, требует капитального ремонта, реконструкция или восстановления)
____________________________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) ________________________
Гражданские и производственные здания с указанием их полезной площади, приводозаборных скважинах__________________________________________________
Средства связи: _______________________________________________________
Приложения:
Чертежи (геолого-гидрогеологические разрезы скважин))
Ситуационная план схема
Глава 6. Технический паспорт головного сооружения с плотинным водозабором
Название сооружения__________________________________________________
Расчетная пропускная способность _________м3/секунду
в том числе регулятора ____________________м3/секунд
Длина плотины ______метров, максимальная высота ____________метров
Балансовая стоимость головного сооружения ___________ миллион тенге
Местонахождение_____________________________________________________
(название реки и расстояние от ближайшего населенного пункта)
Значение объекта _____________________________________________________
(межгосударственное, республиканское)
Материал и тип головного сооружения ___________________________________
Построено в 20____ году по проекту______________________________________
(наименование проектной организации)
Архивный № ____________

1. Статистикалық, метр
2. Динамикалық, метр
5
Судың сапасы:
1. Құрғақ қалдық, грамм/литр
6
Пайдалану кезіндегі ұңғыманың конструкциясы
1. Эксплуатациялық баған
Диаметрі ___ миллиметр, метр
2. Сүзгіш баған
Диаметрі ____ миллиметр, метр
3. Сүзгіштің жұмыс істейтін бөлігі
Диаметр____ миллиметр, метр
4. Тұндырғыш
Диаметрі____ миллиметр, метр
7
Сүзгіштің типі
8
Сорғы станциясы
1. Сорғының типі (су көтергіштің)
2. Электр қозғалтқыштың типі (қозғалтқыштың)
3. Өнімділігі, м3/сағат
4. Арын, метр
5. Электр энергиясының көзі
9
Ұңғыма дебиті
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою жөнінде қабылданған шаралар ________________________________________________
Паспорттандыру жүргізіліп жатқан сәттегі құрылысжайдың техникалық жай-күйі (жарамды, күрделі жөндеуді, реконструкциялауды немесе қалпына келтіруді қажет етеді) ________________________________________________
Паспорттандыру жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі өндеулер жүргізу туралы белгілер (жылы, жұмыстың типі мен көлемі) ____________________________________________________________________
Су жинақтайтын ұңғымалар кезінде пайдалы алаңы көрсетілген азаматтық және өндірістік ғимараттар ___________________________________________
Байланыс құралдары:___________________________________________
Қосымшалар:
Сызбалар (ұңғымалардың геологиялық-гидрогеологиялық қималары)
Ахуалдық жоспар схемасы
6-тарау. Бөгетті су жинауы бар бас құрылысжайдың техникалық паспорты
Құрылысжайдың атауы ____________________________________________
Есептемелік су өткізгіштік қабілеті ____________________________ текше
метр/секунд оның ішінде су реттеуіштің _________________ м3/секунд
Бөгеттің ұзындығы _________ метр, ең жоғарғы биіктік_____________метр
Бас құрылысжайдың баланстық құны __________________ миллион теңге
Орналасқан жері __________________________________________________
(өзеннің аты және ең жақын елді мекенге дейінгі арақашықтық)
Объектінің маңыздылығы ______________________________________
(мемлекетаралық, республикалық)
Жалпы мәліметтер
Бас құрылыстың материалы және типі ____________ 20____ жыл ___________ жобасы бойынша салынған
(жобалаушы ұйымның атауы)
Архивтік №________________________ісқағаздарында сақтаулы
(ұйымның атауы)

Глава 8. Технический паспорт насосной станции
Название насосной станции _______________________________________
Тип: стационарная, плавучая, передвижная __________________________
Число установленных агрегатов ____ штук, в том числе рабочих ___штук
Год постройки ____________
Год ввода в эксплуатацию________________
Общая производительность______________м3/секунду
Геометрическая высота подъема максимальная ________________метров минимальная _________________________ метров
Установленная мощность (литров/секунду или киловатт) ______________
Источник водозабора_____________________________________________
Местонахождение _______________________________________________
Балансовая стоимость насосной станции______________ миллионов тенге
Название: орошение дренаж (головная, перекаченная) _________________
Значение объекта ________________________________________________
(межгосударственное, республиканское)
Насосная станция находятся в ведении ______________________________
Режим работы насосной станции
Месяцы
Декады
20___ год
20___ год
20___ год
20___ год
Число агрето-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
Число агрегато-часов работы
Подано воды тысяч м3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
январь
1
2
3
За месяц
февраль
1
2
3
За месяц
март
1
2
3
За месяц
Расход электроэнергии и горючего
Показатели
20___ год
20___ год
20___ год
Израсходовано:
электроэнергии, киловатт/час
дизельного топлива, тонн
Затраты:
на электроэнергию, тысяч тенге
на горючее, тысяч тенге
Техническая характеристика сооружений и оборудования насосной станции
а) подводящий канал и аванкамера
Подводящий канал
Аванкамера (водоприемник)
Длина, метров
Ширина по дну, метров или диаметров, миллиметров
Глубина заполнения при максимальном расходе, метров
Заложение откосов
Крепление
Тип и материал
Длина, метров
Длина, метров
Материал
Площадь, метров
б) насосы
Насосы
№ насоса
Назначение (рабочий, резервный)
Тип и марка
Завод– изготовитель
Год ввода в эксплуатацию
Производительность м3/секунду
Полный напор, метров
Число оборотов в минуту
Потребная мощность, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Трубопроводы
Опоры под трубопроводы
всасывающий
напорный
Материал
Диаметр, миллиметров
Длина, погонных метров
Материал
Диаметр, миллиметров
Длина, погонных метров
Материал
Количество, штук
10
11
12
13
14
15
16
17
в) двигатели
№ двигателя
Назначение (рабочий, резервный)
Тип
Марка
Завод- изготовитель
Год ввода в эксплуатацию
Номинальная мощность литров/секунду
Число оборотов в минуту
Напряжение, вольт
Трансформаторы
Тип и марка
Номинальная мощность, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Характеристика приемного бассейна (краткое описание с указанием размеров)
____________________________________________________________________
Напорный бассейн и его характеристика _________________________________
Здание или понтон насосной станции (краткое описание с указанием размеров и основных показателей) ______________________________________________________
Краткое описание пускорегулирующей аппаратуры, автоматики _____________
____________________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация_______________________________________________________________
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лет (кавитация, разрывы напорных водопроводов и другие) _____________________________________
_____________________________________________________________________
Техническое состояние насосной станции: исправная, требует капитального ремонта, замены насосов _____________________________________________________________
Двигателей ___________________________________________________________
Сооружений __________________________________________________________
здания (пантона) ______________________________________________________
Отметки о проведенных работах по техническому улучшению и капитальному ремонту с указанием года и объема выполненных работ
_____________________________________________________________________
Средства связи: _______________________________________________________
Площадь земельного участка, отчужденная для нужд эксплуатации ___________
_____________________________________________________________________
Приложение (перечислить): _____________________________________________

8-тарау. Сорғы станциясының техникалық паспорты
Сорғы станциясының аты __________________________________________
Типі: стационарлық, қалқыма, жылжымалы ___________________________
Орнатылған агрегаттар саны __ дана, оның ішінде жұмыс істейтіні ___ дана
Пайдалануға берілген жылы _________________
Жалпы өнімділігі ____________________ м3/секунд
Көтерудің геометриялық биіктігі: ең жоғары ____ метр ең төмен _____ метр
Белгіленген қуаттылығы (литр/секунд немесе киловатт) _________________
Су алу көзі _______________________________________________________
Орналасқан жері __________________________________________________
Сорғы станциясының баланстық құны _________________ миллион теңге
Аты: суару, дренаж (басты, аударылған) ______________________________
Объектінің мәні _________________________________________________
(мемлекетаралық, республикалық)
Сорғы станциясы ______________________________________ қарауында.
Сорғы станциясының жұмыс режимі
Айлар
Онкүндіктер
20___жыл
20___жыл
20___жыл
20___жыл
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың м3
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың метр,
Жұмыстың агрегат -сағат саны
Берілген су, мың м3
Жұмыстың агрегат-сағат саны
Берілген су, мың м3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
қантар
1
2
3
Бір айда
ақпан
1
2
3
Бір айда
наурыз
1
2
Электр энергиясының және жанар майдың шығыны
Көрсеткіштер
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Жұмсалғаны:
электр энергиясының, киловат/сағат
дизель майының, тонна
Шығындар:
Электр энергиясына, мың теңге
жанар майға, мың теңге.
Сорғы станциясының құрылысжайлары мен қондырғыларының техникалық сипаттамасы
а) сорғы станциясын су әкелетін канал және аванкамера
Су әкелетін канал
Аванкамера (су қабылдағыш)
Ұзындығы, метр
Табанының ені, метр немесе диаметрі, миллиметр
Ең жоғары су өтіміндегі қалыптасқан тереңдік, метр
Құлама жатысы
Бекітпелер
Типі және материалы
Ұзындығы, метр
Ұзындығы, метр
Материалы
Алаңы , метр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
б) Сорғылар
Сорғылар
Сорғы №
Пайдалану мақсаты (жұмыс істейтін, резервтегі)
Типі және маркасы
Дайындаушы зауыт
Пайдалануға берілген жылы
Өнімділігі м3/секунд
Толық арын, метр
Бір минуттағы айналым саны
Қажетті қуаттылығы, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Су құбырлары
Су құбырларының астындағы тіреулер
сорушы
арынды
Материалы
Диаметрі, миллиметр
Ұзындығы, погонды метр
Материалы
Диаметрі, метрі
Ұзындығы, погонды метр
Материал
Саны, дана
10
11
12
13
14
15
16
17
в) қозғалтқыштар
Қозғалтқыштың №
Пайдалану мақсаты (жұмыс істейтін, резервтегі)
Типі
Маркасы
Дайындаушы зауыт
Пайдалануға берілген жылы
Номиналды қуаттылығы, литр/секунд
Бір минуттағы айналым саны
Кернеу, вольт
Трансформаторлар
Типі және маркасы
Номиналды қуаттылығы, киловатт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Су қабылдайтын бассейннің сипаттамасы (өлшемдерін көрсетіп қысқаша
сипаттау) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Арынды бассейн және оның сипаттамасы __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сорғы станциясының ғимараты немесе понтоны (өлшемдері мен негізгі
көрсеткіштерін көрсетіп, қысқаша сипаттау) ______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Іске қосылуын реттейтін аппаратураның, автоматиканың қысқаша
сипаттауы __________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сорғы станциясының жұмысында байқалған зиянды құбылыстар
(кавитация, арынды су құбырларының жарылуы және басқалары) ____________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сорғы стансасының техникалық жай-күйі: жарамды, күрделі жөндеуді,
Сорғыларды құрылысжайларды _______________ ғимараттарды
(пантондарды) ________________________________ ауыстыруды қажет етеді.
Техникалық жақсарту және күрделі жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстар
туралы белгілер, орындалған жұмыстардың жылын және көлемін көрсету
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

Глава 9. Технический паспорт вододелителя
Название сооружения_____________________________________________
Основной водоток (река, канал) ____________________________________
Название канала_________________________________________________
Материал_______________________________________________________
№ пикета на канале_______________________________________________
Год ввода в эксплуатацию_________________________________________
Балансовая стоимость сооружения __________________ миллионов тенге
Водомерные устройства на сооружении (указать типы постов на каждом
отводе) _________________________________________________________
Основные показатели
№ п/п
Отверстие в основное русло и отводы
Пропускная способность, м 3 /сек.
1
2
3
1
Итого
Техническая характеристика сооружения
№ п/п
Основные элементы сооружения
Единица измерения
Отверстие в основное русло
Отводы (графится по их числу) название отвода
1
2
3
4
5
1
Понур длина, ширина
метров
2
Водобой [лоток и колодец] длина, ширина
метров
3
Тип гасителя энергии длина, ширина
-
4
Рисберма ________________ (материал)
метров
5
Крепление верхнего бъефа
м2
6
Крепление нижнего бъефа
м2
7
Материал крепления
метров
8
Высота порога перед щитом
метров
9
Высота перепада за щитом
метров
10
Количество ступеней
штук
11
Число отверстий
-
12
Размер каждого отверстия длина/ ширина или диаметр
метров
13
Затворы (щиты): тип
-
материал
-
количество
штук
размер затвора, высота
метров
ширина
метров
14
Запасные щиты (шандоры)
штук
15
Подъемники: тип
-
количество
штук
16
Продолжительность: подъема
минут
опускания
минут
17
Мосты: а) служебный, длина
метров
ширина
метров
б) проезжий, длина
метров
ширина
метров
18.
Электроснабжение
метров
19.
Эксплуатационные дороги
метров
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лети принятые меры по их устранению (заиление верхнего бьефа, фильтрация, прорывы и другие)
__________________________________________________________________________
Краткое описание сооружения, назначение и эксплуатация _______________________
Техническое состояние сооружения (исправное, требует капитального ремонта, реконструкция или восстановления) ________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) _____________________________
Гражданские и производственные здания с указанием их полезной площади
__________________________________________________________________________
Средства связи_____________________________________________________________
Приложения (перечислить)__________________________________________________

9-тарау. Су бөлгіштің техникалық паспорты
Құрылысжайдың аты_______________________________________________
Негізгі су ағысы (өзен, канал) _______________________________________
Каналдың аты _____________________________________________________
Материалы________________________________________________________
Каналдағы пикет № ________________________________________________
Пайдалануға берілген жылы _________________________________________
Су бөлгіштің баланстық құны ________________ миллион теңге
Құрылысжайдағы су өлшегіш құрылғылар (әрбір бөлудегі бекеттердің түрлерін көрсету)
____________________________________________________
Негізгі көрсеткіштер
Р/с №
Бас арнаға арналған саңылау және су бұрғыштар
Су өткізу мүмкіндігі, м3/секунд
1
2
3
1
Барлығы
Құрылысжайдың техникалық сипаттамасы
Р/с №
Құрылысжайдың негізгі элементтері
Өлшем бірлігі
Бас арнаға арналған саңылау
Су бұрғыштар (саны бойынша графиттеледі) олардың аты
1
2
3
4
5
1
Понур ұзындығы, ені
2
Су тосқының (науа және құдық) ұзындығы, ені
метр
3
Энергия бәсеңдеткіш типі, ұзындығы, ені
-
4
Рисберма____________(материалы)
метр
5
Жоғарғы бъефтің бекітпесі
м2
6
Төменгі бъефтің бекітпесі
м2
7
Бекітпе материалы
метр
8
Қалқан алдындағы табалдырықтың биіктігі
метр
9
Қалқан артындағы құламаның биіктігі
метр
10
Баспалдақтар саны
дана
11
Саңылаулар саны
-
12
Әрбір саңылаудың өлшемі, ұзындығы, ені немесе диаметрі
метр
13
Қақпалар (қалқандар) типі
-
материалы
-
саны
дана
Қақпаның өлшемі, биіктігі
метр
ені
метр
14
Запастағы қалқандар (суарқалықтар)
дана
15
Көтергіштер: типі
-
саны
дана
16
Ұзақтығы: көтеру
минут
түсіру
минут
17
Көпірлер:а) қызметтік ұзындығы
метр
ені
метр
б) өткел ұзындығы
метр
ені
метр
18
Электрмен жабдықтау
метр
19
Пайдалану жолдары
метр
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою бойынша қабылданған шаралар (жоғарғы бьефтің тұнуы, сүзілуі, жарылуы және басқалар) _______________________________________
Құрылысжайдың қысқаша сипаттамасы, мақсаты және пайдалану ________
Құрылыстың техникалық жай-күйі (жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды немесе қалпына келтіруді талап етеді) _________________________
Паспорттау жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі жөндеу жүргізу туралы белгілер (жыл, жұмыс түрі және көлемі)
_____________________________________________________________
Пайдалы алаңы көрсетілген азаматтық және өндірістік ғимараттар
___________________________________________________________
Байланыс құралдары______________________________________________
Қосымшалар (атап көрсетіңіз)_______________________________________

Глава 10. Технический паспорт водохранилища
Название и тип водохранилища ____________________________________
Проектный объем водохранилища _______миллионов м3
Год ввода в эксплуатацию ________________________________________
Назначение водохранилища _______________________________________
Местонахождение _______________________________________________
Балансовая стоимость _____________________________ миллионов тенге
Название зарегулированного водотока, источник _____________________
Значение объекта ________________________________________________
(межгосударственное, республиканское, областное)
Построено в 20________ году по проекту ___________________________
(наименование проектной организации)
Принято в эксплуатацию с 20____ год по акту №____от ____ 20___ год
Наличие отвода земель под водохранилище (Государственный Акт) _____
Технические показатели водохранилища
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Показатели
Дополнения и пояснения
1
Проектные отметки:
Форсированный подпорный уровень
Нормальный подпорный уровень
Уровень мертвого объема
2
Проектный объем
Полный полезный
3
Площадь зеркала
Форсированный подпорный уровень
Нормальный подпорный уровень
Уровень мертвого объема
4
Средняя и максимальная
длина и ширина водохранилища
5
Средняя и максимальная
глубина водохранилища
6
Протяженность береговой линии водохранилища
7
Работает изолированно или в каскаде водохранилища
Состав сооружений и их технические характеристики:
Название
Сооружения рабочей части
Тип
Грунт тела плотины
Длина плотины, метров
Ширина по основанию, метров
Макс высота
Ширина по гребню
Материал
и крепления откосов
Коэффициент заложения откосов
Плотины
Сопрягающие дамбы
Водосбросные сооружения
Название
Тип
Размеры водопропускных отверстий
Тип запорных устройств
Макс пропускная способность, м3/секунду
Сороудерживающие и рыбозащитные устройства, штук
паводковый водосброс
донные водовыпуски
Краткое описание водохранилища, назначение и эксплуатация (в том числе застроенность и освоенность нижнего бьефа плотины) ________________________________
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние 5 лет
__________________________________________________________________________
Техническое состояние сооружений в составе объекта (исправное, требует капитального ремонта, реконструкции и восстановления и отметки о техническом улучшении и капитальном ремонте: год, вид, объем) __________________________________
Служебные, жилые здания и прочие постройки с указанием полезной площади
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Приложения: план водохранилища чертежи сооружений схема расположения объекта данные по эксплуатации

10-тарау. Су қоймасының техникалық паспорты
Су қойманың аты және типі ________________________________________
Су қоймасының жобалық көлемі____________________миллион м3
Пайдалануға берілген жылы _______________________________________
Су қоймасының пайдаланылу мақсаты ______________________________
Орналасқан жері __________________________________________________
Баланстық құны миллион теңге ____________________________________
Реттелген су ағынының аты _________________________________________
Объектінің маңыздылығы ___________________________________________
(мемлекетаралық, республикалық, облыстық)
Жоба бойынша 20____ жылы ___________________________ салынды
(жобалау ұйымының атауы)
20__ жылғы_________________ № _______ акт бойынша 20 ____ жылдан
бастап пайдалануға қабылданд.
Су қоймасына жер бөлудің болуы (мемлекеттік акт)_______________
Су қоймасының техникалық көрсеткіштері
Р/с №
Атауы
Өлш.бірлігі
Көрсеткіштері
Толықтыру және түсіндіру
1
Жобалық белгілері:
- мәжбүрлі қолдау деңгейі
- қалыпты қолдау деңгейі
- өлі көлем деңгейі
2
Жобалық көлемі
- толық
- пайдалы
3
Айна алаңы
- мәжбүрлі қолдау деңгейі
- қалыпты қолдау деңгейі
- өлі көлем деңгейі
4
Су қойманың орташа және ең үлкен ұзындығы мен ені
5
Су қойманың орташа және ең жоғарғы тереңдігі
6
Су қойманың жағалау жиегінің ұзақтығы
7
Оқшау немесе каскадта жұмыс істейді
Құрылысжайдың құрамы және олардың техникалық сипаттамасы
Атауы
Жұмыс бөлімінің құрылысжайлары
Түрі
Бөгет денесіндегі топырақ
Бөгеттің ұзындығы, метр
Негізі бойынша ені, метр
Макс. биіктігі
Еспе бойынша ені
Материал беткейлерді бекіту
Құламаларды салу коэф.
Бөгеттер
Қосылатын дамбалар
Су ағызу құрылысжайлары
Атауы
түрі
Су өткізу тесіктерінің өлшемдері
Бекіту құрылғыларының түрі
Макс. өткізу қабілеті, м3/секунд
Сорғыш және балық қорғау құралдары, дана
Тасқын су ағызу
Су түбіндегі суды шығару
Су қоймасының қысқаша сипаттамасы, мақсаты және пайдалану (оның
ішінде бөгеттің төменгі бьефінің құрылысы және игерілуі) __________________
____________________________________________________________________
Соңғы 5 жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
Объектінің құрамындағы құрылысжайлардың техникалық жай-күйі
(жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды және қалпына келтіруді қажет
етеді және техникалық жақсарту және күрделі жөндеу туралы белгілер: жылы,
түрі, көлемі) __________________________________________________________
Пайдалы ауданы көрсетілген қызметтік, тұрғын үй ғимараттары және өзге де
құрылыстар ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қосымшалар: су қоймасының жоспары құрылысжайлардың сызбалары
объектінің орналасу схемасы пайдалану жөніндегі деректер

Глава 11. Технический паспорт группового водопровода
Наименование водопровода_______________________________________
Источник водоснабжения_________________________________________
Год ввода в эксплуатацию _________
Водопровод проходит по территории _______________________________
_______________________________________________________________
(перечислить области и районы с указанием № пикетов на границах между ними)
Площадь зоны охватываемой групповым водопроводом ____ тысяч гектар
Количество подключенных к водопроводу населенных пунктов ________
Количество хозяйствующих субъектов, получающих воду из водопровода
________________________________________________________________
Водопотребители:
населенные пункты ___________________________объектов
промышленные предприятия ___________________объектов
Расчетное водопотребление:
Всего ________________тысяч м3/год
в том числе для населения _____________тысяч м3/год
для производства ______________ тысяч м3/год
для животноводства ________тысяч м3/год
Объемы водопотребления:
среднесуточный_______________м3
годовой __________________ тысяч м3
Балансовая стоимость водопровода и сооружений _____тысяч тенге
Общая площадь зоны санитарной охраны ______________ тысяч гектар
Количество ремонтно-эксплуатационных участков ___________ штук
Техническое оборудование водозабора
Наименование
Тип
Марка
Единица измерения
Общее количество
1. Насос
штук
2.
штук
3.
штук
Дренажный насос
Дренажный насос
штук.
Задвижки
штук
Ограждение ЗСО
метров
Магистральный водовод
Общая протяженность магистрального водовода_________километров
В том числе:
- стальные водоводы D= _____ -: ____миллиметрL= ______километров
- чугунные водоводы D= _____ -: ___миллиметр L= _______километров
- полиэтиленовые водоводы D= __ -: ____миллиметр L= ___километров
и другие ____________________________________________________
Арматура и сооружения на магистральном канале
п/п
Наименование
Тип
Марка
Количество штук
Техническое состояние
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1
Запорно-регулирующая арматура
Задвижки
Вентили
Затворы
2
Водоразборные колонки и краны
Водозаборные колонки
Подарный гидрант
Краны
3
Предохранительная арматура
Противоударные клапаны
Предохранительные клапаны
Вантузы
4
Колодцы, диаметр в метрах
5
Колодцы, диаметр в метрах
6
Упоры
7
Упоры
8
Компенсаторы, диаметр в метрах
9
Компенсаторы диаметр в метрах
Общая оснащенность разводящих поселковых сетей
Общая протяженность ______________________________километров
в том числе:
- стальные водоводы D= _____ -: _____ мм L= __________километров - чугунные водоводы D= _____ -: _____ мм L= ___________километров
- полиэтиленовые водоводы D= _____ -: _____ мм L= ___километров другие
_______________________________________________________________
№ п/п
Наименование
Тип
Марка, объем
Единица измерения
Количество
Техническое состояние
1
Задвижки
штук
2
Задвижки
штук
3
Вантузы
штук
4
Обратный клапан
штук
5
Водоразборные колонки
штук
6
Пожарные гидранты
штук
7
Колодцы d= d=
штук
Насосные станции перекачки:
количество _______________ штук
суммарный расход ____________м3 в секунду
суммарный манометрический напор ___________метров
Продолжение таблицы
№ п/п
Наименование
Тип
Марка
Единица измерения
Количество
1
Насос
штук
Дренажный насос
штук
задвижки
штук
Задвижки с эл. приводом
штук
штук
Оценочная ведомость к паспорту № ____________
Название группового водопровода_________________________________
№ пп.
Инвентарный №
Наименование показателей
№ паспорта
Единица измерения
Количество
Балансовая стоимость, тенге
Процент износа
Сумма износа, тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Краткое описание вредных явлений, наблюдавшихся за последние пять лет и принятые меры по их устранению (заиление верхнего бьефа, фильтрация, прорывы и другие) _______________________________________________________________________________
Краткое описание технического состояния водопровода и сооружений в составе объекта на момент паспортизации (исправное, требует капитального ремонта, реконструкции и восстановления и отметки о техническом улучшении и капитальном ремонте: год, вид, объем) _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Отметки о проведении технического улучшения и капитальных ремонтов, начиная с года проведения паспортизации (год, вид работы и объем) _____________________________
Средства связи_____________________________________________________________
Приложения (перечислить) __________________________________________________

11-тарау. Топтық су құбырының техникалық паспорты
Су құбырының атауы_______________________________________
Сумен жабдықтау көзі_________________________________________
Пайдалануға берілген жылы _________
Су құбыры аумағы бойынша өтеді _______________________________
____________________________________________________________________
(олардың арасындағы шекараларда № пикеттерді көрсете отырып, облыстар мен аудандарды көрсету)
Топтық су құбырымен қамтылған аймақ алаңы ____мың гектар
Су құбырына қосылған елді мекендер саны ________
Су құбырынан су алатын шаруашылық субъектілерінің саны
____________________________________________________________________
Су тұтынушылар:
елді мекендер ___________________________________________объектілер
өнеркәсіп кәсіпорындары _________________________________объектілер
Есептік су тұтыну:
Барлығы ________________жылына мың м3, оның ішінде:
халық үшін_____________жылына мың м3
өндіріс үшін______________ жылына мың м3
мал шаруашылығы үшін ______________мың м3/жыл
Су тұтыну көлемі:
орташа тәуліктік_______________м3;
жылдық__________________мың м3.
Су құбыры мен құрылысжайлардың баланстық құны ______ мың теңге
Санитарлық қорғау аймағының жалпы ауданы______________мың гектар
Жөндеу-пайдалану учаскелерінің саны___________дана
Су жинақтағыштардың техникалық жабдығы
Атауы
Типі
Маркасы
Өлшем бірлігі
Жалпы саны
1. Сорғы
дана
2.
дана
3.
дана
Дренаждық сорғы
дана
Ысырмалар
дана
Санитариялық қорғау аймағының қоршауы
метр
Магистральдық суағар
Магистральдық суағардың жалпы ұзындығы ______________ километр
Оның ішінде: болат суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр шойын суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр полиэтилен суағарлар D = _____ _____ миллиметр L=___________
километр және басқалары_____________________________________________
Магистральдық каналдағы арматура мен құрылысжайлар
Р/с №
Атауы
Типі
Маркасы
Саны, дана
Техникалық жай-күйі
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1
Жапқыш-реттеуіш арматура
Ысырмалар
Вентильдер
Қақпалар
2
Су бөлу колонкалары және крандары
Су бөлу колонкалары
Өртке қарсы гидранттар
Крандар
3
Сақтандырғыш арматура
Соққыға қарсы клапандар
Сақтандырғыш клапандары
Вантуздар
4
Құдықтар, диаметр метрмен
5
Құдықтар, диаметр метрмен
6
Тіреуіш
7
Тіреуіш
8
Компенсаторлар, диаметр метрмен
9
Компенсаторлар, диаметр метрмен
Кенттік таратқыш желілердің жалпы жарақтануы
Жалпы ұзындығы _____________________________ километр оның ішінде:
- болат суағарлар D = ____ -: _____ миллиметр L = __________ километр
- шойын суағарлар D = _____ -: _____ миллиметр L = _________ километр
- полиэтилен суағарлар D = ____ -: ____ миллиметр L = _______ километр
және басқалары__________________________ мұнда: D - диаметр; L - ұзындығы.
Атауы
Типі
Маркасы, көлемі
Өлшем бірлігі
Саны
Техникалық жай-күйі
Ысырмалар
саны
Ысырмалар
саны
Вантуздар
саны
Кері клапан
саны
Су бөлу колонкалары
саны
Өртке қарсы гидранттар
саны
Құдықтар d= d=
метр
Тасымалдау сорғы станциялары:
- саны _______________ дана
- жиынтық су өтімі ________________ м3/секунд
- жиынтық манометрлік арын ___________ метр
кестенің жалғасы
Атауы
Типі
Маркасы
Өлшем бірлігі
Саны
Сорғы
дана
Дренаждық сорғы
дана
Ысырмалар
дана
Электрлік жетегі бар ысырмалар
дана
дана
№ ______ паспортқа арналған бағалау ведомосі
Топтық су құбырының атауы _____________________________________
Р/с №
Инвентарлық №
Көрсеткіштер атауы
Паспорт №
Өлшем бірлігі
Саны
Баланстық құны, теңге
Тозу пайызы
Тозу сомасы, теңге
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Соңғы бес жылда байқалған зиянды құбылыстардың қысқаша сипаттамасы және оларды жою бойынша қабылданған шаралар (жоғарғы бьефтің тұнуы, сүзілуі, жарылуы және басқалар) _____________________________________________
Паспорттау сәтіндегі объектінің құрамындағы су құбыры мен құрылысжайлардың техникалық жай-күйінің қысқаша сипаттамасы (жарамды, күрделі жөндеуді, қайта жаңартуды және қалпына келтіруді қажет етеді және техникалық жақсартулар мен күрделі жөндеу туралы белгілер: жылы, түрі, көлемі)
__________________________________________________________
________________________________________________________________
Паспорттау жүргізілген жылдан бастап техникалық жақсарту және күрделі
жөндеу жүргізу туралы белгілер (жыл, жұмыс түрі және көлемі)
_________________________________________________________________
Байланыс құралдары______________________________________________
Қосымшалар (атап өтілсін) _______________________________________