Об утверждении Перечня социально значимых продовольственных товаров
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 11 мая 2023 года № 166-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2023 года № 32474
В соответствии с пунктом 1 статьи 117 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень социально значимых продовольственных товаров.
2. Комитету торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 11 мая 2023 года № 166-НҚ
Перечень социально значимых продовольственных товаров
№ п/п
Наименование товара
1
2
1
Мука пшеничная первого сорта
2
Хлеб пшеничный из муки первого сорта (формовой)
3
Рожки (весовые)
4
Крупа гречневая (ядрица, весовая)
5
Рис шлифованный (круглозерный, весовой)
6
Картофель
7
Морковь столовая
8
Лук репчатый
9
Капуста белокочанная
10
Сахар белый – сахар-песок
11
Масло подсолнечное
12
Говядина (лопаточно-грудная часть с костями)
13
Мясо кур (бедренная и берцовая кость с прилегающей к ней мякотью)
14
Молоко пастеризованное 2,5% жирности в мягкой упаковке
15
Кефир 2,5% жирности в мягкой упаковке
16

Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 2023 жылғы 11 мамырдағы № 166-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 мамырда № 32474 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексінің 117-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Сауда және интеграция министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Сауда және интеграция министрі
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 166-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесі
Р/с №
Тауардың атауы
1
2
1
Бірінші сортты бидай ұны
2
Бірінші сортты ұннан жасалған бидай наны (пішінді)
3
Рожки (өлшеніп салынатын)
4
Қарақұмық жармасы (дән, өлшеніп салынатын)
5
Тазартылған күріш (домалақ дәнді, өлшеніп салынатын)
6
Картоп
7
Асханалық сәбіз
8
Басты пияз
9
Ақ қауданды қырыққабат
10
Ақ қант – құмшекер
11
Күнбағыс майы
12
Сиыр еті (сүйекті жауырын-төс бөлігі)
13
Тауық еті (сан сүйек және іргелес жұмсақ еті бар сан жілік)
14
Пастерленген сүт, майлылығы 2,5%, жұмсақ қаптамада
15
Майлылығы 2,5% айран, жұмсақ қаптамада
16