Об утверждении формы предписания о применении мер оперативного реагирования
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 15 мая 2023 года № 207. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2023 года № 32502
В соответствии с пунктом 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму предписания о применении мер оперативного реагирования.
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр науки и высшего
образования Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 207
Форма
Предписание о применении мер оперативного реагирования
№________
1. "____"_____20__год, _________ ____________________________
(дата)                   (время)       (место составления)
2. _____________________________________________________________
(наименование органа контроля и надзора)
________________________________________________________________________________
3. фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) профилактический контроль с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверку________________
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
4. наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта (объекта) контроля и надзора, должность представителя
физического или юридического лица, присутствовавшего при проведении
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или)
проверки _____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
5. дата, место и период проведения профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки ______________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
6. перечень выявленных нарушений в соответствии с проверочным листом с
обязательным указанием степени тяжести нарушения в соответствии с критериями оценки
степени риска:
Наименование выявленных нарушений в соответствии с пунктами требований проверочного листа
Степень тяжести нарушения в соответствии с критериями оценки степени риска
Мера оперативного реагирования (приостановление со сроками его действия или запрет деятельности)
Рекомендации и указания на возможные действия по устранению выявленных нарушений с указанием сроков их устранения
1
2
3

Жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқаманың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 15 мамырдағы № 207 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 мамырда № 32502 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқаманың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 207 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқама № ___________
1. 20__жылғы "___"_______ __________ ________________________ (жасалған күні) (уақыты) (орны)
2. ________________________________________________________________________________________ (бақылау және қадағалау органының атауы) _______________________________________________________________________________________________ 3. бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________ 4. бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу кезінде қатысқан жеке немесе заңды тұлға өкілінің лауазымы _______________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________ 5. бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудың және (немесе) тексерудің жүргізілген күні, орны және кезеңі ________________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ 6. тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес бұзушылықтың ауырлық дәрежесін міндетті түрде көрсете отырып, тексеру парағына сәйкес анықталған бұзушылықтардың тізбесі:
Тексеру парағы талаптарының тармақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтардың атауы
Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес бұзушылықтың ауырлық дәрежесі
Жедел ден қою шарасы (қызметті оның қолданылу мерзімдерін белгілеп тоқтата тұру немесе оған тыйым салу)
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ықтимал іс-қимылдарға ұсынымдар мен нұсқаулар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
3.

7. сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием (актом,
постановлением) представителя субъекта контроля и надзора (руководителя юридического
лица либо его уполномоченного лица), лиц, привлеченных к проведению профилактического
контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, их подписи
или отказ от подписи______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Руководитель субъекта контроля или его уполномоченного лица:
_______________________________________________________________________________
(должность)
_________________________________________________ ______________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,       ( подпись)
удостоверяющем личность)
Руководитель органа контроля и надзора:
_______________________________________________________________________________
(должность)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,             ( подпись)
удостоверяющем личность)

7. бақылау және қадағалау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының), бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізуге тартылған адамдардың нұсқамамен (актімен, қаулымен) танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолтаңбалары немесе қол қоюдан бас тартуы __________________________
________________________________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің немесе оның уәкілетті тұлғасының басшысы: _____________________________________________________________________ (қызметі) ______________________________________________ ____________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты (қолы) куәландыратын құжатта көрсетілсе)Бақылау және қадағалау органының басшысы:____________________________________________________________________ (лауазымы) ______________________________________________ ____________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты (қолы) куәландыратын құжатта көрсетілсе)