О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2023 года № 211. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2023 года № 32669
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" (далее – Закон), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок охраны территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов.
Уполномоченный орган по карантину растений в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в территориальное подразделение (услугодателю), в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электоронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2023 жылғы 1 маусымдағы № 211 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 маусымда № 32669 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 1-тармағының 7) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау тәртібін айқындайды.
Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты аумақтық бөлімшеге (көрсетілетін қызметті берушіге), "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Мероприятия по карантину растений распространяются на:
посевной и посадочный материал сельскохозяйственных, лесных и декоративных культур, растения и их части (черенки, луковицы, клубни, плоды), а также любая другая продукция растительного происхождения, которая может быть переносчиком карантинных объектов;
возбудители болезней растений – культуры живых грибов, вирусов, бактерий, а также нематоды, клещи и насекомые;
коллекции насекомых, возбудителей болезней растений, гербарии и коллекции семян;
сельскохозяйственные машины и орудия для обработки почвы, транспортные средства, все виды тары, упаковочные материалы, промышленные товары и изделия из растительных материалов, монолиты и образцы почвы, которые могут быть переносчиками карантинных объектов;
растительные вложения в почтовых отправлениях, ручной клади и багаже пассажиров;
транспортные средства, прибывшие из других государств или из карантинных зон;
территории и помещения организаций, крестьянских или фермерских, приусадебных и дачных хозяйств, выращивающих, заготавливающих, складирующих, перерабатывающих, обеззараживающих и реализующих продукцию растительного происхождения;
земли сельскохозяйственного, лесного, водного и другого назначения;
объекты внутренней торговли, железнодорожные вокзалы, автовокзалы, речные порты, пристани, производственные объекты операторов почты;
соблюдение местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан в области карантина растений.";
пункты 25, 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"25. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан" изложен в приложении 8 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 1).
Для получения фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) представляет в соответствующее территориальное подразделение (услугодателю) в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал), либо в бумажной форме в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), документы, указанные в пункте 8 Перечня № 1.
26. Фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в бумажной форме в срок не более 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема заявления не входит в срок оказания государственной услуги.

"4. Өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар:
ауыл шаруашылығы, орман және сәндік дақылдардың себілетін және отырғызылатын материалына, өсімдіктерге және олардың бөліктеріне (қалемшелер, баданалар, түйнектер, жемістер), сондай-ақ карантиндік объектілерді тасымалдаушы болуы мүмкін басқа да өсімдіктен алынатын кез келген өнімге;
өсiмдiктер ауруларын қоздырушылары – тiрi саңырауқұлақтарға, вирустарға, бактериялар өсiрінділеріне, сондай-ақ нематодаларға, кенелер мен жәндіктерге;
жәндіктердің, өсімдіктер ауруларын қоздырушылардың коллекцияларына, гербарийлерге және тұқымдар коллекцияларына;
карантиндiк объектiлердi тасымалдағыштар болуы мүмкiн ауыл шаруашылығы машиналарына және топырақ өңдеуге арналған құралдарға, көлiк құралдарына, ыдыстың барлық түріне, буып-түю материалдарына, өсiмдiк материалдарынан жасалған өнеркәсiп тауарлары мен бұйымдарына, топырақ құймалары мен үлгiлерiне;
почта жөнелтімдеріндегі, жолаушылардың қол жүгі мен багажындағы өсімдік салымдарына;
басқа мемлекеттерден немесе карантиндік аймақтардан келген көлік құралдарына;
өсімдіктен алынатын өнімді өсіретін, дайындайтын, жинайтын, өңдейтін, залалсыздандыратын және өткізетін ұйымдардың, шаруа немесе фермер, үй жанындағы және саяжай шаруашылықтарының аумағына және үй-жайларына;
ауыл шаруашылығы, орман, су және басқа мақсатқа арналған жерлерге;
ішкі сауда объектілеріне, теміржол вокзалдарына, автовокзалдарға, өзен порттарына, айлақтарға, почта операторларының өндірістік объектілеріне;
жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын сақтауына қолданылады.";
25, 26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. "Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – № 1 тізбе) осы Қағидаларға 8-қосымшада жазылған.
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тиісті аумақтық бөлімшеге (көрсетілетін қызметті берушіге) электрондық нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы не қағаз түрінде аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) № 1 тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
26. Фитосанитариялық сертификат немесе оны беруден уәжді бас тарту өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қағаз түрінде ресімделеді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде өтінішті қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.

27. При обращении услугополучателя в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо на портал:
1) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) в день поступления (при поступлении после 17.30 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день) регистрирует заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;
2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в день регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, и (или) представления документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 1 (одного) рабочего дня с даты регистрации заявления выезжает на досмотр подкарантинной продукции для установления фитосанитарного состояния подкарантинной продукции.
На основании досмотра подкарантинной продукции ответственный государственный инспектор по карантину растений оформляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обнаружении организмов, сходных по морфологическим признакам с карантинными объектами, чужеродными видами, симптомов болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами и чужеродными видами, ответственный государственный инспектор по карантину растений осуществляет отбор образцов подкарантинной продукции в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя, и направляет образцы на лабораторную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков к карантинным объектам;
Отбор образцов для проведения карантинной фитосанитарной экспертизы с последующей выдачей заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, до подачи заявления на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан, осуществляется специалистами лаборатории в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя.
На основании акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 1 (одного) рабочего дня:
оформляет фитосанитарный сертификат по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или мотивированный отказ в его выдаче с использованием единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ);
передает подготовленный фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче в канцелярию территориального подразделения (услугодателя);

27. Көрсетілетін қызметті алушы аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не порталға жүгінген кезде:
1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алуға арналған өтінішті келіп түскен күні (сағат 17:30-дан кейін түскен кезде, өтініш келесі жұмыс күні тіркеледі) тіркейді және оны аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) басшысына қарауға береді, ол өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайды;
2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттартардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде карантинге жатқызылған өнімнің фитосанитариялық жай-күйін анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге барады.
Карантинге жатқызылған өнімді жете тексеру негізінде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін ресімдейді.
Морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге, бөтен текті түрлерге, өсімдіктер ауруларының белгілеріне, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен зақымдану белгілеріне ұқсас организмдер анықталған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды жүзеге асырады және карантиндік объектілерге зиянкестер, өсімдіктер аурулары және арамшөптер үлгілерінің түрлік құрамын белгілеу үшін зертханалық сараптамаға жібереді;
Кейіннен карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйіне карантиндік фитосанитариялық сараптама қорытындысын бере отырып, карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізу үшін үлгілерді алуды карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алуға өтініш бергенге дейін зертхана мамандары көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен жүзеге асырады.
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі негізінде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша фитосанитариялық сертификатты немесе "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесін (бұдан әрі – ББАЖ АЖ) пайдалана отырып, оны беруден уәжді бас тартуды ресімдейді;
дайындалған фитосанитариялық сертификатты немесе оны беруден уәжді бас тартуды аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне береді;

3) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) регистрирует и выдает услугополучателю подготовленный фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче.
При обращении услугополучателя через портал, уведомление о готовности фитосанитарного сертификата с указанием даты, времени и места получения результата оказания государственной услуги, либо мотивированный отказ в его выдаче, направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя территориального подразделения (услугодателя).";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Отказ в выдаче фитосанитарного сертификата осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 1.";
пункты 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"34. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях" изложен в приложении 12 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 2).
Для получения согласования ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях услугополучатель представляет в соответствующее территориальное подразделение (услугодателю) в электронной форме через портал, документы, указанные в пункте 8 Перечня № 2.
35. Письмо-согласование на ввоз карантинных объектов в научно-исследовательских целях или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в срок не более 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления.";
пункты 37 и 38 изложить в следующей редакции:
"37. Ответственный государственный инспектор по карантину растений в день регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 2, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления выезжает на осуществление контроля лаборатории на соответствие перечню условий изоляции в лаборатории для карантинных объектов различного уровня биологической безопасности, изложенному в приложении 13 к настоящим Правилам. По итогам контроля лаборатории ответственный государственный инспектор по карантину растений подготавливает проект письма-согласования либо проект мотивированного отказа и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководству.

3) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі дайындалған фитосанитариялық сертификатты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе оны беруден уәжді бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін, уақытын және орнын көрсете отырып, фитосанитариялық сертификаттың дайын екендігі туралы хабарлама не оны беруден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Фитосанитариялық сертификатты беруден бас тарту № 1 тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"34. "Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – № 2 тізбе) осы Қағидаларға 12-қосымшада жазылған.
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуге келісуді алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тиісті аумақтық бөлімшеге (көрсетілетін қызметті берушіге) портал арқылы электрондық нысанда № 2 тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
35. Карантиндік объектілерді ғылыми-зерттеу мақсатында әкелуге келісім-хат немесе оны беруден уәжді бас тарту өтініш тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ресімделеді.".
37 және 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 2 тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарға сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 13-қосымшада жазылған биологиялық қауіпсіздіктің әртүрлі деңгейдегі карантиндік объектілері үшін зертханада оқшаулау шарттарының тізбесіне сәйкестігіне зертхананы бақылауды жүзеге асыруға барады. Зертхананы бақылау қорытындысы бойынша өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор келісім-хат жобасын не уәжді бас тарту жобасын дайындайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшылықтың қарауына енгізеді.

38. Руководство территориального подразделения (услугодателя) подписывает и передает письмо-согласование либо мотивированный отказ в канцелярию территориального подразделения (услугодателя). Канцелярия территориального подразделения (услугодателя) регистрирует и направляет через портал услугополучателю письмо-согласование либо мотивированный отказ в форме электронного документа.
Письмо-согласование на ввоз карантинных объектов в научно-исследовательских целях или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя территориального органа (услугодателя).";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. Отказ в выдаче письма-согласования на ввоз карантинных объектов в научно-исследовательских целях осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 2.
41. Карантинные объекты ввозятся на территорию Республики Казахстан в специальных контейнерах (емкостях) в целях недопущения их распространения в пути следования.";
пункты 47, 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"47. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан" изложен в приложении 16 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 3).
Для получения карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан услугополучатель представляет в соответствующее территориальное подразделение (услугодателю) в электронной форме через портал, документы, указанные в пункте 8 Перечня № 3.
48. Карантинный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в течение 8 (восьми) рабочих часов с момента регистрации заявления.
49. При обращении услугополучателя на портал:
1) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) в день поступления (при поступлении после 17.30 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день) регистрирует заявление на получение карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;
2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 3 (трех) рабочих часов с момента регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 3, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 8 (восьми) рабочих часов с момента регистрации заявления:
выезжает на досмотр подкарантинной продукции для установления фитосанитарного состояния подкарантинной продукции, и при обнаружении организмов, сходных по морфологическим признакам с карантинными объектами, чужеродными видами, симптомов болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами и чужеродными видами, осуществляет отбор образцов подкарантинной продукции в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя, и направляет образцы на лабораторную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков к карантинным объектам.
Отбор образцов подкарантинной продукции для проведения карантинной фитосанитарной экспертизы с последующей выдачей заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, до подачи заявления на получение карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан, осуществляется специалистами лаборатории в присутствии услугополучателя либо уполномоченного представителя услугополучателя;
на основании досмотра подкарантинной продукции оформляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
на основании акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора с момента регистрации заявления оформляет и направляет услугополучателю карантинный сертификат по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам или мотивированный отказ в его выдаче с использованием ИС ЕАСУ.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:

38. Аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) басшылығы келісім-хатқа не уәжді бас тартуға қол қояды және аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне береді. Аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі тіркейді және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға келісім-хатты не уәжді бас тартуды электрондық құжат нысанында жібереді.
Карантиндік объектілерді ғылыми-зерттеу мақсатында әкелуге келісім-хат немесе оны беруден уәжді бас тарту аумақтық орган (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында ресімделеді.";
40 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді әкелуге келісім-хатты беруден бас тарту № 2 тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
41. Карантиндік объектілер олардың жүру жолында таралуына жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының аумағына арнайы контейнерлерде (сыйымдылықтарда) әкелінеді.";
47, 48 және 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. "Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндік сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – № 3 тізбе) осы Қағидаларға 16-қосымшада жазылған.
Қазақстан Республикасының аумағында карантинге жатқызылған өнімді өткізуге арналған карантиндік сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тиісті аумақтық бөлімшеге (көрсетілген қызметті берушіге) портал арқылы электрондық нысанда № 3 тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
48. Карантиндік сертификат немесе оны беруден уәжді бас тарту өтініш тіркелген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс сағаты ішінде ресімделеді.
49. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі карантинге жатқызылған өнімнің Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауға карантиндік сертификат алуға арналған өтінішті келіп түскен күні тіркейді (сағат 17:30-дан кейін келіп түскен кезде, өтініш келесі жұмыс күні тіркеледі) және оны аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) басшысына қарауға береді, ол өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайды;
2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 3 тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс сағаты ішінде:
карантинге жатқызылған өнімнің фитосанитариялық жай-күйін анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге барады және морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге, бөтен текті түрлерге, өсімдіктер ауруларының белгілеріне, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен зақымдану белгілеріне ұқсас организмдер анықталған кезде, көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды жүзеге асырады және карантиндік объектілерге зиянкестер, өсімдіктер аурулары және арамшөптер үлгілерінің түрлік құрамын белгілеу үшін зертханалық сараптамаға жібереді.
Кейіннен карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйіне карантиндік фитосанитариялық сараптама қорытындысын бере отырып, карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізу үшін карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды Қазақстан Республикасының аумағында карантинге жатқызылған өнімді тасымалдауға карантиндік сертификат алуға өтініш бергенге дейін зертхана мамандары көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен жүзеге асырады;
карантинге жатқызылған өнімді жете тексеру негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін ресімдейді;
карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісінің негізінде өтінішті тіркеген сәттен бастап осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік сертификатты немесе ББАЖ АЖ-ны пайдалана отырып, оны беруден уәжді бас тартуды ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"52. Отказ в выдаче карантинного сертификата осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 3.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение учетного номера объектам, осуществляющим переработку зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности, и (или) обеззараживание и маркировку древесного упаковочного материала" изложен в приложении 19 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 4).
Для присвоения учетного номера объекту производства услугополучатель предоставляет в соответствующее территориальное подразделение (услугодателю) в электронной форме через портал, либо в бумажной форме в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), документы, указанные в пункте 8 Перечня № 4.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. При обращении услугополучателя в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо на портал:
1) работник канцелярии территориального подразделения (услугодателя) в день поступления регистрирует заявление на присвоение учетного номера объекту производства и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;
2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подачи заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 4, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений:
в течение 8 (восьми) рабочих дней выезжает на осмотр подкарантинного объекта на соответствие требованиям разделов 9 и 10 Единых карантинных фитосанитарных требований;
при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (далее – подтверждение) по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, ответственный государственный инспектор по карантину растений уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в присвоении учетного номера объекту производства, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).

"52. Карантиндік сертификатты беруден бас тарту № 3 тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Астық пен оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін тіршілік ету қабілетінен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша өңдеу және (немесе) сүректі қаптама материалын залалсыздандыру мен таңбалауды жүзеге асыратын объектілерге есепке алу нөмірін беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – № 4 тізбе) осы Қағидаларға 19-қосымшада жазылған.
Өндіріс объектісіне есептік нөмір беру үшін көрсетілетін қызметті алушы тиісті аумақтық бөлімшеге (көрсетілетін қызметті берушіге) портал арқылы электрондық нысанда не № 4 тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне, қағаз нысанда ұсынады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Көрсетілетін қызметті алушы аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не порталға жүгінген кезде:
1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсе жұмыскері өндіріс объектісіне есептік нөмір беруге арналған өтінішті келіп түскен күні тіркейді және оны өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайтын аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының қарауына береді;
2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 4 тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор:
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде карантинге жатқызылған объектінің Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптардың 9 және 10-бөлімдерінің талаптарына сәйкестігіне қарап-тексеруге барады;
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған кезде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды (бұдан әрі – растау) ресімдейді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор көрсетілетін қызметті алушыны өндіріс объектісіне есептік нөмір беруден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.

Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам проведения заслушивания территориальное подразделение (услугодатель) принимает решение о выдаче подтверждения либо о мотивированном отказе в присвоении учетного номера объекту производства.
Подтверждение или мотивированный отказ направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, либо распечатывается, подписывается руководителем территориального подразделения (услугодателя), заверяется печатью, и выдается нарочно через канцелярию территориального подразделения (услугодателя), а копия направляется в ведомство уполномоченного органа.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Отказ в выдаче учетного номера услугополучателю осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 4.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Жалоба на решение, действие (бездействие) территориального подразделения (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя территориального подразделения (услугодателя), ведомства уполномоченного органа, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и конторою за качеством оказания государственных услуг.
При поступлении жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, территориальное подразделение (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба территориальным подразделением (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), при принятии благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
территориальным подразделением (услугодателем), ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем 10 (десять) рабочих дней для:

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау өткізу нәтижелері бойынша аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растау не уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Растау немесе уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі не басып шығарылады, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының қолы қойылып, мөрмен расталады және аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі, ал көшірмелер уәкілетті органның ведомствосына жіберіледі.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Көрсетілетін қызметті алушыға есептік нөмір беруден бас тарту № 4 тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші), уәкілетті орган ведомствосы, уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы акт қабылданған, әкімшілік әрекет жасалған кезде, шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібермейді.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қарауға жатады:
аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші), уәкілетті органның ведомствосы, уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Уәкілетті орган ведомствосының, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағымен 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
При продлении срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причины продления.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 7 исключить;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 11 исключить;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 15 исключить;
приложение 16 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 17 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 18 исключить;
приложение 19 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 20 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Ә. Тамабек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природныхресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
QR-Код
Приложение 1
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Форма
____________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства
уполномоченного органа, выдавшего документ)
Акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора
от _____________
(дата выдачи)
№ __________
Мною, уполномоченным должностным лицом,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)) проведен карантинный
фитосанитарный контроль и надзор подкарантинной продукции:
____________________________________________________________________
(наименование и количество подкарантинной продукции)
и транспортных средств:
____________________________________________________________________,
(номер транспортного средства)
поступивших из:
____________________________________________________________________
(наименование страны)
происхождением:
____________________________________________________________________
(наименование страны)
фитосанитарный сертификат:
____________________________________________________________________,
(номер фитосанитарного сертификата, дата выдачи)
выданный:
____________________________________________________________________
(наименование страны)
экспортер (отправитель):
____________________________________________________________________
(наименование организации, адрес)
импортер (получатель):
____________________________________________________________________
(наименование организации, адрес)
В результате
____________________________________________________________________
(наименование мероприятия)
установлено:
____________________________________________________________________
Для анализа или карантинной фитосанитарной или лабораторной экспертизы
подкарантинной продукции отобраны образцы (пробы) в количестве
____________________________________________________________________
(в соответствующих единицах измерения)
Действие с образцом:
_____________________________________________________________
Предписываются следующие карантинные фитосанитарные мероприятия:
____________________________________________________________________
Акт составлен в присутствии собственника (представителя) груза:
____________ ________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Государственный инспектор по карантину растений:
____________ ________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Приложение к акту
карантинного фитосанитарного
контроля и надзора
№ п/п
Наименование подкарантинной продукции
Номер фитосанитарного сертификата
Количество подкарантинной продукции (в соответствующих единицы измерения)
Отобранные средние образцы (пробы)
количество
единицы измерения
действие с образцом
Государственный инспектор по карантину растений
___________________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 6
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Форма
Фитосанитарный сертификат
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ
МИНИСТРЛІГІ
АГРОӨНЕРКӘСІПТІК
КЕШЕНДЕГІ МЕМЛЕКЕТТІК
ИНСПЕКЦИЯ КОМИТЕТІ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
MINISTRY OF AGRICULTURE
COMMITTEE OF STATE INSPECTION
IN THE AGROINDUSTRIAL COMPLEX
QR-Код
(1) Экспорттаушы және оның мекенжайы
Name and address of exporter
(2) ФИТОСАНИТАРИЯЛЫҚ СЕРТИФИКАТ
PHYTOSANITARY CERTIFICATE
№_______________________________
(3) Мәлімделген алушы және оның мекенжайы
(4) Кімге: Өсімдіктер кapaнтині және оларды қорғау жөніндегі ұйымға (елі) ТО:
Plant Protection and Quarantine Organization(s) of (country)
(5) Мәлімделген әкелу пункті
Declared point of entry
(6) Шыққан жері
Place of origin
(7) Мәлімделген тасымалдау тәсілі
Declared means of conveyance
(8) Өнімнің атауы; орын саны және буып-түюдің сипаттамасы; айрықша белгілер (таңбалау); өсімдіктің ботаникалық атауы
Name of produce; number and description of packages. Distinguishing marks and botanical name of plants
(9) Мәлімделген саны
quantity declared
(10) Жоғарыда көрсетілген өсімдіктер, өсімдік өнімдері немесе басқа да карантинге жатқызылған материалдар тиісті ресми рәсімдерге сәйкес зерттелді және/немесе талданды және импорттаушы келісуші тарап мәлімдеген карантиндік зиянкес организмдерден таза деп танылды және реттелетін карантиндік емес зиянкес организмдерге арналғандарын қоса, импорттаушы келісуші тараптың қолданыстағы фитосанитариялық қағидаларына сәйкес келеді деп танылды.
This is to certify that the plants, plant products or other regulated articles described herein have been inspected and/or tested according to appropriate official procedures and are considered to be free from the quarantine pests specified by the importing contracting party and to conform with the current phytosanitary requirements of the importing contracting party, including those for regulated non-quarantine pests
(11) Қосымша декларация
Additional declaration
Залалсыздандыру
disinflation and/or disinfection treatment
Берілген жері
Place of issue
(12) Өндеу тәсілі /Treatment
(13) Химикат (белсенді зат)
Chemical (active ingredient
(14) Экспозициясы және температурасы
Duration and temperature
Күні
Date
Уәкілетті инспектордың тегі
Name of authorizedofficer
(15) Концентрация/Concentration
(16) Күні /Date
(17) Қосымша ақпарат/Additional information
Қолы
Signature
Ұйымның мөpi
Stamp of organization
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 8
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат ал.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезде шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша алып тасталсын;
8-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша алып тасталсын;
12-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15-қосымша алып тасталсын;
16-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
18-қосымша алып тасталсын;
19-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
20-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Ә. Тамабек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
1-қосымша
QR-Код
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
1-қосымша
Нысан
______________________________________________________________________
(құжатты берген уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің атауы)
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
_________________
№ __________
(берілген күні)
Мен, уәкілетті лауазымды адам, _________________________________________
(лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
______________________________________________________________ шыққан
(елдің атауы)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ келіп түскен
(елдің атауы)
_______________________________________________________________ берген
(елдің атауы)
фитосанитариялық сертификат __________________________________________
(фитосанитариялық сертификаттың нөмірі, берілген күні)
экспорттаушы (жөнелтуші): _____________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
импорттаушы (алушы): _________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
карантинге жатқызылған өнімге _________________________________________
(карантинге жатқызылған өнімнің атауы мен саны)
және көлік құралына ________________________________ карантиндік бақылау
(көлік құралының нөмірі)
және қадағалау жүргіздім.
__________________________________________________________ нәтижесінде
(іс-шараның атауы)
анықталды: __________________________________________________________
Карантинге жатқызылған өнімді талдау немесе карантиндік фитосанитариялық
немесе зертханалық сараптау
үшін ________________________________________________________________
(тиісті өлшем бірлігінде)
мөлшерінде үлгілер (сынамалар) алынды
Үлгімен жасалатын іс-әрекет: ___________________________________________
Мынадай карантиндік фитосанитариялық іс-шаралар белгіленеді: ____________
_____________________________________________________________________
Акт жүк иесінің (өкілінің) қатысуымен жасалды: ___________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор:
_______________ ______________________________________________________
(қолы)                   (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр орны
Карантиндік фитосанитариялық
және бақылау және қадағалау актісіне
қосымша
Р/с №
Карантинге жатқызылған өнімнің атауы
Фитосанитариялық сертификаттың нөмірі
Карантинге жатқызылған өнімнің саны (тиісті өлшем бірлігінде)
Алынған орташа үлгілер (сынамалар)
саны
өлшем бірлігі
үлгімен жасалатын іс-әрекет
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________ _________________________________________________________
(қолы)                   (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
6-қосымша
Нысан
Фитосанитариялық сертификат
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ
МИНИСТРЛІГІ
АГРОӨНЕРКӘСІПТІК
КЕШЕНДЕГІ МЕМЛЕКЕТТІК
ИНСПЕКЦИЯ КОМИТЕТІ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
MINISTRY OF AGRICULTURE
COMMITTEE OF STATE
INSPECTION IN THE
AGROINDUSTRIAL COMPLEX
QR-Код
(1) Экспорттаушы және оның мекенжайы
Name and address of exporter
(2) ФИТОСАНИТАРИЯЛЫҚ СЕРТИФИКАТ
PHYTOSANITARY CERTIFICATE
№________________________________
(3) Мәлімделген алушы және оның мекенжайы
(4) Кімге: Өсімдіктер кapaнтині және оларды қорғау жөніндегі ұйымға (елі) ТО:
Plant Protection and Quarantine Organization(s) of (country)
(5) Мәлімделген әкелу пункті
Declared point of entry
(6) Шыққан жері
Place of origin
(7) Мәлімделген тасымалдау тәсілі
Declared means of conveyance
(8) Өнімнің атауы; орын саны және буып-түюдің сипаттамасы; айрықша белгілер (таңбалау); өсімдіктің ботаникалық атауы
Name of produce; number and description of packages. Distinguishing marks and botanical name of plants
(9) Мәлімделген саны
quantity declared
(10) Жоғарыда көрсетілген өсімдіктер, өсімдік өнімдері немесе басқа да карантинге жатқызылған материалдар тиісті ресми рәсімдерге сәйкес зерттелді және/немесе талданды және импорттаушы келісуші тарап мәлімдеген карантиндік зиянкес организмдерден таза деп танылды және реттелетін карантиндік емес зиянкес организмдерге арналғандарын қоса, импорттаушы келісуші тараптың қолданыстағы фитосанитариялық қағидаларына сәйкес келеді деп танылды.
This is to certify that the plants, plant products or other regulated articles described herein have been inspected and/or tested according to appropriate official procedures and are considered to be free from the quarantine pests specified by the importing contracting party and to conform with the current phytosanitary requirements of the importing contracting party, including those for regulated non-quarantine pests
(11) Қосымша декларация
Additional declaration
Залалсыздандыру
disinflation and/or disinfection treatment
Берілген жері
Place of issue
(12) Өндеу тәсілі /Treatment
(13) Химикат (белсенді зат)
Chemical (active ingredient
(14) Экспозициясы және температурасы
Duration and temperature
Күні
Date
Уәкілетті инспектордың тегі
Name of authorizedofficer
(15) Концентрация/Concentration
(16) Күні /Date
(17) Қосымша ақпарат/Additional information
Қолы
Signature
Ұйымның мөpi
Stamp of organization
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларға
8-қосымша
"Карантинге жатқызылған өнiмдi Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента подачи заявления услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – в течение 2 (двух) рабочих дней.
2) с момента подачи заявления с приложением заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, подтверждающего соответствие заявленной партии подкарантинной продукции карантинным фитосанитарным требованиям страны назначения, выданного не ранее 7 (семи) календарных дней до даты подачи заявления, услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – в течение 5 (пяти) рабочих часов;
3) с момента подачи заявления с приложением заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, подтверждающего соответствие заявленной партии скорпортящейся подкарантинной продукции (фрукты, ягоды, овощи, бахчевые культуры) карантинным фитосанитарным требованиям страны назначения, выданного не ранее 7 (семи) календарных дней до даты подачи заявления, услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – в течение 3 (трех) рабочих часов.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) / бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата государственной услуги – бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Канцелярия услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов (при обращении услугополучателя после 17.30 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием, регистрация документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға өтінішті берген сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
2) карантинге жатқызылған өнімнің мәлімделген партиясының межелі елдің карантиндік фитосанитариялық талаптарына сәйкестігін растайтын, өтініш берілген күнге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен асырмай берілген карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы қоса берілген өтініш көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға берілген сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс сағаты ішінде.
3) тез бұзылатын карантинге жатқызылған өнімнің (жемістер, жидектер, көкөністер, бақша дақылдары) мәлімделген партиясының межелі елдің карантиндік фитосанитариялық талаптарына сәйкестігін растайтын, өтініш берілген күнге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен асырмай берілген карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы қоса берілген өтініш көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға берілген сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Фитосанитариялық сертификат немесе уәжді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17-30-ға дейін (көрсетілетін қызметті алушы сағат 17-30-дан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінгенде, құжаттарды қабылдау, тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

2) портала – круглосуточно, крометехнических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
3) Государственная корпорация – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя в канцелярию услугодателя или в Государственную корпорацию:
1) заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) заключение карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции (при наличии);
3) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов, и (или) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
на портал:
1) заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции (при наличии).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
3) Мемлекеттік корпорация – Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінгенде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге арналған фитосанитариялық сертификатты алуға өтініш;
2) карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы (бар болса);
3) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен алынатын электрондық құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
порталға жүгінгенде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге арналған фитосанитариялық сертификатты алуға көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысының электрондық көшірмесі (бар болса).
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) непредъявление услугополучателем подкарантинной продукции для досмотра;
2) выявление карантинных объектов в подкарантинной продукции, за исключением случаев, когда требованиями страны-импортера (при экспорте) допускается наличие в подкарантинной продукции выявленных карантинных объектов;
3) выявление несоответствия требованиям страны-импортера (при экспорте);
4) неоднократное (два и более раза) неуведомление о прибытии или непредъявление подкарантинной продукции для досмотра должностному лицу уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза, является основанием для отказа в выдаче фитосанитарного сертификата в течение тридцати календарных дней после получения информации от соответствующего уполномоченного государственного органа государства – члена Евразийского экономического союза, за исключением случаев изменения места назначения;
5) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
6) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032);
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
8) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
9) на вывоз подкарантинную продукции введен запрет и (или) количественные ограничения.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При обращении услугополучателя через портал, уведомление о готовности фитосанитарного сертификата с указанием даты, времени и места получения результата оказания государственной услуги или мотивированный отказ в его выдаче направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя.

1) көрсетілетін қызметті алушының карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге ұсынбауы;
2) импорттаушы елдің (экспорт кезінде) талаптарында карантинге жатқызылған өнімде анықталған карантиндік объектілердің болуына жол берілетін жағдайларды қоспағанда, карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің анықталуы;
3) импорттаушы елдің (экспорт кезінде) талаптарына сәйкессіздіктің анықталуы;
4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының лауазымды адамына карантинге жатқызылған өнімнің келуі туралы бірнеше рет (екі және одан көп рет) хабарламау және жете тексеруге ұсынбау, бұл межелі орынның өзгеру жағдайын қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің тиісті мемлекеттік уәкілетті органынан ақпарат алынғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде фитосанитариялық сертификатты беруден бас тартуға негіз болып табылады;
5) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алуды талап ететін оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
8) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімнің болмауы;
9) карантинге жатқызылған өнімді әкетуге тыйым салу және (немесе) сандық шектеулер енгізілді.
10
Мемлекеттік қызмет, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін, уақытын және орнын көрсете отырып, фитосанитариялық сертификаттың дайын екендігі туралы хабарлама не оны беруден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к перечню основных требований
к оказанию государственной
услуги "Выдача
фитосанитарного сертификата
на вывоз подкарантинной
продукции за пределы
Республики Казахстан"
Форма
В ___________________________
(территориальное подразделение
ведомства
____________________________
уполномоченного органа по
карантину растений)
от __________________________
(полное наименование
юридического лица или
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) физического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на получение фитосанитарного сертификата на вывоз
подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
Прошу выдать фитосанитарный сертификат на вывоз из Республики Казахстан
следующей подкарантинной продукции:
Наименование ________________________________________________;
объем подкарантинной продукции, ее характеристики
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________;
количество мест и описание упаковки, отличительные знаки, маркировка
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________.
Ботаническое название растений (при наличии) ____________________
Грузополучатель, адрес грузополучателя подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
Пункт назначения подкарантинной продукции _____________________
_____________________________________________________________
Требование в области карантина растений национальной службы по карантину
растений страны-импортера
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Сведения, которые необходимо указать в дополнительной декларации
фитосанитарного сертификата
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Сведения о проведенном обеззараживании: способ обеззараживания
подкарантинной продукции, предусмотренный в фитосанитарных требованиях,
либо контракте (договоре)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________;
наименование пестицида, использованного при проведении обеззараживания
(фумигации) подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________;
выдержанная экспозиция при проведении обеззараживания (фумигации)
подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________;
при какой температуре проводилось обеззараживание (фумигация)
подкарантинной продукции _____________________________________
_____________________________________________________________;
концентрация пестицида, использованного при проведении обеззараживания
(фумигации) подкарантинной продукции __________________________
_____________________________________________________________
Дополнительная информация о подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Название страны-импортера ___________________________________
Адрес назначения подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Вид транспорта, номер транспортного средства, наименование судна, способ
перевозки ____________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Маршрут следования подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Дата отгрузки, место отгрузки
_____________________________________________________________
Название пограничного пункта страны-импортера, через который предполагается
ввоз подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Страна-происхождения подкарантинной продукции
_____________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну.
Руководитель:
_____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" ____________ 20__ года
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 12
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) осуществляется через "веб-портал" "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 2 (двух) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Письмо-согласование на ввоз карантинных объектов в научно-исследовательских целях или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777
"Карантинге жатқызылған өнiмдi
Қазақстан Республикасынан
тыс жерлерге әкетуге
фитосанитариялық сертификат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
____________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган
____________________________
ведомствосының аумақтық
бөлімшесі)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе жеке
____________________________
тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алуға арналған өтініш
Қазақстан Республикасынан мынадай карантинге жатқызылған өнімді әкетуге
фитосанитариялық сертификат беруді сұраймын:
карантинге жатқызылған өнімнің атауы _______________________________
_________________________________________________________________,
көлемі, оның сипаттамасы __________________________________________
_________________________________________________________________,
орын саны және орамасының сипаттамасы, айырым белгілері, таңбалануы
_________________________________________________________________;
Өсімдіктердің ботаникалық атауы (болған жағдайда) ____________________;
Жүк алушы, карантинге жатқызылған өнім жүгін алушының мекенжайы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнімнің межелі орны ________________________
_________________________________________________________________;
Импорттаушы елдiң өсiмдiктер карантинi жөніндегі ұлттық қызметiнiң
өсiмдiктер карантинi саласындағы талабы _____________________________
_________________________________________________________________
Фитосанитариялық сертификаттың қосымша декларациясында көрсетілуі тиіс
мәліметтер ________________________________________________________
_________________________________________________________________;
Залалсыздандыру жүргізілгені туралы мәліметтер: фитосанитариялық
талаптарда не келісімшартта (шартта) көзделген карантинге жатқызылған
өнімді залалсыздандыру тәсілі _______________________________________
_________________________________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруды (фумигациялауды) жүргізу
кезінде пайдаланылған пестицидтің атауы _____________________________
_________________________________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру (фумигациялауды) жүргізу
кезіндегі тұрақты экспозиция ________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру (фумигациялау) қандай
температурада жүргізілді ___________________________________________
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруды (фумигациялауды) жүргізу
кезінде пайдаланылған пестицидтің концентрациясы ____________________
_________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнім туралы қосымша ақпарат ________________
_________________________________________________________________;
Импорттаушы елдің атауы__________________________________________;
Карантинге жатқызылатын өнімнің межелі мекенжайы__________________
_________________________________________________________________;
Көлік түрі, көлік құралының нөмірі, кеменің атауы, тасымалдау түрі _______
_________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнімнің жүру маршруты ______________________
_________________________________________________________________;
Тиеп-жөнелту күні, тиеп-жөнелту орны _______________________________;
Карантинге жатқызылған өнімді әкелу болжанатын импортаушы елдiң
шекаралық пунктiнiң атауы _________________________________________
_________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнім шығарылған ел _________________________
_________________________________________________________________;
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Басшы ___________ __________________________________________
(қолы,                   аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20 __ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларға
12-қосымша
"Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді әкелуге арналған келісу-хат немесе уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель через портал направляет заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) несоответствие перечню условий изоляции в лаборатории для карантинных объектов различного уровня биологической безопасности, изложенному в приложении 13 к Правилам по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032) (далее – Правила);
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения госудврственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания госудврственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы электрондық құжат нысанында электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған өтініш жолдайды.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) 13-қосымшада жазылған биологиялық қауіпсіздіктің әртүрлі деңгейіндегі карантиндік объектілерге арналған зертханадағы оқшаулау шарттарының тізбесіне сәйкес келмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алуды талап ететін оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к перечню основных требований
к оказанию государственной
услуги "Согласование ввоза
карантинных объектов
(карантинных вредных
организмов) в научно-
исследовательских целях"
Форма
В___________________________
(территориальное подразделение
ведомства
____________________________
уполномоченного органа
по карантину растений)
от__________________________
(полное наименование юридического
____________________________
лица или фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер)
Заявление
на ввоз карантинных объектов (карантинных вредных организмов)
в научно-исследовательских целях
Прошу выдать письмо-согласование на ввоз на территорию Республики
Казахстан карантинных объектов в научно-исследовательских целях
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(научное название карантинного объекта)
____________________________________________________________________
(тип материала)
____________________________________________________________________
(количество материала)
1. Обоснование необходимости ввоза карантинных объектов
____________________________________________________________________
2. Сроки, характер и задачи выполнения научных исследований
____________________________________________________________________
3. Предполагаемые сроки ввоза карантинных объектов
____________________________________________________________________
4. Способ доставки ___________________________________________________
5. Страна-экспортер (включая адрес поставщика)
____________________________________________________________________

5) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Ғылыми-зерттеу мақсатында
карантиндік объектілерді
(карантиндік зиянды
организмдерді) әкелуді келісу"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне
қосымша
Нысан
____________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган ведомствосының
___________________________
аумақтық бөлімшесі)
____________________________
(заңды тұлғаның толық
атауы немесе жеке
____________________________
тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуге арналған өтініш
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантинді объектілерді Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге келісім-хат беруді сұраймын:
___________________________________________________________________
(карантиндік объектінің ғылыми атауы)
___________________________________________________________________
(материал типі)
___________________________________________________________________
(материал саны)
1. Карантиндік объектілерді әкелу қажеттілігінің негіздемесі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Ғылыми зерттеулерді орындаудың мерзімдері, сипаты және міндеттері
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Карантиндік объектілерді әкелудің болжамды мерзімдері _______________
4. Жеткізу тәсілі _____________________________________________________
5. Экспорттаушы ел (жеткізушінің мекенжайын қоса алғанда) ______________

6. Страны транзита ___________________________________________________
7. Страны обитания ___________________________________________________
8. Пункт пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
____________________________________________________________________
9. Место доставки и условия хранения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(адрес и описание помещений, условия изоляции
____________________________________________________________________
при которых объект будет содержаться)
10. Предполагаемые стандартные рабочие процедуры, включая, при необходимости
методы уничтожения карантинного объекта по окончании научных исследований
____________________________________________________________________
11. Готов обеспечить доступ государственного инспектора по карантину растений в
лабораторию, где непосредственно будут проводиться научные исследования
Приложение:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
____________________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП: ________________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в
области карантина растений:
___________________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП: ______________
Приложение 5 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 14
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Форма
Карантинный сертификат № ___
______________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа по карантину растений, фитосанитарного контрольного поста)
Дата выдачи "__" ____________ 20_ года
Действителен до "__"_________ 20_ года
1. Выдан ______________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица) ______________________________________________________
(его почтовый адрес (при наличии)
на вывоз в _____________________________________________________________
(куда, кому, указать точное наименование и адрес получателя)
следующей под карантинной продукции: ___________________________________
______________________________________________________________________

6. Транзит елі _______________________________________________________
7. Мекендейтін елі __________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Жеткізу орны және сақтау шарттары
___________________________________________________________________
(объекті ұсталатын үй-жайлардың
___________________________________________________________________
мекенжайы және сипаттамасы, оқшаулау шарттары)
10. Ғылыми зерттеулер аяқталғаннан кейін, қажет болған жағдайда, карантиндік
объектіні жою әдістерін қоса алғанда, жүргізілетін болжамды стандартты жұмыс
рәсімдері ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Тікелей ғылыми зерттеулер жүргізілетін зертханаға өсімдіктер карантині
жөніндегі мемлекеттік инспектордың кіруін қамтамасыз етуге дайын
Қосымша:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы "__" ______ сағат____ қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан
әрі – ЭЦҚ) деректері: _____________________
ЭЦҚ қою күні және уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш ________20__ жылғы "__" ______ сағат____ қабылданды.
Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің ЭЦҚ-дан алынған деректер: _______________
ЭЦҚ қою күні және уақыты: _____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
14-қосымша
Нысан
№ ____ карантиндік сертификат
____________________________________________________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосы
аумақтық бөлімшесінің, фитосанитариялық бақылау бекетінің атауы)
Берілген күні 20__ жылғы _________ "__".
20__ жылғы "__" ___________дейін жарамды
1. _______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
______________________________________________________________________
(почталық мекенжайы (бар болса))
______________________________________________________________________
мынадай карантинге жатқызылған өнімді _____________________________
______________________________________________________________________
(қайда, кімге, алушының нақты атауы мен мекенжайы көрсетілсін)
________________________________________________________ әкетуге берілді.

2. Общее количество мест (штук) _________________________________________
3. Общий вес (тонн, килограмм) __________________________________________
4. Станция (пункт) отправления ___________________________________________
5. Станция (пункт) назначения ____________________________________________
6. Удостоверяется на основании обследования, проверки или карантинной
фитосанитарной и(или) лабораторной экспертизы (нужное подчеркнуть), что
______________________________________________________________________
(отметка о карантинном состоянии подкарантинной продукции и
проведенных карантинных фитосанитарных мероприятиях)
7. Устанавливаются следующие карантинные фитосанитарные мероприятия и условия
при отправке, хранении, получении, реализации и использовании подкарантинной
продукции _____________________________________________
8. Выдан на основании _________________________________________________
(какого документа)
Примечание:
Сертификат выдается на каждую отдельную партию подкарантинной продукции,
транспортную единицу, контейнер, вагон и действителен в подлиннике.
Срок действия сертификата устанавливается в зависимости от времени пребывания
подкарантинной продукции в пути следования.
QR-Код
Приложение 6 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 16
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через "веб-портал" "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента подачи заявления услугодателю через портал – в течение 8 (восьми) рабочих часов;
2) с момента подачи заявления с приложением заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, подтверждающего соответствие заявленной партии подкарантинной продукции карантинным фитосанитарным требованиям, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 131 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20432) (далее – Приказ № 131), выданного не ранее 7 (семи) календарных дней до даты подачи заявления – в течение 5 (пяти) рабочих часов;

2. Жалпы орын саны (дана) _________________________________________
3. Жалпы салмағы (тонна, килограмм) ________________________________
4. Жөнелту станциясы (пункті) ______________________________________
5. Межелі станциясы (пункті) _______________________________________
6. Зерттеп-қарау, тексеру немесе карантиндік фитосанитариялық және (немесе)
зертханалық сараптама негізінде ____________________________________ туралы
(керектісінің асты сызылсын) куәландырылады.
_____________________________________________________________________
(карантинге жатқызылған өнімнің карантиндік жай-күйі және жүргізілген
карантиндік фитосанитариялық іс-шаралар туралы белгі)
7. Карантинге жатқызылған өнімді жөнелту, сақтау, алу, өткізу және пайдалану
кезінде мынадай карантиндік фитосанитариялық іс-шаралар мен шарттар
белгіленеді __________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. ______________________________________________ негізінде берілді.
(қандай құжаттың)
Ескертпе:
Сертификат карантинге жатқызылған өнімнің әрбір жеке партиясына, көлік бірлігіне, контейнерге, вагонға беріледі және түпнұсқа түрінде жарамды.
Сертификаттың қолданылу мерзімі карантинге жатқызылған өнімнің жолда болған уақытына байланысты белгіленеді.
QR-Код
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
16-қосымша
"Карантинге жатқызылған өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндік сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы өтініш берген сәттен бастап – 8 (сегіз) жұмыс сағаты ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушіге карантинге жатқызылған өнімнің мәлімделген партиясының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 131 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20432 болып тіркелген) (бұдан әрі – №131 бұйрық) бекітілген карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын, өтініш берілген күнге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен асырмай берілген карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы қоса берілген өтініш берілген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс сағаты ішінде;

3) с момента подачи заявления с приложением заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, подтверждающего соответствие заявленной партии скоропортящейся подкарантинной продукции (фрукты, ягоды, овощи, бахчевые культуры) Приказу № 131, выданного не ранее 7 (семи) календарных дней до даты подачи заявления – в течение 3 (трех) рабочих часов.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Карантинный сертификат или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

3) көрсетілетін қызметті берушіге тез бұзылатын карантинге жатқызылған өнімнің (жемістер, жидектер, көкөністер, бақша дақылдары) мәлімделген партиясының № 131 бұйрыққа сәйкестігін растайтын, өтініш берілген күнге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен асырмай берілген карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы қоса берілген өтініш берілген сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Карантиндік сертификат немесе уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Регистрация документов осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов (при поступлении после 17.30 часов, документы регистрируются на следующий рабочий день);
2) портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции (при наличии).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) непредъявление услугополучателем подкарантинной продукции для досмотра;
2) выявление карантинных объектов в подкарантинной продукции, за исключением случаев, предусмотреных частью третьей пункта 4-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О карантине растений";
3) неоднократное (два и более раза) неуведомление о прибытии или непредъявление подкарантинной продукции для досмотра государственному инспектору по карантину растений территориального подразделения ведомства уполномоченного органа является основанием для отказа в выдаче карантинного сертификата в течение тридцати календарных дней после получения информации от соответствующего территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, за исключением случаев изменения места назначения;

1) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды тіркеу сағат сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін (17:30-дан кейін келіп түскен кезде, құжаттар келесі жұмыс күні тіркеледі);
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтініш;
2) карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге ұсынбауы;
2) "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4-1-тармағының үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілерді анықтау;
3) уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторға карантинге жатқызылған өнімнің келуі туралы бірнеше рет (екі және одан көп рет) хабарламау және жете тексеруге ұсынбау, межелі орынның өзгеру жағдайын қоспағанда, тиісті уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінен ақпарат алғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде карантиндік сертификатты беруден бас тартуға негіз болып табылады;

4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032);
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к перечню основных требований
к оказанию государственной
услуги "Выдача карантинного
сертификата на перемещение
подкарантинной продукции на
территории Республики Казахстан"
В___________________________
(территориальное подразделение
ведомства
____________________________
уполномоченного органа
по карантину растений)
от__________________________
(полное наименование юридического
____________________________
лица или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на получение карантинного сертификата на перемещение
подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан
Прошу выдать карантинный сертификат на вывоз из ____________________
_______________________________________ следующей подкарантинной
(области, города) продукции:

4) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алуды талап ететін оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
7) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Карантинге жатқызылған өнiмдi
Қазақстан Республикасының
аумағында тасуға карантиндік
сертификат беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
____________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті
____________________________
орган ведомствосының
____________________________
аумақтық бөлімшесі)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе жеке тұлғаның
____________________________
аты, әкесінің аты
____________________________
(бар болса), тегі)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндік сертификат алуға арналған өтініш
____________________________________ мынадай карантинге жатқызылған
(облыстан, қаладан)
өнімді әкетуге карантиндік сертификат беруіңізді сұраймын:

Пример: KZ C.01/ОМ-0001/E
KZ – код страны;
С – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 – код (порядковый номер) района (города областного значения);
G1 – вид деятельности объекта производства;
0001 – порядковый номер объекта производства;
Е – экспортер.
Приложение 8 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 19
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение учетного номера объектам, осуществляющим переработку зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности, и (или) обеззараживание и маркировку древесного упаковочного материала"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) "веб-портал" "электронного правительства" www.egov.kz(далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 10 (десяти) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная или бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Канцелярия услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов (при обращении услугополучателя после 17.30 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием, регистрация документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

Мысалы: КZ С. 01/ОМ-0001/Е
KZ – елдің коды;
С – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) литерлік коды;
01 – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коды (реттік нөмірі);
G1 – өндіріс объектісі қызметінің түрі;
0001 – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
Е – экспорттаушы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
19-қосымша
"Астық пен оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін тіршілік ету қабілетінен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша өңдеу және (немесе) сүректі қаптама материалын залалсыздандыру мен таңбалауды жүзеге асыратын объектілерге есепке алу нөмірін беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растама немесе уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық немесе қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1)көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17-30-ға дейін (көрсетілетін қызметті алушы сағат 17-30-дан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау, тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

2) портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя в канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов, и (или) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
на портале:
заявление по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) несоответствие подкарантинного объекта предъявляемым карантинным фитосанитарным требованиям;
2) выявление очагов распространения карантинных объектов на территории подкарантинного объекта;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032);

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінгенде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен алынатын электрондық құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілдігіне өкілеттікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
порталға жүгінгенде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) карантинге жатқызылған объектінің қойылатын карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкес келмеуі;
2) карантинге жатқызылған объект аумағында карантиндік объектілердің таралу ошақтарының анықталуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При обращении услугополучателя через портал, подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства или мотивированный отказ направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к перечню основных требований
к оказанию государственной
услуги "Присвоение учетного номера объектам,
осуществляющим переработку
зерна и продуктов его
переработки по технологиям,
обеспечивающим лишение
семян и плодов карантинных
сорных растений
жизнеспособности, и (или)
обеззараживание и маркировку
древесного упаковочного
материала"
Форма
В ___________________________
(территориальное подразделение
ведомства
____________________________
уполномоченного органа
по карантину растений)
от __________________________
(полное наименование юридического
____________________________
лица или фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
____________________________
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление на присвоение учетного номера объекту производства
Прошу присвоить, подтвердить учетный номер (нужное подчеркнуть)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование, вид деятельности объекта производства)
Расположенному по адресу:
_________________________________________________________________
Контактные телефоны __________________
E-mail ____________________
_____________________________________________ ____________ 20__ год
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись услугополучателя)
Приложение 9 к приказу
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2023 года № 211
Приложение 20
к Правилам по охране
территории Республики
Казахстан от карантинных
объектов и чужеродных видов
Форма
Өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растау/
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства
Осы растау/Настоящее подтверждение выдано
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, заңды
____________________________________________________________________
тұлғаның атауы/фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
___________________________________________________________________,
наименование юридического лица)
бойынша қызметті жүзеге асырушы/осуществляющему деятельность по _____
____________________________________________________________________
(қызмет түpiн көрсету/указать вид деятельности)
____________________________________________________________________,
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-08/590 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк
объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларына (Нормативтік
құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) сәйкес оған
20_ жылғы "___" ______ № ____ есептік нөмір берілді/ в соответствии с Правилами по
охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от
29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 12032), ему присвоен учетный номер № _____
от "___" _______ 20__ года.
Басшы/Руководитель
________________________________________ __________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/       (қолы/подпись)
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Мөрдің орны/Место печати
"___" _______ 20____ жыл/год

5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір көрсетілетін қызметті алуды талап ететін оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде, өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растама немесе уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Астық пен оның өңделген
өнімдерін карантиндік арамшөп
өсімдіктерінің тұқымдары мен
жемістерін тіршілік ету
қабілетінен айыруды
қамтамасыз ететін
технологиялар бойынша өңдеу
және (немесе) сүректі қаптама
материалын залалсыздандыру
мен таңбалауды жүзеге
асыратын объектілерге есепке
алу нөмірін беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
___________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
____________________________
уәкілетті органның аумақтық
бөлімшесі)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі )
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндіріс объектісіне есептік нөмір беруге арналған өтініш
________________________________________________________________
(өндіріс объектісінің атауы, қызмет түрі)
есепке алу нөмірін беруді, растауды(қажеттісінің астын сызу) сұраймын.
___________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
Байланыс телефондары __________________ E-mail
_________________________________________________ _______________
20 __ жылғы ____________
________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 211 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға
20-қосымша
Нысан
Өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растау/
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства
Осы растау/Настоящее подтверждение выдано
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, заңды
____________________________________________________________________
тұлғаның атауы/фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
___________________________________________________________________,
наименование юридического лица)
бойынша қызметті жүзеге асырушы/осуществляющему деятельность по _____
____________________________________________________________________
(қызмет түpiн көрсету/указать вид деятельности)
____________________________________________________________________,
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) сәйкес оған 20_ жылғы "___" ______ № ____ есептік нөмір берілді/ в соответствии с Правилами по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032), ему присвоен учетный номер № _____ от "___" _______ 20__ года.
Басшы/Руководитель
________________________________________ __________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) , тегі/             (қолы/подпись)
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Мөрдің орны/Место печати
"___" _______ 20____ жыл/год