О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32963
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15997) следующее изменение:
в Перечне типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения, утвержденным указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"
6
Поручения Президента Республики Казахстан, Председателей палат Парламента Республики Казахстан и их заместителей, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и документы по их исполнению (письма, справки, заключения и другие документы):
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
В случаях, когда ответственными исполнителями являются все государственные органы (организации), указанные в поручении, то в Администрацию Президента Республики Казахстан документы об исполнении поручения предоставляются ими на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в других организациях
Постоянно
Электронные документы*
";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"
7
Поручения Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Аппарата Правительства и его заместителей и документы по их исполнению
Постоянно
Электронные документы*.
";
в пункт 12 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"
15
Протоколы, решения, рекомендации, заключения, стенограммы (аудиовизуальные записи) и документы к ним (справки, заключения, доклады и другие документы):
1) заседаний, созываемых Президентом Республики Казахстан, руководством Администрации Президента Республики Казахстан, заседаний консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Совета Безопасности Республики Казахстан, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан, Ассамблеи народа Казахстана;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) заседаний Парламента Республики Казахстан и его палат, постоянных комитетов и комиссий палат Парламента Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Парламенте Республики Казахстан и его палатах;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
3) заседаний Правительства Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, совещаний Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан;
Постоянно
Электронные документы*

"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32963 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15997 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағаларының және олардың орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар:
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тапсырмада көрсетілген барлық мемлекеттік органдар (ұйымдар) тапсырманы орындау үшін жауапты болып табылатын жағдайларда, олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне тапсырманы орындау жөніндегі құжаттарды қағаз жеткізгіште және олармен бірдей электрондық құжаттар түрінде ұсынады.
2) басқа ұйымдарда
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының және оның орынбасаларының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілері (бұйрықтары мен өкімдері):
1) негізгі (өндірістік) қызмет бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау, тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, аттестаттау, білім алу, біліктілікті арттыру, атақтар (шендер) беру, тегінің (әкесінің атын) өзгергені, көтермелеу, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар, тәртіптік жазалар қолдану мен алу туралы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) жеке құрам бойынша (іссапарлар, демалыстар, көтермелеу, біліктілікті арттыру, мемлекеттік қызметке нұқсан келтіретін тәртіптік жазаларды қоспағанда, тәртіптік жазалар қолдану мен алып тастау туралы)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
Мыналардың хаттамалары, шешімдері, ұсыныстары, қорытындылары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар) және оларға қатысты құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар және басқа құжаттар):
1) Қазақстан Республикасы Президентімен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі басшылығымен шақырылатын отырыстардың, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сот, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің, Қазақстан халқы Ассамблеясының отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) Қазақстан Республикасы Парламенті және оның палаталарының, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының тұрақты комитеттері мен комиссияларының, Қазақстан Республикасы Парламенті мен оның палаталары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының кеңестерінің;
Тұрақты
Электрондық
құжаттар*
.

4) заседаний Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, территориальных, окружных и участковых избирательных комиссий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
5) заседаний республиканских государственных комиссии, общественных советов, постоянных комиссий, коллегий, иных консультативно-совещательных органов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
6) заседаний сессий маслихата и его органов, постоянных и временных комиссий маслихата;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
7) заседаний Республиканской бюджетной комиссии, бюджетных комиссий области, городов республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
8) общих собраний акционеров, совета директоров акционерных обществ, учредителей (участников) хозяйственных товариществ;
Постоянно
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
9) комиссий, советов, коллегиальных, исполнительных и консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
10) рабочих групп, временных комиссий организации;
3 года
Электронные документы*.
11) общих собраний (конференций) работников организации;
Постоянно
Электронные документы*.
12) публичных слушаний;
Постоянно
Электронные документы*.
13) собраний (сходов) граждан;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
14) аппаратных (оперативных) совещаний у руководителя организации;
3 года ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
15) совещаний работников структурных подразделений организации
До минования надобности
Электронные документы*
";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"
17
Нормативные документы по стандартизации и техническому регулированию:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в других организациях
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"
21
Переписка с Премьер-Министром Республики Казахстан, заместителями Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителями Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителем Аппарата Правительства и его заместителями
Постоянно
Электронные документы*.
";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"
27
Документы о проведении и результатах государственного контроля и надзора, мерах по устранению выявленных нарушений
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"
36
Стандарты, методики проведения аудита

4) Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, аумақтық, округтік және учаскелік сайлау комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
5) республикалық, мемлекеттік тұрақты комиссиялардың, алқалардың, орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың өзге де консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
6) мәслихат сессиялары мен оның органдарының, мәслихаттың тұрақты және уақытша комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
7) республикалық бюджеттік комиссияның, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
8) акционерлердің жалпы жиналыстарының, акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің, шаруашылық серіктестіктер құрылтайшыларының (қатысушыларының);
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
9) ұйымның комиссиялары, кеңестері, алқалық, атқарушы және консультативтік-кеңесші органдарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
10) ұйымның жұмыс топтарының, уақытша комиссияларының;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
11) ұйым жұмыскерлерінің жалпы жиналыстарының (конференцияларының);
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
12) жария тыңдаулардың;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
13) азаматтардың жиналыстарының (жиындарының);
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
14) ұйым басшысындағы аппараттық (жедел) кеңестердің;
3 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
15) ұйымның құрылымдық бөлімшелері жұмыскерлерінің кеңестерінің
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
17
Стандарттау бойынша нормативтік құжаттар және техникалық реттеу
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) басқа ұйымдарда
Жаңамен ауыстырғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысымен және оның орынбасаларымен хат алмасу
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
27
Мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың өткізілуі және нәтижелері, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі шаралар туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
36
Аудит өткізу стандарттары, әдістемелері

1) по месту разработки и утверждения
Постоянно
Электронные документы*
2) в других организациях
До замены новыми
Электронные документы*
";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"
39
Документы о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации), государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц (решение о создании организации, заявление (уведомление) о государственной (учетной) регистрации, учредительные и правоустанавливающие документы, квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов (представительств), протоколы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"
40
Документы о снятии с регистрационного учета юридических лиц (заявление о снятии с регистрационного учета, решение, документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции информации о ликвидации юридических лиц, порядке и сроках заявления претензий кредиторами, квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"
48
Уставы, учредительные договоры, положения о юридических лицах (филиалах, представительствах)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"
68
Документы по мониторингу оказания государственных услуг
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
пункт 73 изложить в следующей редакции:
"
73
Документы по вопросам проведения процедур сертификации соответствия и декларации о соответствии
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия сертификата.
";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"
75
Реестр выданных сертификатов соответствия и декларации о соответствии
10 лет
Электронные документы*.
";
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"
101
Судебные акты по административным, гражданским, уголовным, административным делам и делам об административных правонарушениях
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
";
пункт 116 изложить в следующей редакции:
"
116
Документы (переписка, планы мероприятий, учет, хранение и обращение с документами, вопросы размещения режимных помещений и их оборудования, оформления и представления допуска и доступа к сведениям особой важности, допуска к ознакомлению с документами, введения в эксплуатацию режимного помещения) по вопросам защиты государственных секретов в государственных и негосударственных организациях
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для допуска и доступа к сведениям особой важности – после увольнения работника.
Для документов о введении в эксплуатацию режимного помещения – после исключения помещения из перечня режимных помещений
";
пункт 122 изложить в следующей редакции:
"

1) әзірлеу және бекіту орны бойынша
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) басқа ұйымдарда
Жаңамен ауыстырғанға дейін
Электрондық құжаттар*.
";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
39
Заңды тұлғаларды мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу), құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар (ұйымды құру туралы шешім, мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш (хабарлама), құрылтай және құқық белгілеу құжаттары, заңды тұлғаларды, оның филиалдарын (өкiлдiктерін) есептiк тiркегенi үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат, хаттамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
40
Заңды тұлғаларды тіркеу есебінен шығару туралы құжаттар (тіркеу есебінен шығару туралы өтініш, шешім, заңды тұлғалардың таратылуы, кредиторлардың талаптарды мәлiмдеу тәртiбi мен мерзiмдерi туралы ақпараттың Әдiлет министрлiгiнiң ресми баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
48
Заңды тұлғалар (филиалдар, өкілдіктер) туралы жарғылар, құрылтай шарттар, ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
68
Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
73-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
73
Сәйкестік туралы декларациялар мен сәйкестікті сертификаттау рәсімдерін жүргізу мәселелері бойынша құжаттар
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
75
Сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларын беру тізілімі
10 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
101
Әкімшілік, азаматтық, қылмыстық істер және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сот актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
116
Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері жөніндегі құжаттар (хат алмасу, іс-шаралар жоспарлары, құжаттарды есепке алу, сақтау және олармен жұмыс істеу, режимдік үй-жайларды және олардың жабдықтарын орналастыру, ерекше маңызы бар мәліметтерге рұқсат беру мен қол жеткізуді ресімдеу және ұсыну, құжаттармен танысуға рұқсат беру, режимдік үй-жайды пайдалануға енгізу мәселелері)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ерекше маңызы бар мәліметтерге рұқсат беру және қол жеткізу үшін – қызметкер жұмыстан шығарылғаннан кейін.
Режимдік үй – жайларды пайдалануға беру туралы құжаттар үшін-Үй-жайлар режимдік үй-жайлар тізбесінен шығарылғаннан кейін
";
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

122
Книги, карточки, журналы регистрации (электронные регистрационно-контрольные формы в автоматизированной информационной системе):
1) законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
2) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по основной (производственной) деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
3) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении, аттестации, получении образования, присвоении званий (чинов), изменении фамилий (отчеств), награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях, наложении и снятии дисциплинарных взысканий);
75 лет ЭПК
Электронные документы*. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если используется в качестве научно-справочного аппарата.
4) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (командировках, отпусках, поощрении, повышении квалификации, наложении и снятии дисциплинарных взысканий за исключением дисциплинарных взысканий, дискредитирующих государственную службу)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
5) входящих, исходящих и внутренних документов;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
6) исполнения документов;
3 года
Электронные документы*.
7) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
Электронные документы*.
8) аудиовизуальных документов;
3 года
Электронные документы*. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если используются в качестве научно-справочного аппарата.
";
пункт 126 исключить;
пункты 130, 131 исключить;
пункт 148 исключить;
пункт 179 исключить;
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"
190
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан
Постоянно
Электронные документы*
";
пункт 262 исключить;
пункт 418 изложить в следующей редакции:
"
418
Анализ эффективности труда сотрудников и структурных подразделений:
1) сводные годовые;
Постоянно
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.

122
Мыналарды тіркеу кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық тіркеу-бақылау нысандары):
1) заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
2) ұйым басшысының негізгі қызмет бойынша (өндірістік) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, аттестаттау, білім алу, атақтар (шендер) беру, тегінің (әкесінің атын) өзгергені, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар, тәртіптік жазалар қолдану мен алу туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
75 жыл СТК
Электрондық құжаттар* Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
4) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (іссапарлар, демалыстар, көтермелеу, біліктілікті арттыру, мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік жазаларды қоспағанда, тәртіптік жазалар қолдану мен алып тастау туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
5) кіріс, шығыс және ішкі құжаттарды;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
6) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
7) телеграммаларды, телефонхаттарды, факстерді, сөйлесулерге өтінімдерді;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
8) аудиовизуалды құжаттарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
126-тармақ алып тасталсын;
130, 131-тармақтар алып тасталсын;
148-тармақ алып тасталсын;
179-тармақ алып тасталсын;
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
190
Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар. *
";
262-тармақ алып тасталсын;
418-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
418
Қызметкерлер мен құрылымдық бөлімшелердің еңбек тиімділігінің талдауы:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

2) квартальные
Постоянно
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
";
пункт 467 изложить в следующей редакции:
"
467
Трудовые договоры, контракты
75 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
";
пункт 470 изложить в следующей редакции:
"
470
Документы лиц, не принятых на работу
До минования надобности
Электронные документы*.
";
пункт 472 изложить в следующей редакции:
"
472
Документы, не вошедшие в состав личных дел (справка о сдаче декларации, справка 075, справки из психических и наркологических диспансеров)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 473 изложить в следующей редакции:
"
473
Заявления работников о согласии на обработку персональных данных
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 475 изложить в следующей редакции:
"
475
Протоколы заседаний конкурсных комиссий по замещению вакантных должностей, избранию на должность и документы к ним
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
пункт 479 изложить в следующей редакции:
"
479
Протоколы заседаний комиссий по установлению трудового стажа работников и документы к ним
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 483 изложить в следующей редакции:
"
483
Документы о служебных проверках государственных и гражданских служащих
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 484 изложить в следующей редакции:
"
484
Списки (электронные базы данных):
1) инженерно-технических работников с высшим и средним специальным образованием;
75 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
2) молодых специалистов с высшим и средним специальным образованием;
5 лет
Электронные документы*.
3) лиц, защитивших диссертации и получивших ученые степени;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
4) кандидатов на выдвижение по должности;
5 лет
Электронные документы*.
5) лиц, прошедших аттестацию;
3 года
Электронные документы*.
6) ветеранов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
7) военнообязанных;
3 года
Электронные документы*.
8) награжденных государственными и иными наградами, удостоенных государственных и иных званий, премий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
9) работников;
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
10) обучающихся без отрыва от производства
5 лет
Электронные документ*.
";
пункт 519 изложить в следующей редакции:
"
519
Документы о представлении к награждению государственными наградами Республики Казахстан, ведомственными наградами, присвоению званий, присуждению премий:
1) в награждающих организациях;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в представляющих организациях
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
пункт 526 исключить;
пункт 539 изложить в следующей редакции:
"
539
Документы по оформлению, перерегистрации и уничтожению, а также журналы (электронные базы данных) учета выдачи дипломатических и служебных паспортов
5 лет
Электронные документы*.
";
пункт 543 изложить в следующей редакции:
"
543
Аналитическая информация, обзоры средств массовой информации, графики визитов, аккредитация, отчеты об имиджевой деятельности Республики Казахстан в странах аккредитации
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
пункт 546 исключить;
в пункт 561 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 565 исключить;
пункт 569 исключить;
пункт 656 исключить;
пункт 667 изложить в следующей редакции:
"

2) тоқсандық
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
";
467-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
467
Еңбек шарттары, келісім-шарттар
75 жыл
Электрондық құжаттар. *.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда
";
470-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
470
Жұмысқа қабылданбаған тұлғалардың құжаттары
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар. *.
";
472-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
472
Жеке істердің құрамына енбеген құжаттар (декларацияны тапсыру туралы анықтама, 075 анықтама, психикалық және наркологиялық диспансерлерден анықтама
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
473-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
473
Жұмыскерлердің дербес деректерді өңдеуге келісім беру туралы өтініштері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
475-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
479-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
479
Жұмыскерлердің еңбек өтілдерін белгілеу бойынша комиссия отырыстарының хаттамалары және оның құжаттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
483-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
484-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
484
Тізімдер (электрондық деректер базасы):
1) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің;
75 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
2) жоғарғы және арнаулы орта білімі бар жас мамандардың;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) диссертация қорғаған және ғылыми дәреже алған тұлғалардың;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
4) лауазымы бойынша жоғарылауға үміткерлердің;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
5) аттестаттаудан өткен тұлғалардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
6) Ұлы Отан соғысының ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
519-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
526-тармақ алып тасталсын;
539-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
539
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды ресімдеу, қайта тіркеу және жою бойынша құжаттар, сонымен қатар, журналдар (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
543-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
543
Аналитикалық ақпарат, бұқаралық ақпарат құралдарына шолулар, сапарлар кестесі, дипломатиялық өкілдіктердің жеке құрамының тізімдері, аккредиттелген елдеріндегі Қазақстан Республикасының имидждік қызметі туралы есептер
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
546-тармақ алып тасталсын;
561-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
561
Ақпараттық қызмет, маркетинг туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
565-тармақ алып тасталсын;
569-тармақ алып тасталсын;
656-тармақ алып тасталсын;
667-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

667
Документы о подготовке зданий, сооружений к отопительному сезону и предупредительных мерах от стихийных бедствий
3 года
Электронные документы*.
";
пункт 693 изложить в следующей редакции:
"
693
Разрешения на установку и использование средств связи
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
пункт 694 изложить в следующей редакции:
"
694
Договоры об организации, эксплуатации, аренде и ремонте внутренней связи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
";
пункт 709 исключить;
пункт 710 изложить в следующей редакции:
"
710
Документы (переписка, акты) о выявлении причин пожаров
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
С человеческими жертвами – постоянно.
";
пункт 715 исключить;
пункт 718 изложить в следующей редакции:
"
718
Документы (переписка, списки) о приобретении противопожарного оборудования и инвентаря
3 года
Электронные документы*.
Для списков – после замены новыми
";
пункт 719 исключить;
пункт 721 исключить;
пункт 725 изложить в следующей редакции:
"
725
Документы по дислокации постов охраны (схема, переписка по вопросам пропускного и внутриобъектового режима организации)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Схемы дислокации постов охраны обновляются ежегодно
";
пункт 728 исключить;
пункт 738 изложить в следующей редакции:
"
738
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету взносов по обязательному социальному медицинскому страхованию
5 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
";
пункт 748 изложить в следующей редакции:
"
748
Документы (договора, переписка, путевки) о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для договоров – после истечения срока действия договора
";
пункты 749, 750, 751 исключить;
в пункт 775 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
В указателе видов документов:
пункт 709 акты о пожарах исключить;
пункт 749 договоры о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"ДОКЛАДЫ:
заседаний, созываемых Президентом РК, руководством Администрации Президента РК, заседаний консультативно-совещательных органов при Президенте РК, Конституционного Суда РК, Совета Безопасности РК, Высшего Судебного Совета РК, Совета по управлению Национальным фондом РК, Ассамблеи народа Казахстана";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"ДОКЛАДЫ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"ЗАКЛЮЧЕНИЯ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК"
пункт 179 документы об изменении годовых планов организации исключить;
пункт 565 документы о выполнении программы маркетинговых исследовании организации исключить;
пункт 750 документы о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников исключить;
пункт 751 документы о получении санаторно-курортных путевок исключить;
пункт 728 документы по вопросам пропускного и внутриобъектового режима организации исключить;
пункт 126 документы по оформлению и представлению допуска и доступа к сведениям особой важности, совершенно секретным и секретным исключить;
пункт 148 журналы о допуске к ознакомлению с документами исключить;
пункт 569 классификаторы технико-экономической и социальной информации исключить;
пункт 131 переписка по учету, хранению и обращению с документами, содержащими сведения, составляющие государственные секреты и вопросам обеспечения режима секретности исключить;
пункт 121 переписка по вопросам документационного обеспечения управления документацией и архивного хранения документов исключить;
пункт 130 переписка по вопросам размещения режимных помещений и их оборудования исключить;
пункт 565 программы маркетинговых исследований организации исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"ПЕРЕПИСКА:
с Премьер-Министром РК, заместителями Премьер-Министра РК, заместителями Руководителя Администрации Президента РК, Руководителем Аппарата Правительства и его заместителями";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"ПОРУЧЕНИЯ:
Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Аппарата Правительства и его заместителей";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"ПРОТОКОЛЫ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"РЕКОМЕНДАЦИИ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"РЕШЕНИЯ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК";
пункт 719 списки противопожарного оборудования и инвентаря исключить;
пункт 484 изложить в следующей редакции:
"СПИСКИ:
участников Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; пункт 15 изложить в следующей редакции:
"СТЕНОГРАММЫ:
заседаний Правительства РК, консультативно-совещательных органов при Правительстве РК, совещаний Премьер-Министра РК и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства РК";
пункт 484 изложить в следующей редакции:
"ЭЛЕКТРОННЫЕ БАЗЫ ДАННЫХ:
участников Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"
пункт 719 электронные базы данных противопожарного оборудования и инвентаря исключить.

667
Ғимараттарды, құрылыстарды жылу маусымына дайындау және дүлей апаттардың алдын алу шаралары туралы құжаттар
3 жыл
электрондық құжаттар.
";
693-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
693
Байланыс құралдарын орнатуға және пайдалануға берілген рұқсат қағаздары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
694 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
694
Ішкі байланысты ұйымдастыру, пайдалану, жалға беру және жөндеу туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
";
709-тармақ алып тасталсын;
710-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
710
Өрттің шығу себептерін анықтау туралы құжаттар (хат алмасу, актілер )
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
Адам зардаптары барлары – тұрақты.
";
715-тармақ алып тасталсын;
718-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
718
Өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтарды сатып алу туралы құжаттар (хат алмасу, тізімдер)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тізімдер үшін – Жаңамен ауыстырғаннан кейін
";
719-тармақ алып тасталсын;
721-тармақ алып тасталсын;
725-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
725
Күзет бекеттерінің орналасуы туралы құжаттар (схема, ұйымның өткізу және объектішілік режимі мәселелері бойынша хат алмасу)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Күзет бекеттерінің орналасу схемасы жыл сайын жаңартылалады
";
728-тармақ алып тасталсын;
738-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
738
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
";
748-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
748
Қызметкерлерге медициналық және санаторлық-курорттық қызмет көрсету туралы құжаттар (шарттар, хат алмасу, жолдамалар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
";
749, 750, 751-тармақтар алып тасталсын;
775-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
775
Пәтер иелері кооперативтері басқармаларының хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
Құжаттар түрлерінің көрсеткішінде:
709-тармағындағы өрт туралы актілер алып тасталсын;
749-тармағындағы жұмыскерлерге медициналық және санаторий-курорттық қызмет көрсету туралы шарттар алып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"БАЯНДАМАЛАР:
Қазақстан Республикасы Президентімен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі басшылығымен шақырылатын отырыстардың, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Соттың, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің, Қазақстан халқы Ассамблеясының отырыстарына";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"БАЯНДАМАЛАР:
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппаратының Басшысының кеңестерінің";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚОРТЫНДЫЛАР:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппаратының Басшысының кеңестерінің";
179-тармағындағы ұйымның жылдық жоспарларын өзгерту туралы құжаттама алып тасталсын;
565-тармағындағы ұйымның маркетингтік зерттеулерінің бағдарламалары және оларды орындау бойынша құжаттама алып тасталсын;
750-тармағындағы жұмыскерлерге медициналық және санаторий-курорттық қызмет көрсету туралы құжаттама алып тасталсын;
751-тармағындағы санаториялық-курорттық жолдамалар алу туралы құжаттама алып тасталсын;
728-тармағындағы ұйымның өткізу және объектішілік режимі мәселелері бойынша құжаттама алып тасталсын;
126-тармағындағы құжаттарды ұсыну, аса маңызды, өте құпия және құпия мәліметтерге рұқсат беру және қол жеткізуді ресімдеу және беру жөніндегі құжаттама алып тасталсын;
148-тармағындағы құжаттармен танысуға рұқсат беру туралы журналдар алып тасталсын;
569-тармағындағы техникалық-экономикалық және әлеуметтік ақпараттың сыныптауыштары алып тасталсын;
131-тармағындағы мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтері бар құжаттарды есепке алу, сақтау және олармен жұмыс жасау және құпиялылық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша хат алмасу алып тасталсын;
121-тармағындағы басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды архивтік сақтау мәселелері бойынша хат алмасу алып тасталсын;
130-тармағындағы режимдік үй-жайларды және олардың құрал-жабдықтарын орналастыру мәселелері бойынша хат алмасу алып тасталсын;
565-тармағындағы ұйымның маркетингтік зерттеулерінің бағдарламалары және оларды орындау бойынша бағдарламасының алып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ХАТ АЛМАСУ:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысымен және оның орынбасаларымен хат алмасу";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ТАПСЫРМАЛАР:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының және оның орынбасаларының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ХАТТАМАЛАР:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының кеңестерінің";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ҰСЫНЫСТАР:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының кеңестерінің";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ШЕШІМДЕР:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының кеңестерінің";
719-тармағындағы өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтардың тізімдері алып тасталсын;
484-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ТІЗІМДЕР:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"СТЕНОРГАММАЛАР:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының кеңестерінің";
484-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭЛЕКТРОНДЫҚ ДЕРЕКТЕР ҚОРЫ:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың тізімдері";
719-тармағындағы өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтардың электрондық дерекқорлары алынып тасталсын.

2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации
общественного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная Прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Верховный Суд
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Управление делами Президента
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министірлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс Басқармасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі