Об утверждении Правил и сроков реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 725. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2023 года № 33013. Срок действия приказа - до 31 декабря 2024 года включительно.
Примечание ИЗПИ!
Срок действия приказа - до 31.12.2024 (п. 3 приказа).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и действует до 31 декабря 2024 года включительно, а также подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 725
Правила и сроки реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю через электронную торговую площадку (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю через электронную торговую площадку (далее – Пилотный проект).

Пилоттық жобаны іске асыру мерзімдері мен электрондық сауда алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 725 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 шiлдеде № 33013 болып тіркелді. Бұйрық 2024 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде қолданыста болды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданыста болу мерзімі – 31.12.2024 дейін (осы бұйрықтың 3-т. қараңыз).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 68-бабы 1-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осымен қоса ұсынылған Пилоттық жобаны іске асыру мерзімдері мен электрондық сауда алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде қолданылады, сондай-ақ ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 725 Бұйрықпен
бекітілді
Пилоттық жобаны іске асыру мерзімдері мен электрондық сауда алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 68-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және электрондық сауда алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің тәртібін және пилоттық жобаны (бұдан әрі – Пилоттық жоба) іске асыру мерзімін айқындайды.

2. Целью Пилотного проекта является:
формирование клиентоориентированного подхода в налоговом администрировании;
исключение ошибок и упрощение исполнения налоговых обязательств индивидуальными предпринимателями, применяющими специальные налоговые режимы;
равномерное распределение налоговой нагрузки в течение налогового периода.
3. Пилотный проект реализуется на территории Республики Казахстан с 1 июля 2023 года по 31 декабря 2024 года включительно. Участие в Пилотном проекте является добровольным.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
оператор – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, заключающий договор с продавцами о предоставлении им права осуществлять электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку, и подавший заявление об участии в Пилотном проекте Комитету;
пуш-уведомление – сообщения банка партнера продавцам о необходимости уплаты налогов в рамках реализации Пилотного проекта;
продавец – индивидуальный предприниматель Республики Казахстан, осуществляющий электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку, применяющий специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации или специальный налоговый режим розничного налога, участвующий в Пилотном проекте и имеющий банковский счет в банке-партнере;
банк-партнер – банк второго уровня Республики Казахстан, подавший заявление об участии в Пилотном проекте Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет);
электронная торговля товарами – предпринимательская деятельность по реализации товаров физическим лицам в Республике Казахстан, а также за пределами Республики Казахстан, осуществляемая посредством информационных технологий через интернет-площадку;
электронная торговая площадка – информационная система, функционирующая в сети интернет для осуществления электронной торговли товарами, на которой:
доступны сервисы, позволяющие покупателям приобрести (заказать) товар;
размещены условия оплаты покупателем или условия организации оплаты покупателем;
размещены условия доставки товаров покупателю или условия организации их доставки покупателю.
5. Участниками Пилотного проекта являются Комитет, оператор, продавец, банк-партнер.
Глава 2. Порядок реализации Пилотного проекта
6. Оператор/банк партнер для участия в Пилотном проекте представляет в Комитет заявление об участии в пилотном проекте по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку по форме, согласно приложению 1 к указанным Правилам.

2. Пилоттық жобаның мақсаты:
салықтық әкімшілендіруде клиентке бағдарланған тәсілді қалыптастыру;
арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлердің қателіктерін болдырмау және салық міндеттемелерін орындауын оңайлату;
салық кезеңі ішінде салық жүктемесін біркелкі бөлу болып табылады.
3. Пилоттық жоба 2023 жылғы 1 шілдеден бастап 2024 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда кезеңде Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылады. Пилоттық жобаға қатысу ерікті болып табылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
оператор – Комитетке Пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш берген, сатушылармен электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыру құқығын беру туралы шарт жасасатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
пуш-хабарлама – Пилоттық жобаны іске асыру шеңберінде салықтарды төлеу қажеттілігі туралы серіктес-банктен келіп түсетін хабарлама;
сатушы – электрондық сауда алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын, оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі немесе бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын серіктес-банкте есеп айырысу шоты бар және операторға пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш берген Қазақстан Республикасының дара кәсіпкері;
серіктес-банк – Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) Пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш берген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі;
тауарлардың электрондық саудасы – Қазақстан Республикасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде жеке тұлғаларға интернет-алаңы арқылы ақпараттық технологиялар арқылы жүзеге асырылатын тауарларды өткізу жөніндегі кәсіпкерлік іс-қимыл;
электрондық сауда алаңы – тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыру үшін интернет желісінде жұмыс істейтін ақпараттық жүйе, онда:
сатып алушыларға тауарды сатып алуға (тапсырыс беруге) мүмкіндік беретін сервистер қолжетімді;
сатып алушының төлем шарттары немесе сатып алушының төлемді ұйымдастыру шарттары орналастырылған;
тауарларды сатып алушыға жеткізу шарттары немесе оларды сатып алушыға жеткізуді ұйымдастыру шарттары орналастырылған.
5. Пилоттық жобаның қатысушылары болып табылады:
Комитет, оператор, сатушы серіктес-банк.
2-тарау. Пилоттық жобаны іске асыру тәртібі
6. Оператор/серіктес банк Пилоттық жобаға қатысу үшін Комитетке осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш ұсынады.

7. Продавец для участия в Пилотном проекте через оператора представляет в Комитет Заявление об участии в пилотном проекте по применению иного порядка налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю товарами через электронную торговую площадку (далее – Заявление) по форме, согласно приложению 2 к указанным Правилам.
В Заявлении указывается согласие на раскрытие Комитетом налоговой тайны в соответствии со статьей 30 Налогового кодекса в части суммы полученных доходов.
Датой начала участия в Пилотном проекте является 1 число месяца в котором представлено Заявление.
8. Оператор представляет в Комитет сведения о суммах доходов и возвратов товаров продавцов по форме, согласно приложению 3 к указанным Правилам, ежемесячно до 25 числа месяца, следующего за месяцем, за который предоставляются сведения.
9. Комитет при выявлении продавцов, не применяющих специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации или специальный налоговый режим розничного налога, направляет информацию оператору об исключении продавца как участника Пилотного проекта, в виду несоответствия условиям, участия в Пилотном проекте.
10. Оператор путем направления пуш-уведомления извещает продавца о несоответствии условиям участия в Пилотном проекте и об его исключении из Пилотного проекта.
11. Комитет для формирования пуш-уведомлений продавцам направляет банку-партнеру сведения о суммах налогов, подлежащих уплате продавцами по форме, согласно приложению 4 к указанным Правилам, в срок не позднее 1 числа месяца, следующего за месяцем предоставления сведений оператором.
12. Банк-партнер в целях обеспечения равномерной уплаты налогов продавцами в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня представления сведений Комитетом, направляет пуш-уведомления продавцам.
13. Продавец уплачивает суммы налогов, указанные в пуш-уведомлении.
14. Банк-партнер по итогам 6-го (шестого) месяца налогового периода не направляет пуш-уведомление продавцам, применяющим специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации.
15. Комитет по итогам налогового периода в срок не позднее 1 числа 2-го (второго) месяца, следующего за налоговым периодом, для осуществления предварительного заполнения форм налоговой отчетности "Упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00)" и "Декларации для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00)" банкам-партнерам направляет сведения об итоговых суммах дохода продавцов по итогам налогового периода по форме, согласно приложению 5 к указанным Правилам.

7. Сатушы Пилоттық жобаға қатысу үшін, оператор арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш (бұдан әрі – Өтініш) ұсынады.
Өтініште Салық кодексінің 30-бабына сәйкес алынған кірістер сомасы бөлігінде салық құпиясын Комитетпен жария етуге келісімі көрсетіледі.
Пилоттық жобаға қатысудың басталу күні Өтініш берілген айдың 1-ші күні болып табылады.
8. Оператор Комитетке осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатушылардың кірістері мен қайтарылған тауарлардың сомасы туралы мәліметтерді, мәліметтер ұсынылатын айдан кейін әрбір айдың 25-і күнінен кешіктірмей ұсынады.
9. Комитет оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі немесе бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданбайтын сатушылар анықталған жағдайда операторға сатушылар Пилоттық жобаға қатысу шарттарына сәйкес келмеуіне байланысты, Пилоттық жобадан шығарып тастау туралы ақпаратты жолдайды.
10. Оператор пуш-хабарлама арқылы сатушыға қолданылатын салық режимінін Пилоттық жобаға қатысу шарттарына сәйкес еместігі және сатушыны Пилоттық жобадан шығару туралы хабарлайды.
11. Комитет серіктес-банкілер пуш-хабарламаларды қалыптастыру үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатушылармен бюджетке төленуге жататын салықтардың сомасы туралы мәліметтерді, оператормен мәліметтер ұсынылған айдан кейінгі айдың 1-і күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.
12. Серіктес-банк салықтарды біркелкі төлеуді қамтамасыз ету мақсатында Комитет мәліметтерді ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күнінде сатушыларға пуш-хабарламалар ұсынады.
13. Сатушы пуш-хабарламаларда көрсетілген салық сомаларын төлейді.
14. Салық кезеңінің 6 (алтыншы) айының қорытындысымен оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын сатушыларға пуш-хабарламалар жіберілмейді.
15. Комитет осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларациясы (910.00-нысан)" және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларациясы (913.00-нысан)" салық есептіліктерінің нысандарын алдын ала толтыруды жүзеге асыру үшін серіктес-банктерге салық кезеңінің қорытындылары бойынша сатушылар кірісінің жиынтық сомалары туралы мәліметтерді салық кезеңінен кейінгі 2-ші (екінші) айдың 1-і күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.

16. Банк-партнер через информационные ресурсы обеспечивает предварительное заполнение "Упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00)" и "Декларации для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00)" на основании полученных от Комитета сведений.
17. Взаимодействие по обмену информации, предусмотренной приложениями 3, 4 и 5 к указанным Правилам осуществляется посредством File Transfer Protocol (FTP) в формате Excel.
18. Участие в Пилотном проекте имеет положительное влияние на категорирование продавцов путем отнесения их к категориям низкой, средней или высокой степени риска в случаях, установленных Налоговым кодексом.
Приложение 1
к Правилам и срокам реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
осуществляющих электронную
торговлю товарами через
электронную торговую площадку
Форма
Заявление об участии в пилотном проекте по применению иного порядка
налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю
товарами через электронную торговую площадку
____________________________________________________________________,
(наименование)
именуемый в дальнейшем "Оператор/Банк партнер", в лице нужное подчеркнуть
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) действующего (ей)
на основании ________________________________________________________,
(наименование документа)
Заявляю о готовности участия в пилотном проекте по применению иного порядка
налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю
товарами через электронную торговую площадку.
___________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
"___" ________ 20___ года
Приложение 2
к Правилам и срокам реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
осуществляющих электронную
торговлю товарами через
электронную торговую площадку
Форма
Заявление об участии в пилотном проекте по применению иного порядка
налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю
товарами через электронную торговую площадку
Я, индивидуальный предприниматель ___________________________________,
индивидуальный идентификационный номер _____________________________:
1. Заявляю о готовности участия в пилотном проекте по применению иного порядка
налогового администрирования лиц, осуществляющих электронную торговлю
товарами через электронную торговую площадку.
2. Настоящим даю согласие Комитету государственных доходов Министерства
финансов Республики Казахстан на раскрытие налоговой тайны, в порядке,
предусмотренном статьей 30 Налогового кодекса в части суммы полученных доходов
для передачи банку-партнеру в целях предварительного заполнения форм налоговой
отчетности и направления пуш-уведомления.
3. Подтверждаю, что применяю специальный налоговый режим на основе
упрощенной декларации / розничного налога (ненужное исключить).
_____________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
"___" ________ 20___ года
Приложение 3
к Правилам и срокам реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
осуществляющих электронную
торговлю товарами через
электронную торговую площадку
Форма
Сведения о суммах доходов и возвратов товаров продавцов
Год
Месяц
Индивидуальный идентификационный номер продавца
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) продавца
Сумма реализации продавца
Сумма возврата товаров продавца
1
2
3
4
5
6
7
заполняется в формате Excel
__________________________________ Наименование оператора
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы сведения о суммах доходов и возвратов товаров продавцов
В графе 1 указывается порядковый номер строки;
в графе 2 указывается год, за который представляются сведения;
в графе 3 указывается месяц, за который представляются сведения;
в графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер каждого продавца;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) каждого продавца;
в графе 6 указывается сумма реализации в отчетном месяце по каждому продавцу;
в графе 7 указывается сумма возвращенных товаров в отчетном месяце по каждому продавцу.
Приложение 4
к Правилам и срокам реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
осуществляющих электронную
торговлю товарами через
электронную торговую площадку
Форма
Сведения о суммах налогов, подлежащих уплате в бюджет продавцами
Год
Месяц
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Совокупная сумма дохода с учетом возвратов, полученная от реализации на всех электронных торговых площадках, участвующих в пилотном проекте
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сумма индивидуального подоходного налога
Сумма социального налога
Код органа государственных доходов
Бизнес идентификационный номер аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа для уплаты индивидуального подоходного налога индивидуального предпринимателя, осуществляющими деятельность на территории сельского округа
7
8
9
10
заполняется в формате Excel
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы сведения о суммах налогов, подлежащих уплате в бюджет продавцами
В графе 1 указывается порядковый номер строки;
в графе 2 указывается год, за который представляются сведения;
в графе 3 указывается месяц, за который представляются сведения;
в графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер каждого продавца;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии);
в графе 6 указывается совокупная сумма дохода с учетом возвратов, полученная от реализации на всех электронных торговых площадках, участвующих в Пилотном проекте;
в графе 7 указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего уплате в бюджет продавцом;
в графе 8 указывается сумма социального налога, подлежащего уплате в бюджет продавцом;
в графе 9 указывается код органа государственных доходов;
в графе 10 указывается бизнес идентификационный номер аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа для уплаты индивидуального подоходного налога индивидуального предпринимателя, осуществляющими деятельность на территории сельского округа.
Приложение 5
к Правилам и срокам реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
осуществляющих электронную
торговлю товарами через
электронную торговую площадку
Форма
Сведения об итоговых суммах дохода продавцов по итогам налогового периода
Налоговый период
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Совокупная сумма дохода с учетом возвратов, полученная от реализации на всех электронных торговых площадках, участвующих в пилотном проекте
1
2
3
4
5
заполняется в формате Excel
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы сведении об итоговых суммах дохода продавцов по итогам налогового периода
В графе 1 указывается порядковый номер строки;
в графе 2 указывается налоговый период, за который представляются сведения;
в графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер каждого Продавца;
в графе 4 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) каждого Продавца;
в графе 5 указывается совокупная сумма дохода с учетом возвратов, полученная от реализации на всех электронных торговых площадках, участвующих в пилотном проекте.

16. Серіктес-банк Комитеттен алынған мәліметтер негізінде "Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларациясы (910.00-нысан)" және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларациясы (913.00-нысан)" ақпарат жүйелері арқылы алдын ала толтыруды қамтамасыз етеді.
17. Осы Қағидаларға 3, 4 және 5-қосымшалармен көзделген ақпарат Excel форматында File Transfer Protocol (FTP) арқылы жүзеге асырылады.
18. Пилоттық жобаға қатысу Салық кодексінде белгіленген жағдайларда сатушылардың тәуекелдің төмен, орташа немесе жоғары дәрежелі санаттарына жатқызу арқылы оларды санаттарға бөлу кезінде оң әсерін тигізеді.
Пилоттық жобаны іске асыру
мерзімдері мен электрондық
сауда алаңы арқылы
тауарлармен электрондық
сауданы жүзеге асыратын
тұлғаларды салықтық
әкімшілендірудің өзге тәртібін
қолдану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш
____________________________________________________________________,
(аты)
бұдан әрі "Оператор/Серіктес банк" деп аталатын тұлғасында
қажетісін астын сызыңыз
____________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
негізінде әрекет етуші_________________________________________________,
(құжаттың аты)
Электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын
жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану
жөніндегі пилоттық жобаға қатысуға дайын екендігін мәлімдеймін.
__________________________________             _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
20___ жылғы "___" _________
Пилоттық жобаны іске асыру
мерзімдері мен электрондық
сауда алаңы арқылы
тауарлармен электрондық
сауданы жүзеге асыратын
тұлғаларды салықтық
әкімшілендірудің өзге тәртібін
қолдану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаға қатысу туралы өтініш
Мен, _________________________, жеке сәйкестендіру нөмірі ____________________:
1. Электрондық сауда алаңы арқылы тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаға қатысуға дайын екенімді мәлімдеймін.
2. Салық есептілігі нысандарын алдын ала толтыру мақсатында серіктес-банкке беру үшін Салық кодексінің 30-бабында көзделген тәртіпте алынған кірістер сомасы бөлігінде салық құпиясын ашуға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне келісім беремін.
Оңайлатылған декларация/бөлшек салық (керек емесін алып тастау) негізінде арнаулы салық режимін қолданатынымды растаймын.
________________________________                   _________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                        (қолы)
20___ жылғы "___" _________
Пилоттық жобаны іске асыру
мерзімдері мен электрондық
сауда алаңы арқылы
тауарлармен электрондық
сауданы жүзеге асыратын
тұлғаларды салықтық
әкімшілендірудің өзге тәртібін
қолдану қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сатушылардың кірістері мен қайтарылған тауарлардың сомасы туралы мәліметтер
Жыл
Ай
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Өткізулердің сомасы
Қайтарылған тауарлардың сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Excel форматында толтырылады
__________________________ Оператордың аты
Нысанға
қосымша
Сатушылардың кірістері мен қайтарылған тауарлардың сомасы туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанада жолдың реттік саны көрсетіледі;
2-бағанада ұсынылатын мәліметтердің жылы көрсетіледі;
3-бағанада: ұсынылатын мәліметтердің айы көрсетіледі;
4-бағанада әрбір сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанада әрбір сатушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
6-бағанада есепті айда әрбір сатушы бойынша өткізулердің сомасы көрсетіледі;
7-бағанада есепті айда әрбір сатушы бойынша қайтарылған тауарлардың сомасы көрсетіледі.
Пилоттық жобаны іске асыру
мерзімдері мен электрондық
сауда алаңы арқылы
тауарлармен электрондық
сауданы жүзеге асыратын
тұлғаларды салықтық
әкімшілендірудің өзге тәртібін
қолдану қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Сатушылармен бюджетке төленуге жататын салықтардың сомалары туралы мәліметтер
Жыл
Ай
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қайтаруды ескере отырып, пилоттық жобаға қатысатын барлық электрондық сауда алаңдарында өткізуден алынған кірістің жиынтық сомасы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Жеке табыс салығының сомасы
Әлеуметтік салық сомасы
Мемлекеттік кірістер органының коды
Ауылдық округ аумағында қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер жеке табыс салығын төлеу үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының бизнес сәйкестендіру нөмірі
7
8
9
10
Excel форматында толтырылады
Нысанға
қосымша
Сатушылармен бюджетке төленуге жататын салықтардың сомалары туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанада жолдың реттік саны көрсетіледі;
2-бағанада ұсынылатын мәліметтердің жылы көрсетіледі;
3-бағанада: ұсынылатын мәліметтердің айы көрсетіледі;
4-бағанада әрбір сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанада әрбір сатушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
6-бағанада әрбір сатушының қайтаруды ескере отырып, Пилоттық жобаға қатысатын барлық электрондық сауда алаңдарында өткізуден алынған кірістің жиынтық сомасы көрсетіледі;
7-бағанада сатушымен бюджетке төленуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8-бағанада сатушымен бюджетке төленуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
9-бағанада мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
10-бағанада ауылдық округ аумағында қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер жеке табыс салығын төлеу үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Пилоттық жобаны іске асыру
мерзімдері мен электрондық
сауда алаңы арқылы
тауарлармен электрондық
сауданы жүзеге асыратын
тұлғаларды салықтық
әкімшілендірудің өзге тәртібін
қолдану қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Салық кезеңінің қорытындылары бойынша сатушылар кірісінің жиынтық сомалары туралы мәліметтер
Салық кезеңі
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қайтаруды ескере отырып, пилоттық жобаға қатысатын барлық электрондық сауда алаңдарында өткізуден алынған кірістің жиынтық сомасы
1
2
3
4
5
Excel форматында толтырылады
Нысанға
қосымша
Салық кезеңінің қорытындылары бойынша сатушылар кірісінің жиынтық сомалары туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанада жолдың реттік саны көрсетіледі;
2-бағанада ұсынылатын мәліметтердің салық кезені көрсетіледі;
3-бағанада әрбір сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанада әрбір сатушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
5-бағанада қайтаруды ескере отырып, Пилоттық жобаға қатысатын барлық электрондық сауда алаңдарында өткізуден алынған кірістің жиынтық сомасы көрсетіледі.