О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 августа 2023 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2023 года № 33327
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032) следующие изменения и дополнение:
в Правилах по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденных указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Государственный инспектор по карантину растений разъясняет владельцам подкарантинной продукции законодательство Республики Казахстан в области карантина растений, проверяет соответствие ввозимой подкарантинной продукции Единым карантинным фитосанитарным требованиям, устанавливает наличие фитосанитарного сертификата на подкарантинную продукцию высокого фитосанитарного риска, проводит внешний осмотр транспорта, подкарантинной продукции в течение 8 (восьми) рабочих часов с момента уведомления о прибытии подкарантинной продукции.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. При обращении услугополучателя в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо на портал:
1) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) в день поступления (при поступлении после 17.30 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день) регистрирует заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;
2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в день регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, и (или) представления документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 1 (одного) рабочего дня с даты регистрации заявления выезжает на досмотр подкарантинной продукции для установления фитосанитарного состояния подкарантинной продукции.
На основании досмотра подкарантинной продукции ответственный государственный инспектор по карантину растений оформляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обнаружении организмов, сходных по морфологическим признакам с карантинными объектами, чужеродными видами, симптомов болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами и чужеродными видами, ответственный государственный инспектор по карантину растений осуществляет отбор образцов подкарантинной продукции в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя, и направляет образцы на лабораторную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков и принадлежности их к карантинным объектам и чужеродным видам.
Отбор образцов для проведения карантинной фитосанитарной экспертизы с последующей выдачей заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, до подачи заявления на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан, осуществляется специалистами лаборатории в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя.
На основании акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 1 (одного) рабочего дня:

"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 21 тамыздағы № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 тамызда № 33327 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор карантинге жатқызылған өнімді иеленушілерге Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын түсіндіреді, әкелінетін карантинге жатқызылған өнімнің Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкестігін тексереді, фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнімге фитосанитариялық сертификаттың болуын белгілейді, карантинге жатқызылған өнімнің келгені туралы хабарланған сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс сағаты ішінде көлікке, карантинге жатқызылған өнімге сыртқы қарап тексеруді жүргізеді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Көрсетілетін қызметті алушы аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не порталға жүгінген кезде:
1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алуға арналған өтінішті келіп түскен күні (өтініш сағат 17:30-дан кейін келіп түскен кезде, келесі жұмыс күні тіркеледі) тіркейді және оны аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) басшысына қарауға береді, ол өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайды;
2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде карантинге жатқызылған өнімнің фитосанитариялық жай-күйін анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге барады.
Карантинге жатқызылған өнімді жете тексеру негізінде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін ресімдейді.
Морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге, бөтен текті түрлерге ұқсас организмдер, өсімдіктер ауруларының белгілері, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен зақымдану белгілері анықталған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды жүзеге асырады және зиянкестердің түрлік құрамын, өсімдіктер мен арамшөптер ауруларын және олардың карантиндік объектілерге тиесілілігін анықтау үшін үлгілерді зертханалық сараптамаға жібереді.
Карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйіне карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізу, кейін карантиндік фитосанитариялық сараптама қорытындысын беру үшін үлгілерді алуды карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алуға өтініш берілгенге дейін зертхана мамандары көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен жүзеге асырады.
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі негізінде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде:

оформляет фитосанитарный сертификат по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам с использованием единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ);
передает подготовленный фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в канцелярию территориального подразделения (услугодателя);
3) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) регистрирует и выдает услугополучателю подготовленный фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При обращении услугополучателя через портал, уведомление о готовности фитосанитарного сертификата с указанием даты, времени и места получения результата оказания государственной услуги, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя территориального подразделения (услугодателя).";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Ответственный государственный инспектор по карантину растений в день регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 2, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления выезжает на осуществление контроля лаборатории на соответствие перечню условий изоляции в лаборатории для карантинных объектов различного уровня биологической безопасности, изложенному в приложении 13 к настоящим Правилам. По итогам контроля лаборатории ответственный государственный инспектор по карантину растений подготавливает проект письма-согласования, либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам, и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководству.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. При обращении услугополучателя на портал:
1) канцелярия территориального подразделения (услугодателя) в день поступления (при поступлении после 17.30 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день) регистрирует заявление на получение карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;

осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша фитосанитариялық сертификатты немесе "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесін (бұдан әрі – ББАЖ АЖ) пайдалана отырып, осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді;
дайындалған фитосанитариялық сертификатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне береді;
3) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі дайындалған фитосанитариялық сертификатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін, уақытын және орнын көрсете отырып, фитосанитариялық сертификаттың дайын екендігі туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 2-тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 13-қосымшада жазылған биологиялық қауіпсіздіктің әртүрлі деңгейіндегі карантиндік объектілерге арналған зертханалардағы оқшаулау шарттарының тізбесіне сәйкестігіне зертхананы бақылауды жүзеге асыруға барады. Зертхананы бақылау қорытындысы бойынша өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор келісім-хат жобасын не осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту жобасын дайындайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшылықтың қарауына енгізеді.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі карантинге жатқызылған өнімнің Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауға карантиндік сертификат алуға арналған өтінішті келіп түскен күні тіркейді (сағат 17:30-дан кейін келіп түскен кезде, өтініш келесі жұмыс күні тіркеледі) және оны аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) басшысына қарауға береді, ол өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайды;

2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 3 (трех) рабочих часов с момента регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 3, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 8 (восьми) рабочих часов с момента регистрации заявления:
выезжает на досмотр подкарантинной продукции для установления фитосанитарного состояния подкарантинной продукции, и при обнаружении организмов, сходных по морфологическим признакам с карантинными объектами, чужеродными видами, симптомов болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами и чужеродными видами, осуществляет отбор образцов подкарантинной продукции в присутствии услугополучателя, либо уполномоченного представителя услугополучателя, и направляет образцы на лабораторную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков и принадлежности их к карантинным объектам и чужеродным видам.
Отбор образцов подкарантинной продукции для проведения карантинной фитосанитарной экспертизы с последующей выдачей заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции, до подачи заявления на получение карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан, осуществляется специалистами лаборатории в присутствии услугополучателя либо уполномоченного представителя услугополучателя.
на основании досмотра подкарантинной продукции оформляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
на основании акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора с момента регистрации заявления оформляет и направляет услугополучателю карантинный сертификат по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам с использованием ИС ЕАСУ.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. При обращении услугополучателя в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо на портал:

2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 3 тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш тіркелген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс сағаты ішінде:
карантинге жатқызылған өнімнің фитосанитариялық жай-күйін анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді жете тексеруге барады және морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге, бөтен текті түрлерге ұқсас организмдер, өсімдіктер ауруларының белгілері, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен зақымдану белгілері анықталған кезде, көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды жүзеге асырады және зиянкестердің түрлік құрамын, өсімдіктер мен арамшөптер ауруларын және олардың карантиндік объектілерге тиесілілігін анықтау үшін үлгілерді зертханалық сараптамаға жібереді.
Карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйіне карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізу, кейін карантиндік фитосанитариялық сараптама қорытындысын беру үшін карантинге жатқызылған өнімнің үлгілерін алуды Қазақстан Республикасының аумағында карантинге жатқызылған өнімді тасымалдауға карантиндік сертификат алуға өтініш берілгенге дейін зертхана мамандары көрсетілетін қызметті алушының не көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің қатысуымен жүзеге асырады.
карантинге жатқызылған өнімді жете тексеру негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін ресімдейді;
карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісінің негізінде өтінішті тіркеген сәттен бастап осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік сертификатты немесе ББАЖ АЖ-ны пайдалана отырып, оны беруден осы Қағидаларға 8-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Көрсетілетін қызметті алушы аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не порталға жүгінген кезде:

1) работник канцелярии территориального подразделения (услугодателя) в день поступления регистрирует заявление на присвоение учетного номера объекту производства и передает его на рассмотрение руководителю территориального подразделения (услугодателя), которым назначается ответственный государственный инспектор по карантину растений;
2) ответственный государственный инспектор по карантину растений в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подачи заявления проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня № 4, и (или) документов с истекшим сроком действия, территориальное подразделение (услугодатель) отказывает в приеме заявления.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный государственный инспектор по карантину растений:
в течение 8 (восьми) рабочих дней выезжает на осмотр подкарантинного объекта на соответствие требованиям разделов 9 и 10 Единых карантинных фитосанитарных требований;
при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (далее – подтверждение) по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, ответственный государственный инспектор по карантину растений уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в присвоении учетного номера объекту производства, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам проведения заслушивания территориальное подразделение (услугодатель) принимает решение о выдаче подтверждения, либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам.
Подтверждение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, либо распечатывается, подписывается руководителем территориального подразделения (услугодателя), заверяется печатью, и выдается нарочно через канцелярию территориального подразделения (услугодателя), а копия направляется в ведомство уполномоченного органа.";
дополнить приложением 8-1 согласно приложению к настоящему приказу.

1) аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсе жұмыскері өндіріс объектісіне есептік нөмір беруге арналған өтінішті келіп түскен күні тіркейді және оны өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспекторды тағайындайтын аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының қарауына береді;
2) өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы № 4-тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор:
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде карантинге жатқызылған объектінің Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптардың 9 және 10-тарауларының талаптарына сәйкестігіне қарап-тексеруге барады;
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған кезде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды (бұдан әрі – растау) ресімдейді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде өсімдіктер карантині жөніндегі жауапты мемлекеттік инспектор көрсетілетін қызметті алушыны өндіріс объектісіне есептік нөмір беруден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдалым туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдалым хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдалым өткізу нәтижелері бойынша аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растау не осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді растау немесе уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі не басып шығарылады, аумақтық бөлімше (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының қолы қойылып, мөрмен расталады және аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі, ал көшірмелер уәкілетті органның ведомствосына жіберіледі.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 8-1-қосымшамен толықтырылсын.

2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 августа 2023 года № 309
Приложение 8-1
к Правилам по охране
территории
Республики Казахстан
от карантинных объектов
и чужеродных видов
Форма
[Наименование
уполномоченного органа]
[Наименование
уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи] [Наименование услугополучателя]
Место регистрации:
Область: [Область]
Район: [Район]
Город\населенный пункт: [Город\населенный пункт]
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер:
[индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер]
Дата государственной регистрации: от [Дата]
Причина отказа: [Причина отказа]
[Должность подписывающего] [Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 21 тамыздағы
№ 309 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден және бөтен текті
түрлерден қорғау жөніндегі
қағидаларға 8-1-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның
атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [берілген күні] [Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны:
Облыс: [Облыс]
Аудан: [Аудан]
Қала\елді мекен: [қала\елді мекен]
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: [жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі]
Мемлекеттік тіркеу күні: [күні] бастап
Бас тарту себебі: [Бас тарту себебі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]