Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в образовательной деятельности
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 17 августа 2023 года № 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2023 года № 33330
В целях реализации подпункта 57) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму Классного журнала для 1-4 классов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму Классного журнала для 5-11 (12) классов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму Журнала факультативных занятий, надомного обучения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму Личного дела обучающегося согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму Книги учета личного состава педагогов согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму Журнала учета замещенных уроков согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму Табеля успеваемости обучающегося 1-4 классов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму Табеля успеваемости обучающегося 5-11 (12) классов согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму Алфавитной книги записи обучающихся согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму Книги учета выбывших и прибывших обучающихся согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму Книги регистрации приказов согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму Книги учета и выдачи аттестатов об окончании основной средней школы согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму Книги учета и выдачи аттестатов об окончании общего среднего образовании согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму Журнала учета теоретического обучения согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму Журнала учета индивидуальных занятий согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму Журнала учета производственного обучения согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму Экзаменационной ведомости (для промежуточной аттестации обучающихся) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму Экзаменационной ведомости (для промежуточной аттестации обучающихся по кредитной и (или) модульной технологии обучения) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму Поименной книги обучающихся согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму Книги выдачи академической справки или транскрипта согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму Книги выдачи дубликатов дипломов согласно приложению 21 к настоящему приказу;

Білім беру қызметінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2023 жылғы 17 тамыздағы № 263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 тамызда № 33330 болып тіркелді
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 57) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-4 сыныптарға арналған сынып журналының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Факультативтік сабақтар, үйде оқыту журналының нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Білім алушының жеке іс қағазының насаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Педагогтердің жеке құрамын есепке алу кітабының нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналының насаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 1-4 сынып білім алушысының үлгерім табелінің нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 5-11 (12) сынып білім алушысының үлгерім табелінің нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Білім алушыларды жазатын алфавиттік кітабынің нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Кеткен және келген білім алушыларды есепке алу кітабынің нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Бұйрықтарды тіркеу кітабынің нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы аттестатты есепке алу және беру кітабынің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес Жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабынің нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Теориялық оқытуды есепке алу журналының нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Жеке сабақтарды есепке алу журналының нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Өндірістік оқытуды есепке алу журналының нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Емтихан ведомосының (білім алушыларды аралық аттестаттау үшін) нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Емтихан ведомосының (білім алушыларды кредиттік және (немесе) модульдік оқыту технологиясы бойынша аралық аттестаттау үшін) нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес Білім алушылардың атаулы кітабынің нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес Академиялық анықтама немесе транскрипт беру кітабынің нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес Дипломдардың телнұсқаларын беру кітабынің нысаны;

22) форму Журнала учета бланков дипломов согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму Книги выдачи дипломов согласно приложению 23 к настоящему приказу.
2. Комитету среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
Е. Оспан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Классный журнал для 1-4 классов
______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________
(наименование организации среднего образования)
______________________________________________
(класс)
___________________________________ учебный год
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее до 26
Всего
(левая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога ______________________
Расчет оценки за четверть
Число, месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы суммативного оценивания за четверть за разделы учебной программы в четверти (далее – СОЧ)
Балл СОЧ
% суммативного оценивания за раздел/сквозную тему (далее – СОР) (максимальный 50%)
% СОЧ (максимальный 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОР 1
СОР 2
СОР 3
СОР 4
Максимальные баллы
Примечание:
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан

22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес Диплом бланкілерін есепке алу журналының нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес Диплом беру кітабының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушы
Е. Оспан
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
1-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
1-4-сыныптарға арналған сынып журналы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_______________________________________________________________
(сынып) _______________________________________________ оқу жылы
Пәннің атауы_______________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі, 26-ға дейін
Барлығы
(сол жақ беті)
Педагогтің тегі, аты (болған жағдайда) (бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) _____________________________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырып тары
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі - БЖБ) балы
тоқсан бойынша жиынтық бағалау (бұдан әрі - ТЖБ) балы)
тақырып бойынша жиынтық бағалау % (ең жоғары 50%)
ТЖБ % (ең жоғары 50%)
Жиынтығы %
Тоқсандық баға лау
БЖБ 1
БЖБ 2
БЖБ 3
БЖБ 4
Ең жоғары балдар
Ескерту:
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыруға жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
2-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Классный журнал для 5-11 (12) классов
______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________
(название организации среднего образования)
______________________________________________
(класс)
___________________________________ учебный год
№ п/п
Наименование предмета _______________________________
Фамилия, имя обучающегося
Число, месяц
и далее до 26
и далее
(правая сторона)
Расчет оценки за четверть
Число, месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы суммативного оценивания за разделы учебной программы в четверти (далее - СОР)
Балл суммативного оценивания за четверть (далее – СОЧ)
% СОР (макс 50%)
% СОЧ (максимальный 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОР 1
СОР 2
СОР 3
СОР 4
Максимальные баллы
Сведения о сдаче тестов Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы (заполняется педагогом физической культуры в 5-ых, 10-ых и 12-ых классах)
Фамилия, имя обучающегося
Уровни физической подготовленности
Вид значка и грамоты
Дата сдачи президентских тестов
Президентский уровень
Национальный уровень
1
2
3
и далее
(левая сторона)
Примечание:
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал факультативных занятий, надомного обучения
_______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_______________________________________________
(район, город, село)
_______________________________________________
(название организации среднего образования)
_______________________________________________
(класс)
________________________ _______________________
учебный год (левая сторона)
Наименование факультативного курса ______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, всего 26 колонок
и далее до конца страницы.
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога __________________
Месяц, день
Тема факультативного занятия
Задания
Критерии педагога
и далее до конца страницы.
Примечание:
Журнал факультативных занятий, надомного обучения ведется в основных и средних школах по каждому факультативному курсу. Журнал факультативных занятий, надомного обучения при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Личное дело обучающегося
№ ________
Место для фотографии
Фамилия ______________________________________________________
Имя __________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ______________________________________
Число, месяц, год рождения ______________________________________
Домашний адрес________________________________________________

5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________________сынып______________________ оқу жылы
Пәннің атауы _______________________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 26-ға дейін
Одан әрі
(оң жақ беті)
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық балы (бұдан әрі - ТЖБ)
ТЖБ баллы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі - БЖБ) балы % (ең жоғары 50%)
ТЖБ % (ең жоғары 50%)
Жиынтық %
Тоқсандық бағалау
БЖБ 1
БЖБ 2
БЖБ 3
БЖБ 4
Ең жоғары балдар
Кестенің жалғасы
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тап сырма сы
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының тестілерін тапсыру туралы мәлімет (5, 10 және 12-сыныптарда дене тәрбиесі пәнінің педагогі толтырады).
Білім алушылардың тегі, аты
Дене дайындығының деңгейі
Белгі түрі және грамоталар
Президенттік тесті тапсырған күні
Президенттік деңгей
Ұлттық деңгей
1
2
3
Одан әрі
(сол жақ беті)
Ескерту:
Сынып журналы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыруға жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
3-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Факультативтік сабақтар, үйде оқыту журналы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ сынып _____________________________ оқу жылы
(сол жақ беті)
Факультативтік курстың атауы _____________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі барлығы 26 баған
Одан әрі беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________________
Айы, күні
Факультативтік сабақтың тақырыбы
Тапсырмалар
Педагогтің өлшемшарттары
Одан әрі, беттің соңына дейін
Ескерту:
Факультативтік сабақтар, үйде оқыту журналы әр факультативтік курс бойынша негізгі және орта мектептерде жүргізіледі. Факультативтік сабақтар, үйде оқыту журналы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда, электрондық форматта ғана толтырылады, оның қағаз нұсқада толтырылуына жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
4-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Білім алушының жеке іс қағазы
№_____
Суреттің орны
Тегі____________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)_____________________________________
Туған күні, айы, жылы ____________________________________________
Мекен-жайы ____________________________________________________

1. Пол: мужской, женский ___________ (подчеркнуть)
2. Родился____________________________________ (число, месяц, год)
Основание:
Свидетельство о рождении № ___ от ____________ серия № ___________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родителей или других законных
представителей ребенка: _________________________________________
4. Национальность ______________________________________________
5. Где воспитывался /обучался до поступления в первый класс
______________________________________________________________
6. Отметка о выбытии из организации среднего образования: когда, куда,
причины ______________________________________________________
Примечание:
Личное дело обучающегося (далее – Личное дело ведется) классным руководителем
на каждого ученика с момента поступления в организацию среднего образования
и до ее окончания (выбытия).
В период обучения в 10-11 (12) классах аттестат об окончании основной средней
школы обучающегося находится в Личном деле.
Личное дело обучающегося хранится в школе в течение обучения учащегося
и три года после окончания школы.
К личному делу обучающихся прилагаются:
1) копия свидетельства о рождении;
2) 2 фотографии размером 3х4;
3) медицинская карта (требуется при поступлении в школу),
хранящаяся в медицинском кабинете школы;
4) табель успеваемости в каждом классе.
В конце учебного года в Личное дело заносится запись в соответствии
с оценками по всем предметам; успехи, достигнутые обучающимися,
и количество пропущенных уроков.
При переходе из одной школы в другую, родителям или другим законным
представителям ребенка передается Личное дело с записью "Выбыл
из ________ школы", закрепленной подписью директора и печатью школы.
Для регистрации в алфавитной книге Личное дело каждого обучающегося
пронумеровывается.
Личные дела хранятся у ответственного лица, определенного приказом
директора школы.
Личное дело при подключении организации образования к электронной
системе заполняется только в электронном формате, заполнение его
в бумажном варианте не требуется.
Приложение 5 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга учета личного состава педагогов
_______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_______________________________________________
(район, город (село)
_______________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году (левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Пол
Год рождения
Национальность
Образование (учебное заведение, факультет, специальность, № диплома, когда окончил)
1
2
3
4
5
6
До конца страницы
(правая сторона)
Когда и какие курсы повышения квалификации окончил
Какой предмет преподает
Общий стаж педагогической работы при поступлении в данную организацию среднего образования
С какого времени работает в данной организации среднего образования, номер приказа, дата
Дата прохождения аттестации, заключение аттестационной комиссии
Награды, персональное звание, ученая степень
Домашний адрес, телефон
Отметка о выбытии причины выбытия
7
8
9
10
11
12
13
14
До конца страницы
Примечание:
Книга учета личного состава педагогов организации среднего образования (далее – Книга учета) ведется во всех организациях среднего образования.
Вновь поступившие педагоги записываются в порядке последующих номеров.
Записи в Книге учета документально обосновываются.
Книга учета пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования.
Книга учета при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 6 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал учета замещенных уроков
_______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_______________________________________________
(район, город (село)
_______________________________________________
(название организации среднего образования)
_______________________________________________
(класс)
________________________________________________
учебный год (левая сторона)
Журнал учета замещенных уроков
№ п/п
Дни, месяцы
Класс
Предмет
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога по предмету
Причина пропуска урока
до конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога, проводившего замену урока
Количество замещенных уроков
Подпись педагога, проводившего замену урока
Примечание:
Журнал учета замещенных уроков ведется в каждой школе заместителем директора по учебной работе школы (директором).
Журнал учета замещенных уроков при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не требуется.
Записи производятся только на основании надлежаще оформленных документов (приказов по школе, больничных листов, записей в классных журналах). Педагог, проводивший уроки в порядке замены, расписывается в журнале.
Приложение 7 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан

1. Жынысы: ер, әйел _______ (астын сызу)
2.________________________________________ туған (күні, айы, жылы)
Негізі:
Туу туралы куәлік № ___ берілген күні __________ серия №_______
3. Ата-анасының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________
немесе заңды өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________
4. Ұлты ________________________________________________________
5. Бірінші сыныпқа қабылданғанға дейін қай жерде тәрбиеленді/оқыды/
_______________________________________________________________
6. Орта білім беру ұйымынан кету туралы белгі (қашан, қайда, себептері)
______________________________________________________________
Ескерту:
Білім алушының жеке іс қағазы (бұдан әрі – Жеке іс қағазы) орта білім беру ұйымына қабылданған кезден бастап мектеп бітіргенше (мектептен шыққанша) әрбір оқушыға сынып жетекшілері жүргізеді.
10-11 (12) сынып оқушыларының білім алу кезеңінде негізгі орта мектепті бітіргені туралы аттестат Жеке іс қағазында болады.
Білім алушының жеке іс қағазы оқушының білім алуы кезінде және мектепті бітіргеннен кейін үш жылға дейін мектепте сақталады.
Білім алушының Жеке іс қағазына:
1) Туу туралы куәліктің көшірмесі;
2) 2 дана 3х4 көлеміндегі фотосурет;
3) мектептің медициналық кабинетінде сақталатын медициналық карта (мектепке қабылданған кезде талап етіледі);
4) әрбір сыныптағы үлгерім табелі тіркеледі.
Оқу жылының соңында Жеке іс қағазына барлық пәндер бойынша бағалары туралы жазбалар, білім алушылардың жетістіктері мен жіберген сабақтарының саны жазылады.
Бір мектептен екінші мектепке ауысқан кезде "_________мектептен кетті" деген жазба жазылып, директордың қолы қойылып, мектептің мөрі басылып, Жеке іс қағазы ата-анаға немесе өзге де заңды өкіліне беріледі.
"Алфавиттік кітапқа" тіркеу үшін әрбір білім алушының Жеке іс қағазы нөмірленеді.
Жеке іс қағаздары мектеп директорының бұйрығымен бекітілген жауапты адамда сақталады.
Білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда Жеке іс қағазы электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
5-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Педагогтердің жеке құрамын есепке алу кітабы
______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
(сол жақ беті)
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Жынысы
Туған жылы
Ұлты
Білімі (оқу орны, факультеті, мамандығы, дипломның №, қашан бітірді)
1
2
3
4
5
6
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Қашан және қандай біліктілікті арттыру курстарын бітірді
Қандай пәнді жүргізеді
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған кездегі жалпы педагогикалық өтілі
Осы орта білім беру ұйымында қай уақыттан бері жұмыс істейді, бұйрықтың нөмірі, күні
Аттестаттау дан өткен күні, аттестаттау коммиссия сының қорытын дысы
Награда лары мен атағы, ғылыми дәрежесі
Үйінің мекенжайы, телефоны
Кеткендігі туралы белгі, кету себебі
7
8
9
10
11
12
13
14
Беттің соңына дейін
Ескерту:
Педагогтердің жеке құрамын есепке алу кітабы (бұдан әрі – Есепке алу кітабы) барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі.
Жұмысқа жаңадан келген педагогтер келесі нөмір тәртібімен жазылады.
Есепке алу кітабындағы жазбалар құжатпен негізделеді.
Есепке алу кітабы нөмірленеді, тігіледі, орта білім беру ұйымы директорының қолымен және мөрмен бекітіледі.
Есепке алу кітабы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды форматта ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
6-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
______________________________________/________
оқу жылы (сынып) (сол жақ беті)
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
Айы, күні
Сынып
Пән
Пән бойынша педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Сабақты өткізбеуінің себебі
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Сабақты ауыстырған педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ауыстырған сабақтың саны
Сабақты өткізген педагогтің қолы
Ескерту:
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналын әрбір мектепте директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары (директор) жүргізеді.
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы орта білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз түрінде толтыру талап етілмейді.
Жазбалар тек ресімделген тиісті құжаттардың негізінде жүргізіледі (мектепішілік бұйрықтар, еңбекке уақытша жарамсыздық парағы, сынып журналындағы жазбалар). Ауыстырылған сабақты жүргізген педагог ол жөнінде журналға қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
7-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Табель успеваемости обучающегося 1-4 классов
______________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица, район, город, село)
______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
______________________________________________________________
(фамилия и имя обучающегося)
"______" ________ класс/учебный год (левая сторона)
Периоды учебного года
Обучение грамоте
Родной язык
Родная литература
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
Математика
Естествозание
Познание мира
Музыка
Художественный труд
Физкультура
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Итоговая оценка
Решение педагогического совета
Продолжение
Руководитель организации среднего образования
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Классный руководитель __________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (правая сторона)
Информатика (ИКТ)
Предметы по выбору
Поведение
Количество уроков
Подпись родителя или другого законного представителя ребенка
Подпись педагога
всего
из них
Примечание:
Табель успеваемости обучающегося при подключении организации образования к электронной системе заполняется в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из информационной системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.
Приложение 8 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Табель успеваемости обучающегося 5-11 (12) классов
______________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица, район, город, село)
______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
______________________________________________________________
(фамилия и имя обучающегося)
"______" ________ класс/учебный год (левая сторона)
Периоды учебного года
Наименование предметов
Казахский язык
Казахская литература
Русский язык
Русская литература
Родной язык
Родная литература
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Решение педагогического совета
Продолжение
Периоды учебного года
Наименование предметов
Иностранный язык
Математика
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Решение педагогического совета
Директор организации среднего образования
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Классный руководитель
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (правая сторона)
Наименование предметов
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Основы права
продолжение таблицы
Музыка
Художественный труд
Физическая культура
Начальная военная и технологическая подготовка
продолжение таблицы
Предметы по выбору
Поведение
Подпись родителя или другого законного представителя ребенка
Подпись классного руководителя
Примечание:
Табель успеваемости обучающегося при подключении организации образования к электронной системе заполняется в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из информационной системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.
Приложение 9 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Алфавитная книга записи обучающихся
______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________
______________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Внутренние страницы книги (левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Год и месяц рождения
Пол
Родной язык
Дата поступления в организацию среднего образования
В какой класс поступил
1
2
3
4
5
6
7
Внутренние страницы книги (правая сторона)
Адрес обучающегося
День выезда
Из какого класса выбыл
Дата и номер приказа о выбытии
Куда выбыл (область, город республиканского значения, столица район, организация среднего образования)
Причины выбытия (в том числе окончание организации среднего образования)
Талоны о выдаче личного дела
8
9
10
11
12
13
14
Примечание:
В алфавитную книгу записи обучающихся записываются все обучающиеся организации среднего образования. Ежегодно книга пополняется записью обучающихся нового приема. Фамилии обучающихся в список заносятся в алфавитном порядке независимо от классов, в которых они учатся.
Для каждой буквы алфавита отводятся отдельные страницы, и по каждой букве ведется порядковая нумерация. Порядковый номер записи обучающихся в книге является номером его личного дела.

1-4 сынып білім алушысының үлгерім табелі
______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, қала, ауыл)
______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
______________________________________________________________
(білім алушының тегі және аты)
"_______"______________ сынып _______________________ оқу жылы
(сол жақ беті)
Оқу жылының кезеңдері
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиет
Қазақ тілі
Орыс тілі
Шетел тілі
Математика
Жаратылыстану
Дүниетану
Музыка
Бейнелеу өнері
Көркем еңбек
Дене шынықтыру
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Қорытынды баға
Педа гогикалық кеңес тің ше шімі
Жалғасы Орта білім беру ұйымының басшысы ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Сынып жетекшісі _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны (оң жақ беті)
Информатика (ИКТ)
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Сабақтар саны
Ата-ананың немесе баланың басқа заңды өкілінің қолы
Педагогтің қолы
барлығы
оның ішінде
Ескерту:
Білім алушылардың үлгерімі туралы табельдер орта білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған болса, электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыруға жол берілмейді.
Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушылардың үлгерімі туралы табельдер ақпараттық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
8-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
5-11 (12) сынып білім алушысының үлгерім табелі
______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, қала, ауыл)
______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
______________________________________________________________
(білім алушының тегі, аты)
"___"______________ сынып ___________________________ оқу жылы
(сол жақ)
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер атауы
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
Әдебиет
Шетел тілі
Математика
Алгебра және ана лиз бастамалары
Геометрия
Ин форматика
Жаратылыстану
Геогра фия
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Педагогикалық кеңестің шешімі
Жалғасы
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер атауы
Шет тілі
Математика
Алгебра и талдау бастауы
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Педагогикалық кеңестің шешімі
Орта білім беру ұйымының директоры ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Сынып жетекшісі ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны
(оң жақ)
Биология
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Дүние жүзі тарихы
Құқық негіздері
кестенің жалғасы
Музыка
Көркем еңбек
Дене тәрбиесі
Алғашқы әскери және технологиялық даярлық
кестенің жалғасы
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Ата-аналардың қолы
Сынып жетекшісінің қолы
Ескерту:
Білім алушының үлгерім табелі орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыруға жол берілмейді.
Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушының үлгерім табелі ақпараттық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
9-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Білім алушыларды жазатын алфавиттік кітап
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
Кітаптың ішкі беттері
(сол жақ беті)
№ р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы және айы
Жынысы
Ана тілі
Орта білім беру ұйымына қабылданған күні
Қай сыныпқа қабылданды
1
2
3
4
5
6
7
Кітаптың ішкі беттері
(оң жақ беті)
Білім алушының мекен-жайы
Кеткен күні
Қай сыныптан кетті
Кету жөніндегі бұйрықтың күні мен нөмірі
Қайда кетті (облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, орта білім беру ұйымы)
Кету себептері (оның ішінде, орта білім беру ұйымын бітіргенде)
Жеке іс қағазының берілгені туралы талон
8
9
10
11
12
13
14
Ескерту:
Білім алушылар жазылатын алфавиттік кітапқа (бұдан әрі - Алфавиттік кітап) орта білім беру ұйымының барлық білім алушылары жазылады. Жыл сайын кітап жаңа қабылданған оқушылармен толықтырылып отырады. Оқушылардың тегі оның оқитын сыныбына қарамастан алфавиттік ретпен енгізіледі.
Алфавиттің әрбір әрпіне жеке бет арналып, әр әріпке реттік нөмір қойылады. Кітаптағы рет нөмірі оқушының жеке іс қағазындағы нөмірі болып табылады.

На личном деле этот номер проставляется в виде дроби. Например, "№ Б/15" означает, что обучающийся записан в алфавитной книге на букву "Б" под № 15.
Если ранее выбывший из школы обучающийся, выбытие которого оформлено приказом, возвратился в нее, то данные о нем записываются как на вновь поступившего.
В случае полного использования всех страниц продолжение записей производится в новой книге в порядке последующих номеров по каждой букве. Исправления в книге скрепляются подписью директора школы. Алфавитная книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью школы.
Алфавитная книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 10 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга учета выбывших и прибывших обучающихся
__________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
город/село ____________, район ___________, область
Сведения о выбывших/
прибывших обучающихся
Открепительный талон о снятии с учета выбывшего/
о принятии на учет прибывшего обучающегося
Фамилия _______________
Фамилия ____________________
Имя ___________________
Имя ________________________
Отчество (при его наличии) ___________________________
Отчество (при его наличии)
________________________
Дата рождения ______________
Дата рождения _______________
Класс обучения ______________
Класс обучения _______________
Куда выбыл _________________
Организация среднего образования
______________________________
(наименование, адрес)
_____________
Руководитель организации среднего образования
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(печать организации среднего образования)
"__" ___________20___ года
Примечание:
Книга учета выбывших и прибывших обучающихся (далее – Книга) ведется во всех организациях среднего образования с целью учета и контроля движения обучающихся. Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования.
Открепительный талон о прибытии обучающегося выдается несовершеннолетнему организацией среднего образования, куда он прибыл, для предъявления в организацию среднего образования независимо от типа и ведомственной принадлежности, где он обучался, и получения личного дела после предъявления открепительного талона о выбытии.
Руководители школ, откуда выбыл и куда прибыл обучающийся, сверяются с данными о фактическом его нахождении в организации среднего образования, в случае его отсутствия письменно сообщают в компетентные органы.
В делопроизводстве организации среднего образования находится выписка из решения управления образования, отдела образования, акимата района, города, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа о закреплении за данной организацией микрорайона с точным обозначением его границ, карта микрорайона. Книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение в бумажном варианте не требуется.
Приложение 11 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга регистрации приказов
______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
№ п/п
№ приказа
Дата издания
Название приказа
Кем подписан
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность
Примечание:
Книга регистрации приказов организации среднего образования (далее – Книга) ведется по основной деятельности, по личному составу и по движению обучающихся.
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования. Книга при подключении организации среднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 12 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга учета и выдачи аттестатов об окончании основной средней школы
_______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
_______________________________________________________________
(города, села, района)
_______________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
1 часть. Учет аттестатов об окончании организации основного среднего образования.
(левая сторона)
Внутренние страницы книги
Приход
№ п/п
Наименование, серия, номера аттестата
Количество
Дата получения и основание для оприходования
До конца страницы
(правая сторона)
Расход
№ п/п
Наименование, серия, номер аттестата
Количество
Основание для выдачи, дата выдачи
Подпись заведующего районным (городским) отделом образования или лица, занимающегося школьной документацией, о получении оставшихся бланков, а также испорченных с указанием их номеров
до конца страницы
2 часть. Учет выдачи аттестатов об окончании организации основного среднего образования
Внутренняя сторона книги (левая сторона)
п/п
Серия и номер аттестата

Жеке іс қағазында бұл нөмір бөлшек түрінде қойылады. Мысалы, "№ Б/15" – білім алушының алфавиттік кітапта "Б" әрпіндегі № 15 болып жазылғанын білдіреді.
Егер бұйрықпен рәсімделіп мектептен шығып кеткен білім алушы қайтып келсе, онда ол туралы дерек жаңадан келген оқушы ретінде қайта жазылады.
Барлық беттері толған жағдайда жазуды жалғастыру әрбір әріп бойынша келесі нөмірлер тәртібімен жаңа кітапқа жазылады. Кітаптағы түзетулер мектеп директорының қолымен белгіленеді. Алфавиттік кітаптың беттері нөмірленіп, тігіледі, директордың қолы қойылып, мөр басылады. Білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда Алфавиттік кітап электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
10-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Кеткен және келген білім алушыларды есепке алу кітабы
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_____________қала/ауыл, _______________ауданы, _________ облысы
Кеткен/келген білім алушылар туралы мәлімет
Білім алушылардың кетуі туралы есептен шығару талоны/келген білім алушыны есепке алу талоны
Тегі _________________
Тегі _________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) _________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________
Туған күні _________________
Туған күні _________________
Оқыған сыныбы _________________
Оқыған сыныбы ________________
Қайда кетті _______________________
Орта білім беру ұйымы (атауы, мекен-жайы) _________________
Орта білім беру ұйымының басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(орта білім беру ұйымының мөрі) "__" _________ 200__жыл
Ескерту:
Білім алушылардың қозғалысын есепке алу және бақылау мақсатында білім алушылардың кетуін және келуін есепке алу кітабы (бұдан әрі – Кітап) барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі. Кітапқа директордың қолы және білім беру ұйымының мөрі қойылады, беттері нөмірленеді, тігіледі, бекітіледі.
Білім алушылардың кеткені туралы шығару талоны жаңа орта білім беру ұйымына келуі туралы шығару талонын алу мақсатында типіне және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан орта білім беру ұйымына көрсету үшін кәмелетке толмағандарға олардың оқыған жерінен беріледі.
Оқушы кеткен және келген мектептердің басшылары оның орта білім беру ұйымында болғандығы туралы мәліметтермен тексеріледі, ол болмаған жағдайда олар жазбаша түрде құзыретті органдарға хабарлайды.
Орта білім беру ұйымының іс-қағаздарында білім беру басқармасы, білім беру бөлімі, аудан, қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдігінің осы ұйымға оның шекараларын нақты белгілей отырып, шағын ауданды бекіту туралы шешімінен үзінді көшірме, шағын ауданның картасы бар. Кітап орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
11-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Бұйрықтарды тіркеу кітабы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
№ р/с
Бұйрық №
Шығарылған күні
Бұйрықтың атауы
Кім қол қойды (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Ескерту:
Орта білім беру ұйымында бұйрықтарды тіркеу кітабы (бұдан әрі – Кітап) негізгі қызмет бойынша, жеке құрам бойынша және оқушылардың қозғалысы бойынша жүргізіледі.
Кітаптың әрбір парағы нөмірленеді, тігіледі және орта білім беру ұйымы директорының қолы қойылып, мөр басылады. Кітап орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
12-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
Негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы
______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала, ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кіріс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Кіріске алу үшін негіздеме және алған күні
Кітап ___________________ жылы басталды
Кітап___________________ жылы аяқталды
1-бөлім. Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестаттарды есепке алу.
(сол жақ беті)
Кітаптің ішкі беттері
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Шығыс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Беру үшін негіздеме, берілген күні
Аудандық (қалалық) білім бөлімі меңгерушісінің немесе мектеп құжаттамасымен айналысатын адамның қалған бланкілерді, сондай-ақ олардың нөмірлерін көрсете отырып, бүлінген бланкілерді алғаны туралы қолы
Беттің соңына дейін
2-бөлім. Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестаттарды есепке алу
Кітаптің ішкі беті
(сол жақ беті)
№ р/с
Аттестаттардың атауы және сериясы, нөмірі

Фамилия, имя, отчество (при его наличии), окончившего 9 (10) классов
Число, месяц и год рождения
Год поступления в данную организацию среднего образования
Оценка знаний по предметам
1
2
3
4
5
6
до конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Награждение
Год, месяц, число решения педсовета об окончании организации основного среднего образования
Расписка в получении аттестатов об окончании основной средней школы
Последняя страница книги
В настоящей книге, пронумерованной, прошнурованной и скрепленной печатью,
_____________ страниц (прописью)
Руководитель организации среднего образования (подпись)
Место печати "_____" ____________ ____ года
Примечание:
Книга учета и выдачи аттестатов об окончании основной средней школы
(далее – Книга) ведется в основной средней и общей средней школах
заместителем директора по учебной работе.
Детям с особыми образовательными потребностями, обучающимся
в общеобразовательных школах, выдается аттестат серии БТ в соответствии
с приложением 5 к приказу Министра образования и науки Республики Казахстан
от 28 января 2015 года № 39 "Об утверждении видов документов об образовании,
форм документов об образовании государственного образца и правил их учета
и выдачи, основных требований к содержанию документов об образовании
собственного образца и правил их учета и выдачи, а также формы справки,
выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 10348).
Остаток чистых и испорченных бланков аттестатов с указанием их серии и номеров
сдается в районные (городские) отделы образования. О сдаче бланков в Книге
делается соответствующая запись.
В первой части Книги отдельно учитывается количество полученных и выданных
аттестатов об окончании основной средней школы с указанием их серии и номеров.
Запись о выдаче дубликата аттестата об окончании основной школы производится
в этой же Книге под очередным номером, где графы 4-23 включительно используются
для записи следующего текста: "Дубликат взамен утерянного подлинника №___
(серия) _____, выданного ______ (числа) _______ (месяца) _____ года, получил(а)
_____ числа _______(месяца) ______ года", а выше, в строке 2, делается отметка
о выдаче дубликата №______ (серия).
Запись о выдаче аттестата об окончании основной школы взамен неправильно
заполненного производится в Книге под очередным номером, где графы 4-23
используются для записи следующего текста: "Взамен испорченного подлинника
№_____ (серия) ______, выданного _____ (числа) ______ (месяца) ______ года,
получил(а) ______ числа _______(месяца) _____ года", а выше, в строке 2, делается
отметка о выдаче повторного аттестата № _____ (серия) _____.
Запись о выдаче аттестата об окончании основной школы экстерну заносится в эту же
Книгу с указанием "экстерн" в графе 5 "Год поступления в данную школу".
В конце списка всех окончивших школу в данном году должны быть росписи лиц,
получивших аттестаты.
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью
и подписью заведующего районным (городским) отделом образования.
Книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется
в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Книга по итогам года выгружается из информационной системы, страницы
прошнуровываются, пронумеровываются, заверяются подписью директора
и печатью организации образования. Обеспечивается ее хранение.
Приложение 13 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга учета и выдачи аттестатов об окончании общего среднего образовании
__________________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
__________________________________________________________________
(города, села, района)
__________________________________________________________________
(области, города республиканского значения, столицы)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
1 часть. Учет аттестатов об общем среднем образовании (левая сторона)
Внутренние страницы книги
Приход
№ п/п
Наименование, серия, номер аттестата
Количество
Дата получения и основание для оприходования
До конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Наименование, серия, номер аттестата об общем среднем образовании
Количество
Основание для выдачи, дата выдачи
Подпись заведующего районным (городским) отделом образования или лица, занимающегося школьной документацией, о получении оставшихся бланков, а также испорченных с указанием их номеров
До конца страницы
2 часть. Учет выдачи аттестатов об общем среднем образовании
Внутренняя сторона книги
(левая сторона)
№ п/п
Серия и номер аттестата об общем среднем образовании
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) окончившего среднюю школу
Число, месяц и год рождения
Год поступления в данную организацию среднего образования
Оценка знаний по предметам
До конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Награждение
Год, месяц, число решения педсовета об окончании средней школы
Расписка в получении аттестата об общем среднем образовании
Последняя страница книги
В настоящей книге, пронумерованной, прошнурованной и скрепленной печатью, _____________ страниц (прописью)
Руководитель организации среднего образования _____________________ (подпись)
Место печати "_____" ____________ _____ года
Примечание:
Книга учета бланков и выдачи аттестатов об общем среднем образовании (далее – Книга) ведется в общей средней школе заместителем директора по учебной работе.
В первой части отдельно учитывается количество полученных и выданных бланков аттестатов об общем среднем образовании с указанием серии и номеров обычного аттестата, аттестата с отличием и аттестата особого образца "Алтын белгi".
Остаток чистых и испорченных бланков аттестатов с указанием их серии и номеров сдаются в районный отдел образования. В Книге об этом делается соответствующая запись.
Во второй части Книги записываются полные сведения об обучающихся, окончивших среднюю школу.
В соответствующих графах проставляются оценки по предметам, указанным в аттестате, записываются сведения о награждении похвальной грамотой, указывается дата решения педагогического совета о выдаче аттестата, ставится роспись в получении аттестата об общем среднем образовании.
В этой же Книге делается отметка о выдаче справок обучающимся 11-ых классов, имеющим неудовлетворительные оценки по одному или нескольким учебным предметам, дубликатов аттестата об общем среднем образовании, а также аттестатов экстерну.
Запись о выдаче дубликата аттестата об общем среднем образовании производится в этой же книге под очередным номером, где графы 4-29 включительно используются для записи следующего текста: "Дубликат взамен утерянного подлинника №______ серия ________, выданного ______ (числа) ______ (месяца)_____ года, получил(а) _______ (числа) _______(месяца) ____ года", а выше, в строке 2, делается отметка о выдаче дубликата №_______(серия) _______.
Запись о выдаче аттестата, взамен неправильно заполненного также производится в Книге под очередным номером, где графы 4-29 используются для записи следующего текста: Взамен неправильно заполненного подлинника №______ (серия) ______, выданного_____ (числа)_______ (месяца) _____ года, получил(а) _______ (числа), _______ (месяца) _____ года, а выше, в строке 2, делается отметка о выдаче повторного аттестата №____(серия) _______.
Запись о выдаче аттестата о среднем общем образовании экстерну заносится также в эту Книгу с указанием "экстерн" в графе "Год поступления в данную школу".
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью организации образования и подписью заведующего районного (городского) отдела образования.
Книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Книга по итогам года выгружается из информационной системы, страницы прошнуровываются, пронумеровываются, заверяются подписью директора и печатью организации образования. Обеспечивается ее хранение.
Приложение 14 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал учета теоретического обучения
Учебная группа __________________________
Курс обучения ___________________________
Специальность ___________________________
Квалификации___________________________

9 (10)-сыныпты бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған жылы
Пәндер бойынша білім бағасы
1
2
3
4
5
6
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
№ р/с
Марапаттау
Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы педагогикалық кеңес шешімінің жылы, айы, күні
Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестатты алу жөніндегі қолхат
Кітаптың соңғы беті
Осы кітапта ____________________ (жазбаша) бет нөмірленген, тігілген және мөрмен бекітілген.
Орта білім беру ұйымының басшысы _________________________ (қолы)
Мөрдің орны
________ жылғы "_____" ______________
Ескерту:
Негізгі мектепті бітіру туралы аттестаттарды есепке алу және беру кітабы (бұдан әрі – Кітап) директордың оқу работе жөніндегі орынбасары негізгі орта және жалпы орта мектептерде жүргізеді.
Жалпы білім беретін мектептерде оқитын ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушыларға "Білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығына 5-қосымшаға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген) сәйкес БТ сериялы аттестат беріледі.
Қалған таза және бүлінген аттестат бланкілерінің сериясы мен нөмірі көрсетіле отырып, аудандық (қалалық) білім бөліміне тапсырылады. Кітапта бланкілерді тапсыру туралы тиісті жазба жазылады.
Кітаптың бірінші бөлігінде сериялары мен нөмірлері көрсетіле отырып, негізгі орта мектепті аяқтағандығы туралы алынған және берілген аттестаттардың саны ескеріледі.
Негізгі мектепті бітіргені туралы аттестаттың телнұсқасын беру туралы жазба осы Кітаптағы кезекті нөмір бойынша жүргізіледі, онда 4-23 бағандар мынадай мәтінді жазу үшін пайдаланылады: "_____ жылғы ______ (күні) ______ (айы), берілген №______ сериясы ________ жоғалған түпнұсқаның орнына берілген телнұсқаны ______ жылғы ____ (күні) _____ (айы) алдым", ал жоғары жағында 2-жолда №______ сериясы ________ телнұсқаны беру туралы белгі қойылады.
Қате толтырылғанның орнына негізгі мектепті бітіргені туралы аттестат беру туралы жазба Кітаптағы кезекті нөмір бойынша жүргізіледі, онда 4-23 бағандар мынадай мәтінді жазу үшін пайдаланылады: "_____ жылғы ______ (күні) ______ (айы), берілген №______ сериясы ________ қате толтырылған түпнұсқаның орнына ______ жылғы ____ (күні) _____ (айы) алдым", ал жоғары жағында 2-жолда №______ сериясы ________ қайта аттестат беру туралы белгі қойылады.
Экстернге негізгі мектепті бітіргені туралы аттестат беру туралы жазба осы Кітаптың "Осы мектепке қабылданған жылы" деген 5-бағанында "экстерн" деп жазылады.
Мектепті осы жылы бітіргендер тізімінің соңында барлық аттестат алғандардың қолы болуы тиіс.
Кітаптың беттері нөмірленіп, тігіледі және аудандық (қалалық) білім бөлімі меңгерушісінің мөрімен және қолымен бекітіледі.
Кітап білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыру талап етілмейді.
Кітап оқу жылының қорытындысы бойынша ақпараттық жүйеден жүктеліп, кітаптың беттері нөмірленіп, тігіліп, мектеп директорының қолымен және білім беру ұйымының мөрімен бекітіліп, сақталуы қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
13-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап ____________________жылы басталды
Кітап ___________________ жылы аяқталды
1-бөлім. Жалпы орта білім туралы аттестаттарды есепке алу
Кітаптың ішкі беті (сол жақ беті)
Кіріс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Кіріске тіркеу үшін негіздеме және алған күні
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
№ р/с
Аттестаттардың атауы, нөмірі, сериясы
Саны
Беру үшін негіздеме және берілген күні
Аудандық (қалалық) білім бөлімі меңгерушісінің немесе мектептің құжаттамасымен айналысатын адамның қалған, сондай-ақ бүлінген бланкілердің нөмірін көрсете отырып, оларды алғаны туралы қолы
Беттің соңына дейін
2-бөлім. Жалпы орта білім туралы аттестаттарды беру есебі
Кітаптың ішкі беті
(сол жақ беті)
№ р/с
Жалпы орта білім туралы аттестаттың сериясы және нөмірі
Орта мектепті бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған жылы
Пәндер бойынша білім бағасы
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
№ р/с
Марапаттау
Орта мектепті бітіргені туралы педагогикалық кеңес шешімінің жылы, айы, күні
Жалпы орта білім туралы аттестатты алу жөніндегі қолхат
Кітаптың соңғы беті
Осы кітапта ____________________ бет (жазбаша) нөмірленген, тігілген және мөрмен бекітілген.
Орта білім беру ұйымының басшысы _________________________ (қолы)
________ жыл " _____" ______________
Ескерту:
Жалпы орта білім туралы аттестат беру және бланкілерді есепке алу кітабы (бұдан әрі – Кітап) директордың оқу работе жөніндегі орынбасары жалпы орта мектепте жүргізеді.
Бірінші бөлімде жай аттестаттың, үздік аттестаттың және ерекше үлгідегі "Алтын белгі" аттестатының сериясы мен нөмірлері көрсетіле отырып, жалпы орта білім туралы аттестаттардың алынған және берілген бланкілерінің саны жеке ескеріледі.
Аттестаттардың таза және бүлінген бланкілерінің қалдығы олардың сериясы мен нөмірлері көрсетіле отырып, аудандық білім бөліміне тапсырылады. Кітапта бұл туралы тиісті жазба жасалады.
Кітаптың екінші бөлімінде орта мектепті бітірген білім алушылар туралы толық мәліметтер жазылады.
Тиісті бағандарда аттестатта көрсетілген пәндер бойынша бағалар қойылады, мақтау грамотасымен наградтау туралы мәліметтер жазылады, аттестат беру туралы педагогикалық кеңестің шешімінің күні көрсетіледі, жалпы орта білім туралы аттестатты алғаны туралы қолы қойылады.
Осы Кітапта бір немесе бірнеше оқу пәндері бойынша қанағаттанарлықсыз бағалары бар 11-сынып білім алушыларына анықтама, жалпы орта білім туралы аттестаттың телнұсқаларын, экстерн аттестаттарын беру туралы белгі қойылады.
Кітапта бір немесе бірнеше оқу пәндері бойынша қанағаттанарлықсыз бағалары бар білім алушыларға анықтама беру туралы да жазба жүргізіледі.
Жалпы орта білім туралы аттестаттың телнұсқасын беру туралы жазба осы Кітаптағы кезекті нөмір бойынша жүргізіледі, онда 4-29 бағандар мынадай мәтінді жазу үшін пайдаланылады: "_____ жылы ______ (күні) ______ (айы), берілген №______ сериясы ________ жоғалған түпнұсқаның орнына берілген телнұсқаны ______ жылы ____ (күні) _____ (айы) алдым", ал жоғары жағында 2-жолда №______ сериясы ________ телнұсқаны беру туралы белгі қойылады.
Қате толтырылғанның орнына аттестат беру туралы жазба Кітаптағы кезекті нөмір бойынша жүргізіледі, онда 4-29 бағандар мынадай мәтінді жазу үшін пайдаланылады: "_____ жылы ______ (күні) ______ (айы), берілген №______ сериясы ________ қате толтырылған түпнұсқаның орнына ______ жылы ____ (күні) _____ (айы) алдым", ал жоғары жағында 2-жолда №______ сериясы ________ қайта аттестат беру туралы белгі қойылады.
Экстернге жалпы орта білім туралы аттестат беру туралы жазба осы Кітаптың "Осы мектепке қабылданған жылы" деген бағанында жазылады – "экстерн".
Кітаптің беттері нөмірленеді, тігіледі және аудандық (қалалық) білім бөлімі меңгерушісінің мөрімен және қолымен бекітіледі.
Білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған кезде Кітап электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыру талап етілмейді.
Кітап оқу жылының қорытындысы бойынша ақпараттық жүйеден жүктеліп, беттері нөмірленіп, тігіліп, мектеп директорының қолымен және білім беру ұйымының мөрімен бекітіліп, сақталуы қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
14-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Теориялық оқытуды есепке алу журналы
Оқу тобы _________________________
Оқу курсы _________________________
Мамандығы _______________________
Біліктілігі __________________________

20___/20___ учебный год ________________________________________
Содержание
№ п/п
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога(ов)
Страницы
Примечание:
Количество граф в оглавлении устанавливается в зависимости от количества изучаемых в учебной группе дисциплин и (или) модулей за учебный год.
Журнал учета посещаемости занятий и успеваемости обучающихся (левая сторона) (правая сторона)
Примечание: Количество страниц в журнале для записи пройденного учебного материала и учета посещаемости и успеваемости обучающихся устанавливается при печатании бланков журнала учебных занятий в зависимости от количества дисциплин и (или) модулей, изучаемых в группе согласно учебному плану, и продолжительности их изучения.
В случае преподавания одного модуля несколькими педагогами допускается заполнение данной формы каждым педагогом согласно расписанию учебных занятий и графику учебного процесса. По завершении программы обучения по модулю (педагогом, ведущим последнее занятие) указывается фактическое выполнение программы модуля "Итого по модулю" в часах и/или кредитах.
По итогам каждого семестра (педагогом, ведущим последнее занятие) выставляется общая средняя оценка по модулю.
Общая средняя оценка по дисциплине/модулю выставляется с учетом производственного обучения и всех видов практик предусмотренной в дисциплине/модуле.
Индекс модуля
________________________
Наименование дисциплины
и (или) модуля __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога(ов)
________________________________________________
№п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Месяц, число
Дата проведения занятия
Количество учебных часов
Критерии оценки и/или темы занятий
Подпись педагога
Подпись концертмейстера
Итоги учебно-воспитательной работы
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Наименование дисциплин/Индекс модуля_______
1-е полугодие (семестр)
2-е полугодие (семестр)
Рейтинг допуска к промежуточной и/или итоговой аттестации
Зачет
Экзамен
Итоговая оценка
Количество часов и (или) кредитов по учебному плану
Фактически дано часов и (или) кредитов
Продолжение таблицы
Пропущено часов
За полугодие (семестр)
В 1 полугодии
(за 1-й семестр)
Во 2 полугодии
(за 2-й семестр)
За год
всего
в том числе по неуважительным причинам
всего
в том числе по неуважительным причинам
всего
в том числе по неуважительным причинам
Подпись руководителя группы _____________
Заместитель руководителя по учебной работе _______________________
Примечание:
Количество граф "Наименование дисциплин и (или) модулей" устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ. По дисциплинам и (или) модулям, вынесенным на экзаменационную сессию, проставляются оценки, полученные обучающимися на экзаменах и зачетах.
Замечания и предложения по ведению журнала
Дата
Содержание замечаний и предложений
Фамилия и инициалы проверившего журнал, должность и подпись
Примечание:
Правила ведения журнала:

20___/20___ оқу жылы___________________________________
Мазмұны
№ р/с
Модуль индексі
Пән және (немесе) модуль атауы
Оқытушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Парақтар
Ескерту:
Мазмұндағы бағандар саны оқу жылы ішінде оқу тобында оқытылатын пәндер және (немесе) модульдер санына байланысты белгіленеді.
Білім алушылардың сабаққа қатысуы мен үлгерімін есепке алу (сол жақ беті) (оң жақ беті)
Ескерту: Журналдағы өткен оқу материалын жазуға, білім алушының сабаққа қатысуын және үлгерімін есепке алуға арналған парақтар саны оқу жоспарына сәйкес топта оқытылатын пәндер және (немесе) модульдер санына, оның оқу ұзақтығына байланысты оқу сабақтары журналының бланкілерін басып шығару кезінде белгіленеді.
Бір модульді бірнеше педагог сабақ берген жағдайда әрбір педагог осы нысанды оқу сабақтарының кестесі мен оқу процесінің кестесіне сәйкес толтыруға жол беріледі. Модуль бойынша оқыту бағдарламасы аяқталғаннан кейін (соңғы сабақты жүргізетін педагог) "Модуль бойынша қорытынды" модулі бағдарламасының сағатпен және/немесе кредитпен нақты орындалуы көрсетіледі.
Әр семестрдің қорытындысы бойынша (соңғы сабақты жүргізетін педагог) оқу жұмыс жоспарына сәйкес модуль бойынша жалпы орташа баға қойылады.
Пән/модуль бойынша жалпы орташа баға өндірістік оқытуды және пән/модульде көзделген практиканың барлық түрлерін ескере отырып қойылады.
Модульдің индексі _________
Пән және (немесе) модуль атауы ____________
Педагогтің(тердің) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Айы, күні
Сабақ өткізу күні
Оқу сағатының саны
Бағалау өлшемшарттары және/немесе сабақ тақырыптары
Педагогтің қолы
Концертмейстердің қолы
Оқу-тәрбие жұмыстарының қорытындысы
№ р/с
Білім алушылардың аты-жөні
Пәндердің атауы/модуль индексі_______
1-жартыжылдық (семестр)
2-жартыжылдық (семестр)
Аралық және/немесе қорытынды аттестаттауға жіберу рейтингі
Сынақ
Емтихан
Қорытынды баға
Оқу жоспары бойынша сағат және (немесе) кредит саны
Іс жүзінде жүргізілген сағаттар және (немесе) кредиттер
Кестенің жалғасы
Сабаққа қатыспаған сағат саны
Жарты жылдық семестр
1-жартыжылдық (1-семестрде)
2-жартыжылдық (2-семестрде)
бір жылда
барлығы
оның ішінде себепсіз
барлығы
оның ішінде себепсіз
барлығы
оның ішінде себепсіз
Топ жетекшісінің қолы ___________
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары __________________
Ескерту: Пән және (немесе) модуль атауы" деген бағанның саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару кезінде белгіленеді. Емтихан сеcсиясына шығарылған пәндер және (немесе) модульдер бойынша емтихандар мен сынақтарда алынған бағалар қойылады.
Журналды толтыру бойынша ескертулер мен ұсыныстар:
Күні
Ескертулер мен ұсыныстардың мазмұны
Журналды тексерушінің аты-жөні, лауазымы және қолы
Ескерту:
Журналды толтыру қағидалары

1. Журнал является документом строгой отчетности для учета теоретического, практического обучения и подведения итогов учебно-воспитательной работы.
2. Журнал ведется на одну учебную группу педагогами и рассчитан на один учебный год.
3. Сведения об обучающихся группы заполняется учебной частью в соответствии с поименной книгой, книгой регистрации приказов по контингенту и личным делом обучающегося. В графе "Домашний адрес" указывается адрес, по которому проживают родители или другие законные представители ребенка обучающегося или лица, их заменяющие.
4. По форме "Учет посещаемости занятий и успеваемости обучающихся" учитывается посещаемость, текущая успеваемость обучающихся, записывается содержание проведенных теоретических и практических занятий и количество затраченных часов.
На каждую дисциплину и (или) модуль выделяется необходимое число страниц в зависимости от количества отводимых на него учебных часов и консультаций. Консультации учитываются на последних страницах журнала.
Оценка за контрольные, лабораторные и другие виды работ выставляется в графе в день проведения.
Отсутствие обучающего на занятии или консультации отмечается буквой "н".
1-заполняется при сопровождении урока концертмейстером организациями, реализующими образовательные программы по направлениям "Образование", "Искусство и культура".
5. Сведения о результатах медицинского осмотра, обучающегося записываются медицинским работником.
6. Оценки успеваемости за полугодие (семестр) и учебный год, а также сведения о выполнении учебных планов педагоги заносят на страницы "Итоги учебно-воспитательной работы". Общее количество часов, пропущенных каждым обучающимся, проставляется руководителем группы.
7. Рейтинг допуска к промежуточной и/или итоговой аттестации рассчитывается как среднеарифметическая оценка с учетом теоретического, практического обучения, а также курсового проекта/работы.
8. Все записи в журнале ведутся четко, аккуратно шариковой ручкой с чернилами синего цвета.
9. Контроль за ведением журнала осуществляется заместителями руководителя (по направлениям деятельности), мониторинг учебно-воспитательного процесса – заведующими отделениями. Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Приложение 15 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахста
Журнал учета индивидуальных занятий
Педагог _________________________

1. Журнал теориялық, практикалық оқытуды есепке алу және оқу-тәрбиелік жұмысты қорытындылау үшін қатаң есептіліктегі құжат болып табылады.
2. Педагогтер журналды бір оқу тобына және бір оқу жылына толтырады.
3. Топтағы білім алушылар туралы мәліметтерді атаулы кітапқа, бұйрықтар кітабына және білім алушының жеке ісіне сәйкес оқу бөлімі толтырады. "Үйінің мекенжайы" деген бағанда білім алушының ата-анасының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың мекенжайы көрсетіледі.
4. "Білім алушылардың сабаққа қатысуы мен үлгерімін есепке алу" нысанда білім алушылардың сабаққа қатысуы және ағымдағы үлгерімі, өткізілген теориялық және практикалық сабақтардың мазмұны және жұмсалған сағат саны көрсетіледі.
Әрбір оқу пәніне және (немесе) модульге қажетті парақ, оған бөлінген оқу сағаттары мен консультациялардың санына байланысты бөлінеді. Консультациялар журналдың соңғы беттерінде ескеріледі.
Бақылау, зертханалық және басқа да жұмыстардың бағалары, олардың өткізген күнгі бағанға қойылады.
Білім алушының сабаққа немесе консультацияға қатыспауы "ж" әрпімен белгіленеді.
"Білім", "Өнер" бағыттары бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында концертмейстердің сабақты сүйемелдеуі кезінде толтырылады.
5. Білім алушылардың медициналық тексеріс нәтижесі туралы мәліметтерді медициналық қызметкер толтырады.
6. Жартыжылдықтағы (семестрдегі) және оқу жылындағы үлгерім бағалары, сондай-ақ оқу жоспарын орындағаны туралы мәліметті педагогтер "Оқу-тәрбие жұмыстарының қорытындысы" парағында толтырады. Әрбір білім алушының өткізіп алған сағаттардың жалпы санын топ жетекшісі қояды.
7. Аралық және/немесе қорытынды аттестаттауға жіберу рейтингі теориялық, практикалық оқытуды, сондай-ақ курстық жобаны/жұмысты ескере отырып, орташа арифметикалық баға ретінде есептеледі.
8. Журналдағы барлық жазбалар анық, ұқыпты түрде көк түсті сиямен жазылады.
9. Журналдың жүргізілуін басшының орынбасарлары (қызмет бағыттары бойынша), оқу-тәрбие процесінің мониторингін бөлім меңгерушілері бақылайды. Олардың ескертулері мен ұсыныстары журналдың соңындағы тиісті парақта жазылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
15-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Жеке сабақтарды есепке алу журналы
Педагог _________________________

20___/20___ учебный год
Учет посещаемости занятий и успеваемости обучающихся
(левая сторона) (правая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Курс, специальность
Наименование дисциплины и (или) модуля
Месяц, число
Количество учебных часов
Подпись педагога
Подпись тьютора /концертмейстера
Примечание:
Количество страниц в журнале устанавливается при печатании бланков журнала учебных занятий в зависимости от количества дисциплин и (или) модулей, изучаемых согласно учебному плану, и продолжительности их изучения.
Учет часов индивидуальных занятий
п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Курс, специальность
Наименование дисциплины и (или) модуля
Месяц
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
За учебный год
Замечания и предложения по ведению журнала
Дата
Содержание замечаний и предложений
Фамилия и инициалы проверившего журнал, должность и подпись
Примечание:
Правила ведения журнала учета индивидуальных занятий:

20___/20___ оқу жылы
Білім алушылардың сабаққа қатысуын және үлгерімін есепке алу
(сол жақ беті) (оң жақ беті)
№ р/с
Білім алушының тегі және аты-жөні
Курс, мамандық
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Айы, күні
Оқу сағаттарының саны
Педагогтің қолы
Тьютордың/концертмейстердің қолы
1
2
3
Ескерту:
Журналдағы парақтар саны оқу сабақтары журналы бланкілерін басу кезінде пәндер және (немесе) модульдер санына қарай оқу жоспарына сәйкес және олардың өту мерзіміне бекітіледі.
Жеке сабақтардың сағаттарын есепке алу
№ р/с
Білім алушының тегі және аты-жөні
Курс, мамандық
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Айы
Оқу жылы үшін
Журналды жүргізу жөнінде ескерулер мен ұсыныстар
Мерзімі
Ескертулер мен ұсыныстардың мазмұны
Журналды тексерушінің тегі және аты-жөні, лауазымы және қолы
Ескерту:
Жеке сабақтар сағаттарын есепке алу журналын жүргізу қағидалары:

1. Журнал ведется педагогом согласно педагогической нагрузке и рассчитан на один учебный год.
2. В форме "Учет посещаемости занятий и успеваемости обучающихся" учитывается посещаемость и текущая успеваемость обучающегося, записывается количество затраченных часов и дата проведения занятия. Отсутствие обучающегося на занятии отмечается буквой "н".
3. Включение фамилии обучающегося в список журнала, а также исключение фамилии из списка журнала производится учебной частью только после соответствующего приказа руководителя (директора) с указанием номера и даты приказа против фамилии обучающегося.
4. В форме "Учет часов индивидуальных занятий" педагог ежемесячно прописывает выполненные часы в месяц, формируя свод часов за учебный год.
5. Все записи в журнале ведутся четко, аккуратно, шариковой ручкой с чернилами синего цвета.
6. Контроль за ведением журнала осуществляется заведующими отделениями, заместителями руководителя (по направлениям деятельности). Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Приложение 16 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал учета производственного обучения
Группа № _____________________________
Специальность _________________________
Квалификация _________________________
Курс обучения _________________________
20___/20___ учебный год
Руководитель практики _________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Содержание
№ п/п
Наименование производственного обучения и (или) профессиональной практики
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя практики (мастер производственного обучения, педагог или методист)
Страницы
Сведения об обучающихся группы
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер по поименной книге
Число, месяц и год рождения
Домашний адрес
Дополнительные сведения
Учет производственного обучения
Индекс модуля (наименование дисциплины) ________________________
Наименование производственного обучения и (или) профессиональной практики
______________________________________________________________
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Дата
(правая сторона)
№ п/п
Дата занятия
Количество часов
Тема занятия/ критерии оценки
Подпись руководителя практики
Руководитель практики (мастер производственного обучения, педагог или методист)
__________________ подпись.
Учет практики (для организаций технического и профессионального, послесреднего
образования, реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям)
Индекс модуля ________________________
Показательные уроки ___________________
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц, число
(правая сторона)
Семестр _________________ учебный год _____ количество часов
Методист _______________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога (воспитателя)
Тема
Школа, класс (дошкольное образовательное учреждение, группа)
Кол-во часов
Подпись методиста
Примечание:
Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующими образовательные программы по педагогическим специальностям.
Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.
Консультация методиста
Название дисциплины и (или) модуля ___________________________
____________________________________________________________
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц и число
(правая сторона)
Семестр ___________________ учебный год _____ количество часов
Методист___________________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия и инициалы обучающегося
Тема
Школа, класс (дошкольное образовательное учреждение, группа)
Кол-во часов
Подпись методиста
Примечание:
Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующими образовательные программы по педагогическим специальностям.
Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.
Название практики ____________________________
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц и число
(правая сторона)
Семестр _________________ учебный год _____ количество часов
Методист ________________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Тема
Школа, класс (дошкольное образовательное учреждение, группа)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога (воспитателя)
Кол-во часов
Подпись методиста
методист
педагог- воспитатель
Примечание:
Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующими образовательные программы по педагогическим специальностям.
Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.
Итоги производственного обучения за _______ полугодие (семестр)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Наименование модуля
Выполнено (час)
Оценка
Продолжение таблицы
Проверочные работы
Оценка за полугодие (семестр)
Пропущено часов
Всего
в том числе по неуважительным причинам
Количество страниц
Примечание: Форма устанавливается с учетом двух полугодий.
Итоги производственного обучения
______________________________________________________
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Итоги производственного обучения
Пропущено часов за год
оценка за I полугодие (1 семестр)
всего пропущено часов
в том числе по неуважительным причинам
оценка за II полугодие (2 семестр)
всего пропущено часов
в том числе по неуважительным причинам
всего
в том числе по неуважительным
Примечание:
Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением организаций, реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям.
Итоги профессиональной практики__________________________
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Итоги профессиональной практики
Пропущено часов за год
оценка за I полугодие (1 семестр)
всего пропущено часов
в том числе по неуважительным причинам
оценка за II полугодие (2 семестр)
всего пропущено часов
в том числе по неуважительным причинам
всего
в том числе по неуважительным причинам
Замечания и предложения по ведению журнала
Дата
Содержание замечаний и предложений
Фамилия и инициалы проверившего журнал, должность и подпись
Правила ведения журнала учета производственного обучения

1. Журналды педагог педагогикалық жүктемесіне сәйкес толтырады және ол бір оқу жылына есептелген.
2. "Білім алушылардың сабаққа қатысуын және үлгерімін есепке алу" нысаны бойынша білім алушылардың сабаққа қатысуы мен ағымдағы үлгерімі есепке алынады, жұмсалған сағат саны мен сабақ өткізу күні жазылады. Сабақта болмаған білім алушы "ж" әріппен белгіленеді.
3. Білім алушылардың аты-жөнін журналдағы тізімге қосуды, сондай-ақ тізімнен алуды басшының (директордың) тиісті бұйрығы шыққаннан кейін оқу бөлімі жүргізеді.
4. "Жеке сабақтардың сағаттарын есепке алу" нысанда педагог оқу жылына берілген сағаттар жиынтығын жасау үшін, ай сайын орындалған сағаттарды жазып отырады.
5. Журналдағы барлық жазбалар анық, ұқыпты, көк түсті ұшы дөңгеленген сиямен жүргізіледі.
6. Журналдың жүргізілуін бақылауды бөлім меңгерушілері, басшының орынбасарлары (қызмет бағыттары бойынша) жүзеге асырады. Ескертулер мен ұсыныстар журналдың соңындағы тиісті парақта жазылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
16-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Өндірістік оқытуды есепке алу журналы
Топ № __________
Мамандығы____________
Біліктілігі ______________
Оқу курсы _____________
20___/20___ оқу жылы
Практика жетекшісі _________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мазмұны
№ р/с
Өндірістік оқыту және (немесе) кәсіптік практика атауы
Өндірістік жетекшісінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (өндірістік оқыту шебері, педагог немесе әдіскер)
Парақтар
Топтағы білім алушылар туралы мәліметтер
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Атаулы кітап бойынша нөмірі
Туған күні, айы және жылы
Үйінің мекенжайы
Қосымша мәліметтер
Өндірістік оқытуды есепке алу
Модульдің индексі (пән атауы) ________________________
Өндірістік оқыту және (немесе) кәсіптік практика атауы ____________
(сол жақ беті)
№ р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Күні
(оң жақ беті)
№ р/с
Сабақ күні
Сағаттар саны
Сабақтың тақырыбы/ бағалау критерийі
Оқытушының қолы
Практика жетекшісі (өндірістік оқыту шебері, оқытушы немесе әдіскер) ________ қолы.
Практиканы есепке алу (педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін)
Модуль индексі ________________________
Көрнекі сабақтар ____________
(сол жақ беті)
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы, күні
(оң жақ беті)
Семестр _________________ оқу жылы _____ сағат саны
Әдіскер _____________________________________________________
№ р/с
Күні
Педагогтің (тәрбиешінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тақырыбы
Мектеп, сынып (мектепке дейінгі білім беру мекемесі, топ)
Сағат саны
Әдіскердің қолы
Ескерту:
Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Парақтардың саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.
Әдіскердің консультациясы
Пәннің және (немесе) модульдің атауы __________________________
____________________________________________________________
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы және күні
(оң жақ беті)
Семестр_________________ оқу жылы _____сағат саны
Әдіскер_____________________________________________________
№ р/с
Күні
Білім алушының аты-жөні
Тақырыбы
Мектеп, сынып (мектепке дейінгі білім беру мекемесі, топ)
Сағат саны
Әдіскердің қолы
Ескерту:
Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Парақтардың саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.
Практиканың атауы _______________________________
(сол жақ беті)
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы және күні
(оң жақ беті)
Семестр_________________ оқу жылы _____ сағат саны
Әдіскер_____________________________________________________
№ р/с
Күні
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тақырыбы
Мектеп, сынып (мектепке дейінгі білім беру мекемесі, топ)
Педагогтің (тәрбиешінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Сағат саны
Әдіскердің қолы
әдіскер
педагог тәрбиеші
Ескерту:
Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Парақтардың саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.
Өндірістік оқытудың _________ жартыжылдық (семестр) қорытындылары
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Модульдің атауы
Орындалды (сағат саны)
Баға
Кестенің жалғасы
Тексеру жұмыстары
Жарты жылдық бағасы (семестр)
Жіберілген сағаттар
Барлығы
оның ішінде негізсіз себептер бойынша
Беттер саны
Ескертпе: нысан екі жартыжылдық ескеріле отырып белгіленеді.
Өндірістік оқыту қорытындылары _______________________
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Өндірістік оқыту қорытындылары
Жыл ішінде босатылған сағаттар
I-жартыжылдықтың (1-семестрдің) бағасы
Барлық жіберілген сағат
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
II- жартыжылдықтың (2-семестрдің) бағасы
Барлық жіберілген сағат
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Барлығы
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Ескерту:
Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарды қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Кәсіптік практиканың қорытындылары________
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Кәсіптік практиканың қорытындылары
Жыл ішінде босатылған сағаттар
I- жартыжылдықтың (1-семестрдің) бағасы
Барлық жіберілген сағат
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
II- жартыжылдықтың (2-семестрдің) бағасы
Барлық жіберілген сағат
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Барлығы
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Журналды жүргізу бойынша ескертулер мен ұсыныстар
Күні
Ескертулер мен ұсыныстардың мазмұны
Журналды тексерген адамның аты-жөні, лауазымы және қолы
Өндірістік оқытуды есепке алу журналын жүргізу қағидасы

1. Журнал ведется мастером производственного обучения и (или) преподавателем на одну учебную группу и рассчитан на один учебный год.
2. Все записи в журнале ведутся четко и аккуратно, без исправлений шариковой ручкой синего цвета.
3. Учет производственного обучения в учебно-производственных мастерских заполняется руководителем практики (мастер производственного обучения, преподаватель или методист) в день проведения занятий. Записывается наименование тем и краткое содержание выполненных по ним учебно-производственных работ, количество затраченных часов. Отсутствие обучающихся на занятиях по неуважительной причине отмечается буквой "н".
4. Не допускаются пропуски пустых строк в форме "Учет производственного обучения" между записями тем занятий на правой стороне журнала и клеток между датами на левой стороне.
5. Контроль за ведением журнала осуществляется руководителем (директором), заместителями руководителя (директора) по учебно-производственной работе, мониторинг производственного обучения и профессиональной практики – старшим мастером или руководителем практики.
Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Приложение 17 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся)
_________________________________________________________________
наименование организации технического и профессионального, послесреднего
образования Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации
обучающихся) по дисциплине ___________ ____ курса __________________
группы специальность______________________________________________
экзаменатор ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ п/п
Номер экзаменационного билета
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
экзаменующегося
Оценки по экзаменам
Подпись экзаменатора
письменно
устно
общая
"____" ______________ 20___ год
Время проведения экзаменов:
Письменного ____________ начало _________ окончание _____________
Устного ________________ начало _________ окончание _____________
Всего часов на проведение экзаменов ______ час _____ мин ___________
Подпись экзаменатора ___________________________________________
Приложение 18 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся
по кредитной и (или) модульной технологии обучения)
_________________________________________________________________
наименование организации технического и профессионального, послесреднего
образования
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся)
Индекс модуля, по дисциплине и (или) модулю ___ ___ курса ____ группы
специальность ___________________________________________________
квалификация ___________________________________________________
экзаменатор _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№п/п
Рейтинг допуска к экзамену
Номер экзаменационного билета
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) экзаменующегося
Оценки по экзаменам
Подпись экзаменатора
Письменно
Устно
Общая
Буквенная
Цифровой эквивалент
буквенная
цифровой эквивалент
буквенная
цифровой эквивалент
буквенная
цифровой эквивалент
"____" ______________ 20___ год
Время проведения экзаменов:
Письменного ____________ начало _________ окончание ______________
Устного _____________ начало _________ окончание _________________
Всего часов на проведение экзаменов ______ час _____ мин ____________
Подпись экзаменатора ____________________________________________
Количество оценок:
А, А-_________________,
В+, В, В-, С+ __________,
С, С-, D+, D ___________,
F_____________________.
Приложение 19 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Поименная книга обучающихся
________________________________________________________
(наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования)
________________________________________________________
Начата в 20___ год
Окончена в 20___ год
№ по поименной книге обучающихся
№ по книге приказов о контингенте обучающихся
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) обучающихся
Дата рождения
Пол
Национальность
Домашний адрес (местожительство до поступления)
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Дата зачисления в организацию образования
По какой специальности обучается
Срок обучения
Дата и № приказа организации о выпуске или отчислении обучающихся
Присвоенная квалификация (разряд, класс, категория)
Наименование документа об окончании
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Награды и поощрения за время обучения (дипломы с отличием)
Предприятие, на которое трудоустроен выпускник (местонахождение предприятия)
Разные отметки
14
15
16
Примечание:
Поименная книга обучающихся является документом строгой отчетности для учета личного состава обучающихся. Поименная книга обучающихся служит основанием к составлению статистической и финансовой отчетности по контингенту обучающихся.
Поименная книга обучающихся ведется заместителем руководителя по учебно-производственной работе под контролем руководителя организации образования.
Поименная книга обучающихся должна быть прошнурована, пронумерована, скреплена печатью и подписью руководителя организации образования.
Поименная книга обучающихся хранится постоянно в организации образования.
Поименная книга обучающихся заполняется строго в соответствии с приказами.
Для контингентов, обучающихся в форме очного, заочного, вечернего и экстерната ведутся отдельные Поименные книги обучающихся.
По окончании приема обучающихся подводится черта и делается запись:
"Зачислено_________________________20_________год _____________ (прописью) человек обучающихся", которая скрепляется подписями руководителя (директора), заместителя руководителя по учебно-производственной работе и бухгалтером организации образования, и печатью.
Поименные книги обучающихся должны заполняться четко, аккуратно, без подчисток и помарок; допущенные ошибки должны исправляться путем перечеркивания ошибочной записи и надписи исправления с пояснением за подписью руководителя и бухгалтера.
Разделение поименных книг, обучающихся на части, пропуски страниц и строк, в том числе и между последней фамилией зачисленного и итоговой чертой, запрещается. Для записи каждого обучающегося в книгах отводится две строки.
В Поименную книгу вносятся все обучающиеся, независимо от того, когда они поступили в организацию образования, в начале или в середине учебного года.
Приложение 20 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга выдачи академической справки или транскрипта
_______________________________________________
(наименование организации образования)
Начата ___________________ Окончена _________________
Порядковый регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер справки или транскрипта
Дата выдачи справки или транскрипта
Роспись в получении справки или транскрипта
Приложение 21 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга выдачи дубликатов дипломов
Полное наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования _____________________________________
_______________________ форма обучения
Начата ____________________ Окончена __________________
Порядковый регистрационный номер
Серия и № диплома
Дата выдачи диплома
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) окончившего организацию образования
Продолжение таблицы
Наименование специальности
Присвоена квалификация
Дата и № протокола заседания комиссии по проведению итоговой аттестации
Роспись в получении
Подпись руководителя организации образования
Приложение 22 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал учета бланков дипломов
Полное наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования _____________________________________
_____________ форма обучения
Начата ____________________ Окончена __________________
Поступление
Дата поступления
Номер сопроводительного документа
Откуда поступили
Количество экз.
Серия и номера бланков
Продолжение таблицы
Выдача
Дата выдачи
Дата и номер документа на выдачу
Кому выдано
Наименование подразделения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получившего
Продолжение таблицы
Выдача
Количество экз.
серия и номер бланков
Роспись в получении
Примечание (отметка об уничтожении)
Приложение 23 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 17 августа 2023 года № 263
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга выдачи дипломов
Полное наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования _______________________________________
Форма обучения______________
Начата ______________________Окончена ____________________
Порядковый регистрационный номер
Серия и № диплома
Дата выдачи диплома
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) окончившего организацию образования
Продолжение таблицы
Наименование специальности
Присвоена квалификация
Дата и № протокола заседания комиссии по проведению итоговой аттестации
Роспись в получении
Подпись руководителя организации образования
Примечание:
Дипломы, выданные обучающимся, регистрируются в книге, которая заводится в каждой организации образования по прилагаемой форме.
Книга регистрации выданных дипломов пронумеровывается постранично, прошнуровывается, скрепляется печатью и хранится у руководителя (директора) организации образования.

1. Журналды өндірістік оқыту шебері және (немесе) оқытушы бір оқу тобына жүргізеді және бір оқу жылына есептелген.
2. Журналдағы барлық жазбалар анық және ұқыпты, түзетусіз, көк түсті қаламсаппен толтырылады.
3. Оқу-өндірістік шеберханалардағы өндірістік оқытуды есепке алу журналын практика жетекшісі (өндірістік оқыту шебері, оқытушы немесе әдіскер) сабақ өткізілетін күні толтырады. Тақырыптардың атауы және олар бойынша орындалған оқу-өндірістік жұмыстардың қысқаша мазмұны, жұмсалған сағаттар саны жазылады. Білім алушылардың сабақтан себепсіз қалуы "ж" әрпімен белгіленеді.
4. "Өндірістік оқытуды есепке алу" нысанында журналдың оң жақ бетіндегі сабақ тақырыптарының жазбалары арасында бос жол және сол жақ беттегі күндер арасында бос торкөзді қалдыруға рұқсат етілмейді.
5. Журналдың жүргізілуін бақылауды білім беру ұйымының басшысы (директор), басшының (директордың) оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасарлары, өндірістік оқыту және кәсіптік практика мониторингін – аға шебер немесе практика жетекшісі жүзеге асырады.
Ескертулер мен ұсыныстар журналдың соңында тиісті парақта жазылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
17-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Емтихан ведомосы (білім алушыларды аралық аттестаттау үшін)
______________________________________________________________
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім білім беру ұйымының атауы
Емтихан ведомосы (білім алушыларды аралық аттестаттау үшін)
_________курсы ________ тобы_____________ пәні бойынша
мамандық _____________________________________
емтихан алушы_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
№ р/с
Емтихан билетінің нөмірі
Eмтихан алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Емтихандар бойынша баға
Емтихан алушының қолы
жазбаша
ауызша
жалпы
"____" ______________ 20___ жыл.
Емтиханды өткізу уақыты
Жазбаша ____________ басталуы _________ аяқталуы________________
Ауызша________________ басталуы _________ аяқталуы_____________
Емтихан өткізуге арналған барлық сағат ______ сағат_____ мин ________
Емтихан алушының қолы_______________________________
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
18-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Емтихан ведомосы (білім алушыларды кредиттік және (немесе) модульдік оқыту
технологиясы бойынша аралық аттестаттау үшін)
______________________________________________________________
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының атауы
Емтихан ведомосы (білім алушыларды аралық аттестаттау үшін)
Модуль немесе пән бойынша модуль индексі______ ___ курс ______ топ
мамандық ______________________________________________________
біліктілік _______________________________________________________
емтихан алушы__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
№р/с
Емтиханға жіберу рейтингі
Емтихан билетінің нөмірі
Емтихан алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Емтихандар бойынша бағалар
Емтихан алушының қолы
Жазбаша
Ауызша
Жалпы
Әріптік
Сандық эквивалент
әріптік
сандық эквивалент
әріптік
сандық эквивалент
әріптік
сандық эквивалент
"____" ______________ 20___ жыл
Емтиханды өткізу уақыты
Жазбаша емтиханның басталуы _________ аяқталуы_____________
Ауызша емтиханның басталуы _________ аяқталуы _____________
Емтихан өткізуге арналған барлық сағат ______ сағат_____ мин ________
Емтихан алушының қолы _________________________________________
Бағалардың саны:
А, А-____________,
В+, В, В -, С+, __________,
С, С-, D+, D __________,
F_________________.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
19-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Білім алушылардың атаулы кітабы
______________________________________________________________
(техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының атауы)
______________________________________________________________
Басталды 20___ жыл
Аяқталды 20___ жыл
Білім алушылардың атаулы кітаптағы №
Білім алушылардың контингенті туралы бұйрық кітабы бойынша №
Білім алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы
Жынысы
Ұлты
Үйінің мекенжайы (оқуға түскенге дейінгі тұрғылықты жері)
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Білім беру ұйымына қабылдау күні
Қандай мамандық бойынша оқиды
Оқу мерзімі
Білім беру ұйымының білім алушылардың бітіргені немесе оқудан шығарылғаны туралы бұйрығының күні мен №
Берілген біліктілік (дәреже, класс, санат)
Бітіргені туралы құжаттың атауы
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Оқыған кезінде алған марапаттары мен мадақтамалары (үздік диплом)
Бітіруші жұмысқа тұрған кәсіпорын (кәсіпорынның орналасқан жері)
Әртүрлі белгілер
14
15
16
Ескертпе:
Білім алушылардың атаулы кітабы білім алушылардың жеке құрамын есепке алуға арналған қатаң есептіліктегі құжат болып табылады. Білім алушылардың атаулы кітабы білім алушылардың контингенті бойынша статистикалық және қаржылық есептілікті жасауға негіз болады.
Білім алушылардың атаулы кітабын білім беру ұйымы басшысының қадағалауымен басшысының оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасары толтырады.
Білім алушылардың атаулы кітабы тігілуі, нөмірленуі, мөрмен және білім беру ұйымының басшысының қолымен бекітілуі тиіс.
Білім алушылардың атаулы кітабы үнемі білім беру ұйымында сақталады.
Білім алушылардың атаулы кітабы қатаң түрде бұйрыққа сәйкес толтырылады.
Күндізгі, сырттай, кешкі және экстернат нысанында білім алатын контингенттер үшін білім алушылардың жеке атаулы кітаптары жүргізіледі.
Білім алушыларды қабылдау аяқталған соң шектемелік сызба сызылады және "20___ жылы ________ ________ (жазумен) білім алушы адам қабылданды" деген жазба жазылып, білім беру ұйымы басшысының (директорының), басшының оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасары мен бухгалтердің қолымен және мөрмен бекітіледі.
Білім алушылардың атаулы кітаптары анық, ұқыпты, тазартусыз және түзетулерсіз толтырылуы тиіс; жіберілген қателер басшы мен бухгалтердің қолы қойылған түсіндірмемен қате жазбаны және түзету жазбасын сызып тастау арқылы түзетілуі тиіс.
Білім алушылардың атаулы кітабын бөлімдерге бөлу, беттер мен жолдарды, оның ішінде оқуға қабылданған білім алушы мен қорытынды сызба арасында бос жол қалдыруға рұқсат етілмейді. Кітапта әр білім алушыны жазу үшін екі қатар жол беріледі.
Атаулы кітапқа білім беру ұйымына оқу жылының басында немесе ортасында қабылданғанына қарамастан, барлық білім алушылар енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
20-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Академиялық анықтама немесе транскрипт беру кітабы
_______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
__________________басталды
_________________аяқталды
Реттік тіркеу нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Анықтаманың немесе транскриптің нөмірі
Анықтаманың немесе транскриптің берілген күні
Анықтаманы немесе транскрипті алу туралы қолы
Кестенің жалғасы
Мамандықтың атауы
Берілген біліктілік
Қорытынды аттестаттауды өткізу комиссиясы отырысы хаттамасының № және күні
Алғаны туралы қолы
Білім беру ұйымы басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
21-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Дипломдардың телнұсқаларын беру кітабы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының
толық атауы_____________________
_________________________оқу нысаны
__________________________ басталды
__________________________ аяқталды
Реттік тіркеу нөмірі
Дипломнң сериясы және №
Диплом берілген күн
Білім беру ұйымын бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Кестенің жалғасы
Мамандықтың атауы
Берілген біліктілік
Қорытынды аттестаттауды өткізу комиссиясы отырысы хаттамасының № және күні
Алғаны туралы қолы
Білім беру ұйымы басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
22-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Диплом бланкілерін есепке алу журналы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының
толық атауы_____________________
_________________________оқу нысаны
__________________________ басталды
__________________________ аяқталды
Келіп түскені
Келіп түскен күні
Ілеспе құжаттың нөмірі
Қайдан келіп түсті
Саны, дана
Бланктердің сериясы мен нөмірі
Кестенің жалғасы
Берілуі
Берілген күні
Беруге арналған құжаттың күні мен нөмірі
Кімге берілді
Бөлімше атауы
Алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Кестенің жалғасы
Берілуі
Саны, дана
Бланктердің сериясы мен нөмірі
Алушының қолы
Ескерту (жою туралы белгі және т. б.)
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 263 бұйрығына
23-қосымша/
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Диплом беру кітабы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының
толық атауы_________________________________________________________
Оқыту нысаны________________
Басталды____________________
Аяқталды___________________
Реттік тіркеу нөмірі
Диплом сериясы мен №
Дипломды берген күн
Білім беру ұйымын бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Кестенің жалғасы
Мамандық атауы
Берілген біліктілік
Қорытынды аттестаттауды өткізу жөніндегі комиссия отырысы хаттамасының күні және №
Алған туралы қолы
Білім беру ұйымы басшысының қолы
Ескерту:
Білім алушыларға берілген дипломдар әрбір білім беру ұйымында ұсынылған нысан бойынша дайындалған кітапта тіркеледі.
Берілген дипломдарды тіркеу кітаптарының әрбір парағы нөмірленеді, тігіледі, мөрмен бекітіледі және білім беру ұйымының басшысында (директорында) сақталады.