Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Уральск – граница Российский Федерации (на Самару) на платной основе
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2023 года № 33465.
В соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что:
1) участок Уральск – граница Российский Федерации (на Самару) километр (далее – км) 195+000 – км 251+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения III категории граница Российской Федерации (Самара) – Шымкент (далее – платная дорога (участок)) используется на платной основе;
2) проезд может осуществляться по альтернативной дороге: автомобильная дорога республиканского значения "Уральск – граница Российской Федерации (на Бузулук)";
3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 195+000, конечный пункт платной дороги (участка) – км 251+000;
4) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
5) техническая классификация платной дороги (участка) – категория III, основные параметры платной дороги (участка):
ширина полосы проезда по автомобильной дороге – не менее 3,75 метра;
количество полос движения по автомобильной дороге – 1 полоса в обоих направлениях;
6) протяженность платной дороги (участка) – 56 км;
7) ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) определяются согласно приложению 2 к настоящему приказу;
8) перечень прилегающих населенных пунктов, не имеющих альтернативного проезда по другой автомобильной дороге, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
9) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 10
Перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам
Адреса пересечений и примыканий км + метров
Наименование населенных пунктов по предназначенному пересечению и примыканию
км 206
поселок Погодаево
км 220
поселок Павлово
км 227
поселок Горбуново
км 234
поселок Махамбет
км 247
поселок Макарово
Приложение 2 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 10
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының (жол учаскесін) Орал - Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) ақылы негізде пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 қыркүйекте № 33465 болып тіркелді.
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) ІII санаттағы Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) - Шымкент республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Орал - Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) 195 + 000 километр (бұдан әрі – км) - 251 + 000 км учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылатыны;
2) жүріп өту мынадай баламалы жол арқылы жүзеге асырылуы мүмкін: "Орал – Ресей Федерациясының шекарасы (Бұзылыққа)" республикалық маңызы бар автомобиль жолы;
3) ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті – 195+000 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті – 251+000 км;
4) ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі осы бұйрыққа сәйкес;
5) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – ІII санаты, ақылы жолдың (учаскенің) негізгі параметрлері:
автомобиль жолымен жүріп өту белдеуінің ені – кемінде 3,75 метр;
автомобиль жолындағы қозғалыс белдеулерінің саны – екі бағытта 1 белдеу;
6) ақылы жолдың (учаскенің) ұзақтығы – 56 км;
7) ақылы автомобиль жолы арқылы жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес айқындалатыны;
8) басқа автомобиль жолымен баламалы түрде жүре алмайтын, іргелес елді мекендердің тізбесі осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
9) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 10 Бұйрығына
1-қосымша
Ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі
Қиылысулар мен қосылулар мекенжайы км + метр
Көзделген қиылысу мен қосылу бойынша елді мекендердің атауы
206 км
Погодаево кенті
220 км
Павлово кенті
227 км
Горбуново кенті
234 км
Махамбет кенті
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 10 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра транспорта РК от 09.01.2025 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Участок Уральск – граница Российской Федерации (Самара) километр (далее – км) 195+000 – км 251+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения III категории граница Российской Федерации (на Самару) – Шымкент:
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
Зона
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью от 10 т до 15 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің 09.01.2025 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ІII санаттағы Ресей Федерация шекарасы (Самараға) – Орал республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Орал – Ресей Федерация шекарасы (Самараға) 195 + 000 километр (бұдан әрі-км) – 251+ 000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК):
№ Р/с
Аймақтар
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары жүк автокөліктер, оның ішінде тіркемелері бар, ершікті тартқыштар
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1