Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Шалкарскому району
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 24 апреля 2023 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 апреля 2023 года № 8337. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27 октября 2023 года № 113
Сноска. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2023 № 113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2023 года включительно – 1 (один) процент от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2023 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

Шалқар ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 11 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 сәуірде № 8337 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қазандағы № 113 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 113 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері-болу құнының 1 (бір) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқық қатынастарына таралады.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев