О некоторых вопросах административно-территориального устройства Алматинской области
Совместные постановление акимата Алматинской области от 24 ноября 2023 года № 411 и решение маслихата Алматинской области от 24 ноября 2023 года № 9-54. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 декабря 2023 года № 6052-05
В соответствии с пунктом 3 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании совместного решения Алматинского областного маслихата от 24 ноября 2023 года №9-53 и постановление акимата Алматинской области от 24 ноября 2023 года № 410 "Об изменении границ (черты) города Қонаев Алматинской области", совместных предложений акиматов и маслихатов Илийского, Талгарского районов, акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. По Талгарскому району Алматинской области:
1) изменить границы Талгарского района путем передачи административно-территориальных единиц, состоящих из сел Даулет, Кайрат Кайнарского сельского округа и земель Кайнарского, Нуринского, Туздыбастауского сельских округов согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Илийского района, установив границы общей площадью 353274 гектаров;
2) изменить границы Кайнарского сельского округа путем передачи административно-территориальных единиц, состоящих из сел Даулет, Кайрат Кайнарского сельского округа и земель Кайнарского сельского округа согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Илийского района, установив границы общей площадью 11497 гектаров;
3) изменить границы Нуринского сельского округа путем передачи земель согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Илийского района, установив границы общей площадью 10525 гектаров;
4) изменить границы Туздыбастауского сельского округа путем передачи земель согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Илийского района, установив границы общей площадью 2322 гектаров.
2. По Илийскому району Алматинской области:
1) изменить границы Илийского района путем включения в состав границы Илийского района административно-территориальных единиц, состоящих из сел Даулет, Кайрат Кайнарского сельского округа Талгарского района и земель Кайнарского, Нуринского, Туздыбастауского сельских округов Талгарского района согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата, установив границы общей площадью 802698 гектаров;

Алматы облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 411 бірлескен қаулысы және Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 9-54 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 4 желтоқсанда № 6052-05 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2), 3) тармақшаларына сәйкес және "Алматы облысы Қонаев қаласының шекарасын (шегін) өзгерту туралы" Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 9-53 бірлескен шешіміне және Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 410 қаулысына, Іле, Талғар ауданы әкімдіктерінің және мәслихаттарының бірлескен ұсыныстары негізінде, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облысы Талғар ауданы бойынша:
1) Іле ауданының шекарасына Қайнар ауылдық округінің Дәулет, Қайрат ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Қайнар, Нұра, Тұздыбастау ауылдық округтерінің жерлерін беру арқылы Талғар ауданының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 353274 гектар болып белгіленсін;
2) Іле ауданының шекарасына Қайнар ауылдық округінің Дәулет, Қайрат ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Қайнар ауылдық округінің жерлерін беру арқылы Қайнар ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 11497 гектар болып белгіленсін;
3) Іле ауданының шекарасына осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес жерлерді беру арқылы Нұра ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 10525 гектар болып белгіленсін;
4) Іле ауданының шекарасына осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес жерлерді беру арқылы Тұздыбастау ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 2322 гектар болып белгіленсін.
2. Алматы облысы Іле ауданы:
1) Іле ауданының шекарасының құрамына Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің Дәулет, Қайрат ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Талғар ауданының Қайнар, Нұра, Тұздыбастау ауылдық округтерінің жерлерін қосу арқылы Іле ауданының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 802698 гектар болып белгіленсін;

2) изменить границы Ащибулакского сельского округа путем включения в него земель Жетыгенского сельского округа общей площадью 116900,29 га, установив границы общей площадью 163447,387 гектаров;
3) изменить границы Байсеркенского сельского округа путем передачи административно-территориальных единиц, состоящих из сел Коянкус, Ынтымак, Жанадаур, Жанаталап Байсеркенского сельского округа и земель Байсеркенского сельского округа согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Жетыгенского сельского округа, установив границы общей площадью 64079,972 гектаров;
4) изменить границы Караойского сельского округа путем передачи земель согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Жетыгенского сельского округа, установив границы общей площадью 106936,87 гектаров;
5) изменить границы Энергетического сельского округа путем передачи земель согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата в границы Жетыгенского сельского округа, установив границы общей площадью 2128,7829 гектаров;
6) изменить границы Жетыгенского сельского округа путем включения в состав Жетыгенского сельского округа административно-территориальных единиц, состоящих из сел Даулет, Кайрат Кайнарского сельского округа Талгарского района и земель Кайнарского, Нуринского, Туздыбастауского сельских округов Талгарского района согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата, административно-территориальных единиц, состоящих из сел Коянкус, Ынтымак, Жанадаур, Жанаталап Байсеркенского сельского округа Илийского района и земель Байсеркенского, Караойского, Энергетического сельских округов Илийского района согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Алматинской области и решению Алматинского областного маслихата, установив границы общей площадью 88000 гектаров.

2) Ащыбұлақ ауылдық округінің шекарасына Жетіген ауылдық округінің 116900,29 гектар жерлерін қосу арқылы өзгертіп, шекаралардың жалпы көлемі 163447,387 гектар болып белгіленсін;
3) Жетіген ауылдық округінің шекарасына Бәйсерке ауылдық округінің Қоянқұс, Ыңтымақ, Жаңадәуір, Жаңаталап ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Бәйсерке ауылдық округінің жерлерін беру арқылы Байсерке ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 64079,972 гектар болып белгіленсін;
4) Жетіген ауылдық округінің шекарасына осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес жерлерді беру арқылы Қараой ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 106936,87 гектар болып белгіленсін;
5) Жетіген ауылдық округінің шекарасына осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес жерлерді беру арқылы Энергетический ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 2128,7829 гектар болып белгіленсін;
6) Жетіген ауылдық округінің шекарасының құрамына Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің Дәулет, Қайрат ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Талғар ауданының Қайнар, Нұра, Тұздыбастау ауылдық округтерінің жерлерін, Іле ауданы Бәйсерке ауылдық округінің Қоянқұс, Ыңтымақ, Жаңадәуір, Жаңаталап ауылдарынан тұратын әкімшілік-аумақтық бірліктерді және осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасына сәйкес Іле ауданының Бәйсерке, Қараой, Энергетический ауылдық округтерінің жерлерін қосу арқылы Жетіген ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 88000 гектар болып белгіленсін.

3. Упразднить села Даулет, Кайрат Талгарского района, Заречный сельский округ и села Арна, Заречный города Қонаев, села Коянкус, Ынтымак, Жанадаур, Жанаталап, Куйган, Жанаарна, Енбек Илийского района включив в состав Жетыгенского сельского округа Илийского района.
4. Преобразовать Жетыгенский сельский округ Илийского района в село Жетыген Илийского района.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Алматинской области и решения Алматинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.

3. Талғар ауданының Дәулет, Қайрат ауылдары, Қонаев қаласының Заречный ауылдық округі және Арна, Заречный ауылдары, Іле ауданының Қоянқұс, Ынтымақ, Жаңадәуір, Жаңаталап, Құйған, Жаңаарна, Еңбек ауылдары Іле ауданы Жетіген ауылдық округінің құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
4. Іле ауданының Жетіген ауылдық округі Іле ауданының Жетіген ауылы болып қайта құрылсын.
5. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін әкім орынбасарына жүктелсін.

6. Настоящее совместное постановление акимата Алматинской области и решение Алматинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Председатель Алматинского областного маслихата Т. Байедилов
Приложение к совместному постановлению акимат Алматинской области от 24 ноября 2023 года № 411 и Алматинского областного маслихата от 24 ноября 2023 года № 9-54
Экспликация части земель, включаемых в границы Жетыгенского сельского округа Илийского района Алматинской области
п/п
Наименование района
Общая площадь земель (гектар)
в том числе:
земли сельско-хозяйственного назначения (гектар)
земли населенных пунктов (гектар)
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения (гектар)
земли особо охраняемых природных территорий, земли оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения (гектар)
земли лесного фонда (гектар)
земли водного фонда (гектар)
земли запаса (гектар)
1
Земли Кайнарского сельского округа Талгарского района

6. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
Алматы облыстық мәслихатының төрағасы Т. Байедилов
Алматы облысының әкімдігі 2023 жылғы 24 қарашадағы № 411 мен Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 9-54 бірлескен шешіміне қосымша
Алматы облысы Іле ауданы Жетіген ауылдық округінің шекарасына қосылатын жерлер бөлігінің экспликациясы
Р/с №
Ауданның атауы
Жалпы жер ауданы (гектар)
оның ішінде:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер (гектар)
елді мекендер жерлері (гектар)
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтаждығына және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатына арналмаған жерлер (гектар)
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері, сауықтыру, рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер (гектар)
орман қорының жерлері (гектар)
су қорының жерлері (гектар)
босалқы жерлер (гектар)
1
Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің жерлері