О внесении изменения в решение маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Шымкент от 14 июня 2023 года № 4/36-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 22 июня 2023 года № 182-17
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно" от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 151) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение к решению
маслихата города Шымкент
от 14 июня 2023 года
№ 4/36-VIII
Утвержден решением
маслихата города Шымкент
от 15 декабря 2020 года
№ 72/675-6с
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно
Наименование заболевания
Наименование лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий (форма выпуска)
Категория граждан
1.
Хроническая обструктивная болезнь легких
Ацетилцистеин, таблетки шипучие 600 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
2.

"Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 маусымдағы № 4/36-VIII шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 22 маусымда № 182-17 болып тіркелді
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 151 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 маусымдағы
№ 4/36-VIII шешіміне қосымша
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 72/675-6с шешімімен бекітілген
Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін берілетін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
Аурудың атауы
Дәрілік заттардың, арнайы емдік өнімдердің, медициналық бұйымдардың атауы (шығарылу нысаны)
Азаматтардың санаты
1.
Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Ацетилцистеин, көпіршитін таблеткалар 600 мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
2.

Будесонид, суспензия для ингаляций дозированная 0,5 мг/мл
3.
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Экулизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 10 мг/мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
4.
Гиперинсулинизм
Октреотид, раствор для инъекций 0,1 мг/мл 1 мл
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
5.
Блефароспазм
Ботулинический токсин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения 500 ЕД
Все категории лиц, находящихся под динамическим наблюдением
6.
Состояния после пересадки органов и тканей
Урсодезоксихолевая кислота, капсулы 250 мг
Все категории лиц, находящихся под динамическим наблюдением
7.

Будесонид, ингаляцияға арналған дозаланған суспензия 0,5 мг/мл
3.
Ұстамалы түнгі гемоглобинурия
(Маркиафавтар-Микели)
Экулизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 10 мг/мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
4.
Гиперинсулинизм
Октреотид, инъекцияға арналған ерітінді, 0,1 мг/мл 1 мл
Динамикалық байқауда тұрған балалар
5.
Блефароспазм
Ботулинді токсин, бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500 ӘБ
Динамикалық байқауда тұрған адамдардың барлық санаттары
6.
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Урсодезоксихолий қышқылы, капсулалар, 250 мг
Динамикалық байқауда тұрған адамдардың барлық санаттары
7.

C1-ингибитор, полученный из плазмы, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 МЕ
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
70.
Злокачественное новообразование бронхов или легкого
Атезолизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 1200 мг/20 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
71.
Злокачественное новообразование печени и внутрипеченочных желчных протоков
Атезолизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 1200 мг/20 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
72.
Злокачественное новообразование яичника
Олапариб, таблетки, покрытые пленочной оболочкой 150 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
73.
Злокачественное новообразование шейки, тела матки
Олапариб, таблетки, покрытые пленочной оболочкой 150 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
74.
Системный склероз

Плазмадан алынған C1-тежегіші, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500 ХБ
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
70.
Бронхтардың немесе өкпенің қатерлі ісігі
Атезолизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, 1200 мг/20 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
71.
Бауырдың және өт ағындарының қатерлі ісігі
Атезолизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, 1200 мг/20 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
72.
Аналық бездің қатерлі ісігі
Олапариб, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, 150мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
73.
Жатыр денесінің, мойнының қатерлі ісігі
Олапариб, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, 150 мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
74.
Жүйелі беріштену

Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий 10 мг/мл, 50 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
75.
Алпростадил, концентрат для приготовления раствора для инфузий 20 мкг/мл, 1мл
76.
Классическая фенилкетонурия
Сапроптерин, таблетки растворимые 100 мг
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
77.
Другие нарушения всасывания в кишечнике
Глюкоза, раствор для инфузий 10% 500 мл
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
78.

Ритуксимаб, вена ішіне инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 10 мг/мл, 50 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
75.
Алпростадил, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 20 мкг/мл, 1мл
76.
Классикалық фенилкетонурия
Сапроптерин, еритін таблеткалар 100 мг
Динамикалық байқауда тұрған балалар
77.
Ішекте сорылудың басқа бұзылулары
Глюкоза инфузияға арналған ерітінді 10% 500 мл
Динамикалық байқауда тұрған балалар
78.

Комбинированные препараты для парентерального питания (10 % раствор аминокислот с электролитами, 42 % раствор глюкозы, 20 % липидная эмульсия), эмульсия для инфузий 986 мл
79.
Калия хлорид, раствор для внутривенного введения 40 мг/мл, 10 мл
80.
Магния сульфат, раствор для инъекций 25% 5 мл
81.
Водорастворимые витамины для парентерального введения (тиамина мононитрат, биотин, фолиевая кислота, цианокобаламин), порошок лиофилизированный для инфузий, во флаконах 10 мл
82.
Жирорастворимые витамины для парентерального введения (ретинола пальмитат, фитоменадион, эргокальциферол, альфа – токоферол), эмульсия для инфузий, во флаконах 10 мл
83.
Раствор микроэлементов для инфузий во флаконе 10 мл (хрома хлорида гексагидрат, меди хлорида дигидрат, железа хлоридагексагидрат, марганца хлорида тетрагидрат, калия йодид)
84.
Раствор для закрытия катетера, ампула 5 мл (Тауролидин, Цитрат (4 %), Урокиназа (25 000 единиц)
85.
Раствор для закрытия катетера, ампула 3 мл (Тауролидин, Гепарин, Цитрат (4 %)
86.
Менадион, раствор для инъекций 1% 1 мл
87.
Препараты железа парентеральные, раствор для внутривенного введения 20 мг/мл, 5мл
88.
Левокарнитин, раствор для инъекций 100мг/мл, 5мл
89.
Пластырь прозрачный пленчатый с хлоргексидина глюконатом для фиксации катетеров 8,5 см х 11,5 см
90.
Пластырь (3М) 10 см х 11,5 см
91.
Повязка самоклеющаяся для фиксации катетеров I.V. 8 см х 6 см
92.
Салфетки стерильные 10 см х 10 см
93.
Очиститель для удаления адгезивов, спрей
94.
Трехходовой запорный кранник
95.
Заглушка
96.
Удлинитель для перфузора, диаметр 2,0 мм, длина 200 см
97.
Канюля пункционная с аспирацией с антибактериальным воздушным фильтром 0,45 мкм
98.

Парентеральды тамақтануға арналған аралас препараттар (10% электролиттері бар амин қышқылдарының ерітіндісі, 42% глюкоза ерітіндісі, 20% липидті эмульсия), инфузияға арналған эмульсия 986 мл
79.
Калий хлориді, вена ішіне енгізуге арналған ерітінді 40 мг/мл по 10 мл
80.
Магний сульфаты, инъекцияға арналған ерітінді 25% 5 мл
81.
Парентеральды енгізуге арналған суда еритін дәрумендер (тиаминнің мононитраты, биотин, фолий қышқылы, цианокобаламин), инфузия үшін лиофилизацияланған ұнтақ, 10 мл құтыда
82.
Парентеральды енгізу үшін майда еритін дәрумендер (ретинол пальмитаты, фитоменадион, эргокальциферол, альфа-токоферол), инфузияға арналған эмульсия, 10 мл құтыда
83.
Инфузияға арналған микроэлементтер ерітіндісі, 10 мл құтыда (хром хлориді гексагидраты, мыс хлориді дигидраты, темір хлоридагексагидраты, марганец хлориді тетрагидраты, калий йодиді)
84.
Катетерді жабу үшін ерітінді, 5 мл ампула (Тауролидин, Цитрат (4 %), Урокиназа (25 000 бірлік)
85.
Катетерді жабу үшін ерітінді, 3 мл ампула (Тауролидин,
Гепарин, Цитрат (4 %)
86.
Менадион, инъекцияға арналған ерітінді 1% 1 мл
87.
Парентералді темір препаратары, вена ішіне енгізуге арналған ерітінді 20 мг/мл, 5мл
88.
Левокарнитин, инъекцияға арналған ерітінді 100мг/мл, 5 мл
89.
Катетерлерді бекіту үшін хлоргексидин глюконаты бар мөлдір үлдір бұласыр, 8,5 см х 11,5 см
90.
Бұласыр (3М) 10 см х 11,5 см
91.
Катетерлерді бекіту үшін өзі желімденетін таңғыш I.V. 8 см х 6 см
92.
Стерильді майлықтар 10 см х 10 см
93.
Адгезивтерді жоюға арналған тазартқыш, спрей
94.
Үш жақты құлыптау краны
95.
Штепсель
96.
Перфузорға арналған ұзартқыш, диаметрі 2,0 мм, ұзындығы 200 см
97.
Бактерияға қарсы 0,45 мкм ауа сүзгісімен аспирациямен бірге пункциялық канюля
98.

Специализированный пищевой продукт для диетического лечебного питания на основе гидролизованного белка молочной сыворотки, полноценная сбалансированная сухая смесь для детей от 1 года до 10 лет

1 жастан 10 жасқа дейінгі балаларға арналған сүт сарысуының гидролизденген ақуызы негізіндегі диеталық емдік тамақтануға арналған арнайы тамақ өнімі, теңгерімді құрғақ қоспасы