Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай
Постановление акимата области Абай от 1 июня 2023 года № 104. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 7 июня 2023 года № 89-18
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Департамента
экологии по области Абай Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
____________________ С. Сарбасов
"_____" _____________ 2023 года
Руководитель Департамента
санитарно-эпидемиологического
контроля области Абай Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________ Н. Ногайбаев
"_____" _____________ 2023 года
Руководитель Балхаш-Алакольской
бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов Комитета
по водным ресурсам Министерства
экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
____________________ Р. Иманбет
"_____" _____________ 2023 года
Исполняющий обязанности руководителя
Ертисской бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов Комитета
по водным ресурсам Министерства
экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
____________________ Е. Мадиев
"_____" _____________ 2023 года
Приложение
к постановлению акимата
Акимата области Абай
от 1 июня 2023 года
№ 104
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай

Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Абай облысының әкімдігінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 104 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 маусымда № 89-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 94-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындар осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Абай облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
Министрлігінің Абай облысы бойынша
экология департаментінің басшысы
____________________ С. Сарбасов
2023 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
комитетінің Абай облысы бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті басшысы
____________________ Н. Ноғайбаев
2023 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл
бассейндік инспекциясы басшысы
____________________ Р. Иманбет
2023 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекциясы басшысының міндетін атқарушы
____________________ Е. Мадиев
2023 жылғы "_____" _____________
Абай облысы әкімдігі
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 104 Әкімдік қаулысына
қосымша
Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындар

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата области Абай от 21.06.2024 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование водного объекта/водохозяйственного сооружения
Места массового отдыха населения, в обозначенных границах заплыва
Место расположения
Бескарагайский район
1.
Озеро "Шошкалы"
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Карабасский сельский округ
Бородулихинский район
2.
Шульбинское водохранилище
База отдыха "Жанай",
База отдыха "Нурсултан"
Жерновский сельский округ,
в 65 км от районного центра
села Бородулиха
3.
Жерновские озера
База отдыха "Адал компани"
Жерновский сельский округ,
расположен в глубине ленточного реликтового бора в 35 км от районного центра села Бородулиха
4.
Михайловские озера
Детский оздоровительный лагерь "Кристалл"
Подборный сельский округ,
в 40 км от города Семей.
На территории государственного лесного природного резервата "Семей Орманы"
5.
Озеро Большое
Пляж - используемый для массового отдыха граждан
село Бородулиха
Жарминский район
6.
Озеро Арасан
Оздоровительный центр "Жарма Арасан"
Калбатауский сельский округ,
в 12 км северо-восточнее села Калбатау
Урджарский район
7.
Озеро Алаколь
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Кабанбайский сельский округ
город Семей
8.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Заря" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Левобережная часть понтонного моста, район Мелькомбината
9.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Пристань" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Район Пристань
город Курчатов
10.
река Иртыш
Городской пляж № 1
В районе гостиници Маяк
11.
река Иртыш
Городской пляж № 2
В районе СОШ № 2, СОШ № 1
12.
река Иртыш
Городской пляж № 3
В районе дачного массива

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы әкімдігінің 21.06.2024 № 115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ Р/с
Су объектінің/су шаруашылығы құрылысының атауы
Жүзудің белгіленген шекараларындағы халықтың жаппай демалатын орындары
Орналасқан жері
Бесқарағай ауданы
1.
"Шошқалы" көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Қарабас ауылдық округі
Бородулиха ауданы
2.
Шүлбі су қоймасы
"Жанай" демалыс базасы
"Нұрсұлтан" демалыс базасы
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 65 км қашықтықта орналасқан
3.
Жерновские көлдері
"Адал компани" демалыс базасы
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 35 км таспалы реликті бордың тереңдігінде орналасқан
4.
Михайловские көлдері
"Кристалл" балалардың сауықтыру лагері
Подборный ауылдық округі,
Семей қаласынан 40 км қашықтықта орналасқан.
"Семей Орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының аумағында
5.
Большое көлі
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
Бородулиха ауылы
Жарма ауданы
5.
Арасан көлі
"Жарма Арасан" сауықтыру орталығы
Қалбатау ауылдық округі,
Қалбатау ауылынан 12 км солтүстік-шығысқа қарай
Үржар ауданы
6.
Алакөл көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Қабанбай ауылдық округі
Семей қаласы
7.
Ертіс өзені
"Заря" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Понтон көпірінің сол жағалауы,
Мелькомбинат ауданы
8.
Ертіс өзені
"Пристань" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Пристань ауданы
Курчатов қаласы
9.
Ертіс өзені
№ 1 қалалық жағажай
Маяк қонақ үйі ауданында
10.
Ертіс өзені
№ 2 қалалық жағажай
№ 2 ЖОББМ, № 1 ЖОББМ ауданында
11.
Ертіс өзені
№ 3 қалалық жағажай
Саяжай алабы ауданында