О внесении изменения в постановление акимата области Абай от 4 мая 2023 года № 89 "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в области Абай"
Постановление акимата области Абай от 24 ноября 2023 года № 206. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 20 декабря 2023 года № 193-18
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в области Абай" от 4 мая 2023 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 68-18) следующее изменение:
приложение указанного постановления изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области Абай" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление вступает в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый заместитель акима области Абай
Ш. Байбеков
Приложение к постановлению
Акимата области Абай
от 24 ноября 2023 года
№ 206
Утверждена постановлением
акимата области Абай
от 4 мая 2023 года
№ 89
1.Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
№ п/п
Характеристика потребления газа (товарный газ)
Единица измерения
Норма потребления газа
1.
При наличии газовой плиты и центрального горячего водоснабжения

Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 4 мамырдағы № 89 "Абай облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Абай облысының әкімдігінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 206 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 20 желтоқсанда № 193-18 болып тіркелді
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысы әкімдігінің "Абай облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 4 мамырдағы № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 68-18 болып тіркелді) қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Абай облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Абай облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Абай облысы әкімінің бірінші орынбасары
Ш. Байбеков
Абай облысы әкімдігі
2023 жылғы 24 қарашадағы
№ 206 Қаулыға
қосымша
Абай облысы әкімдігінің
2023 жылғы 4 мамырдағы
№ 89 қаулысымен
бекітілген
1.Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары
Р/с
Газ тұтыну сипаттамасы
(тауарлық газ)
Өлшем бірлігі
Газ тұтыну нормасы
1.
Газ плитасы және орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау болған кезде

0,038 Гкал/месяц на 1 м² из расчета 6 месяцев (отопительный период) / 0,019 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
5.
Город Курчатов (для потребителей ГКП "Курчатовское многоотраслевое эксплуатационное предприятие" акимата города Курчатова на праве хозяйственного ведения)
Норма расхода на отопление, Гкал/м² в месяц
6.
Теплоснабжение
0,0338 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 6 месяцев (отопительный период) / 0,0169 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
7.
Город Аягоз (для потребителей учреждения "Казыгул", КГП на ПХВ "Аягоз су" акимата Аягозского района, ТОО "Айгуль+К", ИП "Дюсембаева")
Норма расхода на отопление, Гкал/ м² в месяц
8.
Теплоснабжение
0,0462 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 6 месяцев (отопительный период)/ 0,0231 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
9.
Бородулихинский район (для потребителей КГП на ПХВ "Комхоз" акимата Бородулихинского района)
Норма расхода на отопление, Гкал/м² в месяц
10.
Теплоснабжение
0,038 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 6 месяцев (отопительный период)/ 0,019 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
11.
Жезкентская площадка (для потребителей ТОО "Востокэнерго")
Норма потребления горячей воды, Гкал/1 человек в месяц
12.
Многоэтажные жилые строения

1 м²-ге 0,038 Гкал/айына 6 ай есебінен (жылыту кезеңі)/ 0,019 Гкал/айына 1 м²-ге 12 айға бөле отырып (бір жылға есептегенде)
5.
Курчатов қаласы (Курчатов қаласы әкімдігінің "Курчатов көп салалы эксплуатациялық кәсіпорыны" шаруашылық жүргізу құқығындағы МКК тұтынушылары үшін)
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
6.
Жылумен жабдықтау
0,0338 Гкал / айына 1 м² 6 айға бөлумен (жылыту кезеңі)/ 0,0169 Гкал /айына 1 м² 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
7.
Аягөз қаласы ("Аягөз Жылу" ЖШС, "Қазыгул" мекемесі, Аягөз ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығына негізделген "Аягөз су" КМК, "Айгүл+К" ЖШС, ЖК "Дюсембаева")
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
8.
Жылумен жабдықтау
0,0462 Гкал / айына 1 м² 6 айға бөлумен (жылыту кезеңі)/ 0,0231 Гкал / айына 1 м² 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
9.
Бородулиха ауданы (Бородулиха ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығына негізделген "Коммуналдық шаруашылық" КМК тұтынушылары үшін)
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
10.
Жылумен жабдықтау
0,038 Гкал / айына 1 м² 6 айға бөлумен (жылыту кезеңі)/ 0,019 Гкал / айына 1 м² 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
11.
Жезкент алаңы ("Востокэнерго" ЖШС тұтынушылары үшін)
Ыстық суды тұтыну нормасы, Гкал / айына 1 адамға
12.
Көпқабатты тұрғын үй құрылыстары

0,108 Гкал/месяц на 1 человека
13.
Жезкентская площадка (для потребителей ТОО "Востокэнерго")
Норма расхода на отопление, Гкал/м² в месяц
14.
Многоэтажные жилые строения
0,0137 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 7 месяцев (отопительный период) / 0,0080 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
15.
Урджарский район (для потребителей ТОО "Урджар жылу")
Норма расхода на отопление, Гкал/м² в месяц
16.
Теплоснабжение
0,026 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 6 месяцев (отопительный период) / 0,013 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
17.
Жарминский район (для потребителей ТОО "Ауэзовские коммунальные сети")
Норма расхода на отопление, Гкал/м² в месяц
18.
Теплоснабжение

1 адамға 0,108 Гкал/айына
13.
Жезкент алаңы ("Востокэнерго" ЖШС тұтынушылары үшін")
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
14.
Көпқабатты тұрғын үй ғимараты
1 м²-ге 0,0137 Гкал/айына 7 айға (жылыту кезеңі)/ 0,0080 Гкал/айына 1 м²-ге 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
15.
Ұржар ауданы (ЖК "Курманбаев А." тұтынушылары үшін)
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
16.
Жылумен жабдықтау
0,026 Гкал / айына 1 м² 6 айға бөлумен (жылыту кезеңі) / 0,013 Гкал / айына 1 м² 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
17.
Жарма ауданы ("Әуезов коммуналдық желілері" ЖШС тұтынушылары үшін)
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
18.
Жылумен жабдықтау

0,0438 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 6 месяцев (отопительный период) 0,0219 Гкал/месяц на 1 м² с распределением на 12 месяцев (в расчете на год)
19.
Кокпектинский район (для потребителей КГКП ясли-детский сад "Шуакты Шугыла")
Норма расхода на отопление, Гкал/ м² в месяц
20.
Теплоснабжение
0,0406 Гкал/месяц на 1 м²
Примечание: Нормы расхода тепловой энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10313, правилами пользования тепловой энергией, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211, зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10234.
4.Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета
Город Семей
Город Семей (для потребителей ТОО "Прииртышская бройлерная птицефабрика" село Прииртышское)
Услуги холодного водоснабжения
№ п/п
Наименование потребителей услуг
Норма потребления
Литр/сутки
м³/месяц
1.

0,0438 Гкал / айына 1 м² 6 айға (жылыту кезеңі)/ 0,0219 Гкал/айына 1 м² с бөлумен 12 айға бөлумен (бір жылға есептегенде)
19.
Көкпекті ауданы ("Шуақты Шұғыла" бөбекжай-балабақшасы КМҚК тұтынушылары үшін)
Жылытуға арналған шығын нормасы, айына Гкал / м²
20.
Жылумен жабдықтау
0,0406 Гкал / айына 1 м²
Ескертпе: Жылу энергия шығысының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10313 тіркелген, есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10234 тіркелген.
4.Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары.
Семей қаласы
Семей қаласы (Прииртышское ауылы "Прииртыш бройлер құс фабрикасы" ЖШС тұтынушылары үшін)
Суық сумен жабдықтау қызметтері
Р/с
Қызметтерді тұтынушылардың атауы
Тұтыну нормасы
литр / тәулік
м³ / ай
1.