О внесении изменений и дополнений в решение Абайского районного маслихата от 18 июня 2019 года № 36/2-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 27 апреля 2023 года № 2/9-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 5 мая 2023 года № 64-18. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 29 ноября 2023 года № 10/17-VIII
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 29.11.2023 № 10/17-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"от 18 июня 2019 года № 36/2-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6031) следующие изменения и дополнения:
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 3) пункта 2 изложить в новой редакции:
"3) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемый органом статистики Восточно-Казахстанской области;";
абзацы первого и четвертого подпункта 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"участникам и лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны – в размере 1 500000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге;";
"лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны– в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;";
дополнить подпункт 2) пункта 7 шестнадцатым абзацем:
"военнослужащим, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе - в размере 100 000 (сто тысяч) тенге.";
дополнить пункт 7 подпунктом 4):
"4) День Конституции Республики Казахстан -30 августа:

Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 маусымдағы № 36/2-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 2/9-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 мамырда № 64-18 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 қарашадағы № 10/17-VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 29.11.2023 № 10/17-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай аудандық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы18 маусымдағы № 36/2-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6031 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
2 тармақтың 3) , 9)тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"3) ең төмен күнкөріс деңгейі – "Шығыс Қазақстан облысының статистика органы есептейтін, мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетiнiң құнына тең, бiр адамға қажеттi ең төмен ақшалай кiрiс;";
"9) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.";
7 тармақтың 2) тармақшасының бірінші және төртінші абзацтары жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдарға – 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде;";
"1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағы ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға– 50 000(елу мың) теңгемөлшерінде;";
7 тармақтың 2) тармақшасы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"1986–1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабақтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына–100 000 (жүз мың) теңге мөлшерінде.";
7 тармақ 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні – 30 тамыз:

лицам с инвалидностью 1 группы и детям с инвалидностью в возрасте до 18 лет (одному из родителей или иным законным представителям детей с инвалидностью) - в размере 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
М. Нұрсұлтанұлы

1 топтағы мүгедектігі бар адамдарға және 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға (мүгедектігі бар балалардың ата-анасының біреуіне немесе өзге де заңды өкілдеріне) – 15 000 (он бес мың) теңге мөлшерінде.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
М. Нұрсұлтанұлы