О предоставлении льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 7 апреля 2023 года № 236/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 апреля 2023 года № 6377-09
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 4 статьи 47, подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить льготный проезд 100% от стоимости тарифа на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся организаций образования Шахтинского региона:
1) учащимся общеобразовательных организаций среднего образования, интернатов, проживающим в близлежащих населенных пунктах региона возрастом до 15 лет и старше 15 лет (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
2) учащимся технического и профессионального образования – детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, а также детям имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, очной формы обучения проживающим в близлежащих населенных пунктах региона возрастом старше 15 лет (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Шахтинского городского маслихата Ж. Мамерханова

Күндізгі оқу нысанындағы оқушыларға қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 236/2 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 11 сәуірде № 6377-09 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабы 4-тармағының 1) тармақшасына, 6-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, Шахтинск қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шахтинск өңірінің білім беру ұйымдары оқушыларының мынадай санаттарына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тариф құнынан 100% жеңілдікпен жол жүру ұсынылсын:
1) 15 жасқа дейінгі және 15 жастан асқан өңірдің жақын маңдағы елді мекендерінде тұратын жалпы білім беретін орта білім беру ұйымдарының, интернаттардың оқушылары (әр аптаның демалыс және демалыс күндерін қоспағанда);
2) техникалық және кәсіптік білім беру оқушыларына – жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен шамасынан төмен балаларға көрсетіледі, өңірдің жақын маңдағы елді мекендерінде тұратын жасына қарай күндізгі оқу нысанындағы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға 15 жастан асқан (әр аптаның демалыс және демалыс күндерін қоспағанда).
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шахтинск қалалық мәслихатының төрағасы Ж. Мамерханова