Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Жанаозен и селах Кызылсай, Тенге, Рахат
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 декабря 2023 года № 8/91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 9 января 2024 года № 4665-12
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Жанаозен и селах Кызылсай, Тенге, Рахат, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское
государственное учреждение
"Департамент государственных доходов
по Мангистауской области"
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан"
Приложение к решению
Мангистауского областного маслихата
от 28 декабря 2023 года № 8/91
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Жанаозен и селах Кызылсай, Тенге, Рахат
Зона
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
1
2
3
4
город Жанаозен
1
I
Юго-восточная часть города Жанаозен (микрорайоны "Шанырак", "Шугыла", "Самал", "ЗА", "Коктем", "Оркен", "Мунайлы", "Рауан")
2,0
2
II
Центральная часть города Жанаозен (промышленная зона, в том числе земли производственных объектов)
1,8
3
III
Юго-восточная часть города Жанаозен (микрорайоны "Арай", "Мамыр", "Бостандык", "Акбулак", "Астана", "Байтерек")
1,5
4
IV
Южная часть города Жанаозен (земли индустриальной зоны и придорожные полосы по 500 метров прилегающие с обеих сторон к автомобильной дороги "Жетыбай-Жанаозен-Фетисово-граница Республики Туркменистан (на Туркменбаши)")
1,2
5
V
Восточная, северная и западная части города Жанаозен (земли сельскохозяйственного назначения и иного режима использования)
1,0
село Кызылсай города Жанаозен
6
I
Северная и западная части села Кызылсай (жилые, социальные, коммерческие зоны и части промышленной и резервной зоны)
1,5
7
II
Центральная часть села Кызылсай (земли промышленной зоны)
1,2
8
III
Северо-восточная и южная части села Кызылсай (земли сельскохозяйственного назначения и иного режима использования)
1,0
село Тенге города Жанаозен
9
I
Северо-восточная часть села Тенге (земли селитебной зоны (жилая зона)
1,5
10
II
Северо-восточная часть села Тенге (промышленная зона, в том числе земли производственных объектов, граница зоны проходит по магистральному газопроводу "Жанаозен-Жетыбай-Актау" до придорожной полосы по 500 метров прилегающей с обеих сторон к автомобильной дороге "Жетыбай-Жанаозен-Фетисово-граница Республики Туркменистан (на Туркменбаши)")
1,2
11
III
Западная, восточная, южная и центральная части села Тенге (земли сельскохозяйственного назначения и иного режима использования)
1,0
село Рахат города Жанаозен
12
I
Центральная, северная части села Рахат (жилые, социальные, коммерческие зоны и часть промышленной зоны)
1,5
13
II
Северная, восточная и полуцентральная части села Рахат (границы зоны в южной части граничат с магистральным газопроводом "Жанаозен-Жетыбай-Актау", в северной части с границами военного городка республиканского государственного учреждения "Воинская часть 5548 Национальной гвардии Республики Казахстан", в восточной части с границами города Жанаозен)
1,2
14
III
Южная часть села Рахат (земли сельскохозяйственного назначения и иного режима использования, границы зоны в северной части граничат с магистральным газопроводом "Жанаозен-Жетыбай-Актау", в южной части с границами города Жанаозен)
1,0

Жаңаөзен қаласындағы және Қызылсай, Теңге, Рахат ауылдарындағы бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 8/91 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 9 қаңтарда № 4665-12 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қосымшаға сәйкес Жаңаөзен қаласындағы және Қызылсай, Теңге, Рахат ауылдарындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Мемлекеттік кірістер комитетінің
Маңғыстау облысы бойынша
мемлекеттік кірістер департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 8/91 шешіміне қосымша
Жаңаөзен қаласындағы және Қызылсай, Теңге, Рахат ауылдарындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақ
Бағалау аймақтарының шекаралары
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
1
2
3
4
Жаңаөзен қаласы
1
I
Жаңаөзен қаласының оңтүстік-шығыс бөлігі ("Шаңырақ", "Шұғыла", "Самал", "ЗА", "Көктем", "Өркен", "Мұнайлы", "Рауан" шағын аудандары)
2,0
2
II
Жаңаөзен қаласының орталық бөлігі (өнеркәсіптік аймақ, соның ішінде өндірістік объектілердің жерлері)
1,8
3
III
Жаңаөзен қаласының оңтүстік-шығыс бөлігі ("Арай", "Мамыр", "Бостандық", "Ақбұлақ", "Астана", "Бәйтерек" шағын аудандары)
1,5
4
IV
Жаңаөзен қаласының оңтүстік бөлігі (индустриялық аймақ жерлері және "Жетібай-Жаңаөзен-Фетисов-Түрікменстан Республикасының шекарасы (Түрікменбашыға)" автомобиль жолына екі жағынан iргелес жатқан 500 метр жол бойындағы белдеулер)
1,2
5
V
Жаңаөзен қаласының шығыс, солтүстік және батыс бөліктері (ауыл шаруашылығы мақсатындағы және өзге де пайдалану режиміндегі жерлер)
1,0
Жаңаөзен қаласының Қызылсай ауылы
6
I
Қызылсай ауылының солтүстік және батыс бөліктері (тұрғын, әлеуметтік, коммерциялық аймақтар және өнеркәсіптік және резервтік аймақтарының бөліктері)
1,5
7
II
Қызылсай ауылының орталық бөлігі (өнеркәсіптік аймақ жерлері)
1,2
8
III
Қызылсай ауылының солтүстік-шығыс және оңтүстік бөліктері (ауыл шаруашылығы мақсатындағы және өзге де пайдалану режиміндегі жерлер)
1,0
Жаңаөзен қаласының Теңге ауылы
9
I
Теңге ауылының солтүстік-шығыс бөлігі (селитебтік аймақ жерлері (тұрғын аймағы)
1,5
10
II
Теңге ауылының солтүстік-шығыс бөлігі (өнеркәсіптік аймақ, соның ішінде өндірістік объектілердің жерлері, аймақтың шекарасы "Жаңаөзен-Жетыбай-Ақтау" магистральдық газ құбырының бойымен "Жетібай-Жаңаөзен-Фетисов-Түрікменстан Республикасының шекарасы (Түрікменбашыға)" автомобиль жолының екі жағынан iргелес жатқан 500 метр жол бойындағы белдеуге дейін өтеді)
1,2
11
III
Теңге ауылының батыс, шығыс, оңтүстік және орталық бөліктері (ауыл шаруашылығы мақсатындағы және өзге де пайдалану режиміндегі жерлер)
1,0
Жаңаөзен қаласының Рахат ауылы
12
I
Рахат ауылының орталық, солтүстік бөліктері (тұрғын, әлеуметтік, коммерциялық аймақтар және өнеркәсіптік аймақ бөлігі)
1,5
13
II
Рахат ауылының солтүстік, шығыс және жартылай орталық бөліктері (аймақ шекаралары оңтүстік бөлігінде "Жаңаөзен-Жетыбай-Ақтау" магистральдық газ құбырымен, солтүстік бөлігінде "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5548 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің әскери қалашығының шекарасымен, шығыс бөлігінде Жаңаөзен қаласының шекарасымен шектеседі)
1,2
14
III
Рахат ауылының оңтүстік бөлігі (ауыл шаруашылығы мақсатындағы және өзге де пайдалану режиміндегі жерлер, аймақ шекаралары солтүстік бөлігінде "Жаңаөзен-Жетыбай-Ақтау" магистральдық газ құбырымен, оңтүстік бөлігінде Жаңаөзен қаласының шекарасымен шектеседі)
1,0