О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 27 февраля 2023 года № 46/2 "О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса по Павлодарской области на 2023 год"
Постановление акимата Павлодарской области от 8 сентября 2023 года № 220/3. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 11 сентября 2023 года № 7390-14. Прекращено действие в связи с истечением срока
Акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 27 февраля 2023 года № 46/2 "О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса по Павлодарской области на 2023 год" следующие изменения:
приложения 1, 2, 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Павлодарской области Батыргужинова С.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Байханов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 8 сентября 2023 года
№ 220/3
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 27 февраля 2023 года

Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 ақпандағы "Павлодар облысы бойынша 2023 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы" № 46/2 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 қыркүйектегі № 220/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 11 қыркүйекте № 7390-14 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 ақпандағы "Павлодар облысы бойынша 2022 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы" № 46/2 қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулының 1, 2, 3-қосымшалары осы қаулының 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оның Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің орынбасары С.Б. Батырғұжиновке жүктелсiн.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
8 қыркүйектегі № 220/3
қаулысына 1-қосымша
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
27 ақпандағы

№ 46/2
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2023 год
Наименование направления субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Объемы субсидий из местного бюджета
Мясное и мясо-молочное скотоводство
Ведение селекционной и племенной работы:
1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

№ 46/2 қаулысына
1-қосымша
2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Субсидияланатын көлем
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Жергілікті бюджеттен субсидиялар көлемдері
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

112 232
561 160
34
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
килограмм
60
40 000
2 400
Всего сумма
2 221 723
Всего
8 863 752
Примечание:
* - согласно пункта 17 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок, при выделении дополнительных бюджетных средств в следующем финансовом году на основании утвержденного постановления местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по направлениям субсидирования.

112 232
561 160
34
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
килограмм
60
40 000
2 400
Барлық сомасы
2 221 723
Барлығы
8 863 752
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 17-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілген қаулысы негізінде келесі қаржы жылы қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде өтінімдердің келіп түскен күніне және уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады.

** - согласно пункта 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), до 20 декабря 2022 года включительно норматив субсидий на удешевление стоимости производства мяса индейки составляет 200 тенге, с 1 января 2023 года действует норматив 100 тенге.
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 8 сентября 2023 года
№ 220/3
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 27 февраля 2023 года
№ 46/2
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
40 000
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
15 000
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
5 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 8 сентября 2023 года
№ 220/3
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 27 февраля 2023 года
№ 46/2
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Направления субсидирования
Критерии
Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
Наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 15 сентября
до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
1.2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) от 1 и выше голов на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
1.3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев) от 1 и выше голов на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИСС – информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы.

** - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) 2022 жылғы 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін күрке тауық етін өндіру құнын арзандатуға субсидиялау нормативі 200 теңге қолданылады, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 100 теңге нормативі қолданылады.
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
8 қыркүйектегі № 220/3
қаулысына 2-қосымша
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
27 тамыздағы
№ 46/2 қаулысына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас
40 000
2
Ірі қара малдың аналық басы
15 000
3
Ұсақ малдың аналық басы
5 000
Павлодар облысы әкімдігінің
2023 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 220/3 қаулысына
3-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2023 жылғы 27 ақпандағы
№ 46/2 қаулысына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау
бағыты
Өлшемшарттар
САЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылғы
15 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
Өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) 600 бастан кем емес болуы
1.2
Ірі қара малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) 1 және одан жоғары басқа дейін болуы;
2) жайылымның болуы
1.3
Ұсақ малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте меншікті қойдың/ешкінің аналық басының (12 айдан асқан) 1 және одан жоғары басқа дейін болуы;
2) жайылымның болуы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖБ – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САЖ – субсидиялаудың ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.