О внесении изменений в постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2015 года № 351 "Об утверждении схемы и порядка перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 381. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области 27 декабря 2023 года № 7665-15
Акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области, ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2015 года № 351 "Об утверждении схемы и порядка перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3503) следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в следующей редакции:
"Об утверждении схем и правил перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить схемы перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему постановлению.";
пункт 2 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области согласно приложению 7 к настоящему постановлению.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему постановлению;
порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
С. Асылтасов
Приложение № 1
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Кладбинская общеобразовательная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенных пунктах Миролюбово, Сенжарка, Симаки
Приложение № 2
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Буденновская общеобразовательная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенных пунктах Калиновка, Макарьевка, Чапаевка, Светлое, Кабань, Семиозерка, Ястребинка, Нурымбет
Приложение № 3
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Благовещенская общеобразовательная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенных пунктах Талпын, Айтуар, Изтолино, Богдановка, Майбалык, Карагаш, Суатколь, Есперли

"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беру мектептеріне тасымалдау тәртібін және сызбасын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 351 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 381 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 желтоқсанда № 7665-15 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беру мектептеріне тасымалдау тәртібін және сызбасын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 351 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3503 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдаудың схемалары мен қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген қаулының 1- тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдау схемалары осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
көрсетілген қаулының 2- тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдау қағидалары осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдау тәртібі жаңа редакцияда осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің басшылық ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
С. Асылтасов
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 2023 жылғы
27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
1 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына қосымша
Миролюбово, Сенжарка, Симаки, елді мекендерінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Кладбинка жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
2 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына
қосымша
Калиновка, Макарьевка, Чапаевка, Светлое, Кабань, Семиозерка, Ястребинка, Нұрымбет елді мекендерінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Буденное жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
3 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына
қосымша
Талпын, Айтуар, Ізтөлин, Богдановка, Майбалық,Қарағаш, Суаткөл, Есперлі елді мекендерінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Благовещенка жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы

* Примечание: Село Талпын Благовещенского сельского округа Жамбылского района упразднено совместным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2018 года № 325 и решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 27 ноября 2018 года № 26/3. В селе Талпын проживает 3 детей.
Приложение № 4
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени Кожабергена жырау" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенных пунктах Петровка, Сабит, Ольговка, Жалтырша, Бауман, Каракамыс, Екатериновка, Кладбинка, Узынколь
Приложение № 5
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Новорыбинская общеобразовательная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенном пункте Миролюбово
Приложение № 6
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Схема перевозки в коммунальное государственное учреждение "Украинская общеобразовательная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" детей, проживающих в населенном пункте Новое
Приложение № 7
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 381
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 16 ноября 2015 года № 351
Правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района
1. Общие положения
1. Настоящие правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Жамбылского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3-1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года № 476 "Об автомобильном транспорте", а также в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11550).

* Ескертпе: Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округінің Талпын ауылы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 325 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 27 қарашадағы № 26/3 бірлескен қаулысы мен шешімімен жойылды. Талпын ауылында 3 бала тұрады.
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
4 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына
қосымша
Петровка, Сәбит, Ольговка, Жалтырша, Бауман, Қарақамыс, Екатериновка, Кладбинка, Ұзынкөл елді мекендерінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Қожаберген жырау атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
5 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына
қосымша
Миролюбово елді мекенінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Новорыбинка жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
6 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына
қосымша
Новое елді мекенінде тұратын балаларды "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Украин жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау сызбасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2023 жылдың 27 желтоқсандағы
№ 381 қаулысына
7 Қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2015 жылдың 16 қарашасындағы
№ 351 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының шалғай елдi мекендерінде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептерге тасымалдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Жамбыл ауданының шалғай елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептерге тасымалдаудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі № 476 Заңының 14-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 "Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленген.

2. Правила перевозки детей
2. Заказчиком услуг по перевозке детей (далее – заказчик) могут выступать физические или юридические лица, ответственные за организацию специальных перевозок детей.
3. Техническое состояние, объемы и сроки проведения технического обслуживания, оборудование автобусов, выделяемых для перевозки детей, должны отвечать требованиям Правил технической эксплуатации автотранспортных средств, утверждаемых уполномоченным органом, осуществляющим руководство в области автомобильного транспорта, согласно подпункта 23-10) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте".
4. Общее количество перевозимых в автобусе детей и взрослых не превышает количество мест, оборудованных для сидения и установленных для данного транспортного средства.
5. Перевозка детей осуществляются автобусами, микроавтобусами, оборудованными в соответствии с требованиями настоящих Правил и с предоставлением каждому ребенку отдельного места для сидения.
6. Расписание движения автобусов согласовывается перевозчиком и заказчиком.
7. Для перевозки детей допускаются водители:
1) в возрасте не менее двадцати пяти лет, имеющие водительское удостоверение соответствующей категории и стаж работы водителем не менее пяти лет;
2) имеющие непрерывный стаж работы в качестве водителя автобуса не менее трех последних лет;
3) не имевшие в течение последнего года грубых нарушений трудовой дисциплины и Правил дорожного движения, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 "Об утверждении Правил дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации правовых актов за № 33003).
8. Водителю автобуса при перевозке детей не позволяется:
1) следовать со скоростью более 60 километров час;
2) изменять маршрут следования;
3) перевозить в салоне автобуса, в котором находятся дети, любой груз, багаж или инвентарь, кроме ручной клади и личных вещей детей;
4) выходить из салона автобуса при наличии детей в автобусе, в том числе при посадке и высадке детей;
5) при следовании в автомобильной колонне производить обгон впереди идущего автобуса;
6) осуществлять движение автобуса задним ходом;
7) покидать свое место или оставлять транспортное средство, если им не приняты меры, исключающие самопроизвольное движение транспортного средства или использование его в отсутствие водителя.

2. Балаларды тасымалдау қағидалары
2. Балаларды тасымалдау бойынша қызмет көрсетуге тапсырыс берушi (бұдан әрі – тапсырыс берушi) балаларды арнайы тасымалдауды ұйымдастыруға жауапты заңды немесе жеке тұлғалар болуы мүмкiн.
3. Балаларды тасымалдауға бөлінетін автобустардың техникалық жай-күйі, техникалық қызмет көрсетуді жүргізу көлемі мен мерзімдері, жабдықтары, "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-10) тармақшасына сәйкес Автомобиль көлігі саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекітетін автокөлік құралдарын техникалық пайдалану Қағидаларының талаптарына жауап беруге тиіс.
4. Автобуспен тасымалданатын балалар мен ересектердiң жалпы саны осы көлiк құралы үшiн белгiленген және отыру үшiн жабдықталған орындардың санынан аспайды.
5. Балаларды тасымалдау осы Қағидаларының талаптарына сәйкес жабдықталған автобустармен, шағын автобустармен және әрбір балаға отыру үшін жеке орын беріле отырып жүзеге асырылады.
6. Автобустардың қозғалыс кестесін тасымалдаушы мен тапсырыс беруші келіседі.
7. Балаларды тасымалдау үшiн мынадай жүргiзушiлерге рұқсат етiледi:
1) жасы жиырма бес жастан кем емес, тиiстi санаттағы жүргiзушi куәлiгi және жүргiзушiнiң бес жылдан кем емес жұмыс өтiлi бар;
2) автобустың жүргiзушiсi ретiндегi кемiнде соңғы үш жыл үздiксiз жұмыс өтiлi бар;
3) соңғы жылдары еңбек тәртiбiн және Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрінің 2023 жылдың 30 маусымындағы № 534 бұйрығымен бекітілген "Жол жүрісі қағидаларын, көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі Негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесін бекіту туралы" жол қозғалысы Ережесiн өрескел бұзбаған (құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33003 болып тіркелген).
8. Балаларды тасымалдау кезiнде автобустың жүргiзушiсiне рұқсат етілмейді:
1) сағатына 60 киломметрден артық жылдамдықпен жүруге;
2) жүру маршрутын өзгертуге;
3) балалар бар автобус салонында қол жүгi мен балалардың жеке заттарынан басқа кез келген жүктi, багажды немесе мүкәммалды тасымалдауға;
4) автобуста балалар болған кезiнде, соның iшiнде балаларды отырғызу және түсiру кезiнде автобус салонынан шығуға;
5) автомобиль легiнде жүру кезiнде алда жүрген автобусты басып озуға;
6) автобуспен артқа қарай қозғалысты жүзеге асыруға;
7) егер ол көлiк құралының өздiгiнен қозғалуын немесе оны жүргiзушi жоқ болғанда пайдалануын болдырмау шараларын қолданбаса, өз орнын тастап кетуге немесе көлiк құралын қалдыруға.

9. При организации перевозок в учебные заведения перевозчик совместно с местными исполнительными органами и администрацией учебных заведений, определяют маршруты и рациональные места посадки и высадки детей.
Площадки, отводимые для ожидающих автобус детей, должны быть достаточно большими, чтобы не допускать выхода детей на проезжую часть.
Площадки имеют благоустроенные подходы и располагаются отдельно от остановочных пунктов маршрутов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
Если перевозки детей осуществляются в темное время суток, то площадки должны иметь искусственное освещение.
В осеннее-зимний период времени площадки должны очищаться от снега, льда, грязи.
10. Отношение не урегулированные настоящими Правилами перевозки в общеобразовательные школы детей регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

9. Оқу орындарына тасымалдауды ұйымдастыру кезiнде тасымалдаушы жергiлiктi атқарушы органдармен және оқу орындарының әкiмшiлiгiмен бiрлесiп маршруттарды және балаларды отырғызудың және түсiрудiң ұтымды орындарын белгiлейдi.
Автобусты күтiп тұрған балаларға арналған алаңшалар, олардың жүрiс бөлiгiне шығуын болдырмайтындай жеткiлiктi үлкен болуы тиiс.
Алаңдарда жайластырылған өту жолдары болуы және жолаушыларды және багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының аялдама пункттерiнен бөлек орналасуы тиiс.
Егер балаларды тасымалдау тәулiктiң қараңғы мезгiлiнде жүзеге асырылса, онда алаңшалардың жасанды жарығы болуы тиiс.
Күзгi-қысқы кезеңде алаңдар қардан, мұздан, кiрден тазартылуы тиiс.
10. Осы шалғай елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдау Қағидаларымен реттелмеген қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттелінеді.