О внесении изменений и дополнения в решение Атырауского городского маслихата от 19 ноября 2015 года № 308 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Атырау"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 17 августа 2023 года № 46. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 28 августа 2023 года № 5074-06. Утратило силу решением маслихата города Атырау Атырауской области от 12 апреля 2024 года № 102
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Атырау Атырауской области от 12.04.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского городского маслихата от 19 ноября 2015 года № 308 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Атырау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3389) следующие изменения и дополнение:
в приложении, утвержденным указанным решением:
в пункте 1:
заменить цифру и слово "5" (пять) на цифру и слово "3" (три);
в пункте 3:
заменить слово "Порядка" словом "Правил";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели, установленным местными представительными органами.
При назначении жилищной помощи принимается норма площади полезной площади на одного человека в размере не менее 15 (пятнадцати) квадратных метров и не более 18 (восемнадцати) квадратных метров, но не менее однокомнатной квартиры или комнаты в общежитии.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом, осуществляется руководство и межотраслевую координацию в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства."
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Маслихата
города Атырау
Н. Құрман

Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қарашадағы № 308 "Атырау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 17 тамыздағы № 46 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 28 тамызда № 5074-06 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 12 сәуірдегі 2024 жылғы № 102 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 12.04.2024 № 102 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атырау қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қарашадағы № 308 "Атырау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3389 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген қосымшаның:
1-тармағында:
"5" (бес) саны мен сөзін "3" (үш) саны мен сөзіне ауыстырылсын;
3-тармағында:
"тәртібін" деген сөз "қағидаларын" деген сөзімен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен аз қамтылған отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының жергілікті өкілді органдар белгiлеген шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде пайдалы алаңы бір адамға 15 (он бес) шаршы метрден кем емес және 18 (он сегіз) шаршы метрден артық емес мөлшерде, бірақ бір бөлмелі пәтерден немесе жатақханадағы бөлмеден кем емес аудан нормасы қабылданады.";
Мынадай мазмұнда 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін көрсетуден тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және мерзімдерде бас тартады."
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау қаласы
Мәслихатының төрағасы
Н. Құрман