О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2020 года № 301 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 12 июля 2023 года № 154. Зарегистрирован в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области 17 июля 2023 года № 7226-07
Акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области" от 21 декабря 2020 года № 301 (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6567) изменения и дополнения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Западно-Казахстанской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Западно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахсткой области Н. Турегалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 12 июля 2023 года № 154
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 21 декабря 2020 года № 301
Государственный списк памятников истории и культуры местного значения
Западно-Казахстанской области
строку, порядковый номер 26, исключить;
содержание строки под номером 28 изложить в следующей редакции:
"
28
Здание типографии газеты "Уралец", где работал Г.Тукай, ныне жилой дом. 1888 год.
Градостроительства и архитектуры
улица В.Чапаева, 39 А
";
содержание строки под номером 31 изложить в следующей редакции:
"
31
Здания земской больницы, конец XIX века, ныне: Западно -Казахстанское областное объединение "Дезинфекция"; административное здание; жилое здание.
Градостроительства и архитектуры
улица М.Ихсанова, 44/7; улица М.Ихсанова, 44/3 Б; улица М.Ихсанова, 44/7 Б.
";
строку, порядковый номер 32, исключить;
содержание строки под номером 42 изложить в следующей редакции:
"
42
Городская усадьба, ныне жилой дом. Конец XIX века.
Градостроительства и архитектуры
улица Самара, 23 Б
";
содержание строки под номером 48 изложить в следующей редакции:
"
48

Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 шілдедегі № 154 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 17 шілдеде № 7226-07 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6567 болып тіркелген) осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Н. Турегалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2023 жылғы 12 шілдедегі
№ 154 қаулысына қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 301 қаулысымен бектіліген
Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және
мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі
реттік нөмірі 26-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 28-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
28
Ғ.Тоқай істеген "Уралец" газеті баспаханасының ғимараты, қазіргі тұрғын үй. 1888 жыл.
Қала құрылысы және сәулет
В.Чапаев көшесі, 39 А
";
реттік нөмірі 31-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
31
Уездік аурухана ғимараты, ХІХ ғасырдың соңы, қазіргі: Батыс Қазақстан облысының "Дезинфекция" бірлестігі; әкімшілік ғимараты; тұрғын жай.
Қала құрылысы және сәулет
М.Ықсанов көшесі, 44/7; М.Ықсанов көшесі, 44/3 Б; М.Ықсанов көшесі, 44/7 Б.
";
реттік нөмірі 32-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 42-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
42
Қала орталығы, қазіргі тұрғын үй. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Самара көшесі, 23 Б
";
реттік нөмірі 48-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
48

Дом, в котором в 1919-1922 годах жил Е.П.Почиталин, ныне жилой дом. Конец ХIХ века.
Градостроительства и архитектуры
улица С.Ескалиева, 78 А
";
содержание строки под номером 53 изложить в следующей редакции:
"
53
Здание духовного училища, где учился писатель В.П.Правдухин.Конец XIX века.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 148 А
";
содержание строки под номером 70 изложить в следующей редакции:
"
70
Дом купца Овчинникова. XIX век.
Градостроительства и архитектуры
улица А.Карева, 45
";
содержание строки под номером 71 изложить в следующей редакции:
"
71
Доходный дом купца Овчинникова, ныне 1 этаж магазин "Деловая книга" 2 этаж жилой дом. XIX век.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 165
";
содержание строки под номером 72 изложить в следующей редакции:
"
72
Доходный дом купца Овчинникова, ныне 1 этаж аптека "Али-фарм", 2 этаж жилой дом. XIX век.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 167
";
содержание строки под номером 106 изложить в следующей редакции:
"
106
Старое депо, где в 1919 году был построен бронепоезд "Нежданный". ХIХ век.
Градостроительства и архитектуры
улица Вокзальная, 2/5, Вагонное депо
";
содержание строки под номером 108 изложить в следующей редакции:
"
108
Братская могила 17-ти красноармейцев. 1919 год.
Сооружение монументального искусства архитектуры
Железнодорожный мост через реку Чаган
";
содержание строки под номером 109 изложить в следующей редакции:
"
109
Братская могила воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны. 1941-1945 годы.
Сооружение монументального искусства
городское кладбище
";
строку, порядковый номер 112, исключить;
строку, порядковый номер 124, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 130-1, следующего содержания:
"
130-1
Бюст Н.Савичева. 2014 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер имени Н.Савичева
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-2, следующего содержания:
"
130-2
Мемориальный комплекс землякам, погибшим в Афганистане. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, площадь Победы
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-3, следующего содержания:
"
130-3
Мемориальный комплекс посвященный землякам, погибшим в аварии Чернобыльской атомной электростанции. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер Дружбы народов
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-4, следующего содержания:
"
130-4
Монументальный памятник поэту, народному писателю Казахстана Кадыр Мырза Али. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, перед центром культуры и искусства имени Кадыр Мырза Али
";

1919-1922 жылдары Е.П.Почиталин тұрған үй, қазіргі тұрғын үй. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
С.Есқалиев көшесі, 78 А
";
реттік нөмірі 53-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
53
Жазушы В.П.Правдухин оқыған рухани училище ғимараты. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 148 А
";
реттік нөмірі 70-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
70
Көпес Овчинниковтың үйі. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
А.Карев көшесі, 45
";
реттік нөмірі 71-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
71
Көпес Овчинниковтың үйі, қазіргі 1 қабаты дүкендер, 2 қабаты кеңсе. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 165
";
реттік нөмірі 72-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
72
Көпес Овчинниковтың табыс үйі, қазіргі 1 қабаты "Деловая книга" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 167
";
реттік нөмірі 106-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
106
1919 жылы "Нежданный" бронепоезды тұрғызылған ескі депо. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Вокзальная көшесі, 2/5, Вагондар депосы
";
реттік нөмірі 108-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
108
17-ші Қызыл әскерлердің бауырластар зираты. 1919 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Шаған өзені арқылы өтетін теміржол көпірі
";
реттік нөмірі 109-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
109
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің бауырластар зираты. 1941-1945 жылдар.
Монументтік өнер құрылыстары
Қалалық зират
";
реттік нөмірі 112-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 124-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-1-жолмен толықтырылсын:
"
130-1
Н.Савичевтің бюсті. 2014 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Н.Савичев атындағы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-2-жолмен толықтырылсын:
"
130-2
Ауғанстанда қаза тапқан жерлестерге арналған мемориалдық кешені. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Жеңіс алаңы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-3-жолмен толықтырылсын:
"
130-3
Чернобыль атом электрстанциясы апатында қаза тапқан жерлестерге арналған мемориалдық кешені. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Халықтар достығы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-4-жолмен толықтырылсын:
"
130-4
Қазақстанның халық жазушысы, ақын Қадыр Мырза Әлінің монументалды ескерткіші. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Қадыр Мырза Әлі атындағы мәдениет және өнер орталығының алдында
";

дополнить строкой, порядковый номер 130-5, следующего содержания:
"
130-5
Бюст Д.Кунаева. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер имени Д.Кунаева
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-6, следующего содержания:
"
130-6
Бюст Героя Советского Союза и Российской Федерации Н.Майданова. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, перед Уральской городской военно-технической школой
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-7, следующего содержания:
"
130-7
Композиция, посвященная великим композиторам казахского народа, кюйши К.Сагырбайулы и Д.Нурпеисовой. 2016 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, перед Западно-Казахстанским университетом имени М.Утемисова
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-8, следующего содержания:
"
130-8
Скульптурная композиция "Қазақтың батыр арулары", посвященная Героям Советского Союза М.Маметовой, А.Молдагуловой и Халық Қаһарманы Х.Доспановой. 2017 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, площадь имени М.Маметовой
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-9, следующего содержания:
"
130-9
Бюст Х.Есенжанова. 2018 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер микрорайона "Жеңіс"
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-10, следующего содержания:
"
130-10
Монументальный памятник поэту Ж.Молдагалиеву. 2020 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер имени Ж.Молдагалиева
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-11, следующего содержания:
"
130-11
Конная композиция батырам Исатаю и Махамбету. 2019 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер в районе моста "Динамо"
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-12, следующего содержания:
"
130-12
Жилой дом усадебной застройки (бывший дом купца Карпова). XIX век.
Градостроительства и архитектуры
город Уральск, проспект Н.Назарбаева, 176 А
";
строку, порядковый номер 131, исключить;
содержание строки под номером 132 изложить в следующей редакции:
"
132
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1,5 км от Деркульского кордона по дороге в город Уральск. GPS: N51°15'43,7"/E051°15'06,7"
";
содержание строки под номером 133 изложить в следующей редакции:
"
133
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 13 км от города Уральска по дороге в поселок Чапаево. GPS: N51°06'58,3"/E051°16'11,3"
";
содержание строки под номером 134 изложить в следующей редакции:
"
134
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на северо-западе уральской железнодорожной станции, на мусульманском кладбище. GPS: N51°13'59,7"/E051°21'12,7"
";
содержание строки под номером 135 изложить в следующей редакции:
"

келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-5-жолмен толықтырылсын:
"
130-5
Д.Қонаевтың бюсті. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Д.Қонаев атындағы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-6-жолмен толықтырылсын:
"
130-6
Кеңес Одағының және Ресей Федерациясының батыры Н.Майдановтың бюсті. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Орал қалалық әскери-техникалық мектебінің алдында
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-7-жолмен толықтырылсын:
"
130-7
Қазақ халқының ұлы композиторлары мен күйшілері Қ.Сағырбайұлы мен Д.Нұрпейісоваға арналған композициялық монументальды ескерткіші. 2016 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, М.Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университетінің алдында
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-8-жолмен толықтырылсын:
"
130-8
Кеңес Одағының Батырлары М.Мәметова, Ә.Молдағұлова және Халық қаһарманы Х.Доспановаға арналған "Қазақтың батыр арулары" мүсіндік композициясы. 2017 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, М.Мәметова атындағы алаңы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-9-жолмен толықтырылсын:
"
130-9
Х.Есенжановтың бюсті, 2018 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, "Жеңіс" шағынауданы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-10-жолмен толықтырылсын:
"
130-10
Ақын Ж.Молдағалиевтің монументалды ескерткіші. 2020 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Ж.Молдағалиев атындағы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-11-жолмен толықтырылсын:
"
130-11
Исатай мен Махамбет батырларға арналған атты композициясы. 2019 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, "Динамо" көпірі аумағындағы тынымбағы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 130-12-жолмен толықтырылсын:
"
130-12
Тұрғын үй құрылысы кешені (көпес Карповтың бұрынғы үйі). ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Орал қаласы, Н.Назарбаев даңғылы, 176 А
";
реттік нөмірі 131-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 132-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
132
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал қаласына барар жолда Деркөл кордонынан 1,5 км жерде орналасқан. GPS:N51°15'43,7"/E051°15'06,7"
";
реттік нөмірі 133-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
133
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал қаласынан 13 км жерде, Чапаев ауылы жолында орналасқан. GPS:N51°06'58,3"/E051°16'11,3"
";
реттік нөмірі 134-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
134
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал темір жол станциясының солтүстік-батысында, мұсылман зиратында орналасқан. GPS:N51°13'59,7"/E051°21'12,7"
";
реттік нөмірі 135-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

135
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 3 км от города Уральска, западнее дороги в поселок Щапово. GPS: N51°13'12,1"/E051°18'08,6"
";
содержание строки под номером 136 изложить в следующей редакции:
"
136
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 13,5 км от города Уральска на юго-запад, южнее дороги на туристическую базу "Уральская". GPS: N51°07'41,5"/E051°21'24,8"
";
содержание строки под номером 137 изложить в следующей редакции:
"
137
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине южных отрогов Общего Сырта (свистун гора), юго-западнее города Уральска, слева от дороги в поселок Чапаево. GPS: N51°07'05,5"/E051°16'32,7"
";
содержание строки под номером 138 изложить в следующей редакции:
"
138
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к западу от поселка Круглоозерное. GPS: N51°06'40,5"/E051°14'42,0"
";
содержание строки под номером 139 изложить в следующей редакции:
"
139
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на Белой горе в 1 км на юг от поселка Меловые горки, восточнее дороги на туристическую базу, на правом берегу реки Урал. GPS: N51°08'26,5"/E051°21'28,3"
";
строку, порядковый номер 140, исключить;
строку, порядковый номер 141, исключить;
строку, порядковый номер 142, исключить;
строку, порядковый номер 143, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 553-1, следующего содержания:
"
553-1
Дом, в котором жили врач А.Герасимов в 1919 году и врач-хирург Н.Шабалин в 1923 году. ХIХ век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 553-2, следующего содержания:
"
553-2
Дом, в котором жил в 1834 году мулла А.Юсупов, проводивший вакцинацию против оспы; в 1923 году жила Н.Мананникова, руководитель отдела "Материнства и младенчества".
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 553-3, следующего содержания:
"
553-3
Дом, где жил врач-чумолог М.Шомбалов. XIX век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 553-4, следующего содержания:
"
553-4
Здание, где впервые в казахской степи утвердилась Советская власть, размещался Революционный комитет и Центральный военный комиссариат. ХIХ век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 553-5, следующего содержания:
"
553-5
Дом, в котором в 1905 году жил государственный деятель, кюйши Г.Бокейханов. ХІХ век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";

135
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал қаласынан 3 км жерде, Щапово ауылына баратын жолдың батысында орналасқан. GPS:N51°13'12,1"/E051°18'08,6"
";
реттік нөмірі 136-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
136
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 13,5 км жерде, "Уральская" туристік базасы жолының оңтүстігінде орналасқан. GPS:N51°07'41,5"/E051°21'24,8"
";
реттік нөмірі 137-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
137
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал қаласының оңтүстік-батысында, Чапаев ауылының жолынан солға қарай Жалпы Сырттың (ысқырық тау) оңтүстік тарамының жоғарысында орналасқан. GPS:N51°07'05,5"/E051°16'32,7"
";
реттік нөмірі 138-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
138
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Круглоозерное ауылынан батысқа 4 км орналасқан. GPS:N51°06'40,5"/E051°14'42,0"
";
реттік нөмірі 139-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
139
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Меловые горки ауылынан оңтүстікке қарай 1 км жерде, туристік базаға баратын жолдың шығысында, Жайық өзенінің оң жағалауында орналасқан. GPS:N51°08'26,5"/E051°21'28,3"
";
реттік нөмірі 140-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 141-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 142-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 143-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-1-жолмен толықтырылсын:
"
553-1
1919 жылы дәрігер А.Герасимов пен 1923 жылы дәрігер-хирург Н.Шабалин тұрған үй. XIX ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-2-жолмен толықтырылсын:
"
553-2
1834 жылы Бөкей ордасында шешекке вакцина еккен молда А.Юсупов, 1923 жылы "Ана мен нәресте" бөлімінің меңгерушісі Н.Мананникова өмір сүрген тұрғын үй.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-3-жолмен толықтырылсын:
"
553-3
Оба ауруына қарсы күрескен, дәрігер М.Шомбалов тұрған үй. XIX ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-4-жолмен толықтырылсын:
"
553-4
Қазақ даласында алғаш рет Кеңес үкіметі орнаған кезінде Революциялық комитет пен Орталық әскери комиссариат орналасқан ғимарат. ХIХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-5-жолмен толықтырылсын:
"
553-5
1905 жылы мемлекет қайраткері, күйші Ғ.Бөкейханов тұрған үй, кейін Ішкі істер халық комиссариаты ғимараты. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";

дополнить строкой, порядковый номер 553-6, следующего содержания:
"
553-6
Медресе в Ханской ставке. ХІХ век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 553-7, следующего содержания:
"
553-7
Здание конно-почтовой станции Ханской ставки. ХІХ век.
Градостроительства и архитектуры
Бокейординский район, поселок Хан ордасы
";
дополнить строкой, порядковый номер 1134-1, следующего содержания:
"
1134-1
Городище Жалпактал. ХІV-ХV век.
Археология
Казталовский район, поселок Карасу. GPS: N49°07'52,5"/E49°44'12,5"
";
содержание строки под номером 1136 изложить в следующей редакции:
"
1136
Могильник Актайсай I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 3 км к юго-западу от поселка Мыншукыр, в 4 км к северу-северо-востоку от поселка Актайсай. GPS: N49°41'19,8"/E54°01'00,0"
";
содержание строки под номером 1137 изложить в следующей редакции:
"
1137
Могильник Актайсай II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 1,5 км к западу-юго-западу от поселка Актайсай. GPS: N49°39'55,5/ 53°56'00,6"
";
содержание строки под номером 1138 изложить в следующей редакции:
"
1138
Могильник Булектау. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 15 км к югу-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 10 км к северо-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N 49°54'01,2"/E54°07'34,2"
";
содержание строки под номером 1139 изложить в следующей редакции:
"
1139
Могильник Дузтобе. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7,5 км к юго-востоку от поселка Косколь, в 10 км к северу-северо-востоку от поселка Актайсай. GPS: N 49°44'47,3"/E53°54'34,2"
";
содержание строки под номером 1140 изложить в следующей редакции:
"
1140
Могильник Жарлы I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 18 км к востоку от поселка Жигерлен. GPS: N 49°50'13,6/E54°11'09,8"
";
содержание строки под номером 1141 изложить в следующей редакции:
"
1141
Могильник Жарлы II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 12 км к востоку от поселка Жигерлен, в 17,5 км к юго-востоку от поселка Егендыколь. GPS: N 49°51'07,2"/E54°10'28,2"
";
содержание строки под номером 1142 изложить в следующей редакции:
"
1142
Могильник Жарлы III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 17 км к востоку от поселка Жигерлен. GPS:N49°50'32,4"/E54°10'28,2"
";
содержание строки под номером 1143 изложить в следующей редакции:
"

келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-6-жолмен толықтырылсын:
"
553-6
Хан ставкісіндегі медресе. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 553-7-жолмен толықтырылсын:
"
553-7
Хан ставкасындағы ат-пошта бекеті. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Бөкей ордасы ауданы, Хан ордасы ауылы
";
реттік нөмірі 1134-1-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1134-1
Жалпақтал қалашығы. ХІV-ХV ғасыр.
Археология
Казталов ауданы, Қарасу ауылы GPS: N49°07'52,5"/E49°44'12,5"
";
реттік нөмірі 1136-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1136
Ақтайсай I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан солтүстік-солтүстік шығысқа 4 км Мыңшұқыр ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°41'19,8"/E54°01'00,0"
";
реттік нөмірі 1137-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1137
Ақтайсай II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан батыс- оңтүстік-батысқа 1,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°39'55,5/E53°56'00,6"
";
реттік нөмірі 1138-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1138
Бөлектау қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан солтүстік-шығысқа 10 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 15 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°54'01,2"/E54°07'34,2"
";
реттік нөмірі 1139-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1139
Дүзтөбе қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысқа 10 км, Қоскөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 7,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°44'47,3"/E53°54'34,2"
";
реттік нөмірі 1140-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1140
Жарлы I қорымы. Ертедегі темір ғасыры дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығысқа 18 км, су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°50'13,6/E54°11'09,8"
";
реттік нөмірі 1141-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1141
Жарлы II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 17,5 км Жігерлен ауылынан шығысқа 12 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°51'07,2"/E54°10'28,2"
";
реттік нөмірі 1142-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1142
Жарлы III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығысқа 17 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°50'32,4"/E54°10'28,2"
";
реттік нөмірі 1143-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1143
Могильник Жарлы V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 15 км к востоку-юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS:N49°49'49,1"/E54°07'48,0"
";
содержание строки под номером 1144 изложить в следующей редакции:
"
1144
Могильник Жарлы VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 14 км к востоку от поселка Жигерлен. GPS:N49°50'34,2"/E54°06'42,6"
";
содержание строки под номером 1145 изложить в следующей редакции:
"
1145
Могильник Жарлы VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13 км к востоку от поселка Жигерлен. GPS:N49°49'49,2"/E54°05'59,4"
";
содержание строки под номером 1146 изложить в следующей редакции:
"
1146
Могильник Жарлы VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато у обрыва к реке Жарлы, в 11 км к востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'45,6"/E54°03'15,6"
";
содержание строки под номером 1147 изложить в следующей редакции:
"
1147
Могильник Жарлы IX. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато у обрыва к реке Жарлы, в 11 км к востоку-юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'27,0"/E54°02'57,0"
";
содержание строки под номером 1148 изложить в следующей редакции:
"
1148
Могильник Жигерлен I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 6 км к юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'47,2"/E54°00'15,3"
";
содержание строки под номером 1149 изложить в следующей редакции:
"
1149
Могильник Жигерлен II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 5 км к юго-юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'44,4"/E54°00'02,3"
";
содержание строки под номером 1150 изложить в следующей редакции:
"
1150
Могильник Жигерлен III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 4,5 км к юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'37,1"/E53°58'59,5"
";
содержание строки под номером 1151 изложить в следующей редакции:
"
1151
Могильник Жигерлен IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на возвышенности правого берега реки Жарлы в 2 км к юго-востоку от поселка Жигерлен, к северу от казахского кладбища. GPS: N49°50'55,7"/E53°57'06,9"
";
содержание строки под номером 1152 изложить в следующей редакции:
"
1152
Могильник Жигерлен V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 4 км к югу-юго-востоку от поселка Жигерлен. GPS: N49°49'27,0"/E53°56'41,3"
";
содержание строки под номером 1153 изложить в следующей редакции:
"

1143
Жарлы V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығыс- оңтүстік-шығысқа 15 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'49,1"/E54°07'48,0"
";
реттік нөмірі 1144-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1144
Жарлы VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығысқа 14 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°50'34,2"/E54°06'42,6"
";
реттік нөмірі 1145-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1145
Жарлы VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығысқа 13 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'49,2"/E54°05'59,4"
";
реттік нөмірі 1146-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1146
Жарлы VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығысқа 11 км, Жарлы өзенінің тік жарында су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'45,6"/E54°03'15,6"
";
реттік нөмірі 1147-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1147
Жарлы IX қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан шығыс- оңтүстік-шығысқа 11 км, Жарлы өзенінің құлама жарында су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'27,0"/E54°02'57,0"
";
реттік нөмірі 1148-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1148
Жігерлен I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'47,2"/E54°00'15,3"
";
реттік нөмірі 1149-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1149
Жігерлен II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'44,4"/E54°00'02,3"
";
реттік нөмірі 1150-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1150
Жігерлен III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан оңтүстік-шығысқа 4,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'37,1"/E53°58'59,5"
";
реттік нөмірі 1151-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1151
Жігерлен IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қазақ зиратынан солтүстікке, Жігерлен ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км, Жарлы өзенінің оң жағалауынан жоғарырақта орналасқан. GPS: N49°50'55,7"/E53°57'06,9"
";
реттік нөмірі 1152-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1152
Жігерлен V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 4 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'27,0"/E53°56'41,3"
";
реттік нөмірі 1153-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1153
Могильник Жигерлен VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 4 км к югу от поселка Жигерлен, в 6 км к востоку-северо-востоку от поселка Косколь. GPS: N49°49'31,1"/E53°55'53,1"
";
содержание строки под номером 1154 изложить в следующей редакции:
"
1154
Могильник Жигерлен VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на возвышении левого берега реки Жарлы, в 5 км к юго-востоку от поселка Жигерлен, в 7 км к востоку от поселка Косколь, возле заброшенного полевого стана. GPS: N49°48'53,5"/E53°58'34,5"
";
содержание строки под номером 1155 изложить в следующей редакции:
"
1155
Могильник Жусандыой I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1,5 км к северо-востоку от поселка Жусандыой на небольшой возвышенности. GPS: N49°51'03,0"/E53°22'02,0"
";
содержание строки под номером 1156 изложить в следующей редакции:
"
1156
Могильник Жусандыой II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 6 км к северо-западу от поселка Жусандыой. GPS: N49°56'10,2"/E53°25'09,6"
";
содержание строки под номером 1157 изложить в следующей редакции:
"
1157
Могильник Жусандыой III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на северном склоне водораздельного плато. GPS: N49°56'46,8"/E53°25'14,4"
";
содержание строки под номером 1158 изложить в следующей редакции:
"
1158
Курган Жусандыой IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 9 км к северу от поселка Жусандыой, на вершине водораздельного плато. GPS: N49°58' 17,4" / E 53°24' 41,4"
";
содержание строки под номером 1159 изложить в следующей редакции:
"
1159
Могильник Егендыколь I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1,5 км к югу от поселка Егендыколь. GPS: N50°01'20,2"/E54°02'20,8"
";
содержание строки под номером 1160 изложить в следующей редакции:
"
1160
Могильник Калдыгайты I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 500 м к югу от поселка Калдыгайты. GPS: N49°34'34,2"/E53°05'40,8"
";
содержание строки под номером 1161 изложить в следующей редакции:
"
1161
Курган Калдыгайты II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 2 км к западу от поселка Калдыгайты на вершине водораздельного плато. GPS: N49°36'13,4"/E53°03'32,9"
";
содержание строки под номером 1162 изложить в следующей редакции:
"
1162
Могильник Каратал II. Эпоха средневековья.
Археология
Расположен на вершине водораздельного плато к северо-востоку от урочища Каратал в 10 км к востоку-юго-востоку от поселка Егендыколь. GPS: N50°02'49,0"/E54°17'40,8"
";
содержание строки под номером 1163 изложить в следующей редакции:
"

1153
Жігерлен VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 6 км, Жігерлен ауылынан оңтүстікке 4 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°49'31,1"/E53°55'53,1"
";
реттік нөмірі 1154-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1154
Жігерлен VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жарлы өзенінің сол жағалауындағы биіктікте, Жігерлен ауылынан оңтүстік-шығыста 5 км жерде, Қоскөл ауылынан шығысқа қарай 7 км жерде, қараусыз қалған дала станының жанында орналасқан. GPS: N49°48'53,5"/E53°58'34,5"
";
реттік нөмірі 1155-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1155
Жусандыой I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене жоғарырақта Жусандыой ауылынан солтүстік-шығысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N49°51'03,0"/E53°22'02,0"
";
реттік нөмірі 1156-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1156
Жусандыой II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жусандыой ауылынан солтүстік-батысқа 6 км тұр. GPS: N49°56'10,2"/E53°25'09,6"
";
реттік нөмірі 1157-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1157
Жусандыой III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Су айырық үстірттің шыңының солтүстік баурайында орналасқан. GPS: N49°56'46,8"/E53°25'14,4"
";
реттік нөмірі 1158-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1158
Жусандыой IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Су айырық үстірттің шыңында, Жусандыой ауылынан солтүстікке 9 км орналасқан. GPS: N49°58'17,4"/E53°24'41,4"
";
реттік нөмірі 1159-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1159
Егіндікөл I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл ауылынан оңтүстікке 1,5 км орналасқан. GPS: N50°01'20,2"/E54°02'20,8"
";
реттік нөмірі 1160-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1160
Қалдығайты I қорымы. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Қалдығайты ауылынан оңтүстікке 500 м орналасқан. GPS: N49°34'34,2"/E53°05'40,8"
";
реттік нөмірі 1161-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1161
Қалдығайты II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Су айырық үстірттің шыңында, Қалдығайты ауылынан батысқа 2 км тұр. GPS: N49°36'13,4"/E53°03'32,9"
";
реттік нөмірі 1162-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1162
Қаратал II қорымы. Орта ғасырлар дәуірі.
Археология
Су айырық үстірттің шыңында, Қаратал ауылынан солтүстік-шығысқа 10 км, Егіндікөл ауылынан шығыс- оңтүстік-шығысқа орналасқан. GPS: N50°02'49,0"/E54°17'40,8"
";
реттік нөмірі 1163-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1163
Могильник Каратал III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине водораздельного плато к востоку от урочища Каратал в 7 км к востоку от поселка Егендыколь. GPS: N50°01'40,0"/E54°14'16,9"
";
содержание строки под номером 1164 изложить в следующей редакции:
"
1164
Могильник Каратал IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на возвышенности реки Тущикара, к югу от урочища Каратал, в 11 км к юго-востоку от поселка Егендыколь. GPS: N49°58'08,0"/E54°10'51,4"
";
строку, порядковый номер 1165, исключить;
содержание строки под номером 1166 изложить в следующей редакции:
"
1166
Могильник Каратобе II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на равнине в 12,5 км к западу-северо-западу от поселка Каратобе, к северу от автотрассы Каратобе-Жымпиты. GPS: N49°44'53,3"/E53°20'20,8"
";
содержание строки под номером 1167 изложить в следующей редакции:
"
1167
Могильник Косколь I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине водораздельного плато в 2 км к юго-востоку от поселка Косколь, в 1,5 км к югу от грейдера Егендыколь-Косколь. GPS: N50°03'58,4"/E53°51'20,6"
";
содержание строки под номером 1168 изложить в следующей редакции:
"
1168
Могильник Косколь II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на равнине в 500 м к юго-востоку от поселка Косколь, к югу от грейдера Егендыколь-Косколь. GPS: N50°04'46,1"/E53°50'30,3"
";
содержание строки под номером 1169 изложить в следующей редакции:
"
1169
Могильник Косколь III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на возвышении в 500 м к востоку от поселка Косколь. GPS: N50°05'13,4"/E53°50'58,6"
";
содержание строки под номером 1170 изложить в следующей редакции:
"
1170
Могильник Косколь IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7 км к востоку-северо-востоку от поселка Косколь. GPS: N50°06'37,8"/E53°55'06,0"
";
содержание строки под номером 1171 изложить в следующей редакции:
"
1171
Могильник Косколь V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7 км к востоку-северо-востоку от поселка Косколь. GPS: N50°06'10,8"/E53°55'40,8"
";
содержание строки под номером 1172 изложить в следующей редакции:
"
1172
Могильник Косколь VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7 км к востоку-севро-востоку от поселка Косколь. GPS: N50°05'48,2"/E53°56'02,2"
";
содержание строки под номером 1173 изложить в следующей редакции:
"
1173
Могильник Косколь VII. Эпоха раннего железного века.
Археология

1163
Қаратал III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл ауылынан шығысқа, Қаратал тоғайынан шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°01'40,0"/E54°14'16,9"
";
реттік нөмірі 1164-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1164
Қаратал IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 11 км, Қаратал тоғайынан оңтүстікке, Тұщықара өзенінен жоғарырақ орналасқан. GPS: N49°58'08,0"/E54°10'51,4"
";
реттік нөмірі 1165-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1166-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1166
Қаратөбе II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қаратөбе-Жымпиты автожолынан солтүстікке, Қаратөбе ауылынан батыс- солтүстік-батысқа 12,5 км жазықта орналасқан. GPS: N49°44'53,3"/E53°20'20,8"
";
реттік нөмірі 1167-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1167
Қоскөл I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл-Қоскөл грейдерінен оңтүстікке 1,5 км, Қоскөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°03'58,4"/E53°51'20,6"
";
реттік нөмірі 1168-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1168
Қоскөл II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Егіндікөл-Қоскөл грейдерінен оңтүстікке, Қоскөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 500 м жазықта орналасқан. GPS: N50°04'46,1"/E53°50'30,3"
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1169-жолмен толықтырылсын:
"
1169
Қоскөл III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығысқа 500 м жоғарыда орналасқан. GPS: N50°05'13,4"/E53°50'58,6"
";
реттік нөмірі 1170-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1170
Қоскөл IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°06'37,8"/E53°55'06,0"
";
реттік нөмірі 1171-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1171
Қоскөл V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°06'10,8"/E53°55'40,8"
";
реттік нөмірі 1172-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1172
Қоскөл VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°05'48,2"/E53°56'02,2"
";
реттік нөмірі 1173-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1173
Қоскөл VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Располагается на вершине в 12 км к востоку-северо-востоку от поселка Косколь. GPS: N50°06'20,7"/E54°00'43,8"
";
содержание строки под номером 1174 изложить в следующей редакции:
"
1174
Могильник Косколь VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13 км к востоку-севро-востоку от поселка Косколь. GPS: N50°06'09,1"/E54°00'59,6"
";
содержание строки под номером 1175 изложить в следующей редакции:
"
1175
Могильник Косколь I (южный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на возвышении в 2 км к югу от поселка Косколь. GPS: N49°47'00,2"/E53°49'40,2"
"
содержание строки под номером 1176 изложить в следующей редакции:
"
1176
Курган Косколь II (южный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на возвышении в 2,5 км к югу-юго-востоку от поселка Косколь, в 1 км к западу от казахского кладбища. GPS: N49°46'43,3"/E53°50'35,2"
";
содержание строки под номером 1177 изложить в следующей редакции:
"
1177
Могильник Косколь III (южный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 3 км к югу-юго-востоку от поселка Косколь. GPS: N49°46'31,6"/E53°51'14,2"
";
содержание строки под номером 1178 изложить в следующей редакции:
"
1178
Могильник Косколь IV (южный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 5 км к юго-востоку от поселка Косколь. GPS: N49°46'20,4"/E53°51'49,2"
";
содержание строки под номером 1179 изложить в следующей редакции:
"
1179
Курган Косколь V (южный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 4,5 км к югу-юго-востоку от поселка Косколь. GPS: N49°45'06,6"/E53°52'27,0"
";
содержание строки под номером 1180 изложить в следующей редакции:
"
1180
Могильник Кызылжар I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 6 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 3 км к юго-востоку от поселка Кызылжар. GPS: N49°58'54,5"/E54°06'15,1"
";
содержание строки под номером 1181 изложить в следующей редакции:
"
1181
Могильник Кызылжар II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 6 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 2,5 км к югу-юго-востоку от поселка Кызылжар. GPS: N49°58'26,3"/E54°05'30,4"
";
содержание строки под номером 1182 изложить в следующей редакции:
"
1182
Могильник Кызылжар III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 8 км к югу-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 4 км к югу от поселка Кызылжар. GPS: N49°58'15,9"/E54°05'00,6"
";
содержание строки под номером 1183 изложить в следующей редакции:
"

Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа 12 км жоғарырақта орналасқан. GPS: N50°06'20,7"/E54°00'43,8"
";
реттік нөмірі 1174-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1174
Қоскөл VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 13 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°06'09,1"/E54°00'59,6"
";
реттік нөмірі 1175-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1175
Қоскөл I (оңтүстік) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан оңтүстікке 2 км жоғарырақ орналасқан. GPS: N49°47'00,2"/E53°49'40,2"
";
реттік нөмірі 1176-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1176
Қоскөл II (оңтүстік) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қазақ зиратынан батысқа 1 км, Қоскөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 2,5 км жоғарырақта орналасқан. GPS: N49°46'43,3"/E53°50'35,2"
";
реттік нөмірі 1177-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1177
Қоскөл III (оңтүстік) қорымы. Ертедегі темірдәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 3 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°46'31,6"/E53°51'14,2"
";
реттік нөмірі 1178-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1178
Қоскөл IV (оңтүстік) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°46'20,4"/E53°51'49,2"
";
реттік нөмірі 1179-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1179
Қоскөл V (оңтүстік) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 4,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°45'06,6"/E53°52'27,0"
";
реттік нөмірі 1180-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1180
Қызылжар I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°58'54,5"/E54°06'15,1"
";
реттік нөмірі 1181-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1181
Қызылжар II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 2,5 км Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°58'26,3"/E54°05'30,4"
";
реттік нөмірі 1182-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1182
Қызылжар III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар ауылынан оңтүстікке 4 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 8 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°58'15,9"/E54°05'00,6"
";
реттік нөмірі 1183-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1183
Могильник Кызылжар IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 9 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 4 км к юго-востоку от поселка Кызылжар. GPS: N49°58'17,5"/E54°06'43,1"
";
содержание строки под номером 1184 изложить в следующей редакции:
"
1184
Могильник Кызылжар V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13 км к югу от поселка Егендыколь, в 4 км к юго-западу от поселка Кызылжар. GPS: N49°56'56,1"/E54°03'38,7"
";
содержание строки под номером 1185 изложить в следующей редакции:
"
1185
Могильник Кызылжар VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13 км к югу-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 4,5 км к югу-юго-западу от поселка Кызылжар, в 180 м к востоку от могильника Кызылжар V. GPS: N49°56'56,9"/E54°04'01,5"
";
содержание строки под номером 1186 изложить в следующей редакции:
"
1186
Могильник Кызылжар VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13,5 км к югу-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 4,5 км к югу-юго-западу от поселка Кызылжар, в 180 м к востоку от могильника Кызылжар VI. GPS: N49°57'01,6"/E54°04'40,5"
";
содержание строки под номером 1187 изложить в следующей редакции:
"
1187
Могильник Лебедевка VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км на север от поселка Егиндиколь, западнее и восточнее верхней дороги в поселок Сегизсай (Лебедевка). GPS: N50°03'29,8"/E54°02'21,9"
";
содержание строки под номером 1188 изложить в следующей редакции:
"
1188
Могильник Мыншукыр I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 5 км к западу-северо-западу от поселка Мыншукыр, в 6 км к северу от поселка Актайсай. GPS: N49°45'09,5"/E54°00'00,7"
";
содержание строки под номером 1189 изложить в следующей редакции:
"
1189
Могильник Мыншукыр II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на пашне, на вершине водораздельного плато в 8 км к северу от поселка Мыншукыр, в 12 км к северу-северо-востоку от поселка Актайсай. GPS: N49°46'30,0"/E54°03'10,8"
";
содержание строки под номером 1190 изложить в следующей редакции:
"
1190
Могильник Мыншукыр III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 12 км к северу-северо-западу от поселка Мыншукыр. GPS: N49°46'39,6" /54°12'28,8"
";
содержание строки под номером 1191 изложить в следующей редакции:
"
1191
Могильник Мыншукыр IV. Эпоха раннего железного века.
Археология

1183
Қызылжар IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 9 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°58'17,5"/E54°06'43,1"
";
реттік нөмірі 1184-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1184
Қызылжар V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстікке 13 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°56'56,1"/E54°03'38,7"
";
реттік нөмірі 1185-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1185
Қызылжар VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар V қорымынан шығысқа 180 м, Қызылжар ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысқа 4,5 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысқа 13 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°56'56,9"/E54°04'01,5"
";
реттік нөмірі 1186-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1186
Қызылжар VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылжар VI қорымынан шығысқа 180 м, Қызылжар ауылынан оңтүстік-оңтүстік- батысқа 4,5 км Егіндікөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік- шығысқа 13,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°57'01,6"/E54°04'40,5"
";
реттік нөмірі 1187-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1187
Лебедевка VIІІ қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сегізсай (Лебедевка) ауылының батыс және шығыс жақ жоғары жолында, Егіндікөл ауылынан солтүстікке 2 км орналасқан. GPS: N50°03'29,8"/E54°02'21,9"
";
реттік нөмірі 1188-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1188
Мыңшұқыр I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан солтүстікке 6 км, Мыңшұңқыр ауылынан батыс- солтүстік-батысқа 5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°45'09,5"/E54°00'00,7"
";
реттік нөмірі 1189-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1189
Мыңшұқыр II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысқа 12 км, Мыңшұңқыр ауылынан солтүстікке 8 км су айырық үстірттің шыңында, баурайда орналасқан. GPS: N49°46'30,0"/E54°03'10,8"
";
реттік нөмірі 1190-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1190
Мыңшұқыр III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мыңшұңқыр ауылынан солтүстік-солтүстік-батысқа 12 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°46'39,6"/E54°12'28,8"
";
реттік нөмірі 1191-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1191
Мыңшұқыр IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Располагается на вершине водораздельного плато в 13 км к северо-востоку от поселка Мыншукыр, в 1 км к северу от зимовки. GPS: N49°46'32,0"/E54°13'02,3"
";
содержание строки под номером 1192 изложить в следующей редакции:
"
1192
Могильник Мыншукыр V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 13,5 км к северо-востоку от поселка Мыншукыр. GPS: N49°46'27,6"/E54°13'26,4"
";
содержание строки под номером 1193 изложить в следующей редакции:
"
1193
Могильник Мыншукыр VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 12 км к востоку-северо-востоку от поселка Мыншукыр. GPS: N49°44'39,0"/E54°14'18,6"
";
содержание строки под номером 1194 изложить в следующей редакции:
"
1194
Могильник Мыншукыр VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 2 км к югу-юго-западу от поселка Мыншукыр, в 5 км к северо-востоку от поселка Актайсай. GPS: N49°41'38,3"/E54°03'35,1"
";
строку, порядковый номер 1195, исключить;
содержание строки под номером 1196 изложить в следующей редакции:
"
1196
Курган Темирбек II (Кумисбай). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится на небольшом распаханном возвышении в 7 км к северо-западу от поселка Темирбек. В 800 м к северо-востоку находится зимовка Кумисбай. GPS: N49°44'03,3"/E52°57'13,6"
";
содержание строки под номером 1197 изложить в следующей редакции:
"
1197
Могильник Тущикара I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине водораздельного плато в 8 км к востоку от поселка Егендыколь к северу от казахского кладбища. GPS: N49°59'18,8"/E54°15'39,4"
";
содержание строки под номером 1198 изложить в следующей редакции:
"
1198
Могильник Тущикара II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине водораздельного плато в 9 км к востоку-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 1,5 км к северу от поселка Тущикара. GPS: N49°57'42,9"/E54°14'16,0"
";
содержание строки под номером 1199 изложить в следующей редакции:
"
1199
Курган Тущикара III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на невысоком всхолмлении в 10 км к востоку-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 800 м к востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°56'47,4"/E54°15'01,2"
";
содержание строки под номером 1200 изложить в следующей редакции:
"
1200
Могильник Тущикара IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 11 км к востоку-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 800 м к востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°56'58,1"/E54°15'09,3"
";
содержание строки под номером 1201 изложить в следующей редакции:
"

Қыстақтан солтүстікке 1 км, Мыңшұңқыр ауылынан солтүстік-шығысқа 13 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°46'32,0"/E54°13'02,3"
";
реттік нөмірі 1192-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1192
Мыңшұқыр V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мыңшұңқыр ауылынан солтүстік-шығысқа 13,5 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°46'27,6"/E54°13'26,4"
";
реттік нөмірі 1193-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1193
Мыңшұқыр VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Мыңшұңқыр ауылынан шығыс- солтүстік-шығысқа 12 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°44'39,0"/E54°14'18,6"
";
реттік нөмірі 1194-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1194
Мыңшұқыр VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақтайсай ауылынан солтүстік-шығысқа 5 км, Мыңшұңқыр ауылынан оңтүстік-оңтүстік- батысқа 2 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°41'38,3"/E54°03'35,1"
";
реттік нөмірі 1195-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1196-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1196
Темірбек II (Күмісбай) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Темірбек ауылынан солтүстік-батысқа қарай 7 км жерде жыртылған шағын төбешікте орналасқан. Күмісбай қыстауы солтүстік-шығысқа қарай 800 м. GPS: N49°44'03,3"/E52°57'13,6"
";
реттік нөмірі 1197-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1197
Тұщықара I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қазақ зиратынан солтүстікке, Егіндікөл ауылынан шығысқа 8 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°59'18,8"/E54°15'39,4"
";
реттік нөмірі 1198-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1198
Тұщықара II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан солтүстікке 1,5 км, Егіндікөл ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 9 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°57'42,9"/E54°14'16,0"
";
реттік нөмірі 1199-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1199
Тұщықара III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығысқа 800 м, Егіндікөл ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 10 км биік емес жерге орналасқан. GPS: N49°56'47,4"/E54°15'01,2"
";
реттік нөмірі 1200-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1200
Тұщықара IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығысқа 800 м, Егіндікөл ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 11 км орналасқан. GPS: N49°56'58,1"/E54°15'09,3"
";
реттік нөмірі 1201-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1201
Могильник Тущикара V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на возвышенности в 11 км к востоку-юго-востоку от поселка Егендыколь, в 1 км к востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°56'37,4"/E54°15'31,6"
";
содержание строки под номером 1202 изложить в следующей редакции:
"
1202
Могильник Тущикара VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на вершине плато в 13 км к востоку от поселка Егендыколь, в 7 км к востоку-северо-востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°57'27,5"/E54°19'09,0"
";
содержание строки под номером 1203 изложить в следующей редакции:
"
1203
Могильник Тущикара VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на пашне на склоне водораздельного плато в 16 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 3,5 км к востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°55'04,3"/E54°18'09,4"
";
содержание строки под номером 1204 изложить в следующей редакции:
"
1204
Могильник Тущикара VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на пашне на склоне водораздельного плато в 16 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 4 км к востоку-юго-востоку от поселка Тущикара. GPS: N49°54'37,9"/E54°18'07,9"
";
содержание строки под номером 1205 изложить в следующей редакции:
"
1205
Могильник Тущикара IX. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на пашне на склоне водораздельного плато в 6 км к востоку-юго-востоку от аула Тущикара у бывшего полевого стана. GPS: N49°53'19,7"/E54°17'59,8"
";
содержание строки под номером 1206 изложить в следующей редакции:
"
1206
Могильник Тущикара X. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в пределах опустыненной пашни на водораздельном плато в 17 км к юго-востоку от поселка Егендыколь, в 1,5 км к югу от поселка Тущикара. GPS: N49°55'29,4"/E54°13'29,4"
";
содержание строки под номером 1207 изложить в следующей редакции:
"
1207
Курган Чингис. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7 км к востоку-юго-востоку от поселка Мыншукыр, в 300 м к юго-востоку от нефтяной вышки "Чингис". GPS: N49°40'41,4"/E54°10'51,0"
";
содержание строки под номером 1208 изложить в следующей редакции:
"
1208
Могильник Шоптыколь. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 6 км к юго-западу от поселка Шоптыколь. GPS: N49°40'57,6"/E53°19'07,8"
";
строку, порядковый номер 1209, исключить;
строку, порядковый номер 1210, исключить;
содержание строки под номером 1211 изложить в следующей редакции:
"
1211
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 12 км на север от поселка Жигерлен восточнее дороги в поселок Егиндиколь, рядом со старым казахским кладбищем. GPS: N49°58'15,3" /E054°00'58,9"
";
строку, порядковый номер 1212, исключить;
содержание строки под номером 1213 изложить в следующей редакции:
"

1201
Тұщықара V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығысқа 1 км, Егіндікөл ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 11 км биіктікте орналасқан. GPS: N49°56'37,4"/E54°15'31,6"
";
реттік нөмірі 1202-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1202
Тұщықара VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығыс-солтүстік- шығысқа 7 км, Егіндікөл ауылынан шығысқа 13 км үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°57'27,5"/E54°19'09,0"
";
реттік нөмірі 1203-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1203
Тұщықара VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығысқа 3,5 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 16 км су айырық үстірттің баурайында, жыртынды жерде орналасқан. GPS: N49°55'04,3"/E54°18'09,4"
";
реттік нөмірі 1204-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1204
Тұщықара VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан шығыс-оңтүстік- шығысқа 4 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 16 км су айырық үстірттің баурайында жыртынды жерде орналасқан. GPS: N49°54'37,9"/E54°18'07,9"
";
реттік нөмірі 1205-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1205
Тұщықара IX қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұрынғы дала қосында Тұщықара ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 6 км су айырық үстірттің баурайында жыртынды жерде орналасқан. GPS: N49°53'19,7"/E54°17'59,8"
";
реттік нөмірі 1206-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1206
Тұщықара X қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тұщықара ауылынан оңтүстікке 1,5 км, Егіндікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 17 км, су айырық үстіртте, иесіз қалған жыртылған жер шекарасында орналасқан. GPS: N49°55'29,4"/E54°13'29,4"
";
реттік нөмірі 1207-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1207
Шыңғыс қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
"Шыңғыс" мұнай мұнарасынан оңтүстік-шығысқа 300 м, Мыңшұңқыр ауылынан шығыс- оңтүстік-шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N49°40'41,4"/E54°10'51,0"
";
реттік нөмірі 1208-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1208
Шөптікөл қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Шөптікөл ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км орналасқан. GPS: N49°40'57,6"/E53°19'07,8"
";
реттік нөмірі 1209-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1210-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1211-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1211
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жігерлен ауылынан солтүстікке қарай 12 км, Егіндікөл ауылы жолының шығысында, ескі қазақ зиратының жанында орналасқан. GPS:N49°58'15,3"/E054°00'58,9"
";
реттік нөмірі 1212-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1213-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1213
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 12 км на север от поселка Каракамыс, в 200 м восточнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°26'45,1"/E53°12'50,5"
";
содержание строки под номером 1214 изложить в следующей редакции:
"
1214
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 17 км на север от поселка Каракамыс, в 100 м западнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°28'31,6"/E053°16'07,0"
";
содержание строки под номером 1215 изложить в следующей редакции:
"
1215
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 17,5 км на север от поселка Каракамыс, в 300 м западнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°29'55,9"/E53°15'49,1"
";
содержание строки под номером 1216 изложить в следующей редакции:
"
1216
Курган. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 23 км на север от поселка Каракамыс, в 1 км восточнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°27'56,0"/E53°19'23,8"
";
содержание строки под номером 1217 изложить в следующей редакции:
"
1217
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 15 км на запад от поселка Егиндиколь в поселок Косколь. GPS: N50°04'35,9"/E53°50'41,1"
";
содержание строки под номером 1218 изложить в следующей редакции:
"
1218
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на западной окраине поселка Косколь. GPS: N50°06'25,2"/E53°48'34,8"
";
содержание строки под номером 1219 изложить в следующей редакции:
"
1219
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 5 км на север от поселка Косколь, в 1 км по дороге в город Уральск. GPS: N50°07'41,5"/E53°46'54,2"
";
содержание строки под номером 1220 изложить в следующей редакции:
"
1220
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 13 км на запад от центра поселка Егендиколь в поселок Косколь, в 500 м слева от дороги. GPS: N50°02'50,4"/E53°53'41,4"
";
содержание строки под номером 1221 изложить в следующей редакции:
"
1221
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 5 км на север от поселка Косколь, восточнее у дороги к грейдеру Уральск-Актобе. GPS: N50°07'34,2"/E53°48'37,1"
";
содержание строки под номером 1222 изложить в следующей редакции:
"
1222
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км севернее от поселка Косколь, западнее дороги к грейдеру Уральск-Актобе. GPS: N50°06'05,4"/E53°49'00,5"
";
содержание строки под номером 1223 изложить в следующей редакции:
"
1223
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 13 км на запад от поселка Косколь, в 500 м южнее дороги. GPS: N50°04'18,1"/E53°44'02,3"
";
строку, порядковый номер 12246 исключить;
содержание строки под номером 1225 изложить в следующей редакции:
"

1213
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылыныың шығыс жолына 200 м, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 12 км орналасқан. GPS: N49°26'45,1"/E53°12'50,5"
";
реттік нөмірі 1214-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1214
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының батыс жолына 100 м, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 17 км орналасқан. GPS:N49°28'31,6"/E053°16'07,0"
";
реттік нөмірі 1215-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1215
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының батыс жолына 300 м, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 17,5 км орналасқан. GPS: N49°29'55,9"/E53°15'49,1"
";
реттік нөмірі 1216-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1216
Қорған. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының шығыс жолына 1 км Қарақамыс ауылынан солтүстікке 23 км орналасқан. GPS: N49°27'56,0"/E53°19'23,8"
";
реттік нөмірі 1217-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1217
Қорым. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Батысқа Егіндікөл ауылынан Қоскөл ауылына 15 км орналасқан. GPS: N50°04'35,9"/E53°50'41,1"
";
реттік нөмірі 1218-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1218
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылының батыс шетіне орналасқан. GPS: N50°06'25,2"/E53°48'34,8"
";
реттік нөмірі 1219-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1219
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылынан солтүстікке қарай 5 км жерде, Орал қаласына апаратын жол бойында 1 км жерде орналасқан. GPS: N50°07'41,5"/E53°46'54,2"
";
реттік нөмірі 1220-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1220
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жолдың сол жағында Қоскөл ауылына 500 м, Егіндікөл ауылының орталығынан батысқа 13 км орналасқан. GPS: N50°02'50,4"/E53°53'41,4"
";
реттік нөмірі 1221-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1221
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жолдың шығысынан Орал-Ақтөбе тас жолында, Қоскөл ауылынан солтүстікке 5 км орналасқан. GPS: N50°07'34,2"/E53°48'37,1"
";
реттік нөмірі 1222-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1222
Қорым. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Жолдың батысынан Орал-Ақтөбе тас жолында, Қоскөл ауылынан солтүстікке 2 км орналасқан. GPS: N50°06'05,4"/E53°49'00,5"
";
реттік нөмірі 1223-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1223
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жолдың оңтүстігіне 500 м, Қоскөл ауылынан батысқа 13 км орналасқан. GPS: N50°04'18,1"/E53°44'02,3"
";
реттік нөмірі 1224-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1225-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1225
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 10 км на запад от поселка Егендиколь, в 1 км южнее дороги в поселок Косколь. GPS: N50°01'54,3"/E53°55'32,1"
";
содержание строки под номером 1226 изложить в следующей редакции:
"
1226
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 6 км на запад от поселка Егендиколь, в 2 км южнее дороги в поселок Косколь. GPS: N50°02'03,7"E053°58'52,9"
";
содержание строки под номером 1227 изложить в следующей редакции:
"
1227
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 21 км на север от поселка Каракамыс, в 1 км западнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°27'07,5"/E53°20'49,8"
";
содержание строки под номером 1228 изложить в следующей редакции:
"
1228
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 24 км на север от поселка Каракамыс, в 2 км южнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°28'28,5"/E53°20'41,5"
";
содержание строки под номером 1229 изложить в следующей редакции:
"
1229
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 26 км на север от поселка Каракамыс, в 2 км южнее дороги в поселок Сауле. GPS: N49°29'53,5"/E53°23'35,7"
";
содержание строки под номером 1230 изложить в следующей редакции:
"
1230
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 12 км севернее от поселка Каракамыс, в 3 км восточнее в поселок Сауле. GPS: N49°25'36,4"/E53°13'23,8"
";
строку, порядковый номер 1231, исключить;
строку, порядковый номер 1232, исключить;
строку, порядковый номер 1233, исключить;
содержание строки под номером 1234 изложить в следующей редакции:
"
1234
Могильник. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен на северной окраине поселка Каракамыс. GPS: N49°20'57,3"/E53°51'40,2"
";
содержание строки под номером 1239 изложить в следующей редакции:
"
1239
Могильник Агашколь (Первое Мая). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 3 км от поселка Саралжын (Агашколь). GPS: N50°10'33,0"/E52°35'28,2"
";
содержание строки под номером 1240 изложить в следующей редакции:
"
1240
Могильник Айбар I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к юго-западу от зимовки Айбар. GPS: N49°51'59,4"/E52°55'58,8"
";
содержание строки под номером 1241 изложить в следующей редакции:
"
1241
Могильник Айбар II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 6 км к югу от зимовки Айбар. GPS: N49°52'21,6"/E52°57'14,6"
";
содержание строки под номером 1242 изложить в следующей редакции:
"
1242
Могильник Айбар III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1,5 км к северо-востоку от зимовки Айбар. GPS: N49°53'06,5"/E52°53'47,0"
";
содержание строки под номером 1243 изложить в следующей редакции:
"

1225
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылының оңтүстік жолына 1 км Егіндікөл ауылынан батысқа 10 км орналасқан. GPS: N50°01'54,3"/E53°55'32,1"
";
реттік нөмірі 1226-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1226
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоскөл ауылының оңтүстік жолына 2 км Егіндікөл ауылынан батысқа 6 км орналасқан. GPS:N50°02'03,7"/E053°58'52,9"
";
реттік нөмірі 1227-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1227
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының батыс жолына 1 км, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 21 км орналасқан. GPS: N49°27'07,5"/E53°20'49,8"
";
реттік нөмірі 1228-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1228
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының оңтүстік жолына 2 км, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 24 км орналасқан. GPS: N49°28'28,5"/E53°20'41,5"
";
реттік нөмірі 1229-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1229
Қорым. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Сәуле ауылының оңтүстік жолына 2 км, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 26 км орналасқан. GPS: N49°29'53,5"/E53°23'35,7"
";
реттік нөмірі 1230-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1230
Қорым. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Сәуле ауылының шығысына 3 км, Қарақамыс ауылынан солтүстікке 12 км орналасқан. GPS: N49°25'36,4"/E53°13'23,8"
";
реттік нөмірі 1231-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1232-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1233-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1234-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1234
Қорым. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Қарақамыс ауылының солтүстік шетінде орналасқан. GPS: N49°20'57,3"/E53°51'40,2"
";
реттік нөмірі 1239-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1239
Ағашкөл (Первое мая) қорымы. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Саралжын (Ағашкөл) ауылынан 3 км орналасқан. GPS: N50°10'33,0"/E52°35'28,2"
";
реттік нөмірі 1240-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1240
Айбар I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Айбар қыстағынан оңтүстік-батысқа 3 км тұр. GPS: N49°51'59,4"/E52°55'58,8"
";
реттік нөмірі 1241-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1241
Айбар II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Айбар қыстағынан оңтүстікке 6 км тұрады. GPS: N49°52'21,6"/E52°57'14,6"
";
реттік нөмірі 1242-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1242
Айбар III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Айбар қыстағынан солтүстік-шығысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N49°53'06,5"/E52°53'47,0"
";
реттік нөмірі 1243-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1243
Могильник Акоба I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 2 км к северо-западу от поселка Акоба на языкообразном возвышении правого берега реки Булдырты. GPS: N49°55'56,4"/E52°46'03,6"
";
содержание строки под номером 1244 изложить в следующей редакции:
"
1244
Могильник Акоба II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к северо-востоку от поселка Акоба. GPS: N49°55'41,6"/E52°50'32,2"
";
содержание строки под номером 1245 изложить в следующей редакции:
"
1245
Курган Акоба III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1 км к северу от поселка Акоба. GPS: N49°56'29,4"/E52°49' 04,2"
";
содержание строки под номером 1246 изложить в следующей редакции:
"
1246
Могильник Акраб I (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к югу от поселка Акраб. GPS: N50°22'09,6"/E52°04'54,6"
";
содержание строки под номером 1247 изложить в следующей редакции:
"
1247
Могильник Акраб II (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1 км к югу от поселка Акраб на вершине большого плато. GPS: N50°22'19,2"/E52°05'17,4"
";
содержание строки под номером 1248 изложить в следующей редакции:
"
1248
Могильник Акраб III (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 5 км к югу от поселка Акраб. GPS: N50°20'23,4"/E52°08'20,4"
";
содержание строки под номером 1249 изложить в следующей редакции:
"
1249
Могильник Акраб IV (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к югу от поселка Акраб. GPS: N50°20'42,0"/E52°08'07,8"
";
содержание строки под номером 1250 изложить в следующей редакции:
"
1250
Могильник Акраб V (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км на небольшом языкообразном возвышении к юго-востоку от поселка Акраб. GPS: N50°21'50,4"/E52°07'57,6"
";
содержание строки под номером 1251 изложить в следующей редакции:
"
1251
Могильник Акраб VI (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к югу от поселка Акраб. GPS: N50°22'10,3"/E52°08'00,0"
";
содержание строки под номером 1252 изложить в следующей редакции:
"
1252
Могильник Акраб VII (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1 км к юго-востоку от поселка Акраб. GPS: N50°22'54,6"/E52°08'35,4"
";
содержание строки под номером 1253 изложить в следующей редакции:
"
1253
Могильник Акраб VIII (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века
Археология
Находится в 1 км к юго-востоку от поселка Акраб. GPS: N50°24'22,8"/E52°08'40,9"
";
содержание строки под номером 1254 изложить в следующей редакции:
"
1254
Могильник Акраб IX (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология

1243
Ақоба I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақоба ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2 км жерде Бұлдырты өзенінің оң жағалауының тілдік биіктігінде орналасқан. GPS: N49°55'56,4"/E52°46'03,6"
";
реттік нөмірі 1244-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1244
Ақоба II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақоба ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N49°55'41,6"/E52°50'32,2"
";
реттік нөмірі 1245-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1245
Ақоба III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақоба ауылынан солтүстікке 1 км тұр. GPS: N49°56'29,4"/E52°49'04,2"
";
реттік нөмірі 1246-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1246
Ақраб I (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 3 км тұр. GPS: N50°22'09,6"/E52°04'54,6"
";
реттік нөмірі 1247-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1247
Ақраб II (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Үлкен үстірттің басында Ақраб ауылынан оңтүстікке 1 км орналасқан. GPS: N50°22'19,2"/E52°05'17,4"
";
реттік нөмірі 1248-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1248
Ақраб III (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 5 км тұр. GPS: N50°20'23,4"/E52°08'20,4"
";
реттік нөмірі 1248-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1248
Ақраб III (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 5 км тұр. GPS: N50°20'23,4"/E52°08'20,4"
";
реттік нөмірі 1249-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1249
Араб IV (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 2 км орналасқан. GPS: N50°20'42,0"/E52°08'07,8"
";
реттік нөмірі 1250-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1250
Ақраб V (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстік-шығысқа кішкене тіл тәріздес үстіртке 1,5 км тұр. GPS: N50°21'50,4"/E52°07'57,6"
";
реттік нөмірі 1251-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1251
Ақраб VI (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 2 км орналасқан. GPS: N50°22'10,3"/E52°08'00,0"
";
реттік нөмірі 1252-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1252
Ақраб VII (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км орналасқан. GPS: N50°22'54,6"/E52°08'35,4"
";
реттік нөмірі 1253-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1253
Ақраб VIII (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км тұр. GPS: N50°24'22,8"/E52°08'40,9"
";
реттік нөмірі 1254-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1254
Ақраб IX (Сасықкөл) қорымы.Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Расположен в 300 м от поселка Акраб. GPS: N50°25'01,7"/E52°05'27,6"
";
содержание строки под номером 1255 изложить в следующей редакции:
"
1255
Могильник Акраб X (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км к западу от поселка Акраб. GPS: N50°26'38,9"/E52°05'09,0"
";
содержание строки под номером 1256 изложить в следующей редакции:
"
1256
Курган Акраб XI (Сасыкколь). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 9 км к западу от поселка Акраб. GPS: N50°25'53,4"/E51°55'20,4"
";
содержание строки под номером 1257 изложить в следующей редакции:
"
1257
Курган Аксай I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к югог-востоку от поселка Караганда и в 8 км к востоку от поселка Алгабас. GPS: N50°41'15,4"/E52°24'13,2"
";
содержание строки под номером 1258 изложить в следующей редакции:
"
1258
Курган Аксай II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 13 км к юго-западу от поселка Талдыбулак. GPS: N50°41'49,2"/E52°25'37,8"
";
содержание строки под номером 1259 изложить в следующей редакции:
"
1259
Могильник Аксай III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 800 м к юго-востоку от поселка Аксай на левом берегу одного из притоков реки Анкаты. GPS: N50°39'01,1"/E52°28'26,6"
";
содержание строки под номером 1260 изложить в следующей редакции:
"
1260
Могильник Аксай IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к юго-западу от поселка Аксай. GPS: N50°39'11,7"/E52°25'42,7"
";
содержание строки под номером 1261 изложить в следующей редакции:
"
1261
Могильник Аксай V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1 км к юго-востоку от поселка Аксай на небольшом возвышении левого берега одного из притоков реки Анкаты. GPS: N50°38'45,4"/E52°29'10,9"
";
содержание строки под номером 1262 изложить в следующей редакции:
"
1262
Курган Аксай VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к юго-востоку от поселка Аксай. GPS: N50°38'17,3"/E52°29'56,6"
";
содержание строки под номером 1263 изложить в следующей редакции:
"
1263
Курган Алгабас I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 8 км к юго-востоку от поселка Алгабас и в 9 км северо-западу от поселка Кызылагаш. GPS: N50°37'49,7"/E52°14'31,1"
";
содержание строки под номером 1264 изложить в следующей редакции:
"
1264
Курган Алгабас II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 4 км к юго-востоку от поселка Алгабас и в 500 м к югу от русла реки Есен-Анкаты.GPS: N50°38'21,0"/E52°11'08,2"
";
содержание строки под номером 1265 изложить в следующей редакции:
"
1265
Курган Алгабас III. Эпоха раннего железного века.
Археология

Ақраб ауылынан 300 м орналасқан. GPS: N50°25'01,7"/E52°05'27,6"
";
реттік нөмірі 1255-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1255
Ақраб X (Сасықкөл) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан батысқа 1,5 км тұр. GPS: N50°26'38,9"/E52°05'09,0"
";
реттік нөмірі 1256-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1256
Ақраб XI (Сасықкөл) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан батысқа 9 км орналасқан. GPS: N50°25'53,4"/E51°55'20,4"
";
реттік нөмірі 1257-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1257
Ақсай I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алғабас ауылынан шығысқа 8 км Қарағанды ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км тұр. GPS:N50°41'15,4"/E 52°24'13,2"
";
реттік нөмірі 1258-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1258
Ақсай II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Талдыбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа 13 км орналасқан. GPS:N50°41'49,2"/E52°25'37,8"
";
реттік нөмірі 1259-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1259
Ақсай III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Аңқаты өзенінің бір тармағының сол жағалауында Ақсай ауылынан оңтүстік-шығысқа 800 м тұр. GPS: N50°39'01,1"/E52°28'26,6"
";
реттік нөмірі 1260-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1260
Ақсай IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақсай ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км орналасқан. GPS: N50°39'11,7"/E52°25'42,7"
";
реттік нөмірі 1261-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1261
Ақсай V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Аңқаты өзенінің бір тармағының сол жағалауында кішкене үстіртте, Ақсай ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км тұр. GPS: N50°38'45,4"/E52°29'10,9"
";
реттік нөмірі 1262-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1262
Ақсай VI қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақсай ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°38'17,3"/E52°29'56,6"
";
реттік нөмірі 1263-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1263
Алғабас I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылағаш ауылынан солтүстік-батысқа 9 км және Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 8 км орналасқан. GPS: N50°37'49,7"/E52°14'31,1"
";
реттік нөмірі 1264-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1264
Алғабас II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің арнасынан оңтүстікке 500 м және Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км тұр. GPS: N50°38'21,0"/E52°11'08,2"
";
реттік нөмірі 1265-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1265
Алғабас III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Расположен в 1,5 км к юго-востоку от поселка Алгабас. GPS: N50°38'36,6"/E52°09'13,2"
";
содержание строки под номером 1266 изложить в следующей редакции:
"
1266
Курган Алгабас IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к юго-востоку от поселка Алгабас и в 300 м к востоку от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°35'48,7"/E52°09'49,2"
";
содержание строки под номером 1267 изложить в следующей редакции:
"
1267
Могильник Алгабас V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к юго-востоку от поселка Алгабас и в 700 м к югу от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°34'58,0"/E52°08'39,4"
";
содержание строки под номером 1269 изложить в следующей редакции:
"
1269
Могильник Батпакты I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 2 км к северу от поселка Батпакты и в 6 км к юго-востоку от поселка Алатау. GPS: N50°32'50,8"/E53°02'31,3"
";
содержание строки под номером 1270 изложить в следующей редакции:
"
1270
Могильник Батпакты II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Анкаты, в 3 км к северо-западу от поселка Батпакты и в 7 км к востоку от поселка Алатау. GPS: N50°32'37,2"/E53°02'37,5"
";
содержание строки под номером 1271 изложить в следующей редакции:
"
1271
Могильник Батпакты III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Анкаты, в 3 км к северу от поселка Батпакты и в 6 км к юго-востоку от поселка Алатау. GPS: N50°33'11,3"/E53°02'55,7"
";
содержание строки под номером 1272 изложить в следующей редакции:
"
1272
Могильник Бегжанбулак I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 2 км к северу от зимовки Бегжанбулак и в 7 км к востоку от поселка Алатау. GPS: N50°29'51,4"/E53°09'56,6"
";
содержание строки под номером 1273изложить в следующей редакции:
"
1273
Могильник Бегжанбулак II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в хребте водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 1 км к востоку от зимовки Бегжанбулак и в 4 км к западу от поселка Кенаши. GPS: N50°32'48,7"/E53°12'26,5"
";
содержание строки под номером 1274 изложить в следующей редакции:
"
1274
Могильник Бегжанбулак III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в седловине хребта водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 1 км к востоку от зимовки Бегжанбулак и в 4 км к западу от поселка Кенаши. GPS: N50°32'20,7"/E53°12'04,9"
";
содержание строки под номером 1275 изложить в следующей редакции:
"

Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N50°38'36,6"/E52°09'13,2"
";
реттік нөмірі 1266-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1266
Алғабас IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Орал трассасынан шығысқа 300 м және Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 км тұр. GPS: N50°35'48,7"/E52°09'49,2"
";
реттік нөмірі 1267-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1267
Алғабас V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км, Орал-Жымпиты трассасынан оңтүстікке 700 м орналасқан. GPS: N50°34'58,0"/E52°08'39,4"
";
реттік нөмірі 1269-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1269
Батпақты I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алатау ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км және Батпақты ауылынан солтүстікке 2 км Аңқаты және Өлеңті өзендерінің су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°32'50,8"/E53°02'31,3"
";
реттік нөмірі 1270-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1270
Батпақты II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алатау ауылынан шығысқа 7 км және Батпақты ауылынан солтүстік- батысқа 3 км Аңқаты және Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шетінде орналасқан. GPS: N50°32'37,2"/E53°02'37,5"
";
реттік нөмірі 1271-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1271
Батпақты III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алатау ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км, Батпақты ауылынан солтүстікке 3 км, Өлеңті және Аңқаты өзенінің су айырық үстірттің шетінде орналасқан. GPS: N50°33'11,3"/E53°02'55,7"
";
реттік нөмірі 1272-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1272
Бекжанбұлақ I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алатау ауылынан шығысқа 7 км және Бекжанбұлақ қыстағынан солтүстікке 2 км, Өлеңті және Аңқаты өзенінің су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°29'51,4"/E53°09'56,6"
";
реттік нөмірі 1273-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1273
Бекжанбұлақ II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенашы ауылынан батысқа 4 км және Бекжанбұлақ қыстағынан шығысқа 1 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстіртің жотасында орналасқан. GPS: N50°32'48,7"/E53°12'26,5"
";
реттік нөмірі 1274-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1274
Бекжанбұлақ III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенашы ауылынан батысқа 4 км және Бекжанбұлақ қыстағынан шығысқа 1 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің тау жотасы аңғарында орналасқан.
GPS: N50°32'20,7"/E53°12'04,9"
";
реттік нөмірі 1275-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1275
Курган Булан I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1,5 км к юго-востоку от поселка Булан и в 300 м к юго-западу от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°18'21,6"/E52°31'57,2"
";
содержание строки под номером 1276 изложить в следующей редакции:
"
1276
Могильник Булан II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1,5 км к югу от поселка Булан и в 2,5 км к юго-западу от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°17'58,8"/E52°29'29,4"
";
содержание строки под номером 1277 изложить в следующей редакции:
"
1277
Могильник Булан III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 200 м к югу от поселка Булан. GPS: N50°18'59,4"/E52°29'09,0"
";
одержание строки под номером 1278 изложить в следующей редакции:
"
1278
Курган Булдырты II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится на пашне в 800 м к востоку от могильника Булдырты I. GPS: N50°07'30,6"/E53°00'53,4"
";
содержание строки под номером 1279 изложить в следующей редакции:
"
1279
Могильник Булдырты III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к западу от поселка Булдырты. GPS: N50°07'36,0"/E53°06'16,8"
";
содержание строки под номером 1280 изложить в следующей редакции:
"
1280
Могильник Булдырты IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 18 км к западу от поселка Булдырты. GPS: N50°07'40,2"/E53°07'46,2"
";
содержание строки под номером 1281 изложить в следующей редакции:
"
1281
Могильник Булдырты V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1 км к северо-западу от поселка Булдырты. GPS: N50°07'05,4"/E53°08'42,6";
";
содержание строки под номером 1282 изложить в следующей редакции:
"
1282
Могильник Былкылдак I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 5 км к юго-востоку от поселка Былкылдак. GPS: N50°28'07,1"/E53°34'49,3"
";
содержание строки под номером 1283 изложить в следующей редакции:
"
1283
Могильник Былкылдак II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 7 км к югу от поселка Былкылдак. GPS: N50°28'19,5"/E53°40'29,5"
";
содержание строки под номером 1284 изложить в следующей редакции:
"
1284
Курган Былкылдак III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 7 км к югу от поселка Былкылдак. GPS: N50°26'02,3"/E53°41'15,1"
";
содержание строки под номером 1285 изложить в следующей редакции:
"
1285
Могильник Былкылдак IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 7 км к юго-востоку от поселка Былкылдак. GPS: N50°25'55,3"/E53°40'58,4"
";
содержание строки под номером 1286 изложить в следующей редакции:
"
1286
Могильник Былкылдак V. Эпоха раннего железного века.
Археология

1275
Бұлан I қорғаны Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал-Жымпиты тас жолынан оңтүстік- батысқа 300 м және Бұлан ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N50°18'21,6"/E52°31'57,2"
";
реттік нөмірі 1276-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1276
Бұлан II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Орал-Жымпиты тас жолынан оңтүстік-батысқа 2,5 км және Бұлан ауылынан оңтүстікке 1,5 км орналасқан. GPS: N50°17'58,8"/E52°29'29,4"
";
реттік нөмірі 1277-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1277
Бұлан III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлан ауылынан оңтүстікке 200 м тұр. GPS: N50°18'59,4"/E52°29'09,0"
";
реттік нөмірі 1278-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1278
Бұлдырты II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты I қорғаны шығысқа 800 м жыртылған жерде тұр. GPS: N50°07'30,6"/E53°00'53,4"
";
реттік нөмірі 1279-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1279
Бұлдырты III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылынан батысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°07'36,0"/E53°06'16,8"
";
реттік нөмірі 1280-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1280
Бұлдырты IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылынан батысқа 18 км орналасқан. GPS: N50°07'40,2"/E53°07'46,2"
";
реттік нөмірі 1281-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1281
Бұлдырты V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылынан солтүстік-батысқа 1 км орналасқан. GPS: N50°07'05,4"/E53°08'42,6";
";
реттік нөмірі 1282-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1282
Былқылдақ I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км орналасқан. GPS: N50°28'07,1"/E53°34'49,3"
";
реттік нөмірі 1283-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1283
Былқылдақ II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Былқылдақ ауылынан оңтүстікке7 км орналасқан. GPS: N50°28'19,5"/E53°40'29,5"
";
реттік нөмірі 1284-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1284
Былқылдақ III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Былқылдақ ауылынан оңтүстікке 7 км орналасқан. GPS: N50°26'02,3"/E53°41'15,1"
";
реттік нөмірі 1285-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1285
Былқылдақ IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 7 км орналасқан. GPS: N50°25'55,3"/E53°40'58,4"
";
реттік нөмірі 1286-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1286
Былқылдақ V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Расположен в 5 км к юго-востоку от поселка Былкылдак и в 7 км к югу от поселка Кызымшек. GPS: N50°25'00,1"/E53°42'17,3"
";
содержание строки под номером 1287 изложить в следующей редакции:
"
1287
Могильник Былкылдак VI. Эпоха раннего железного века
Археология
Расположен в 6 км к юго-востоку от поселка Былкылдак. GPS: N50°25'06,7"/E53°41'59,8"
";
содержание строки под номером 1288 изложить в следующей редакции:
"
1288
Могильник Джамбул I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на гребне водораздельного хребта в 3 км к югу от поселка Джамбул. GPS: N50°17'48,0"/E52°21'54,4"
";
содержание строки под номером 1289 изложить в следующей редакции:
"
1289
Могильник Джамбул II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 4 км к юго-западу от поселка Джамбул. GPS: N50°16'52,2"/E52°20'10,2"
";
содержание строки под номером 1290 изложить в следующей редакции:
"
1290
Могильник Джамбул III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 6 км к юго-западу от поселка Джамбул. GPS: N50°16'09,0"/E52°18'29,4"
";
содержание строки под номером 1291 изложить в следующей редакции:
"
1291
Курган Джамбул IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 2 км к юго-западу от поселка Джамбул. GPS: N50°13'55,2"/E52°14'33,0"
";
содержание строки под номером 1292 изложить в следующей редакции:
"
1292
Курган Жанабаз I (Булан). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 800 м к югу от поселка Булан. GPS: N50°18'30,6"/E52°28'45,6"
";
содержание строки под номером 1293 изложить в следующей редакции:
"
1293
Могильник Жанабаз II (Булан). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 600 м к югу от поселка Булан. GPS: N50°15'09,0"/E52°27'01,8"
";
содержание строки под номером 1294 изложить в следующей редакции:
"
1294
Курган Жанабаз III (Булан). Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположено на правом берегу реки Оленты. GPS: N50°14'40,9"/E52°26'16,4"
";
содержание строки под номером 1295 изложить в следующей редакции:
"
1295
МогильникЖанабаз IV (Булан). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к западу от зимовки Жанабаз (Булан) и в 12 км западу от поселка Жымпиты. GPS: N50°13'34,8"/E52°20'16,0"
";
содержание строки под номером 1296 изложить в следующей редакции:
"
1296
Могильник Жанабогет I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км к западу от поселка Жанабогет. GPS: N50°45'05,4"/E52°27'18,0"
";
содержание строки под номером 1297 изложить в следующей редакции:
"
1297
Могильник Жанабогет II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1,5 км к востоку от поселка Жанабогет. GPS: N50°44'40,8"/E52°30'19,8"
";
содержание строки под номером 1298 изложить в следующей редакции:
"

Қыземшек ауылынан оңтүстікке 7 км және Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км орналасқан. GPS: N50°25'00,1"/E53°42'17,3"
";
реттік нөмірі 1287-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1287
Былқылдақ VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км орналасқан. GPS: N50°25'06,7"/E53°41'59,8"
";
реттік нөмірі 1288-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1288
Жамбыл I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жамбыл ауылынан оңтүстікке 3 км су айыратын арқаның тау жотасында орналасқан. GPS: N50°17'48,0"/E52°21'54,4"
";
реттік нөмірі 1289-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1289
Жамбыл II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жамбыл ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км тұр. GPS: N50°16'52,2"/E52°20'10,2"
";
реттік нөмірі 1290-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1290
Жамбыл III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жамбыл ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км орналасқан. GPS: N50°16'09,0"/E52°18'29,4"
";
реттік нөмірі 1291-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1291
Жамбыл IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жамбыл ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км тұр. GPS: N50°13'55,2"/E52°14'33,0"
";
реттік нөмірі 1292-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1292
Жаңабаз I (Бұлан) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлан ауылынан оңтүстікке 800 м орналасқан. GPS: N50°18'30,6"/E52°28'45,6"
";
реттік нөмірі 1293-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1293
Жаңабаз II (Бұлан) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлан ауылынан оңтүстікке 600 м тұр. GPS: N50°15'09,0"/E52°27'01,8"
";
реттік нөмірі 1294-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1294
Жаңабаз III (Бұлан) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің оң жағалауына орналасқан. GPS: N50°14'40,9"/E52°26'16,4"
";
реттік нөмірі 1295-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1295
Жаңабаз IV (Бұлан) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты ауылынан батысқа 12 км және Жаңабаз (Бұлан) қыстағынан батысқа 5 км тұр. GPS: N50°13'34,8"/E52°20'16,0"
";
реттік нөмірі 1296-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1296
Жаңабөгет I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңабөгет ауылынан батысқа 1,5 км тұр. GPS: N50°45'05,4"/E52°27'18,0"
";
реттік нөмірі 1297- жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1297
Жаңабөгет II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңабөгет ауылынан шығысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N50°44'40,8"/E52°30'19,8"
";
реттік нөмірі 1298-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1298
Курган Жанаонир I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 7 км к северу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты и в 500 м к югу от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°37'28,5"/E52°06'11,4"
";
содержание строки под номером 1299 изложить в следующей редакции:
"
1299
Курган Жанаонир II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к северо-западу от поселка Жанаонир. На правом берегу реки Есен-Анкаты в 1,5 км от русла и в 1,5 км к югу от трассы Уральск-Жымпиты. GPS: N50°36'12,0"/E52°04' 49,2"
";
содержание строки под номером 1300 изложить в следующей редакции:
"
1300
Курган Жанаонир III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты в 1 км от русла. GPS: N50°34'10,8"/E52°03'32,4"
";
содержание строки под номером 1301 изложить в следующей редакции:
"
1301
Курган Жанаонир IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты в 2 км от русла. GPS: N50°34'15,6"/E52°02'55,2"
";
содержание строки под номером 1302 изложить в следующей редакции:
"
1302
Могильник Жанаонир V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к западу от поселка Жанаонир и 2 км от реки Есен-Анкаты. GPS: N50°34'29,3"/E52°02'02,3"
";
содержание строки под номером 1303 изложить в следующей редакции:
"
1303
Курган Жанаонир VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к юго-западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты. GPS: N50°32'40,2"/E52°03'19,8"
";
содержание строки под номером 1304 изложить в следующей редакции:
"
1304
Курган Жанаонир VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 3 км к юго-западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты. GPS: N50°32'48,0"/E52°02'17,4"
";
содержание строки под номером 1305 изложить в следующей редакции:
"
1305
Могильник Жанаонир VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к юго-западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты. GPS: N50°31'22,8"/E51°59'45,6"
";
содержание строки под номером 1306 изложить в следующей редакции:
"
1306
Курган Жанаонир IX. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 12 км к юго-западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты. GPS: N50°32'05,4"/E51°58'28,2"
";
содержание строки под номером 1307 изложить в следующей редакции:
"
1307
Курган Жанаонир X. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 6 км к юго-западу от поселка Жанаонир на правом берегу реки Есен-Анкаты. GPS: N50°32'22,8"/E51°59'10,3"
";
содержание строки под номером 1308 изложить в следующей редакции:
"

1298
Жаңаөңір I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңаөңір ауылынан солтүстікке қарай 7 км, Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында және Орал-Жымпиты трассасынан оңтүстікке 500 м орналасқан. GPS: N50°37'28,5"/E52°06'11,4"
";
реттік нөмірі 1299-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1299
Жаңаөңір II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңаөңір ауылынан солтүстік-батысқа қарай 5 км. Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында, өзен сағасынан 1,5 км және Орал-Жымпиты трассасынан оңтүстікке 1,5 км орналасқан. GPS: N50°36'12,0"/E52°04'49,2"
";
реттік нөмірі 1300-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1300
Жаңаөңір III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңаөңір ауылынан батысқа 2 км Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауына арнадан 1 км орналасқан. GPS: N50°34'10,8"/E52°03'32,4"
";
реттік нөмірі 1301-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1301
Жаңаөңір IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңаөңір ауылынан батысқа 3 км Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында арнадан 2 км. GPS: N50°34'15,6"/E52°02'55,2"
";
реттік нөмірі 1302-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1302
Жаңаөңір V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінен 2 км және Жаңаөңір ауылынан батысқа 4 км орналасқан. GPS: N50°34'29,3"/E52°02'02,3"
";
реттік нөмірі 1303-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1303
Жаңаөңір VI қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км тұр. GPS: N50°32'40,2"/E52°03'19,8"
";
реттік нөмірі 1304-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1304
Жаңаөңір VII қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км орналасқан. GPS: N50°32'48,0"/E52°02'17,4"
";
реттік нөмірі 1305-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1305
Жаңаөңір VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 5 км тұр. GPS: N50°31'22,8"/E51°59'45,6"
";
реттік нөмірі 1306-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1306
Жаңаөңір IX қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 12 км орналасқан. GPS: N50°32'05,4"/E51°58'28,2"
";
реттік нөмірі 1307-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1307
Жаңаөңір X қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Есен-Аңқаты өзенінің оң жағалауында Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км тұр. GPS: N50°32'22,8"/E51°59'10,3"
";
реттік нөмірі 1308-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1308
Курган Жанаонир XI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 6 км к юго-западу от поселка Жанаонир. GPS: N50°32'17,4"/E51°58'43,2"
";
содержание строки под номером 1309 изложить в следующей редакции:
"
1309
Могильник Жаркамыс II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 3 км к западу от поселка Жаркамыс и в 4 км к юго-западу от поселка Булдырты. GPS: N50°04'15,6"/E53°05'18,6"
";
содержание строки под номером 1310 изложить в следующей редакции:
"
1310
Могильник Жаркамыс III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 4 км к западу от поселка Жаркамыс и в 6 км к юго-западу от поселка Булдырты. GPS: N50°04'28,2"/E53°04'27,6"
";
содержание строки под номером 1311 изложить в следующей редакции:
"
1311
Могильник Жетыколь I (Северный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км к северу от поселка Жетыколь и в 100 м к востоку от трассы Жымпиты-Аралтобе. GPS: N50°22'48,6"/E52°36'50,4"
";
содержание строки под номером 1312 изложить в следующей редакции:
"
1312
Курган Жетыколь II (Северный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1,5 км к северо-западу от разрушенного поселка Жетыколь и в 60 м к западу от трассы Аралтобе-Жымпиты. GPS: N50°22'36,0"/E52°36'38,4"
";
содержание строки под номером 1313 изложить в следующей редакции:
"
1313
Могильник Жетыколь III (Северный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 500 м к северу от поселка Жетыколь и в 100 м к востоку от трассы Жымпиты-Аралтобе. GPS: N50°22'12,9"/E52°36'55,2"
";
содержание строки под номером 1314 изложить в следующей редакции:
"
1314
Могильник Жетыколь IV (Северный). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 200 м к северо-востоку поселка Жетыколь и в 350 м к востоку от трассы Жымпиты-Аралтобе. GPS: N50°22'00,6"/E52°37'17,2"
";
содержание строки под номером 1315 изложить в следующей редакции:
"
1315
Могильник Жиракудук I (Кособа). Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1 км к юго-востоку от поселка Жиракудук на вершине небольшого водораздельного плато. GPS: N50°03'15,0"/E52°20'17,4"
";
содержание строки под номером 1316 изложить в следующей редакции:
"
1316
Курган Жиракудук II (Кособа). Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1 км к югу от поселка Жиракудук и в 1,5 км к западу от могильника Жиракудук I. GPS: N50°03'16,8"/E52°18'36,0"
";
содержание строки под номером 1317 изложить в следующей редакции:
"
1317
Могильник Жымпиты I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 7 км к востоку от поселка Жымпиты вдоль трассы Жымпиты-Актобе в 100 м к югу. GPS: N50°15'04,6"/E52°44'47,3"
";
содержание строки под номером 1318 изложить в следующей редакции:
"

1308
Жаңаөңір XI қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жаңаөңір ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км орналасқан. GPS: N50°32'17,4"/E51°58'43,2"
";
реттік нөмірі 1309-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1309
Жарқамыс II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км және Жарқамыс ауылынан батысқа 3 км тұр. GPS: N50°04'15,6"/E53°05'18,6"
";
реттік нөмірі 1310-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1310
Жарқамыс III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км Жарқамыс ауылынан батысқа 4 км тұр. GPS: N50°04'28,2"/E53°04'27,6"
";
реттік нөмірі 1311-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1311
Жетікөл I (Солтүстік) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Аралтөбе тас жолынан шығысқа 100 м және Жетікөл ауылынан солтүстікке 1,5 км тұр. GPS: N50°22'48,6"/E52°36'50,4"
";
реттік нөмірі 1312-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1312
Жетікөл II (Солтүстік) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Аралтөбе-Жымпиты тас жолынан батысқа 60 м және бұзылған Жетікөл ауылынан солтүстік-батысқа 1,5 км орналасқан. GPS: N50°22'36,0"/E52°36'38,4"
";
реттік нөмірі 1313-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1313
Жетікөл III (Солтүстік) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Аралтөбе тас жолынан шығысқа 100 м және Жетікөл ауылынан солтүстікке 500 м тұр. GPS: N50°22'12,9"/E52°36'55,2"
";
реттік нөмірі 1314-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1314
Жетікөл IV (Солтүстік) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Аралтөбе тас жолынан шығысқа 350 м және Жетікөл ауылынан солтүстік-шығысқа 200 м орналасқан. GPS: N50°22'00,6"/E52°37'17,2"
";
реттік нөмірі 1315-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1315
Жырақұдық I (Қособа) қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене су айыратын шоқының басында Жырақұдық ауылынан оңтүстік-батысқа 1 км орналасқан. GPS: N50°03'15,0"/E52°20'17,4"
";
реттік нөмірі 1316-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1316
Жырақұдық II (Қособа) қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жырақұдық I қорымынан батысқа 1,5 км және Жырақұдық ауылынан оңтүстікке 1 км тұр. GPS: N50°03'16,8"/E52°18'36,0"
";
реттік нөмірі 1317-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1317
Жымпиты I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты ауылынан шығысқа 7 км Жымпиты-Ақтөбе тас жолы жанында оңтүстікке 100 м. GPS: N50°15'04,6"/E52°44'47,3"
";
реттік нөмірі 1318-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1318
Курган Жымпиты II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 7 км к востоку от поселка Жымпиты, на склоне водораздельного плато. GPS: N50°15'31,8"/E52°44'28,8"
";
содержание строки под номером 1319 изложить в следующей редакции:
"
1319
Курган Жымпиты III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 11 км к востоку от поселка Жымпиты и в 200 м к югу от трассы Жымпиты-Актобе. GPS: N50°14'44,4"/E52°47'20,4"
";
содержание строки под номером 1320 изложить в следующей редакции:
"
1320
Могильник Жымпиты IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 12 км к востоку от поселка Жымпиты. GPS: N50°14'26,4"/E52°48'21,6"
";
содержание строки под номером 1321 изложить в следующей редакции:
"
1321
Могильник Жымпиты V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 11 км к востоку от поселка Жымпиты и в 1,5 км к югу от трассы Жымпиты-Актобе. GPS: N50°13'33,0"/E52°47'19,2"
";
содержание строки под номером 1322 изложить в следующей редакции:
"
1322
Могильник Жымпиты VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 13 км к востоку от поселка Жымпиты, южнее трассы Жымпиты-Актобе. GPS: N50°13'01,8"/E52°48'27,0"
";
содержание строки под номером 1323 изложить в следующей редакции:
"
1323
Курган Караганда I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к западу от поселка Караганда и в 6 км к северо-западу от поселка Алгабас. GPS: N50°43'39,0"/E52°03'28,8"
";
содержание строки под номером 1324 изложить в следующей редакции:
"
1324
Могильник Караганда II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к северо-западу от поселка Караганда. GPS: N50°46'04,8"/E52°10'01,5"
";
содержание строки под номером 1325 изложить в следующей редакции:
"
1325
Могильник Караганда III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км к западу от поселка Караганда. GPS: N50°43'20,2"/E52°06'56,2"
";
содержание строки под номером 1326 изложить в следующей редакции:
"
1326
Могильник Караганда IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 3 км к северо-западу от поселка Караганда на распаханном поле.GPS: N50°44'53,1"/E52°07'35,9"
";
содержание строки под номером 1327 изложить в следующей редакции:
"
1327
Курган Караганда V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 4 км к юго-востоку от поселка Коспанколь. GPS: N50°45'31,5"/E52°02'40,5"
";
содержание строки под номером 1328 изложить в следующей редакции:
"
1328
Курган Караганда VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к востоку от поселка Караганда и в 6 км к северо-востоку от поселка Алгабас на левом берегу реки Анкаты. GPS: N50°42'23,5"/E52°12'11,2"
";
содержание строки под номером 1329 изложить в следующей редакции:
"

1318
Жымпиты II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Су айыратын үстірттің баурайында, Жымпиты ауылынан шығысқа 7 км орналасқан. GPS: N50°15'31,8"/E52°44'28,8"
";
реттік нөмірі 1319-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1319
Жымпиты III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Ақтөбе тас жолынан оңтүстікке 200 м және Жымпиты ауылынан шығысқа 11 км тұр. GPS: N50°14'44,4"/E52°47'20,4"
";
реттік нөмірі 1320-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1320
Жымпиты IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты ауылынан шығысқа 12 км орналасқан. GPS: N50°14'26,4"/E52°48'21,6"
";
реттік нөмірі 1321-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1321
Жымпиты V қорымы. Ертедегі темір дәуірі
Археология
Жымпиты-Ақтөбе тас жолынан оңтүстікке 1,5 км, Жымпиты ауылынан шығысқа 11 км орналасқан. GPS: N50°13'33,0"/E52°47'19,2"
";
реттік нөмірі 1322-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1322
Жымпиты VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жымпиты-Ақтөбе тас жолының оңтүстігінде, Жымпиты ауылынан шығысқа 13 км тұр. GPS: N50°13'01,8"/E52°48'27,0"
";
реттік нөмірі 1323-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1323
Қарағанды I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Алғабас ауылынан солтүстік-батысқа 6 км және Қарағанды ауылынан батысқа 5 км тұр. GPS: N50°43'39,0"/E52°03'28,8"
";
реттік нөмірі 1324-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1324
Қарағанды II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарағанды ауылынан солтүстік-батысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°46'04,8"/E52°10'01,5"
";
реттік нөмірі 1325-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1325
Қарағанды III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарағанды ауылынан батысқа 1,5 км жерде орналасқан. GPS: N50°43'20,2"/E52°06'56,2"
";
реттік нөмірі 1326-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1326
Қарағанды IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жыртылған далада Қарағанды ауылынан солтүстік-батысқа 3 км орналасқан. GPS: N50°44'53,1"/E52°07'35,9"
";
реттік нөмірі 1327-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1327
Қарағанды V қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қоспанкөл ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км тұр. GPS: N50°45'31,5"/E52°02'40,5"
";
реттік нөмірі 1328-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1328
Қарағанды VI қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Аңқаты өзенінің сол жағалауында Алғабас ауылынан солтүстік-шығысқа 6 км, Қарағанды ауылынан шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°42'23,5"/E52°12'11,2"
";
реттік нөмірі 1329-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1329
Могильник Караганда VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к востоку от поселка Караганда. GPS: N50°41'17,0"/E52°12'52,0"
";
содержание строки под номером 1330 изложить в следующей редакции:
"
1330
Могильник Караганда VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 3 км к востоку от поселка Караганда. GPS: N50°42'16,3"/E52°13'12,4"
";
содержание строки под номером 1331 изложить в следующей редакции:
"
1331
Могильник Каракудук I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к югу от поселка Каракудук на вершине небольшого языкообразного возвышения. GPS: N49°43'24,2"/E52°46'11,5"
";
содержание строки под номером 1332 изложить в следующей редакции:
"
1332
Могильник Каракудук II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 5 км к юго-западу от поселка Каракудук. GPS: N49°43'07,2"/E52°45'56,4"
";
содержание строки под номером 1333 изложить в следующей редакции:
"
1333
Могильник Каракудук III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 6 км к северо-западу от поселка Каракудук. GPS: N49°48'02,4"/E52°43'51,0"
";
содержание строки под номером 1334 изложить в следующей редакции:
"
1334
Могильник Каракудук IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 7 км к северо-западу от поселка Каракудук на вершине небольшого водораздельного плато. GPS: N49°48'09,0"/E52°42'56,4"
";
содержание строки под номером 1335 изложить в следующей редакции:
"
1335
Могильник Кенаши I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 3 км к западу-юго-западу от поселка Кенаши. GPS: N50°30'11,0"/E53°14'00,7"
";
содержание строки под номером 1336 изложить в следующей редакции:
"
1336
Могильник Кенаши II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 2 км к юго-западу от поселка Кенаши. GPS: N50°29'34,9"/E53°14'56,3"
";
содержание строки под номером 1337 изложить в следующей редакции:
"
1337
Некрополь Кенаши III. Эпоха средневековья.
Археология
Располагается на вершине увала слева от полевой дороги из Талдыбулака в Кенаши, в 5 км к северо-востоку от последнего. GPS: N50°31'51,5"/E53°23'19,6"
";
содержание строки под номером 1338 изложить в следующей редакции:
"
1338
Могильник Кенаши IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Утва в 6 км к северо-западу от поселка Кенаши. GPS: N50°32'23,0"/E53°23'48,7"
";
содержание строки под номером 1339 изложить в следующей редакции:
"
1339
Могильник Кенаши V. Эпоха раннего железного века.
Археология

1329
Қарағанды VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарағанды ауылынан шығысқа 3 км тұр. GPS: N50°41'17,0"/E52°12'52,0"
";
реттік нөмірі 1330-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1330
Қарағанды VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарағанды ауылынан шығысқа 3 км орналасқан. GPS: N50°42'16,3"/E52°13'12,4"
";
реттік нөмірі 1331-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1331
Қарақұдық I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене тіл тәріздес үстірттің шыңына Қарақұдық ауылынан оңтүстікке 5 км тұр. GPS: N49°43'24,2"/E52°46'11,5"
";
реттік нөмірі 1332-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1332
Қарақұдық II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарақұдық ауылынан оңтүстік-батысқа 5 км орналасқан. GPS: N49°43'07,2"/E52°45'56,4"
";
реттік нөмірі 1333-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1333
Қарақұдық III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қарақұдық ауылынан солтүстік-батысқа 6 км орналасқан. GPS: N49°48'02,4"/E52°43'51,0"
";
реттік нөмірі 1334-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1334
Қарақұдық IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене су айыратын шоқының шыңында Қарақұдық ауылынан солтүстік-батысқа 7 км тұр. GPS: N49°48'09,0"/E52°42'56,4"
";
реттік нөмірі 1335-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1335
Кенащы I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенащы ауылынан батыс-оңтүстік- батысқа 3 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°30'11,0"/E53°14'00,7"
";
реттік нөмірі 1336-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1336
Кенащы II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенащы ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің шетінде орналасқан. GPS: N50°29'34,9"/E53°14'56,3"
";
реттік нөмірі 1337-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1337
Кенащы III некрополі. Орта ғасыр дәуірі.
Археология
Соңғысынан солтүстік-шығысқа 5 км, Талдыбұлақтан Кенащыға дала жолының сол жағалауындағы тау жотасының басына орналасқан. GPS: N50°31'51,5"/E53°23'19,6"
";
реттік нөмірі 1338-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1338
Кенащы IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенащы ауылынан солтүстік-батысқа 6 км Өлеңті және Утва өзендерінің су айырық үстірттің шетінде орналасқан. GPS: N50°32'23,0"/E53°23'48,7"
";
реттік нөмірі 1339-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1339
Кенащы V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология

Располагается на склоне водораздельного плато рек Утва и Оленты в 7 км к западу от поселка Кенаши. GPS: N50°31'21,1"/E53°29'25,4"
";
содержание строки под номером 1340 изложить в следующей редакции:
"
1340
Могильник Кенаши VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на склоне водораздельного плато рек Утва и Оленты в 8 км к западу от поселка Кенаши. GPS: N50°29'33,2"/E53°26'19,1"
";
содержание строки под номером 1341 изложить в следующей редакции:
"
1341
Могильник Кизимбет I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к востоку от поселка Кизимбет. GPS: N50°39'14,9"/E52°22'49,3"
";
содержание строки под номером 1342 изложить в следующей редакции:
"
1342
Могильник Кизимбет II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 1 км к северо-востоку от поселка Кизимбет. GPS: N50°38'48,1"/E52°23'45,6"
";
содержание строки под номером 1343 изложить в следующей редакции:
"
1343
Могильник Когерис I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 1 км к северо-востоку от поселка Когерис, в 1,5 км к югу от казахского кладбища. GPS: N50°15'58,8"/E53°06'27,0"
";
содержание строки под номером 1344 изложить в следующей редакции:
"
1344
Могильник Когерис II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 1 км к юго-востоку от поселка Когерис. GPS: N50°14'24,5"/E53°05'46,3"
";
содержание строки под номером 1345 изложить в следующей редакции:
"
1345
Могильник Коныр I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 5 км к северу от поселка Коныр, на вершине водораздельного плато реки Олента. GPS: N50°28'31,6"/E53°26'30,9"
";
содержание строки под номером 1346 изложить в следующей редакции:
"
1346
Курган Коныр II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 6 км к северу-северо-востоку от поселка Коныр, на вершине водораздельного плато реки Оленты. GPS: N50° 29' 02,6" / E 53° 27' 14,1"
";
содержание строки под номером 1347 изложить в следующей редакции:
"
1347
Могильник Коныр III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 7 км к северу- северо-востоку от поселка Коныр, на вершине водораздельном плато реки Оленты. GPS: N50°28'36,4"/E53°27'50,3"
";
содержание строки под номером 1348 изложить в следующей редакции:
"
1348
Курган Коныр IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к востоку от поселка Коныр, на равнине левого берега реки Оленты, севернее полевой дороги из поселка Аксуат в поселка Коныр. GPS: N50°24'09,1"/E53°25'46,7"
";
содержание строки под номером 1349 изложить в следующей редакции:
"

Кенащы ауылынан батысқа 7 км Утва және Өлеңті өзендерінің су айырық үстірттің баурайында орналасқан. GPS: N50°31'21,1"/E53°29'25,4"
";
реттік нөмірі 1340-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1340
Кенащы VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кенащы ауылынан батысқа 8 км Утва және Өлеңті өзендерінің су айырық үстірттің баурайында жатыр. GPS: N50°29'33,2"/E53°26'19,1"
";
реттік нөмірі 1341-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1341
Қызымбет I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызымбет ауылынан шығысқа 3 км тұр. GPS: N50°39'14,9"/E52°22'49,3"
";
реттік нөмірі 1342-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1342
Қызымбет II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызымбет ауылынан солтүстік-шығысқа 1 км орналасқан. GPS: N50°38'48,1"/E52°23'45,6"
";
реттік нөмірі 1343-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1343
Көгеріс I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қазақ зиратынан оңтүстікке 1,5 км, Көгеріс ауылынан солтүстік-шығысқа 1 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°15'58,8"/E53°06'27,0"
";
реттік нөмірі 1344-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1344
Көгеріс II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Көгеріс ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°14'24,5"/E53°05'46,3"
";
реттік нөмірі 1345-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1345
Қоңыр I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан солтүстікке 5 км орналасқан. GPS: N50°28'31,6"/E53°26'30,9"
";
реттік нөмірі 1346-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1346
Қоңыр II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысқа 6 км орналасқан. GPS: N50°29'02,6"/E53°27'14"
";
реттік нөмірі 1347-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1347
Қоңыр III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысқа 7 км орналасқан. GPS: N50°28'36,4"/E53°27'50,3"
";
реттік нөмірі 1348-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1348
Қоңыр IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Солтүстік дала жолындағы Ақсуат ауылынан Қоңыр ауылынан Өлеңті өзенінің сол жағалауы жазығында, Қоңыр ауылынан шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°24'09,1"/E53°25'46,7"
";
реттік нөмірі 1349-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1349
Могильник Коныр V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к северо-востоку от поселка Коныр на вершине водораздельном плато реки Оленты. GPS: N50°25'24,5"/E53°25'30,5"
";
содержание строки под номером 1350изложить в следующей редакции:
"
1350
Могильник Коныр VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к северу-северо-западу от поселка Коныр, на вершине водораздельного плато реки Оленты. GPS: N50°25'53,1"/E53°22'47,5"
";
содержание строки под номером 1351 изложить в следующей редакции:
"
1351
Могильник Коныр VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к востоку- северо-востоку от поселка Коныр, на вершине водораздельного плато реки Оленты. GPS: N50°26'39,4"/E53°25'49,0"
";
содержание строки под номером 1352 изложить в следующей редакции:
"
1352
Могильник Коныр VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к востоку- северо-востоку от поселка Коныр, на вершине водораздельного плато реки Оленты. GPS: N50°24'45,0"/E53°21'35,8"
";
содержание строки под номером 1353 изложить в следующей редакции:
"
1353
Курган Коныр IX. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 3 км к востоку-северо-востоку от поселка Коныр, на вершине увала у полевой дороги из поселка Коныр в поселка Батпакты. GPS: N50°24'48,5"/E53°21'08,4"
";
содержание строки под номером 1354 изложить в следующей редакции:
"
1354
Некрополь Коныр X. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 3 км к северо-востоку от поселка Коныр и в 5 км к югу-юго-востоку от поселка Тамды (Жданов), на вершине водораздельного плато реки Оленты. GPS: N50°24'44,5"/E53°21'21,5"
";
содержание строки под номером 1355 изложить в следующей редакции:
"
1355
Могильник Косарал I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к югу от поселка Шагырлой (Коминтерн) и в 50 м к востоку от трассы Косарал-Шагырлой. GPS: N49°56'44,4"/E52°40'01,8"
";
содержание строки под номером 1356 изложить в следующей редакции:
"
1356
Могильник Кызылагаш I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 5 км к северо-востоку от поселка Кызылагаш. GPS: N50°35'47,1"/E52°24'31,9"
";
содержание строки под номером 1357 изложить в следующей редакции:
"
1357
Могильник Кызылагаш II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к северо-востоку от поселка Кызылагаш. GPS: N50°36'12,6"/E52°23'45,0"
";
содержание строки под номером 1358 изложить в следующей редакции:
"
1358
Могильник Кызылагаш III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 4 км к северо-востоку от поселка Кызылагаш. GPS: N50°36'40,7"/E52°22'30,6"
";
содержание строки под номером 1359 изложить в следующей редакции:
"

1349
Қоңыр V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында Қоңыр ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°25'24,5"/E53°25'30,5"
";
реттік нөмірі 1350-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1350
Қоңыр VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан солтүстік-солтүстік-батысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°25'53,1"/E53°22'47,5"
";
реттік нөмірі 1351-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1351
Қоңыр VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°26'39,4"/E53°25'49,0"
";
реттік нөмірі 1352-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1352
Қоңыр VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан шығыс- солтүстік-шығысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°24'45,0"/E53°21'35,8"
";
реттік нөмірі 1353-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1353
Қоңыр IX қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Дала жолындағы тау жынысының басында Қоңыр ауылынан Батпақты ауылына, Қоңыр ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа 3 км орналасқан. GPS: N50°24'48,5"/E53°21'08,4"
";
реттік нөмірі 1354-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1354
Қоңыр X некрополі. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Тамды (Жданов) ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысқа 5 км, Қоңыр ауылынан солтүстік-шығысқа 3 км орналасқан. GPS: N50°24'44,5"/E53°21'21,5"
";
реттік нөмірі 1355-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1355
Қосарал I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қосарал-Шағырлой тас жолынан шығысқа 50 м және Шағырлой (Коминтерн) ауылынан оңтүстікке 2 км орналасқан. GPS: N49°56'44,4"/E52°40'01,8"
";
реттік нөмірі 1356-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1356
Қызылағаш I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылағаш ауылынан солтүстік-шығысқа 5 км орналасқан. GPS: N50°35'47,1"/E52°24'31,9"
";
реттік нөмірі 1357-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1357
Қызылағаш II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылағаш ауылынан солтүстік-шығысқа 4 км орналасқан. GPS: N50°36'12,6"/E52°23'45,0"
";
реттік нөмірі 1358-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1358
Қызылағаш III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылағаш ауылынан солтүстік-шығысқа 4 км тұр. GPS: N50°36'40,7"/E52°22'30,6"
";
реттік нөмірі 1359-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1359
Могильник Кызылагаш IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 4 км к северо-западу от поселка Кызылагаш. GPS: N50°37'24,5"/E52°18'16,4"
";
содержание строки под номером 1360 изложить в следующей редакции:
"
1360
Могильник Кызылагаш V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 3 км к северо-западу от поселка Кызылагаш, на краю небольшого овального плато. GPS: N50°37'15,1"/E52°17'33,9"
";
содержание строки под номером 1361 изложить в следующей редакции:
"
1361
Могильник Мукай I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на вершине водораздельного плато в 7 км к северо-востоку от поселка Мукай. GPS: N50°21'31,8"/E52°54'03,8"
";
содержание строки под номером 1362 изложить в следующей редакции:
"
1362
Могильник Мукай II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на пашне на склоне водораздельного плато в 7 км к юго-западу от поселка Мукай. GPS: N50°20'13,7"/E52°55'56,6"
";
содержание строки под номером 1363 изложить в следующей редакции:
"
1363
Могильник Мукай III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на пашне на склоне водораздельного плато в 8 км к восток-юго-востоку от поселка Мукай. GPS: N50°19'42,7"/E52°56'32,8"
";
содержание строки под номером 1364 изложить в следующей редакции:
"
1364
Могильник Мукай IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на пашне на склоне водораздельного плато в 11 км к востоку от поселка Мукай. GPS: N50°19'35,4"/E52°58'43,2"
";
содержание строки под номером 1365 изложить в следующей редакции:
"
1365
Могильник Рамазан. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается на равнине в 2 км к юго-востоку от поселка Рамазан, к югу от автотрассы Каратобе-Жымпиты. GPS: N49°53'28,2"/E53°01'00,4"
";
содержание строки под номером 1366 изложить в следующей редакции:
"
1366
Курган Талдыбулак I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 300 м к югу от поселка Талдыбулак. GPS: N50°41'25,1"/E52°46'02,2"
";
содержание строки под номером 1367 изложить в следующей редакции:
"
1367
Могильник Талдыбулак II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1 км к югу от поселка Талдыбулак. GPS: N50°40'18,2"/E52°46'41,2"
";
содержание строки под номером 1368 изложить в следующей редакции:
"
1368
Курган Тамды I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 6 км к северо-западу от поселка Тамды, в седловине водораздельного плато реки Оленты у полевой дороги из поселка Коныр в поселок Батпакты. GPS: N50°25'20,8"/E53°19'16,4"
";
содержание строки под номером 1369 изложить в следующей редакции:
"
1369
Могильник Тамды II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 6 км к западу-северо-западу от поселка Тамды, на 2 увалах водораздельного хребта реки Оленты у полевой дороги из поселка Коныр в поселок Батпакты. GPS: N50°25'31,4"/E53°18'50,1"
";
содержание строки под номером 1370 изложить в следующей редакции:
"

1359
Қызылағаш IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қызылағаш ауылынан солтүстік-батысқа 4 км орналасқан. GPS: N50°37'24,5"/E52°18'16,4"
";
реттік нөмірі 1360-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1360
Қызылағаш V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене дөңгелек шоқының шетінде, Қызылағаш ауылынан солтүстік-батысқа 3 км тұр. GPS: N50°37'15,1"/E52°17'33,9"
";
реттік нөмірі 1361-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1361
Мұқай I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мұқай ауылынан солтүстік-шығысқа 7 км су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°21'31,8"/E52°54'03,8"
";
реттік нөмірі 1362-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1362
Мұқай II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мұқай ауылынан оңтүстік-батысқа 7 км су айырық үстірттің баурайында жыртынды жерде орналасқан. GPS: N50°20'13,7"/E52°55'56,6"
";
реттік нөмірі 1363-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1363
Мұқай III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мұқай ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа 8 км су айырық үстірттің баурайында жыртынды жерге орналасқан. GPS: N50°19'42,7"/E52°56'32,8"
";
реттік нөмірі 1364-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1364
Мұқай IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Мұқай ауылынан шығысқа 11 км су айырық үстірттің баурайында жыртынды жерге орналасқан. GPS: N50°19'35,4"/E52°58'43,2"
";
реттік нөмірі 1365-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1365
Рамазан қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қаратөбе-Жымпиты автожолынан оңтүстікке, Рамазан ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км жазықта орналасқан. GPS: N49°53'28,2"/E53°01'00,4"
";
реттік нөмірі 1366-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1366
Талдыбұлақ I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Талдыбұлақ ауылынан оңтүстікке 300 м тұр. GPS: N50°41'25,1"/E52°46'02,2"
";
реттік нөмірі 1367-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1367
Талдыбұлақ ІІ қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Талдыбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км орналасқан. GPS: N50°40'18,2"/E52°46'41,2"
";
реттік нөмірі 1368-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1368
Тамды I қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6 км жерде, Қоңыр ауылынан Батпақты ауылына дейінгідала жолының бойындағы Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің аңғарында орналасқан. GPS: N50°25'20,8"/E53°19'16,4"
";
реттік нөмірі 1369-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1369
Тамды II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан батыс-солтүстік-батысқа қарай 6 км жерде, Қоңыр ауылынан Батпақты ауылынан дейінгі дала жолының бойындағы Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің екі баурайында орналасқан. GPS: N50°25'31,4"/E53°18'50,1"
";
реттік нөмірі 1370-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1370
Курган Тамды III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 6 км к западу-северо-западу от поселка Тамды, на вершине водораздельного плато реки Оленты у полевой дороги из поселка Коныр в поселок Батпакты. GPS: N50°25'32,3"/E53°18'17,9"
";
содержание строки под номером 1371 изложить в следующей редакции:
"
1371
Могильник Тамды IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 5 км к западу-северо-западу от поселка Жусалы и в 7 км к северу от поселка Тамды, на склоне водораздельного хребта реки Оленты у грейдерной дороги из поселка Коныр в поселок Жымпиты. GPS: N50°22'49,1"/E53°20'31,3"
";
содержание строки под номером 1372 изложить в следующей редакции:
"
1372
Могильник Тамды V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 2 км к западу-юго-западу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты у грейдерной дороги из поселка Коныр в поселок Жымпиты. GPS: N50°22'03,7"/E53°20'16,3"
";
содержание строки под номером 1373 изложить в следующей редакции:
"
1373
Могильник Тамды VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 1 км к югу-юго-западу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты западнее казахского кладбища. GPS: N50°21'49,8"/E53°20'50,2"
";
содержание строки под номером 1374 изложить в следующей редакции:
"
1374
Могильник Тамды VII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 4 км к югу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты, на пашне в 500 м к востоку от полевого стана. GPS: N50°21'58,3"/E53°17'59,6
";
содержание строки под номером 1375 изложить в следующей редакции:
"
1375
Могильник Тамды VIII. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 5 км к югу-юго-западу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты, на пашне в 170 м к западу от полевого стана, в 100 м к востоку от грейдерной дороги из поселка Коныр в поселок Жымпиты. GPS: N50°20'27,9"/E53°17'44,7"
";
содержание строки под номером 1376 изложить в следующей редакции:
"
1376
Могильник Тамды IX. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 6 км к югу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты, на пашне в 1 км к югу-юго-востоку от полевого стана. GPS: N50°19'38,8"/E53°18'09,5"
";
содержание строки под номером 1377 изложить в следующей редакции:
"
1377
Могильник Тамды X. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 7 км к югу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты, на пашне. GPS: N50°19'19,0"/E53°16'56,2"
";
содержание строки под номером 1378 изложить в следующей редакции:
"

1370
Тамды III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан батыс-солтүстік-батысқа қарай 6 км жерде, Қоңыр ауылынан Батпақты ауылына дейінгі дала жолының бойындағы Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында орналасқан. GPS: N50°25'32,3"/E53°18'17,9"
";
реттік нөмірі 1371-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1371
Тамды IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жусалы ауылынан батыс-солтүстік- батысқа 5 км және Тамды ауылынан солтүстікке 7 км, Өлеңті өзенінің су айырық тау жотасы баурайында, Қоңыр ауылынан Жымпиты ауылының тас жолында орналасқан. GPS: N50°22'49,1"/E53°20'31,3"
";
реттік нөмірі 1372-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1372
Тамды V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан батыс-оңтүстік-батысқа 2 км Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, Қоңыр ауылынан Жымпиты ауылының тас жолында орналасқан. GPS: N50°22'03,7"/E53°20'16,3"
";
реттік нөмірі 1373-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1373
Тамды VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қазақ зиратының батысында Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, Тамды ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысқа 1 км орналасқан. GPS: N50°21'49,8"/E53°20'50,2"
";
реттік нөмірі 1374-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1374
Тамды VII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жыртынды жерде дала станынан шығысқа 500 м, Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, Тамды ауылынан оңтүстікке 4 км орналасқан. GPS: N50°21'58,3"/E53°17'59,6"
";
реттік нөмірі 1375-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1375
Тамды VIII қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан оңтүстік-оңтүстік- батысқа 5 км, Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, жыртынды жерде дала станынан батысқа 170 м тас жолдан шығысқа Қоңыр ауылынан Жымпиты ауылына 100 м орналасқан. GPS: N50°20'27,9"/E53°17'44,7"
";
реттік нөмірі 1376-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1376
Тамды IX қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан оңтүстікке 6 км, Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, жыртынды жерде дала станынан оңтүстік-оңтүстік-шығысқа 1 км жатыр. GPS: N50°19'38,8"/E53°18'09,5"
";
реттік нөмірі 1377-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1377
Тамды X қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жыртынды жерде, Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, Тамды ауылынан оңтүстікке 7 км тұр. GPS: N50°19'19,0"/E53°16'56,2"
";
реттік нөмірі 1378-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"

1378
Могильник Тамды XI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 8 км к югу от поселка Тамды, на плоской равнине левого берега реки Оленты, в 100 м к востоку от грейдерной дороги из поселка Коныр в поселок Жымпиты. GPS: N50°18'55,3"/E53°17'14,5"
";
содержание строки под номером 1379 изложить в следующей редакции:
"
1379
Могильник Таскудук I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 4 км к юго-востоку от поселка Таскудук, к югу от грейдера Талдыбулак-Таскудук. GPS: N50°41'29,8"/E52°51'47,4"
";
содержание строки под номером 1380 изложить в следующей редакции:
"
1380
Могильник Таскудук II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 5 км к юго-востоку от поселка Таскудук, к югу от грейдера Талдыбулак-Таскудук. GPS: N50°40'48,9"/E52°53'12,6"
";
содержание строки под номером 1381 изложить в следующей редакции:
"
1381
Могильник Тиксай I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 1,5 км к юго-западу от поселка Тиксай. GPS: N50°36'41,4"/E52°31'10,2"
";
содержание строки под номером 1382 изложить в следующей редакции:
"
1382
Курган Тиксай II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к юго-западу от поселка Тиксай. GPS: N50°35'55,2"/E52°29'52,2"
";
содержание строки под номером 1383 изложить в следующей редакции:
"
1383
Могильник Тоганас I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 700 м к северо-востоку от поселка Тоганас. GPS: N50°44'15,9"/E52°03'17,9"
";
содержание строки под номером 1384 изложить в следующей редакции:
"
1384
Курган Тоганас II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 2 км к востоку от поселка Тоганас на краю небольшого овального возвышения на пашне. GPS: N50°50'33,8"/E52°06'29,3"
";
содержание строки под номером 1385 изложить в следующей редакции:
"
1385
Курган Тоганас III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Располагается в 4 км к северу от поселка Тоганас и в 2 м к северо-востоку от поселка Анкаты на правом берегу реки Шолак-Анкаты. GPS: N50°52'44,0"/E52°01'07,4"
";
содержание строки под номером 1386 изложить в следующей редакции:
"
1386
Курган Тоганас IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 10 км к северо-западу от поселка Тоганас. GPS:
N50°55'43,2"/E51°59'08,1"
";
содержание строки под номером 1387 изложить в следующей редакции:
"
1387
Курган Тоганас V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 10 км к юго-востоку от поселка Бекей и в 3 км к востоку от трассы Жымпиты-Уральск на вершине небольшого овального возвышения на пашне. GPS: N50°55'03,1"/E51°55'51,4"
";

1378
Тамды XI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тамды ауылынан оңтүстікке 8 км, Өлеңті өзенінің сол жағалауындағы тегіс жазықта, Қоңыр ауылынан Жымпиты ауылына тас жолдан шығысқа 100 м жатыр. GPS: N50°18'55,3"/E53°17'14,5"
";
реттік нөмірі 1379-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1379
Тасқұдық I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тасқұдық ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 4 км жерде, Талдыбұлақ-Тасқұдық грейдерінен оңтүстікке қарай орналасқан. GPS: N50°41'29,8"/E52°51'47,4"
";
реттік нөмірі 1380-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1380
Тасқұдық II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тасқұдық ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 км жерде, Талдыбұлақ-Тасқұдық грейдерінен оңтүстікке қарай орналасқан. GPS: N50°40'48,9"/E52°53'12,6"
";
реттік нөмірі 1381-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1381
Тіксай I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тіксай ауылынан оңтүстік-батысқа 1,5 км тұр. GPS: N50°36'41,4"/E52°31'10,2"
";
реттік нөмірі 1382-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1382
Тіксай II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тіксай ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км орналасқан. GPS: N50°35'55,2"/E52°29'52,2"
";
реттік нөмірі 1383-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1383
Тоғанас I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тоғанас ауылынан солтүстік-шығысқа 700 м тұрады. GPS: N50°44'15,9"/E52°03'17,9"
";
реттік нөмірі 1384-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1384
Тоғанас II қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тоғанас ауылынан шығысқа 2 км, кішкене дөңгелек жыртынды жердің шетінде орналасқан. GPS: N50°50'33,8"/E52°06'29,3"
";
реттік нөмірі 1385-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1385
Тоғанас III қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тоғанас ауылынан солтүстікке қарай 4 км, Аңқаты ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 2 м, Шолақ-Аңқаты өзенінің оң жағалауында орналасқан. GPS: N50°52'44,0"/E52°01'07,4"
";
реттік нөмірі 1386-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1386
Тоғанас IV қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Тоғанас ауылынан солтүстік-батыста 10 км тұр. GPS: N50°55'43,2"/E51°59'08,1"
";
реттік нөмірі 1387-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1387
Тоғанас V қорғаны. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бекей ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 10 км, Жымпиты-Орал трассасынан шығысқа қарай 3 км жерде, егістікте шағын сопақша төбеде орналасқан. GPS: N50°55'03,1"/E51°55'51,4"
";
реттік нөмірі 1388-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1388
Құрылысжай қалдықтары. Орта ғасыр дәуірі.
Археология
Аңқаты өзенінің оң жақ батыс жағалауында Аңқаты және Қарағанды өзендерінің құйылар жерінде Шалқар өзенінің солтүстік-шығысында орналасқан. GPS: N50°37'06,5"/E51°48'56,4"
";

дополнить строкой, порядковый номер 1389-1, следующего содержания:
"
1389-1
Монументальный памятник писателю Кадыр Мырза Али. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
Сырымский район, поселок Жымпиты
";
дополнить строкой, порядковый номер 1926-1, следующего содержания:
"
1926-1
Комплекс Акмечеть. Начало ХІХ века – I половина ХХ века.
Археология
Теректинский район, поселок Анкаты GPS: N50°40'47,5"/E051°47'39,5"
";
строку, порядковый номер 1961, исключить;
строку, порядковый номер 1962, исключить;
строку, порядковый номер 1964, исключить;
строку, порядковый номер 2001, исключить;
строку, порядковый номер 2003, исключить;
строку, порядковый номер 2010, исключить;
строку, порядковый номер 2048, исключить;
строку, порядковый номер 2049, исключить;
строку, порядковый номер 2063, исключить;
строку, порядковый номер 2064, исключить;
строку, порядковый номер 2065, исключить.

келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1389-1-жолмен толықтырылсын:
"
1389-1
Жазушы Қадыр Мырза Әлінің монументалды ескерткіші. 2015 жыл.
Монументтік өнер құрылысы
Сырым ауданы, Жымпиты ауылы
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1926-1-жолмен толықтырылсын:
"
1926-1
Ақмешіт кешені. ХІХ ғасырдың басы - ХХ ғасырдың I жартысы.
Археология
Теректі ауданы, Аңқаты ауылы GPS: N50°40'47,5"/E051°47'39,5"
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1961-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1962-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1964-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2001-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2003-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2010-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2048-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2049-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2063-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2064-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 2065-жол алынып тасталсын.