О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета и правил его формирования"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2024 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2024 года № 34027
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета и правил его формирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16509) следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Установить, что:
строка 63 Перечня действует с 22 октября 2022 года;
строка 110 Перечня действует с 2 апреля 2022 года.";
в Перечне импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, утвержденном указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 1-1, следующего содержания:
"
1-1.
Ящики КLТ ***
из 3923 10 000 0
";
строки, порядковые номера 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 12, 15, 16 и 56, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 9-1, следующего содержания:
"
9-1.
Стеллажи для конвейерной линии сборки бытовой техники; антистатический стеллаж; складские паллетные стеллажи; полочные стеллажи; динамический паллетный полочный стеллаж; консольный стеллаж; защитное ограждение ***
из 7308 90 980 9
";
дополнить строками, порядковые номера 11-1 и 11-2, следующего содержания:
"
11-1.
Динамометрический ключ индикаторного типа со стрелочным циферблатом, для контролируемой затяжки крепежа ***
из 8204 11 000 0
11-2.
Оснастки для трансферных систем штамповочного оборудования; оснастки для прогрессивной (последовательной) штамповки ***
из 8207 30 100 0
";
дополнить строками, порядковые номера 42-1, 42-2 и 42-3, следующего содержания:
"

"Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 21 ақпандағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 ақпанда № 34027 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16509 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе);";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Мыналар:
Тізбенің 63-жолы 2022 жылғы 22 қазаннан бастап қолданылады;
Тізбенің 110-жолы 2022 жылғы 2 сәуірден бастап қолданылады деп белгіленсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1-1-жолмен толықтырылсын:
"
1-1.
КLT жәшіктері***
3923 10 000 0-ден
";
реттік нөмірлері 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 12, 15, 16 және 56-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-1-жолмен толықтырылсын:
"
9-1.
Тұрмыстық техниканы жинайтын конвейерлік желіге арналған стеллаждар; антистатикалық стеллаж; қойма паллет стеллаждар; сөрелік стеллаждар; динамикалық паллет сөре стеллаждар; консольдық стеллаждар; қорғаныс қоршауы***
7308 90 980 9-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 11-1 және 11-2-жолдармен толықтырылсын:
"
11-1.
Бекіткіштерді бақыланатын қатайту үшін бағыттаушы циферблаты бар индикатор типтес динамометрикалық кілт ***
8204 11 000 0-ден
11-2.
Штамптау жабдығының трансферлік жүйелеріне арналған жарақтар; прогрессивті (дәйекті) штамптауға арналған жарақтар ***
8207 30 100 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 42-1, 42-2 және 42-3-жолдармен толықтырылсын:
"

дополнить строкой, порядковый номер 63-2, следующего содержания:
"
63-2.
Автоматическая линия окраски отливок мостов и блоков цилиндров; камера порошкового окрашивания бытовой техники; автоматическая камера нанесения эмали на духовки кухонных плит и мини печи * **
из 8424 89 000 9
";
строку, порядковый номер 64, изложить в следующей редакции:
"
64.
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты, кроме переносных для автомобилей (кроме для снятия и установки на самолет авиационных двигателей подсубпозиций 8411 12 300 5 и 8411 12 300 6; прочие домкраты и подъемники, гидравлические; домкраты, подъемники, используемые для поднятия транспортных средств: прочие)
из 8425 (кроме 8425 19 000 1, 8425 42 000 0, 8425 49 000 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 67-1, следующего содержания:
"
67-1.
Большие краны; двухтельферная кран-балка (30 тонн) ***
из 8426 11 000 0
";
строку, порядковый номер 69, изложить в следующей редакции:
"
69.
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие (кроме лифты (включая подъемники мачтовые): лифты, обеспечивающие скорость движения кабины более 2 метров в секунду; прочие, подъемники скиповые; элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие: ленточные прочие; прочие конвейеры роликовые; эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки; оборудование прочее: разработанные для навески на сельскохозяйственные тракторы; оборудование прочее)
из 8428 (кроме 8428 10 200 1, 8428 10 200 2, 8428 10 200 9, 8428 33 000 0, 8428 39 200 0, 8428 39 200 0, 8428 40 000 0, 8428 90 710 0, 8428 90 800 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 69-1, следующего содержания:
"
69-1.
Финишный конвейер для участка блока цилиндров и головок блока цилиндров; роликовый конвейер для упаковки; конвейер роликовый напольный без электропривода; автоматическая упаковочная машина (Pet лента) ***
из 8428 39 200 0
";
строку, порядковый номер 70, изложить в следующей редакции:
"
70.
Бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные* (кроме; погрузчики одноковшовые фронтальные: прочие лопаты механические, экскаваторы и одноковшовые погрузчики; машины полноповоротные: прочие бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом, прочие грейдеры и планировщики)

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 63-2-жолмен толықтырылсын:
"
63-2.
Көпір құймалары мен цилиндр блоктарын бояудың автоматты желісі; тұрмыстық техниканы ұнтақты бояу камерасы; ас үй плиталарының пештеріне және шағын пештің тұмшапешіне эмаль жағудың автоматты камерасы ***
8424 89 000 9-дан
";
реттік нөмірі 64-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
64.
Төңгершекті көтергіштерден басқа, көтергіш тальдар және көтергіштер; шығырлар және кабестандар; автомобильдерге арналған тасымалды домкраттардан басқа домкраттар (8411 12 300 5 және 8411 12 300 6 қосалқы позицияларының авиациялық қозғалтқыштарын ұшаққа алуға және орнатуға арналған домкраттардан басқа; өзге де домкраттар мен гидравликалық көтергіштер; көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын домкраттар, өзге көтергіштер)
8425-тен (8425 19 000 1,
8425 42 000 0,
8425 49 000 0 басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 67-1-жолмен толықтырылсын:
"
67-1.
Үлкен крандар; екі тельферлік кран-балка (30 тонна) ***
8426 11 000 0-ден
";
реттік нөмірі 69-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
69.
Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсіруге арналған өзге машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтілер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар), өзгелер (діңгекті көтергіштерді қоса алғанда, лифтілерден басқа): кабинаның қозғалыс жылдамдығын секундына 2 метрден артық қамтамасыз ететін лифтілер; өзгелер, скиптік көтергіштер; өзге тауарлар немесе материалдар үшін үздіксіз әрекет ететін элеваторлар мен конвейерлер: өзге таспалылар; өзге роликті конвейерлер; эскалаторлар және қозғалатын жаяу жүргіншілер жолдары; ауыл шаруашылығы тракторларына ілу үшін әзірленген өзге жабдықтар; өзге жабдықтар)
8428-ден (8428 10 200 1, 8428 10 200 2, 8428 10 200 9, 8428 33 000 0, 8428 39 200 0, 8428 40 000 0, 8428 90 710 0, 8428 90 800 0 басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 69-1-жолмен толықтырылсын:
"
69-1.
Цилиндр блогы мен цилиндр блогының бас жағына арналған әрлеу конвейері; орауға арналған роликті конвейер; электр жетегі жоқ еденге қоятын роликті конвейер; автоматты орау машинасы (Pet таспа) ***
8428 39 200 0-ден
";
реттік нөмірі 70-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
70.
Бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер; грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, эксковаторлар, бiршөмiштi тиегiштер, тегістейтін машиналар, өздігінен жүретін жол аунақтары* (өзгелерден басқа; өзге біршөмішті фронтальды тиегіштер; механикалық басқа күректер, эксковаторлар және біршөмішті тиегіштер, өзге толық айналмалы машиналар, өзге бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер, өзге грейдерлер және жоспарлаушылар)

из 8429 (кроме 8429 19 000 9, 8429 20 009 9, 8429 51 990 0, 8429 52 900 0, 8429 59 000 0)
";
строки, порядковые номера 72 и 73, изложить в следующей редакции:
"
72.
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок (кроме плугов; бороны дисковые; прочие: рыхлители и культиваторы; бороны; сеялки: прочие)
из 8432 (кроме 8432 10 000 0, 8432 21 000 0, 8432 29 100 0, 8432 29 300 0, 8432 31 190 0, 8432 39 190 0)
73.
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437 (кроме комбайнов зерноуборочных: с момента выпуска которых прошло более 3 лет; комбайны зерноуборочные прочие; комбайны силосоуборочные: самоходные: прочие; косилки прочие: тракторные навесные или прицепные; машины для заготовки сена прочие; пресс-подборщики; части)
8433 (кроме 8433 51 000 1, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9 (за исключением селекционных комбайнов), а также кроме жаток прицепных и навесных для уборки зерновых культур с шириной захвата 7, 9, 12, 16 метров товарной позиции 8433 59 850 9 (за исключением жаток для уборки риса, кукурузы, масличных и бобовых культур, подборщиков, жаток с копирующим срезом), 8433 20 500 0,
8433 30 000 0, 8433 40 000 1, 8433 90 000 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 97-1, следующего содержания:
"
97-1.
Токарный станок ***
из 8458 11 200 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 98-1, следующего содержания:
"
98-1.
Горизонтальный токарный станок с числовым программным управлением ***
из 8458 19 000 0
";
строку, порядковый номер 105, изложить в следующей редакции:
"
105.
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше (кроме прессы гидравлические прочие)
8462 (кроме 8462 90 009 7)
";
дополнить строкой, порядковый номер 108-1, следующего содержания:
"

8429-дан (8429 19 000 9, 8429 20 009 9, 8429 51 990 0, 8429 52 900 0, 8429 59 000 0 басқа)
";
реттік нөмірлері 72 және 73-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
72.
Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған аунақтар (соқадан басқа; дискілі тырмалар; өзгелер: қопсытқыштар мен культиваторлар; тырмалар; сепкіштер: өзгелер)
8432-ден (8432 10 000 0, 8432 21 000 0, 8432 29 100 0, 8432 29 300 0, 8432 31 190 0, 8432 39 190 0 басқа)
73.
Сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престерді, тайлағыш престерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пішен орақтары немесе көгал орақтары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жеміс өнімдерін немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар (шығарылған кезінен бастап 3 жылдан астам уақыт өткен астық жинайтын комбайндардан басқа, өзге астық жинайтын комбайндар; сүрлем жинайтын комбайндар: өздігінен жүретіндер: өзгелер; өзге шөп шабатын машиналар: аспалы немесе тіркемелі трактор машиналары; өзге шөп дайындауға арналған машиналар; тайлағыш престер; бөлшектер)
8433 (8433 51 000 1, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9 басқа селекциялық комбайндарды қоспағанда), сондай-ақ 8433 59 850 9 тауар позициясының қармау ені 7, 9, 12, 16 метрді құрайтын дәнді дақылдарды жинауға арналған тіркемелі және аспалы дестелегіштерден басқа (күріш, жүгері, майлы және бұршақ дақылдарын жинауға арналған дестелегіштерді, іріктегіштерді, көшіргіш кесіндісі бар дестелегіштерді қоспағанда), 8433 20 500 0,
8433 30 000 0, 8433 40 000 1, 8433 90 000 0)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 97-1-жолмен толықтырылсын:
"
97-1.
Токарь станогы ***
8458 11 200 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 98-1-жолмен толықтырылсын:
"
98-1.
Сандық басқарылатын көлденең токарь станогы ***
8458 19 000 0-ден
";
реттік нөмірі 105-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
105.
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (сығымдағыштарды қоса алғанда) (илектеу станоктарынан басқа); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді, ұзына бойы
кесу желілерін және көлденең кесу желілерін қоса алғанда) (созуға арналған станоктардан басқа); жоғарыда аталмаған металл немесе металл карбидтерді өңдеуге арналған сығымдағыштар (өзге гидравликалық престен басқа)
8462 (8462 90 009 7-ден басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 108-1-жолмен толықтырылсын:
"

108-1.
Штамповая оснастка ***
из 8466 94 000 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 110-1, следующего содержания:
"
110-1.
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные, ввезенные в период с 1 января 2022 года по 1 апреля 2022 года
8471 (кроме 8471 30 000 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 111-1, следующего содержания:
"
111-1.
Поточный сканер для сборочной линии бытовой техники ***
из 8471 90 000 0
";
строки, порядковые номера 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 134, 135, 136, 137 и 138, исключить;
строку, порядковый номер 141, изложить в следующей редакции:
"
141.
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок), (кроме прочие, номинальной выходной мощностью: более 750 кВт)
8501 (кроме 8501 53 990 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 143-1, следующего содержания:
"
143-1.
Источник бесперебойного питания на 20 кВт; на 30 кВт * **
из 8504 40 300 8
";
строки, порядковые номера 145 и 146, исключить;
строку, порядковый номер 147, изложить в следующей редакции:
"
147.
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь (кроме части)
8514 (кроме 8514 90 000 0)
";
дополнить строкой, порядковый номер 148-1, следующего содержания:
"
148-1.
Испытательная камера искусственного старения оборудования ***
из 8516 10 800 0
";
строки, порядковые номера 151, 160, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 176, 177, 178, 179, 185, 186, 187, 188, 189, 212 и 216, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 184-1, следующего содержания:
"
184-1.
Транспортная тележка для стержневых ящиков ***
из 8716 80 000 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 202-1, следующего содержания:
"
202-1.
Комплекс приборов для измерения структуры материалов, в том числе стереомикроскоп ***
из 9011 10 900 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 205-1, следующего содержания:
"
205-1.
Комплекс оборудования для проведения неразрушающего контроля отливок, в том числе цифровой микрометр; цифровой штангенциркуль; микрометр ***
из 9017 30 000 0
";
дополнить строками, порядковые номера 211-1 и 211-2, следующего содержания:
"
211-1.
Измерительное оборудование температуры нагрева; преобразователь термоэлектрический ***

108-1.
Мөртабан жабдықтары***
8466 94 000 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 110-1-жолмен толықтырылсын:
"
110-1.
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магнитті немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, 2022 жылғы 1 қаңтардан 2022 жылғы 1 сәуір аралығындағы кезеңде әкелінген машиналар
8471 (8471 30 000 0-ден басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 111-1-жолмен толықтырылсын:
"
111-1.
Тұрмыстық техниканы құрастыру желісіне арналған ағынды сканер ***
8471 90 000 0-ден
";
реттік нөмірлері 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 134, 135, 136, 137 және 138-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 141-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
141.
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электр генераторлық қондырғылардан басқа), (номиналды шығыс қуаты 750 кВт-тан астам өзгелерден басқа)
8501 (8501 53 990 0-ден басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 143-1-жолмен толықтырылсын:
"
143-1.
20 кВт, 30 кВт арналған үздіксіз қуат көзі ***
8504 40 300 8-ден
";
реттік нөмірлері 145 және 146-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 147-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
147.
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының негізінде жұмыс істейтіндерді қоса алғанда); материалдарды индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының көмегімен термиялық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық (бөліктен басқа)
8514 (8514 90 000 0-ден басқа)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 148-1-жолмен толықтырылсын:
"
148-1.
Жабдықтарды жасанды тоздырудың сынақ камерасы ***
8516 10 800 0-ден
";
реттік нөмірлері 151, 160, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 176, 177, 178, 179, 185, 186, 187, 188, 189, 212 және 216-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 184-1-жолмен толықтырылсын:
"
184-1.
Серіппелі жәшіктерге арналған көлік арбасы ***
8716 80 000 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 202-1-жолмен толықтырылсын:
"
202-1.
Материалдардың құрылымын өлшеуге арналған аспаптар кешені, оның ішінде стереомикроскоп ***
9011 10 900 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 205-1-жолмен толықтырылсын:
"
205-1.
Құймаларды бұзбайтын бақылауды жүргізуге арналған жабдықтар кешені, оның ішінде цифрлық микрометр; цифрлық штангенциркуль; микрометр ***
9017 30 000 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 211-1 және 211-2-жолдармен толықтырылсын:
"
211-1.
Жылу температурасын өлшеу жабдығы; термоэлектрлік түрлендіргіш ***

из 9025 19 800 9
211-2.
Многоканальный термограф для лаборатории; анализатор влажности ***
из 9025 80 400 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 213-1, следующего содержания:
"
213-1.
Спектрофотометр ***
из 9027 30 000 0
";
дополнить строками, порядковые номера 216-1, 216-2, 216-3 и 216-4, следующего содержания:
"
216-1.
Шкаф подвесной для стола с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; шкаф для химических реактивов с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом ***
из 9403 10 930 0
216-2.
Островной стол с сервисными надстройками, покрытый порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; сервисная стойка с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; пристенный стол с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом ***
из 9403 10 980 9
216-3.
Верстак с задней стенкой; стеллажи для комплектующих деталей бытовой техники ***
из 9403 20 800 9
216-4.
Антистатический стол для сборки электродвигателей ***
из 9403 20 800 9
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
для целей освобождения от налога на добавленную стоимость товары определяются кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
* - номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
** - для юридических лиц, заключивших специальный инвестиционный контракт, и (или) лизинговых компаний, импортирующих товары для таких юридических лиц.
*** - * и **.".
2. Департаменту налоговой и таможенной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан

9025 19 800 9-дан
211-2.
Зертханаға арналған көпарналы термограф; ылғалдылық анализаторы ***
9025 80 400 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 213-1-жолмен толықтырылсын:
"
213-1.
Спектрофотометр ***
9027 30 000 0-ден
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 216-1, 216-2, 216-3 және 216-4-жолдармен толықтырылсын:
"
216-1.
Электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған үстелге арналған аспалы шкаф; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған химиялық реактивтерге арналған шкаф ***
9403 10 930 0-ден
216-2.
Электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған сервистік бөлшектері бар оқшау үстел; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған сервистік тірек; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған қабырға үстелі ***
9403 10 980 9-дан
216-3.
Артқы қабырғасы бар жұмыс үстелі; тұрмыстық техниканың құрамдас бөліктеріне арналған стеллаждар ***
9403 20 800 9-дан
216-4.
Электр қозғалтқыштарын жинауға арналған антистатикалық үстел ***
9403 20 800 9-дан
";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодтарымен айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болу үшін берілген.
* - тауарлардың номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауымен де айқындалады.
** - арнайы инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлғалар және (немесе) осындай заңды тұлғалар үшін тауарларды импорттайтын лизингтік компаниялар үшін.
*** - *және **.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Салық және кеден саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі