О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года № 144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2024 года № 34278
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779) следующие изменения:
в Правилах перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"5) соответствие Правилам дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33003) (далее - Правила дорожного движения);";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" оказывается территориальными подразделениями Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (далее – услугополучатель) посредством направления заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) с приложением свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами).";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. При наличии диагностической карты технического осмотра и ее действительности, в соответствии с установленной периодичностью прохождения обязательного технического осмотра, услугодатель в срок два рабочих дня проверяет на соответствие услугополучателя, сведения указанные в них необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям настоящих Правил и оформляет свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 Перечне основных требований, который направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:

"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 144 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 сәуірде № 34278 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларында:
16-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген Жол жүрісі қағидаларына, Көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33003болып тіркелген) сәйкестігі (бұдан әрі – Жол жүрісі қағидалары);";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісін даярлау туралы куәлікті (жүргізушінің қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) қоса бере отырып "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдау арқылы көрсетіледі.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасы болған және ол жарамды болған жағдайда, міндетті техникалық қарап-тексеруден өтудің белгіленген кезеңділігіне сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін осы Қағидалардың талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді тексереді және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберілетін Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"54. При установлении факта неполноты представленных документов или недействительности периодичности прохождения обязательного технического осмотра, поступивших через портал услугодатель в срок два рабочих дня направляет мотивированный отказ в произвольной форме о дальнейшем рассмотрении заявления, в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.";
приложения 1, 6 и 8 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 19 апреля 2024 года № 144
Приложение
1 к Правилам перевозки
опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КОМИТЕТ АВТОМОБИЛЬНОГО ТРАНСПОРТА И ТРАНСПОРТНОГО КОНТРОЛЯ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ КӨЛІК МИНИСТІРЛІГІ
АВТОМОБИЛЬ КӨЛІГІ ЖӘНЕ КӨЛІКТІК БАҚЫЛАУ КОМИТЕТІ
MINISTRY OF TRANSPORT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN ROAD TRANSPORT AND TRANSPORT CONTROL COMMITTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECIAL PERMIT ON IMPLEMENTATION OF AUTOMOBILE TRANSPORTATION OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТЫ ҚАУIПТI ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЛҒАН АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ _____________
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrier name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Site and phone number of carrier
Тасымалданатын қауіпті жүктің класы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and description of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehiele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State registration number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State registration number of the trailer (semi-trailer)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expiration date of special permit
_____ бастап
_____ дейін
с ______
по _____
from _____
till ______
________________
тасымалға жарамды
Действителен
на ____ поездку
valid on __________ trip
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportation route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consignor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consignee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of intermediate points of a route of transportation and phones of emergency service
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parking and fuelling
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Special conditions of action of Special permit
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of officials of supervising control authorities
Шектеулер
Ограничения
Restrictions
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
First name, middle initial, last name of the official of authorized body stamp and date of issue
Приложение 2 к приказу
Приложение 6
к Правилам перевозки
опасных грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
Наименование государственной услуги
"Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Портал.
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 либо мотивированный ответ об отказе.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.gov.kz/memleket/entities/transport?lang=ru, раздел Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
свидетельство о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основания для отказа в оказании государственной услуги:

"54. Портал арқылы келіп түскен ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі немесе міндетті техникалық қарап-тексеруден өту кезеңділігінің жарамсыздығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарау туралы еркін нысандағы дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.";
1, 6 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 19 сәуірдегі
№ 144 Бұйрыққа
1-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
1-қосымша
нысан
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КОМИТЕТ АВТОМОБИЛЬНОГО ТРАНСПОРТА И ТРАНСПОРТНОГО КОНТРОЛЯ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ КӨЛІК МИНИСТІРЛІГІ
АВТОМОБИЛЬ КӨЛІГІ ЖӘНЕ КӨЛІКТІК БАҚЫЛАУ КОМИТЕТІ
MINISTRY OF TRANSPORT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN ROAD TRANSPORT AND TRANSPORT CONTROL COMMITTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECIAL PERMIT ON IMPLEMENTATION OF AUTOMOBILE TRANSPORTATION OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТЫ ҚАУIПТI ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЛҒАН АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ _____________
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrier name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Site and phone number of carrier
Тасымалданатын қауіпті жүктің класы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and description of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehiele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State registration number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State registration number of the trailer (semi-trailer)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expiration date of special permit
_____ бастап _____ дейін
с ______ по _____
from _____ till ______
______ тасымалға жарамды
действителен на ____ поездку
valid on __________ trip
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportation route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consignor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consignee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of intermediate points of a route of transportation and phones of emergency service
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parking and fuelling
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Special conditions of action of Special permit
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of officials of supervising control authorities
Шектеулер
Ограничения
Restrictions
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
First name, middle initial, last name of the official of authorized body stamp and date of issue
Бұйрыққа
2-қосымша
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау
қағидаларына
6-қосымша
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Портал.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күн.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат немесе осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының өтініші кезінде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ tra nspo rt? lang=kz, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін Көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушінің дайындығы туралы куәлік;
9
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3 к приказу
Приложение 8
к Правилам перевозки
опасных грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"
Наименование государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений на оказание государственной услуги осуществляется через портал;
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении либо мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) либо электронного документа из сервиса цифровых документов.
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және ондағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа
3-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
8-қосымша
"Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау портал арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорациясы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік не бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты ұсынған кезде беру.
Мемлекеттік корпорация құжаттардың сақталуын бір ай ішінде қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.

Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.gov.kz/memleket/entities/transport?lang=ru, раздел Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление, согласно приложению 7 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", сведения о диагностической карте из единой информационной системы обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности данных (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

Мемлекеттік корпорация – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ tra nspo rt? lang=ru интернет-ресурсында, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
Мемлекеттік корпорацияның www. gov4c. kz интернет-ресурсында орналасқан;
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басын куәландыратын, жеке кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінен диагностикалық карта туралы мәліметтерді алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.