Об утверждении форм актов надзора в сфере торгового мореплавания
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 29 мая 2024 года № 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2024 года № 34449
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 08.06.2024
В соответствии с подпунктом 23-2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму акта надзора портов и портовых сооружений согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта надзора маломерного судна согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 8 июня 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 29 мая 2024 года № 195
Форма
АКТ надзора портов и портовых сооружений
Наименование владельца:__________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника
Наименование объекта надзора: ____________________________________________
Дата, время и место составления акта: _______________________________________
________________________________________________________________________
Наименование государственного органа: _____________________________________
________________________________________________________________________
Должностное лицо составивший акт: ________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись
Представитель владельца присутствовавший при оформлении акта: ______________
________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид меры оперативного реагирования: ______________________________________
________________________________________________________________________
Нарушения требований законодательства Республики Казахстан (со ссылкой
на нормы нормативных правовых актов), послужившие основанием применения меры
оперативного реагирования:
1._______________________________________________________________________
2._______________________________________________________________________
3._______________________________________________________________________
Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости):____________
_________________________________________________________________________
Акт получил: _____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата
Руководитель государственного органа: ______________________________________
_________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Запись с указанием заявленных мотивов отказа: ________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 29 мая 2024 года № 195
Форма
АКТ надзора маломерного судна
Регистрационный №: ____________________
Судовладелец: ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника
Дата, время и место составления акта: ____________________________________
_____________________________________________________________________
Наименование государственного органа: __________________________________
_____________________________________________________________________
Должностное лицо составивший акт: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись
Судоводитель: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид меры оперативного реагирования: ____________________________________
______________________________________________________________________
Нарушения требований законодательства Республики Казахстан (со ссылкой на
нормы нормативных правовых актов), послужившие основанием применения меры
оперативного реагирования:
1. ____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________
Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости): __________
_______________________________________________________________________
Акт получил судоводитель (судовладелец): __________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата
Руководитель государственного органа: ____________________________________
_______________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Запись с указанием заявленных мотивов отказа: _____________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________

Сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 маусымда № 34449 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 08.06.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 23-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес порттар мен порт құрылысжайларын қадағалау актісінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемені қадағалау актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 8 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 29 мамырдағы
№ 195 Бұйрыққа
1-қосымша
Нысан
Порттар мен порт құрылысжайларын қадағалау АКТІСІ
Иесінің атауы:____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қадағалау объектісінің атауы: ______________________________________________
Актіні жасау күні, уақыты және орны: ________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы: ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Актіні жасаған лауазымды тұлға: ____________________________________________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, қолы
Актіні ресімдеу кезінде қатысқан иесінің өкілі:_________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жедел ден қою шарасының түрі: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасын қолдануға негіз болған Қазақстан Республикасы
заңнамасының талаптарын бұзу (нормативтік құқықтық актілердің нормаларына
сілтеме жасай отырып):
1.________________________________________________________________________
2.________________________________________________________________________
3.________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда):___________
__________________________________________________________________________
Акті алды: ________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні
Мемлекеттік органның басшысы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Бас тартудың мәлімделген себептері көрсетілген жазба:___________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 29 мамырдағы
№ 195 Бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Шағын көлемді кемені қадағалау АКТІСІ
Тіркеу №: __________________________
Кеме иесі:_______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Актіні жасау күні, уақыты және орны: _________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы: _______________________________________________
__________________________________________________________________________
Актіні жасаған лауазымды тұлға: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, қолы
Кеме жүргізуші:____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жедел ден қою шарасының түрі: ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасын қолдануға негіз болған Қазақстан Республикасы
заңнамасының талаптарын бұзу (нормативтік құқықтық актілердің нормаларына
сілтеме жасай отырып):
1.________________________________________________________________________
2.________________________________________________________________________
3.________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда):____________
__________________________________________________________________________
Актіні кеме жүргізушісі алды (кеме иесі): _______________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні
Мемлекеттік органның басшысы: ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Бас тартудың мәлімделген себептері көрсетілген жазба:___________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________