О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275 "Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34652
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275 "Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32959) следующие изменения:
в Правилах организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, утвержденных указанным приказом:
часть третью пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Выплата субсидируемой части заработной платы осуществляется центром трудовой мобильности через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" ежемесячно на основании сведений, представленных работодателем, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст", открытые в банках второго уровня.";
пункт 31-1 изложить в следующей редакции:
"31-1. Оплата труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места на территории, где объявлена чрезвычайная ситуация, осуществляется центром трудовой мобильности через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" ежемесячно без истребования сведений от работодателей, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.";
в приложении 2:
подпункты 2) и 3) пункта 2.3 изложить в следующей редакции:
"2) своевременно и в полном объеме через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" перечислять на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст" субсидируемую часть заработной платы;
3) на основании представленных Исполнителем ежемесячных сведений своевременно и в полном объеме через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" перечислять заработную плату лицам, трудоустроенным в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и "Контракт поколений" в соответствии с Трудовым кодексом;";

"Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34652 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32959 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларында:
31-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуді еңбек мобильділігі орталығы ай сайын жұмыс беруші ұсынған мәліметтердің негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың екінші деңгейдегі банкте ашылған ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.";
31-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31-1. Төтенше жағдай жарияланған аумақта субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың еңбегіне ақы төлеуді еңбек мобильділігі орталығы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ай сайын жұмыс берушілерден мәліметтерді талап етпей, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақша қаражатын аудару жолымен жүзеге асырады.";
2-қосымшада:
2.3-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына жалақының субсидияланатын бөлігін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы уақтылы және толық көлемде аударуға;
3) Орындаушы ұсынған ай сайынғы мәліметтердің негізінде Еңбек кодексіне сәйкес қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы уақтылы және толық көлемде жалақы төлеуге;";

в подпункт 7) пункта 2.3 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 21) пункта 2.4 изложить в следующей редакции:
"21) при прекращении трудового договора с лицами, трудоустроенными на социальные рабочие места, и в рамках проекта "Серебряный возраст" производить за них компенсационные выплаты в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан;";
пункт 3.2 изложить в следующей редакции:
"3.2. Оплата труда лиц, трудоустроенных в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и "Контракт поколений", производится Заказчиком через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" на основании сведений Исполнителя до завершения срока субсидирования.";
в пункт 4.2 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 1 к Договору об организации субсидируемых рабочих мест:
в таблице "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест":
наименование столбца 3 изложить в следующей редакции:
"Количество человек, обратившихся по направлению карьерного центра для трудоустройства";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В графе 3 Формы количество человек, обратившихся по направлению карьерного центра для трудоустройства.".
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан

2.3-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) жұмыспен қамтудың жеке картасында субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмысы аяқталғаннан кейін (мерзімі аяқталғанға дейін) адамның субсидияланатын жұмыс орнына және тұрақты жұмысқа орналасуы туралы мәліметті көрсетуге міндеттенеді.";
2.4-тармақтың 21) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
3.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3.2. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға субсидиялау мерзімі аяқталғанға дейін еңбекақы төлеуді Орындаушы мәліметтерінің негізінде Тапсырыс беруші "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы жүргізеді.";
4.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.2. Орындаушы субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастырудың және қаржыландырудың белгіленген тәртібін бұзған жағдайда, Шарт бұзушылық анықталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде бұзылуға жатады.";
Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартқа 1-қосымшада:
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" деген кестеде:
3-бағанның атауының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
8-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі