О внесении изменений и дополнения в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1138 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 819 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области карантина растений"
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 232 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 57. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2024 года № 34683
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1138 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 819 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области карантина растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12740) следующие изменения и дополнение:
в Критериях оценки степени риска в области карантина растений, утвержденных указанным совместным приказом:
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Меры оперативного реагирования в области карантина растений
23. К мерам оперативного реагирования, применяемым в рамках настоящих Критериев, относятся:
1) изъятие подкарантинной продукции (в том числе из почтовых отправлений, ручной клади и багажа) или возврат подкарантинной продукции;
2) приостановление деятельности или отдельных ее видов.
24. Основаниями для применения мер оперативного реагирования в виде изъятия подкарантинной продукции (в том числе из почтовых отправлений, ручной клади и багажа) или возврат подкарантинной продукции являются нарушения требований, указанных в пунктах 13 и 14 приложения 2 к настоящему совместному приказу.
25. Основаниями для применения мер оперативного реагирования в виде изъятия подкарантинной продукции (в том числе из почтовых отправлений, ручной клади и багажа) являются нарушения требований, указанных в пунктах 15 и 16 приложения 2 к настоящему совместному приказу.
26. Основаниями для применения мер оперативного реагирования в виде приостановления деятельности или отдельных ее видов со сроком на шесть месяцев являются нарушения:
1) требования, указанного в пункте 4 приложения 2 к настоящему совместному приказу.
2) требования, указанного в пункте 2 приложения 4 к настоящему совместному приказу.";

"Өсімдіктер карантині саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1138 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 819 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 28 маусымдағы № 232 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 маусымдағы № 57 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылы 29 маусымда № 34683 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
"Өсімдіктер карантині саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1138 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 819 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12740 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Өсімдіктер карантині саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Өсімдіктер карантині саласындағы жедел ден қою шаралары
23. Осы өлшемшарттар шеңберінде қолданылатын жедел ден қою шараларына:
1) карантинге жатқызылған өнімді (оның ішінде почта жөнелтілімдерінен, қол жүгінен және багаждан) алып қою немесе карантинге жатқызылған өнімді қайтару;
2) қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтата тұру.
24. Осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаның 13 және 14-тармақтарында көрсетілген талаптарды бұзу карантинге жатқызылған өнімді (оның ішінде почта жөнелтілімдерінен, қол жүгінен және багаждан) алып қою немесе карантинге жатқызылған өнімді қайтару түрінде жедел ден қою шараларын қолдану үшін негіз болып табылады.
25. Осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаның 15 және 16-тармақтарында көрсетілген талаптарды бұзу карантинге жатқызылған өнімді (оның ішінде почта жөнелтілімдерінен, қол жүгінен және багаждан) алып қою түрінде жедел ден қою шараларын қолдану үшін негіз болып табылады.
26. Бұзушылықтар қызметті немесе оның жекелеген түрлерін алты ай мерзімге тоқтата тұру түрінде жедел ден қою шараларын қолдану үшін негіз болып табылады:
1) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаның 4-тармағында көрсетілген талаптар;
2) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаның 2-тармағында көрсетілген талаптар.";

приложения 3 и 4 к указанным Критериям изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу;
приложения 4 и 5 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Н. Байбазаров
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________ А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 57
и исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 232
Приложение 3
к Критериям оценки степени
риска в области карантина растений
Степень нарушений требований в области карантина растений в отношении субъектов (объектов) контроля и надзора, осуществляющих маркировку и обеззараживание древесного упаковочного материала
№ п/п
Критерии нарушения
Степень нарушения
1
2
3
1.
Неуведомление территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по карантину растений о выявлении карантинных объектов
грубое
2.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в обеззараженном древесном упаковочном материале
грубое
3.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в подкарантинных объектах, земельных участках (угодьях), находящихся в собственности и (или) землепользовании субъекта контроля и надзора
грубое
4.
Отсутствие учетного номера на осуществление деятельности по:
переработке засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности;
обеззараживанию и маркировке древесного упаковочного материала
грубое
5.
Непроведение мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и (или) чужеродных видов
грубое
6.
Отсутствие сведений о проведении ежегодного профилактического обеззараживания складских помещений, в которых осуществляется хранение или переработка подкарантинной продукции
значительное
7.
Отсутствие маркировки подкарантинной продукции
значительное
8.
Допущение осуществления хранения или очистки подкарантинной продукции, заготовленной в зоне распространения карантинных объектов с подкарантинной продукцией, заготовленной в свободной от карантинных объектов зоне
значительное
Приложение 2
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 57
и исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 232
Приложение 4
к Критериям оценки степени
риска в области карантина растений
Степень нарушений требований в области карантина растений в отношении субъектов (объектов) контроля и надзора, осуществляющих переработку засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности
№ п/п
Критерии нарушения
Степень нарушения
1
2
3
1
Отсутствие учетного номера на осуществление деятельности по:
переработке засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности;
обеззараживанию и маркировке древесного упаковочного материала
грубое
2
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в обеззараженной подкарантинной продукции
грубое
3
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в подкарантинных объектах, земельных участках (угодьях), находящихся в собственности и (или) землепользовании субъекта контроля и надзора
грубое
4
Непроведение мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и (или) чужеродных видов
грубое
5
Отсутствие сведений о проведении ежегодного профилактического обеззараживания складских помещений, предприятий в которых осуществляется хранение или переработка подкарантинной продукции
значительное
Приложение 3
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 57
и исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 232
Приложение 4
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года
№ 15-05/1138
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 819
Проверочный лист в области карантина растений в отношении субъектов (объектов) контроля и надзора, осуществляющих маркировку и обеззараживание древесного упаковочного материала
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора _____________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
___________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора
___________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля и надзора
___________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1.
Неуведомление территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по карантину растений о выявлении карантинных объектов
2.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в обеззараженном древесном упаковочном материале
3.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в подкарантинных объектах, земельных участках (угодьях), находящихся в собственности и (или) землепользовании субъекта контроля и надзора
4.
Отсутствие учетного номера на осуществление деятельности по:
переработке засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности;
обеззараживанию и маркировке древесного упаковочного материала
5.
Непроведение мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и (или) чужеродных видов
6.
Отсутствие сведений о проведении ежегодного профилактического обеззараживания складских помещений, в которых осуществляется хранение или переработка подкарантинной продукции
7.
Отсутствие маркировки подкарантинной продукции
8.
Допущение осуществления хранения или очистки подкарантинной продукции, заготовленной в зоне распространения карантинных объектов с подкарантинной продукцией, заготовленной в свободной от карантинных объектов зоне
Должностное (ые) лицо (а)_______________________________ ______________
должность подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора___________________ ____________
должность подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 4
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 57
и исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 232
Приложение 5
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года
№ 15-05/1138
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 819
Проверочный лист в области карантина растений в отношении субъектов (объектов) контроля и надзора, осуществляющих переработку засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора _____________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
___________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля и надзора
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1.
Отсутствие учетного номера на осуществление деятельности по:
переработке засоренных карантинными сорняками (за исключением карантинных сорняков рода Striga spp.) зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности;
обеззараживанию и маркировке древесного упаковочного материала
2.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в обеззараженной подкарантинной продукции
3.
Наличие карантинных объектов и (или) чужеродных видов в подкарантинных объектах, земельных участках (угодьях), находящихся в собственности и (или) землепользовании субъекта контроля и надзора
4.
Непроведение мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и (или) чужеродных видов
5.
Отсутствие сведений о проведении ежегодного профилактического обеззараживания складских помещений, предприятий в которых осуществляется хранение или переработка подкарантинной продукции
Должностное (ые) лицо (а)_______________________________ ______________
должность подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора ___________________ ___________
должность подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)

көрсетілген Өлшемшарттарға 3 және 4-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 4 және 5-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 57 мен
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 232 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Өсімдіктер карантині
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
3-қосымша
Ағаштан жасалған буып-түю материалын таңбалауды және залалсыздандыруды жүзеге асыратын бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты өсімдіктер карантині саласындағы талаптардың бұзылу дәрежесі
Р/с №
Бұзу өлшемшарттары
Бұзу дәрежесі
1
2
3
1.
Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесін карантиндік объектілердің анықталғаны туралы хабардар етпеу
өрескел
2.
Залалсыздандырылған ағаштан жасалған буып-түю материалында карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
өрескел
3.
Бақылау және қадағалау субъектісінің меншігіндегі және (немесе) жер пайдалануындағы карантинге жатқызылған объектілерде, жер учаскелерінде (алқаптарында) карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
өрескел
4.
Карантиндік арамшөптер (Strіga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) басқан астық пен оны қайта өңдеу өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеу;
ағаш қаптама материалын зарарсыздандыру және таңбалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға есепке алу нөмірінің болмауы
өрескел
5.
Карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралардың жүргізілмеуі
өрескел
6.
Карантинге жатқызылған өнімді сақтау немесе өңдеу жүзеге асырылатын қойма үй-жайларына жыл сайын профилактикалық залалсыздандыруды жүргізу туралы мәліметтердің болмауы
елеулі
7.
Карантинге жатқызылған өнімді таңбалаудың болмауы
елеулі
8.
Карантиндік объектілер таралған аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өнімді карантиндік объектілерден таза аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өніммен бірге сақтаудың немесе тазартудың жүзеге асырылуына жол беру
елеулі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 57 мен
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 232 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Өсімдіктер карантині
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
4-қосымша
Карантиндік арамшөптермен (Striga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) ластанған астықты және оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеуді жүзеге асыратын бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты өсімдіктер карантині саласындағы талаптардың бұзылу дәрежесі
Р/с №
Бұзу өлшемшарттары
Бұзу дәрежесі
1
2
3
1.
Карантиндік арамшөптер (Strіga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) басқан астық пен оны қайта өңдеу өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеу;
ағаш қаптама материалын зарарсыздандыру және таңбалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға есепке алу нөмірінің болмауы
өрескел
2.
Залалсыздандырылған карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
өрескел
3.
Бақылау және қадағалау субъектісінің меншігіндегі және (немесе) жер пайдалануындағы карантинге жатқызылған объектілерде, жер учаскелерінде (алқаптарында) карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
өрескел
4.
Карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралардың жүргізілмеуі
өрескел
5.
Карантинге жатқызылған өнімді сақтау немесе өңдеу жүзеге асырылатын қойма үй-жайларына, кәсіпорындарға жыл сайынғы профилактикалық залалсыздандыруды жүргізу туралы мәліметтердің болмауы
елеулі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 57 мен
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 232 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 15-05/1138 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 819 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Ағаштан жасалған буып-түю материалын таңбалауды және залалсыздандыруды жүзеге асыратын бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты өсімдіктер карантині саласындағы тексеру парағы
Тексеруді/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып
профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып
профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт ___________________________
__________________________________________________________________________
№, күні
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
__________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1.
Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесін карантиндік объектілердің анықталғаны туралы хабардар етпеу
2.
Залалсыздандырылған ағаштан жасалған буып-түю материалында карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
3.
Бақылау және қадағалау субъектісінің меншігіндегі және (немесе) жер пайдалануындағы карантинге жатқызылған объектілерде, жер учаскелерінде (алқаптарында) карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
4.
Карантиндік арамшөптер (Strіga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) басқан астық пен оны қайта өңдеу өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеу;
ағаш қаптама материалын зарарсыздандыру және таңбалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға есепке алу нөмірінің болмауы
5.
Карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралардың жүргізілмеуі
6.
Карантинге жатқызылған өнімді сақтау немесе өңдеу жүзеге асырылатын қойма үй-жайларына жыл сайын профилактикалық залалсыздандыруды жүргізу туралы мәліметтердің болмауы
7.
Карантинге жатқызылған өнімді таңбалаудың болмауы
8.
Карантиндік объектілер таралған аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өнімді карантиндік объектілерден таза аймақта дайындалған карантинге жатқызылған өніммен бірге сақтаудың немесе тазартудың жүзеге асырылуына жол беру
Лауазымды адам (-дар)
_______________________________      ___________________________________
лауазымы                                     қолы
___________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
__________________________________________       ________________________
лауазымы                                     қолы
___________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 57 мен
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 232 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 15-05/1138 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 819 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Карантиндік арамшөптермен (Strіga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) ластанған астықты және оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеуді жүзеге асыратын бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты өсімдіктер карантині саласындағы тексеру парағы
Тексеруді/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып
профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып
профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
№, күні
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес- сәйкестендіру нөмірі ______________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы______________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1.
Карантиндік арамшөптер (Strіga spp. текті карантиндік арамшөптерді қоспағанда) басқан астық пен оны қайта өңдеу өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін өміршеңдіктен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша қайта өңдеу;
ағаш қаптама материалын зарарсыздандыру және таңбалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға есепке алу нөмірінің болмауы
2.
Залалсыздандырылған карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
3.
Бақылау және қадағалау субъектісінің меншігіндегі және (немесе) жер пайдалануындағы карантинге жатқызылған объектілерде, жер учаскелерінде (алқаптарында) карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің болуы
4.
Карантиндік объектілердің және (немесе) бөтен текті түрлердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралардың жүргізілмеуі
5.
Карантинге жатқызылған өнімді сақтау немесе өңдеу жүзеге асырылатын қойма үй-жайларына, кәсіпорындарға жыл сайынғы профилактикалық залалсыздандыруды жүргізу туралы мәліметтердің болмауы
Лауазымды адам (-дар)
_______________________________       ___________________________________
лауазымы                                     қолы
___________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
__________________________________________            ________________________
лауазымы                                     қолы
___________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі