О внесении изменения в приказ Министра культуры Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 56 "Об утверждении Типовых правил проведения республиканских конкурсов и фестивалей"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 2 июля 2024 года № 283-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2024 года № 34697
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 56 "Об утверждении Типовых правил проведения республиканских конкурсов и фестивалей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6923) следующее изменение:
в Типовых правилах проведения республиканских конкурсов и фестивалей, утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Для оценки выступлений участников конкурса и (или) фестиваля, а также подведения итогов создается жюри.
Состав жюри, организованных уполномоченным органом в области культуры формируется из представителей государственных органов, видных деятелей культуры и искусства.
Состав жюри, организованных местным исполнительным органом формируется из представителей государственных и местных исполнительных органов, видных деятелей культуры и искусства.".
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева

"Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 56 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 2 шілдедегі № 283-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 шілдеде № 34697 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 56 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6923 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасында:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Конкурсқа және (немесе) фестивальға қатысушылардың өнерін бағалау, сондай-ақ қорытынды шығару үшін қазылар алқасы құрылады.
Мәдениет саласындағы уәкілетті орган ұйымдастырған қазылар алқасының құрамы мемлекеттік органдардың өкілдерінен, көрнекті мәдениет және өнер қайраткерлерінен қалыптастырылады.
Жергілікті атқарушы орган ұйымдастырған қазылар алқасының құрамы мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың өкілдерінен, көрнекті мәдениет және өнер қайраткерлерінен қалыптастырылады.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева