О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 781 "Об утверждении Правил военно-медицинского (медицинского) обеспечения в военно-медицинских (медицинских) подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2024 года № 556. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2024 года № 34770
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 781 "Об утверждении Правил военно-медицинского (медицинского) обеспечения в военно-медицинских (медицинских) подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21664) следующие изменения:
в Правилах военно-медицинского (медицинского) обеспечения в военно-медицинских (медицинских) подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. К военно-медицинским (медицинским) подразделениям органов внутренних дел Республики Казахстан относятся:
1) Медицинское управление Департамента тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Медицинское управление);
2) медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей (далее - медицинские отделы ДП);
3) государственное учреждение "Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан", государственные учреждения "Госпиталь с поликлиникой Департаментов полиции областей", "Поликлиника Департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей" (далее – медицинские организации ОВД);
4) медико-санитарные части организаций образования МВД (далее – МСЧ учебных заведений);
5) военно-медицинское управление Главного командования Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – ВМУ НГ РК);
6) военно-врачебная комиссия Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – ВВК НГ РК);
7) санитарно-эпидемиологический центр Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – СЭЦ НГ РК);
8) медицинские управления региональных командований Национальной гвардии;
9) медицинские службы Академии Национальной гвардии (далее – АНГ РК) и воинских частей Национальной гвардии;
10) военно-медицинские подразделения (лазареты, медицинские пункты и кабинеты) воинских частей и их подразделений.";
пункты 53 и 54 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністерінде әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 781 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 11 шiлдедегi № 556 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 шiлдеде № 34770 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністерінде әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы №781 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21664 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністерінде әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз ету қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністеріне мыналар жатады:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасы (бұдан әрі - Медициналық басқарма);
2) Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары) (бұдан әрі - ПД медициналық бөлімдері);
3) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі" мемлекеттік мекемесі, "Облыстардың полиция департаменттерінің емханасы бар госпиталі", "Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің емханасы" мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – ІІО медициналық ұйымдары).
4) ІІМ білім беру ұйымдарының медициналық-санитариялық бөлімдері (бұдан әрі – оқу орындарының МСБ);
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Әскери-медицина басқармасы (бұдан әрі - ҚР ҰҰ ӘМБ);
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери-дәрігерлік комиссиясы (бұдан әрі - ҚР ҰҰ ӘДК);
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының санитариялық-эпидемиологиялық орталығы (бұдан әрі - ҚР ҰҰ СЭО);
8) Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылықтарының медицина басқармалары;
9) Ұлттық ұлан академиясының (бұдан әрі - ҰҰА) және әскери бөлімдерінің медицина қызметтері;
10) әскери бөлімдердің және олардың бөлімшелерінің әскери-медицина бөлімшелері (лазареттер, медициналық пункттер және кабинеттер).".
53 және 54-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"53. Группы государственного санитарно-эпидемиологического надзора (далее – группы ГСЭН) Медицинского управления, медицинских отделов ДП, санитарно-эпидемиологический отдел ВМУ НГ РК (далее – СЭО ВМУ НГ РК), СЭЦ НГ РК, медицинские управления региональных командований, медицинские службы АНГ и воинских частей являются структурными подразделениями органов внутренних дел, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия личного состава органов внутренних дел и входят в единую систему государственной санитарно-эпидемиологической службы.
54. Главные санитарные врачи и специалисты групп ГСЭН Медицинского управления, медицинских отделов ДП, СЭО ВМУ НГ РК, СЭЦ НГ РК, медицинских управлений региональных командований, медицинских служб воинских частей и АНГ являются должностными лицами, осуществляющими государственный контроль и надзор в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия личного состава органов внутренних дел.".
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан

"53. Медициналық басқарманың және ПД медициналық бөлімдерінің мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау топтары (бұдан әрі – МСЭҚ топтары), ҚР ҰҰ ӘМБ санитариялық-эпидемиологиялық бөлімі (бұдан әрі – ҚР ҰҰ ӘМБ СЭБ), ҚР ҰҰ СЭО, өңірлік қолбасшылықтардың медицина басқармалары, ҰҰА және әскери бөлімдерінің медицина қызметтері ішкі істер органдары жеке құрамының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын ішкі істер органдарының құрылымдық бөліністері болып табылады және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің бірыңғай жүйесіне кіреді.
54. Медициналық басқарманың және ПД медициналық бөлімдері МСЭҚ топтарының, ҚР ҰҰ ӘМБ СЭБ, ҚР ҰҰ СЭО, өңірлік қолбасшылықтардың медицина басқармаларының, ҰҰА және әскери бөлімдері медицина қызметтерінің бас санитариялық дәрігерлері мен мамандары ішкі істер органдары жеке құрамының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдар болып табылады.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі аппаратының басшысына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі