Об утверждении формы реестра требований кредиторов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 августа 2024 года № 590. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2024 года № 35004
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму реестра требований кредиторов.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Кредиторлар талаптары тізілімінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 28 тамыздағы № 590 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 тамызда № 35004 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған кредиторлар талаптары тізілімінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждена приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 августа 2024 года № 590
форма
Реестр требований кредиторов
_________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), ИИН должника)
Ф.И.О. (при его наличии)/ наименование кредитора
ИИН/БИН кредитора
Сумма предъявленных требований (тенге)
Документы, подтверждающие обоснованность принятого финансовым управляющим решения (наименование, дата, номер),
дата возникновения задолженности
Сумма признанных требований
Сумма непризнанных требований
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Первая очередь
1)
Требования по взысканию задолженности по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью
...
Итого:
2)
Требования по взысканию алиментов
...
Итого:
Итого по первой очереди:
2.
Вторая очередь
1)
Налоговая задолженность
...
Итого:
2)
Задолженность по таможенным платежам
...
Итого:
3)
Задолженность по другим обязательным платежам в бюджет
...
Итого:
4)
Задолженность по платежам в бюджет, взыскиваемым по решению суда
….
Итого:
Итого по второй очереди:
3.
Третья очередь
1)
Требования кредиторов по гражданско-правовым и иным обязательствам
...
Итого:
2)
Требования залогового кредитора, в случаях:
его отказа от принятия заложенного имущества в натуре;
непредставления им ответа на предложение финансового управляющего о принятии заложенного имущества в натуре в течении пяти рабочих дней со дня получения такого предложения;
непогашения им в полном объеме в течении одного месяца со дня направления письменного уведомления финансовому управляющему о принятии заложенного имущества в натуре, расходов, связанных с оценкой и содержанием заложенного имущества, при его согласии на принятие заложенного имущества в натуре
...
Итого:
3)
Требования, возникшие в результате принятия судом решения о признании сделки недействительной и возврате имущества в имущественную массу должника
...
Итого:
Итого по третьей очереди:
4.
Четвертая очередь
1)
Требования кредиторов по возмещению убытков
......
Итого:
2)
Требования кредиторов по взысканию неустоек (штрафов, пеней)
.....
Итого:
Итого по четвертой очереди:
5.
Пятая очередь
1)
Требования кредиторов, не исполнивших обязанность по предложению одного из инструментов реструктуризации задолженности при рассмотрении проекта плана восстановления платежеспособности
...
Итого:

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 28 тамыздағы
№ 590 бұйрығымен
бекітілген
нысаны
Кредитор талаптарының тізілімі _______________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), борышкердің ЖСН)
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)/ кредитордың атауы
Кредитордың ЖСН/БСН
Қойылған талаптардың сомасы (теңге)
Қаржы басқарушысы қабылдаған шешімнің негізділігін растайтын құжаттар (атауы, күні, нөмірі), берешектің пайда болған күні
Танылған талаптар сомасы
Танылмаған талаптар сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Бірінші кезек
1)
Өмірге немесе денсаулыққа келтірілген зиянды өтеу бойынша берешекті өндіріп алу жөніндегі талаптар
...
Барлығы:
2)
Алимент өндіріп алу бойынша талаптар
...
Барлығы:
Бірінші кезек бойынша барлығы:
2.
Екінші кезек
1)
Салықтық берешек
...
Барлығы:
2)
Кедендік төлемдер бойынша берешек
...
Барлығы:
3)
Бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек
...
Барлығы:
4)
Сот шешімі бойынша өндіріліп алынатын, бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешек
….
Барлығы:
Екінші кезек бойынша барлығы:
3.
Үшінші кезек
1)
Кредиторлардың азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелер бойынша талаптары
...
Барлығы:
2)
Кепілді кредитордың талаптары, мына:
ол кепілге салынған мүлікті заттай қабылдаудан бас тартқан;
ол қаржы басқарушысының кепілге салынған мүлікті заттай қабылдау туралы ұсынысына осындай ұсынысты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жауап ұсынбаған;
ол кепілге салынған мүлікті заттай қабылдауға келіскен жағдайда, кепілге салынған мүлікті бағалауға және күтіп-ұстауға байланысты шығыстарды қаржы басқарушысына кепілге салынған мүлікті заттай қабылдау туралы жазбаша хабарлама жіберілген күннен бастап бір ай ішінде өтемеген жағдайларда
...
Барлығы:
3)
Мәмілені жарамсыз деп тану және мүлікті борышкердің мүліктік массасына қайтару туралы сот шешімі нәтижесінде туындайтын талаптар
...
Барлығы:
Үшінші кезек бойынша барлығы:
4.
Төртінші кезек
1)
Кредиторлардың шығындарды өтеу жөніндегі талаптары
......
Барлығы:
2)
Кредиторлардың тұрақсыздық айыбын өндіріп алу жөніндегі талаптары (айыппұл, өсімпұл)
.....
Барлығы:
Төртінші кезек бойынша барлығы:
5.
Бесінші кезек
1)
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарының жобасын қарау кезінде берешекті қайта құрылымдау құралдарының бірін ұсыну бойынша міндетін орындамаған кредиторлар талаптары
...
Барлығы:

2)
Требования, заявленные после истечения срока их предъявления, за исключением требований по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью, по взысканию алиментов
...
Итого:
Итого по пятой очереди:
Итого по реестру:
6.
Требования, исключенные из реестра
...
Итого:
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).

2)
Өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиянды өтеу, алимент өндіріп алу туралы талаптарды қоспағанда, оларды ұсыну мерзімі өткеннен кейін мәлімделген талаптар
...
Барлығы:
Бесінші кезек бойынша барлығы:
Тізілім бойынша барлығы:
6.
Тізілімнен шығарылған талаптар
...
Барлығы:
Аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке-сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).