О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении образцов форменной одежды и Правил ее ношения работниками частных охранных организаций, занимающими должность охранника"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 694. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2024 года № 35128
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении образцов форменной одежды и Правил ее ношения работниками частных охранных организаций, занимающими должность охранника" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10566) следующие изменения:
Образцы форменной одежды работников частных охранных организаций, занимающими должность охранника, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила ношения форменной одежды работниками частных охранных организаций, занимающими должность охранника, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
абзац первый пункта 2 приказа изложить в следующей редакции:
"2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:";
пункт 3 приказа изложить в следующей редакции:
"3. Начальникам департаментов полиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.";
пункт 4 приказа изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.";
2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.

"Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымындағы қызметкерлерінің нысанды киім үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 142 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегi № 694 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 қыркүйекте № 35128 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымындағы қызметкерлерінің нысанды киім үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 142 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10566 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлерінің нысанды киімдерінің үлгілері осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлерінің нысанды киімді киіп жүру қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
бұйрықтың 2-тармағының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті қамтамасыз етсін:";
бұйрықтың 3 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының полиция департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтердің қызметкерлерімен зерделеуді ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.";
бұйрықтың 4 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Приложение 1 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 17 сентября 2024 года № 694
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 февраля 2015 года № 142
Образцы форменной одежды работников частных охранных организаций, занимающими должность охранника
Рисунок 1 Рубашка с коротким рукавом
Рисунок 2 Рубашка с длинным рукавом
Рисунок 3 Футболка с нагрудным и нарукавным знаком
Рисунок 4 Футболка-поло с нагрудным и нарукавным знаком
Рисунок 5 Летняя форменная одежда
Рисунок 6 Летняя форменная одежда
Рисунок 7 Летняя форменная одежда с укороченной курткой
Рисунок 8 Летняя куртка-ветровка с капюшоном
Рисунок 9 Съемная подстежка-куртка со съемным капюшоном
Рисунок 10 Зимняя форменная одежда
Рисунок 11 Зимняя форменная одежда
Рисунок 12 Зимняя форменная одежда с укороченной курткой
Рисунок 13 Летние головные уборы
Рисунок 14 Зимние головные уборы
Рисунок 15 Галстук
Рисунок 16 Рубашка с коротким рукавом
Рисунок 17 Рубашка с длинным рукавом
Рисунок 18 Пиджак однобортный с брюками
Глава 1. Форменная одежда
1. Летняя форменная одежда (рис. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 15):
бейсболка или кепи серого цвета;
куртка с брюками зауженного к низу силуэта, серого цвета;
куртка c воротником-стойка и брюки-карго, серого цвета;
куртка-ветровка с капюшоном, серого цвета;
куртка укороченная с брюками зауженного к низу силуэта, серого цвета;
рубашка голубого или белого цвета;
футболка или футболка-поло трикотажная голубого, белого, серого или темно-серого цвета;
галстук серого цвета;
обувь классических моделей или специальная обувь (ботинки с берцами) черного цвета.
2. Зимняя форменная одежда (рис. 9, 10, 11, 12, 13);
шапка вязаная, двухслойная с флисом или флисовая серого или черного цвета;
шапка-ушанка из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха, серого или черного цвета (в цветовой тон с меховым воротником куртки утепленной);
куртка утепленная, серого цвета, со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или из искусственного меха серого или черного цвета или съемным капюшоном с брюками утепленными, серого цвета;
куртка утепленная со съемным капюшоном и с брюками утепленными, серого цвета;
съемная подстежка-куртка со съемным капюшоном, серого цвета;
куртка утепленная, серого цвета, укороченная, со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха серого или черного цвета или съемным капюшоном с полукомбинезоном утепленным, серого цвета;
рубашка голубого или белого цвета;
футболка трикотажная голубого, белого, серого или темно-серого цвета;
галстук серого цвета;
обувь утепленная, классических моделей или специальная обувь (ботинки с берцами утепленные) черного цвета;
валенки с галошами или без галош, сапоги резиновые (в зависимости от климатических условий и условий несения службы).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 694 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 ақпандағы
№ 142 бұйрығымен
бекітілді
Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлерінің нысанды киімдерінің үлгілері
1-сурет Қысқа жеңді жейде
2-сурет Ұзын жеңді жейде
3-сурет Кеудесіне және жеңіне белгі тігілген футболка
4-сурет Кеудесіне және жеңіне белгі тігілген поло-футболка
5-сурет Жазғы нысанды киім
6-сурет Жазғы нысанды киім
7-сурет Қысқартылған күртесі бар жазғы нысанды киім
8-сурет Капюшоны бар жазғы жел-күрте
9-сурет Алмалы капюшоны бар, алмалы-астарлы күрте
10-сурет Қысқы нысанды киім
11-сурет Қысқы нысанды киім
12-сурет Қысқартылған күртелі қысқы нысанды киім
13-сурет Жазғы бас киім
14-сурет Қысқы бас киім
15-сурет Галстук
16-сурет Қысқа жеңді жейде
17-сурет Ұзын жеңді жейде
18-сурет Бір бортты шалбары бар пиджак
1-тарау. Нысанды киім
1. Жазғы нысанды киім (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 15-суреттер):
бейсболка немесе сұр түсті кепи;
төменгі жағы тарылған, сұр түсті шалбары бар күрте;
тік жағасы бар күрте және карго-шалбар, сұр түсті;
капюшоны бар жел-күрте, сұр түсті;
төменгі жағы тарылған шалбары бар қысқа күрте, сұр түсті;
көгілдір немесе ақ жейде;
көгілдір, ақ, сұр немесе қою сұр түсті тоқылған футболка немесе поло-футболка;
сұр түсті галстук;
классикалық үлгідегі аяқ киім немесе қара түсті арнайы аяқ киім (қонышты бәтеңке).
2. Қысқы нысанды киім (9, 10, 11, 12, 13-суреттер);
тоқылған, жылы екі қабатты немесе жылы сұр немесе қара түсті бас киім;
табиғи жақсартылған қой терісінен немесе жасанды теріден, сұр немесе қара түсті құлақшын (жылы күртешенің тері жағасымен бір түсті реңкте);
табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алмалы жағасы немесе сұр түсті жылы шалбары, алмалы капюшоны бар сұр түсті жылы күрте;
сұр түсті жылы шалбары мен алмалы капюшоны бар жылы күрте;
алмалы капюшоны бар, алмалы-астарлы күрте, сұр түсті;
табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алмалы жағасы немесе сұр түсті жартылай комбинезоны бар алмалы капюшоны бар, қысқа жылы сұр түсті күрте;
көгілдір немесе ақ жейде;
көгілдір, ақ, сұр немесе қою сұр түсті тоқылған футболка;
сұр түсті галстук;
жылы аяқ киім, классикалық модельдегі немесе қара түсті арнайы аяқ киім (қонышты жылы бәтеңке) ;
галоштары бар немесе галошсыз пима, резеңке етік (климаттық жағдайларға және қызмет өткеру жағдайларына байланысты).

3. Форменная одежда для офисных помещений (рис. 16, 17, 18):
пиджак однобортный мужской темного цвета с брюками зауженного книзу силуэта темного цвета;
рубашка голубого или белого цвета; галстук темного цвета;
обувь классических моделей черного цвета.
4. Летняя форменная одежда для охранников мобильных групп оперативного реагирования (рис. 3, 4, 6, 7, 8, 13):
бейсболка или кепи серого цвета или шлем защитный;
куртка укороченная с брюками зауженного к низу силуэта, серого цвета;
куртка c воротником-стойка и брюки-карго, серого цвета;
куртка-ветровка с капюшоном, серого цвета;
футболка или футболка-поло трикотажная голубого, белого, серого или темно-серого цвета;
обувь специальная (ботинки с берцами, кроссовки) черного цвета.
5. Зимняя форменная одежда для охранников мобильных групп оперативного реагирования (рис. 3, 9, 10, 12):
шапка вязаная, двухслойная с флисом или флисовая серого или черного цвета;
куртка утепленная, серого цвета, укороченная, со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха серого или черного цвета или съемным капюшоном с полукомбинезоном утепленным серого цвета;
куртка утепленная со съемным капюшоном серого цвета и брюками утепленными, серого цвета;
футболка трикотажная голубого, белого, серого или темно-серого цвета;
водолазка трикотажная серого или темно-серого цвета;
обувь утепленная, специальная (ботинки с высокими берцами утепленные) черного цвета.
Глава 2. Знаки различия и фурнитура
1. Нагрудный знак:
знак имеет форму прямоугольника, с кантом по периметру желтого цвета и надписью "КУЗЕТ" желтого цвета;
цвет поля знака – серый или голубой;
размер знака – 120x30 мм;
знак наносится выше левого нагрудного кармана рубашек, футболок, футболок-поло, летних и зимних курток;
знак изготавливается путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью.
2. Наспинный знак:
знак имеет форму прямоугольника, с кантом по периметру желтого цвета и надписью "КУЗЕТ" желтого цвета;
цвет поля знака – серый или голубой;
размер знака – 280x80 мм;
знак наносится на заднюю часть летних и зимних курток, верхний край знака располагается по шву кокетки;
знак изготавливается путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью.
3. Нарукавный знак:
форма, цветовая гамма, материал и способ изготовления определяются частной охранной организацией;
на знаке изображается корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
знак наносится на левый рукав рубашек, футболок, футболок-поло, летних и зимних курток на 120 мм ниже плечевого шва;
для работников – членов Ассоциации охранных организаций Республики Казахстан, допускается ношение знака с логотипом Ассоциации, изготовленному идентично корпоративному нарукавному знаку. Знак располагается на правом рукаве рубашек, летних и зимних курток, симметрично знаку на левом рукаве.

3. Кеңсе үй-жайларына арналған нысанды киім (16, 17, 18-суреттер):
қара түсті төменгі жағы тарылған шалбары бар қара түсті бірбортты ерлер пиджагы;
көгілдір немесе ақ түсті жейде; қара түсті галстук;
классикалық қара түсті аяқ киім.
4. Жедел ден қоятын мобильді топтардың күзетшілеріне арналған жазғы нысанды киім (3, 4, 6, 7, 8, 13-суреттер):
бейсболка немесе сұр түсті кепи немесе қорғаныс шлемі;
төменгі жағы тарылған шалбары бар қысқа күрте, сұр түсті;
тік жағасы бар күрте және карго-шалбары, сұр түсті;
капюшоны бар жел-күрте, сұр түсті;
көгілдір, ақ, сұр немесе қою сұр түсті тоқылған футболка немесе поло-футболка;
арнайы аяқ киім (қонышты бәтеңке, кроссовка) қара түсті.
5. Жедел ден қоятын мобильді топтардың күзетшілеріне арналған қысқы нысанды киім (3, 9, 10, 12-суреттер):
тоқылған, жылы екі қабатты немесе сұр немесе қара түсті жылы бас киім;
табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алмалы жағасы немесе сұр түсті жылы жартылай комбинезоны бар алмалы капюшоны бар, сұр түсті, қысқа жылы күрте;
сұр түсті алмалы капюшоны және сұр түсті жылы шалбары бар жылы күрте;
көгілдір, ақ, сұр немесе қою сұр түсті тоқылған футболка;
сұр немесе қою сұр түсті тоқылған водолазка;
жылы арнайы аяқ киім (қонышы ұзын жылы бәтеңке) қара түсті.
2-тарау. Айырым белгілері және фурнитура
1. Төсбелгі:
белгі тіктөртбұрыш тәрізді, периметрі бойынша жиегі сары және сары түсті "КҮЗЕТ" деген жазуы бар;
белгі өрісінің түсі сұр немесе көгілдір;
белгінің өлшемі – 120x30 мм;
белгі жейделердің, футболкалардың, поло-футболкалардың, жазғы және қысқы күртелердің сол жақ төс қалтасынан жоғары салынады;
белгі тоқу, кесте тігу, жібек басып шығару, термотрансфер арқылы жасалады және тозуға төзімді болуы тиіс.
2. Арқа белгісі:
белгі тіктөртбұрыш тәрізді, периметрі бойынша жиегі сары және сары түсті "КҮЗЕТ" деген жазуы бар;
белгі өрісінің түсі сұр немесе көгілдір;
белгінің өлшемі – 280x80 мм;
белгі жазғы және қысқы күртешелердің артқы жағына қойылады, белгінің жоғарғы шеті қамыттың тігісі бойынша орналасады;
белгі тоқу, кесте тігу, жібек басып шығару, термотрансфер арқылы жасалады және тозуға төзімді болуы тиіс.
3. Жеңдегі белгі:
нысанды, түс гаммасын, материалды және дайындау әдісін жеке күзет ұйымы анықтайды;
белгіде корпоративтік логотип және жеке күзет ұйымының атауы бейнеленеді;
белгі жейделердің, футболкалардың, поло-футболкалардың, жазғы және қысқы күртешелердің сол жеңіне иық тігісінен 120 мм төмен салынады;
Қазақстан Республикасы Күзет ұйымдары қауымдастығының мүшелері – қызметкерлері үшін корпоративтік жеңдегі белгімен бірдей дайындалған қауымдастық логотипі бар белгі тағуға жол беріледі. Белгі жейделердің, жазғы және қысқы күртешелердің оң жеңінде, сол жеңдегі белгіге симметриялы орналасады.

4. Знаки на головных уборах:
знаки, изготовленные путем ткачества, или кокарды из легкоплавкого металла содержат в себе корпоративный логотип охранной организации;
размер овального знака – 70 мм по горизонтали, 40 мм по вертикали;
диаметр круглого знака – 40 мм;
размер кокарды: высота – 60 мм, ширина – 40 мм;
знаки наносятся по центру передней части головного убора.
5. Знаки на одежде для офисных помещений:
на одежде для офисных помещений наносится нарукавный знак путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью;
форма, цветовая гамма, материал и способ изготовления определяются частной охранной организацией;
на знаке изображается корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
знак наносится на левый рукав рубашек и пиджака на 120 мм ниже плечевого шва.
Приложение 2 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 17 сентября 2024 года № 694
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 февраля 2015 года № 142
Правила ношения форменной одежды работниками частных охранных организаций, занимающими должность охранника
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ношения форменной одежды (далее - Правила) разработаны в соответствии пунктом 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности" и определяют порядок ношения форменной одежды лицами, занимающими должность охранника в частной охранной организации.
2. Основные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) форменная одежда – служебная одежда работников, занимающих должность охранника в частной охранной организации;
2) нагрудный знак "Күзет" – специальный идентификационный знак, определяющий профессию работника, занимающего должность охранника в частной охранной организации, который наносится на переднюю часть форменной одежды с левой стороны груди;
3) наспинный знак "Күзет" - специальный идентификационный знак, определяющий профессию работника, занимающего должность охранника в частной охранной организации, который наносится на заднюю часть форменной одежды;
4) нарукавный знак – отличительный знак изображающий корпоративный логотип и наименование частной охранной организации, который наносится на левый рукав форменной одежды;
5) знак на головном уборе – отличительный знак изображающий корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
6) бейдж – идентификационная карточка, которая носится при исполнении служебных обязанностей и определяет должность работника, занимающего должность охранника в частной охранной организации.

4. Бас киімдердегі белгілер:
тоқу арқылы жасалған белгілер немесе жеңіл балқитын металдан жасалған кокардаларда күзет ұйымының корпоративтік логотипі болады;
сопақ белгінің өлшемі көлденеңінен 70 мм, тігінен 40 мм;
дөңгелек белгінің диаметрі – 40 мм;
кокарда мөлшері: биіктігі – 60 мм, ені – 40 мм;
белгілер бас киімнің алдыңғы бөлігінің ортасына қойылады.
5. Кеңсе үй-жайларына арналған киімдегі белгілер:
кеңсе бөлмелеріне арналған киімге тоқу, кесте тігу, жібек басып шығару, термотрансфер жолымен жеңдегі белгі қойылады және тозуға төзімділігі болуы тиіс;
нысанды, түс гаммасын, материалды және дайындау әдісін жеке күзет ұйымы анықтайды;
белгіде корпоративтік логотип және жеке күзет ұйымының атауы бейнеленеді;
белгі жейделер мен күртешелердің сол жеңіне иық тігісінен 120 мм төмен салынады.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 694 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 ақпандағы
№ 142 бұйрығымен
бекітілген
Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлерінің нысанды киімді киіп жүру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нысанды киімді киіп жүру қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын адамдардың нысанды киімді киіп жүру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен анықтамалар:
1) нысанды киім – жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлердің қызметтік киімі;
2) "Күзет" төсбелгісі – жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын қызметкердің кәсібін айқындайтын, нысанды киімнің алдыңғы жағындағы кеуденің сол жағына тігілетін арнайы сәйкестендіру белгісі;
3) "Күзет" арқадағы белгісі – жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын қызметкердің кәсібін айқындайтын, нысанды киімнің артқы жағына тігілетін арнайы сәйкестендіру белгісі;
4) жеңдегі белгі – нысанды киімнің сол жақ жеңіне тігілетін корпоративтік логотипті және жеке күзет ұйымының атауын бейнелейтін айрықша белгі;
5) бас киімдегі белгі – корпоративтік логотипті және жеке күзет ұйымының атауын бейнелейтін айрықша белгі;
6) бейдж – қызметтік міндеттерін атқару кезінде тағылатын және жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын қызметкердің лауазымын айқындайтын сәйкестендіру карточкасы.

3. Оказание охранных услуг осуществляется в форменной одежде, установленного образца в соответствии с настоящим приказом.
2. Порядок ношения форменной одежды охранника частной охранной организации
4. Форменная одежда носится охранниками, водителями-охранниками на охраняемых объектах, при сопровождении грузов, при несении службы в составе мобильных групп оперативного реагирования. При этом форменная одежда должна быть вычищена и выглажена.
5. Летние и зимние головные уборы носятся в соответствии с установленными образцами форменной одежды:
бейсболка или кепи серого цвета – с летней форменной одеждой:
1) с курткой с брюками зауженного к низу силуэта серого цвета, с футболкой голубого, белого, серого или темно-серого цвета, с курткой-ветровка с капюшоном серого цвета и с обувью классической модели или специальной обувью (ботинки с берцами) черного цвета;
2) с курткой с воротником-стойка с брюками-карго серого цвета, футболкой или футболкой-поло голубого, белого, серого или темно-серого цвета, курткой-ветровка с капюшоном серого цвета и с обувью классической модели или специальной обувью (ботинки с берцами, кроссовки) черного цвета;
3) с курткой укороченной с брюками зауженного к низу силуэта серого цвета, рубашкой голубого или белого цвета, с галстуком серого цвета или без него, с курткой-ветровка с капюшоном серого цвета и с обувью классической модели или специальной обувью (ботинки с берцами) черного цвета;
шапка вязаная, двухслойная с флисом или флисовая серого или черного цвета, а также шапка-ушанка из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха, серого или черного цвета – с зимней форменной одеждой:
1) с курткой утепленной серого цвета со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или из искусственного меха серого или черного цвета или съемным капюшоном с брюками утепленными серого цвета и с обувью утепленной, классических моделей или специальной обувью (ботинки с берцами утепленные) черного цвета, а также с валенками с галошами или без галош, с сапогами резиновыми (в зависимости от климатических условий и условий несения службы);
2) с курткой утепленной со съемным капюшоном и с брюками утепленного серого цвета, со съемной подстежка-курткой со съемным капюшоном серого цвета и с обувью утепленной, классических моделей или специальной обувью (ботинки с берцами утепленные) черного цвета;
3) с курткой утепленной серого цвета, укороченная со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха серого или черного цвета или съемным капюшоном с полукомбинезоном утепленным серого цвета и с обувью утепленной, классических моделей или специальной обувью (ботинки с берцами утепленные) черного цвета.

3. Күзет қызметтерін көрсету осы бұйрыққа сәйкес белгіленген үлгідегі нысанды киімде жүзеге асырылады.
2. Жеке күзет ұйымы күзетшісінің нысанды киімді киіп жүру тәртібі
4. Нысанды киімді күзетшілер, жүргізуші-күзетшілер күзетілетін объектілерде, жүктерді ілеспе күзету кезінде, жедел ден қоятын мобильді топтар құрамында қызмет атқару кезінде киеді. Бұл ретте нысанды киім тазаланып, үтіктелуі тиіс.
5. Жазғы және қысқы бас киімдер нысанды киімнің белгіленген үлгілеріне сәйкес киіледі:
бейсболка немесе сұр түсті кепи – жазғы нысанды киіммен:
1) төменгі жағына тарылған сұр түсті шалбары бар күртесімен, көгілдір, ақ, сұр немесе қою сұр түсті футболкасы, сұр түсті капюшоны бар жел-күрте және классикалық үлгідегі аяқ киімі немесе қара түсті арнайы аяқ киімі (қонышты бәтеңке) бар;
2) тік жағасы бар күртесімен, сұр түсті карго-шалбары, көк, ақ, сұр немесе қою сұр түсті футболка немесе поло-футболка, сұр түсті капюшоны бар жел-күртесі және классикалық үлгідегі аяқ киімі немесе қара түсті арнайы аяқ киімі (қонышты бәтеңке, кроссовка);
3) төменгі жағына тарылған сұр түсті шалбары бар қысқартылған күрте, көк немесе ақ түсті жейде, сұр түсті галстукпен немесе онсыз, сұр түсті капюшоны бар жел-күрте және классикалық үлгідегі аяқ киім немесе қара түсті арнайы аяқ киім (қонышты бәтеңке) бар;
тоқылған, жылы екі қабатты немесе жылы сұр немесе қара түсті бас киім, сондай-ақ табиғи жақсартылған қой терісінен немесе жасанды теріден жасалған, сұр немесе қара түсті құлақшын – қысқы нысанды киіммен:
1) табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алмалы тері жағасы бар, сұр түсті жылы күртеше немесе сұр түсті жылы шалбары бар және қара түсті жылы, классикалық үлгідегі аяқ киімі немесе арнайы аяқ киімі (жылы қонышты бәтеңке) бар алмалы капюшоны бар, сондай-ақ галоштары бар немесе галоштары жоқ пималары, резеңке етікпен (климаттық жағдайларға және қызмет өткеру жағдайларына байланысты);
2) алмалы капюшоны бар жылы күртешемен және сұр түсті жылы шалбармен, сұр түсті алмалы капюшоны бар алмалы астары бар күртеше және қара түсті жылы, классикалық үлгідегі аяқ киіммен немесе арнайы аяқ киіммен (жылы қонышты бәтеңке) ;
3) табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алмалы тері жағасы немесе сұр түсті жылы жартылай комбинезоны бар, классикалық үлгідегі аяқ киімі немесе қара түсті арнайы аяқ киімі (жылы қонышты бәтеңке) бар алмалы капюшоны бар сұр түсті жылы күртешемен.

6. Пошив женской форменной одежды осуществляется по общим эскизам, с учетом особенностей покроя соответствующей одежды.
7. Оказание услуг по защите жизни и здоровья физических лиц от преступных и иных противоправных посягательств может осуществляться без форменной одежды, обозначающей принадлежность к субъекту охранной деятельности.
8. По соглашению сторон оказание охранных услуг осуществляется в форменной одежде для офисных помещений. В летнее время допускается несение службы без пиджака, в рубашке с короткими рукавами. На левом нагрудном кармане пиджака (рубашки) крепится бейдж с наименованием и логотипом частной охранной организации. По центру бейджа располагается надпись "КҮЗЕТ". Допускается указание фамилии и инициалов охранника, либо его имени.
9. Оказание услуг по охране офисных помещений осуществляется как с головным убором, так и без него.
10. Для охранников, несущих службу на наружных постах, допускается:
при низких температурах воздуха в зимний период - ношение тулупов (шуб) и меховых унт;
нанесение на форменную одежду (куртки) нагрудных и наспинных светоотражающих полос.
11. В летнее время учитывая погодные условия несение службы осуществляется в рубашке с коротким рукавом без куртки и галстука, либо футболки или футболки-поло с нагрудным и нарукавным знаками, согласно образцов форменной одежды, утвержденных настоящим приказом, без куртки, либо куртки с брюками с футболкой вместо рубашки.

6. Әйелдердің нысанды киімі тиісті киім пішімі ерекшеліктерін ескере отырып, жалпы эскиздер бойынша жүзеге асырылады.
7. Жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығын қылмыстық және өзге де құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан қорғау бойынша қызметтер көрсету күзет қызметі субъектісіне тиесілігін айқындайтын нысанды киімсіз жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Тараптардың келісуі бойынша күзет қызметің көрсету кеңсе үй-жайларына арналған нысанды киіммен жүзеге асырылады. Жазғы уақытта күртесіз, жеңі қысқа жейдемен қызмет атқаруға жол беріледі. Пиджактың (жейденің) сол жақ төс қалтасына жеке күзет ұйымының атауы жазылған және логотипі бар бейдж бекітіледі. Бейдждің ортасына "КҮЗЕТ" деген жазу жазылады. Күзетшінің тегі және аты-жөнін немесе атын көрсетуге болады.
9. Кеңсе үй-жайларын күзету бойынша қызмет көрсету бас киіммен де, бас киімсіз де жүзеге асырылады.
10. Сыртқы бекеттерде қызмет атқаратын күзетшілер үшін:
қыс мезгілінде ауа температурасы төмендеген кезде – тұлыптар (ішіктер) және теріден тілілген унтылар киюге;
нысанды киімнің (күртенің) кеудесіне және арқасына жарық шағылыстыратын жолақтар тағуға болады.
11. Жазғы уақытта ауа-райын ескере отырып, қызмет атқару осы бұйрықпен бекітілген нысанды киім үлгілеріне сәйкес күртесіз және галстуксыз, қысқа жеңді жейдемен белгіленген үлгідегі кеуде және жендегі белгілерімен футболка немесе футболка-поло не жейденің орнына футболка, шалбар және күртемен жүзеге асырылады.