О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 апреля 2022 года № 187 "Об утверждении Правил обязательной регистрации в уполномоченной организации именника и представления сведений о зарегистрированных именниках в уполномоченный орган"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 7 ноября 2024 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2024 года № 35346
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 апреля 2022 года № 187 "Об утверждении Правил обязательной регистрации в уполномоченной организации именника и представления сведений о зарегистрированных именниках в уполномоченный орган" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27537) следующие изменения:
в Правилах обязательной регистрации в уполномоченной организации именника и представления сведений о зарегистрированных именниках в уполномоченный орган, утвержденных указанным приказом:
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2024 года № 387
Приложение 3
к Правилам обязательной
регистрации в уполномоченной
организации именника
и представления сведений
о зарегистрированных именниках
в уполномоченный орган
Коды регионов нахождения субъекта
п/п
Наименование
Код
1
город Астана
Д, Ж, Е
2
город Алматы
А, Б, В
3
город Шымкент
Ш
4
Акмолинская область
С
5
Актюбинская область
И
6
Алматинская область
Г
7
Атырауская область
К
8
Восточно-Казахстанская область
Л, М
9
Жамбылская область
Н
10
Западно-Казахстанская область
О
11
Карагандинская область
П
12
Кызылординская область
Р
13
Костанайская область
Т
14
Мангистауская область
У
15
Павлодарская область
Ф
16
Северо-Казахстанская область
Х
17
Туркестанская область
Ю
18
область Абай
Ц
19
область Жетісу
Э
20
область Ұлытау
Я
Приложение 2 к приказу
Приложение 5
к Правилам обязательной
регистрации в уполномоченной
организации именника
и представления сведений
о зарегистрированных именниках
в уполномоченный орган
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной
основе размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/comprom.
Наименование административной формы:
Сведения о зарегистрированных именниках.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-СЗИ.
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: _____________ 20____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: уполномоченные организации.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: ежеквартально в срок до 30 числа последнего месяца квартала.
ИИН/БИН:
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами,
а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством
компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе
интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе
интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства):
в электронном виде.
Сведения о зарегистрированных именниках
№ п/п
Наименование субъекта
Месторасположениепо коду КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов), контактный телефон, электронный адрес
ИИН/БИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
Присвоенный шифр именника
Дата выдачи
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Атауы
Наименование
_________________________________
_________________________________
Мекенжайы
Адрес
_________________________________
_________________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы/
Адрес электронной почты ______________________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель
___________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________________
қолы, телефон
подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________
қолы
подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Примечание:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
о зарегистрированных именниках
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе о зарегистрированных именниках
(1-СЗИ, ежеквартально)

"Атаулы таңбаны уәкілетті ұйымда міндетті тіркеу және тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 7 қарашадағы № 387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қарашада № 35346 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атаулы таңбаны уәкілетті ұйымда міндетті тіркеу және тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 187 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27537 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атаулы таңбаны уәкілетті ұйымда міндетті тіркеу және тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну қағидаларында:
көрсетілген 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген 5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 7 қарашадағы
№ 387 Бұйрыққа
1-қосымша
Атаулы таңбаны уәкілетті
ұйымда міндетті тіркеу және
тіркелген атаулы таңбалар
туралы мәліметтерді уәкілетті
органға ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Субъектінің орналасқан өңірлерінің коды
р/с
Атауы
Коды
1
Астана қаласы
Д, Ж, Е
2
Алматы қаласы
А, Б, В
3
Шымкент қаласы
Ш
4
Ақмола облысы
С
5
Ақтөбе облысы
И
6
Алматы облысы
Г
7
Атырау облысы
К
8
Шығыс Қазақстан облысы
Л, М
9
Жамбыл облысы
Н
10
Батыс Қазақстан облысы
О
11
Қарағанды облысы
П
12
Қызылорда облысы
Р
13
Қостанай облысы
Т
14
Маңғыстау облысы
У
15
Павлодар облысы
Ф
16
Солтүстік Қазақстан облысы
Х
17
Түркістан облысы
Ю
18
Абай облысы
Ц
19
Жетісу облысы
Э
20
Ұлытау облысы
Я
Бұйрыққа
2-қосымша
Атаулы таңбаны уәкілетті
ұйымда міндетті тіркеу және
тіркелген атаулы таңбалар
туралы мәліметтерді уәкілетті
органға ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/comprom.
Әкімшілік нысанның атауы: Тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ТАТМ.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20____жыл _____________.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: уәкілетті ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, тоқсанның соңғы айының 30-күніне дейін.
ЖСН/БСН:
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке салуы кезінде): электронды түрде.
Тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтер
р/с №
Субъектінің атауы
ӘАОС (әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышы) коды бойынша орналасқан жері, байланыс телефоны, электрондық поштасы
ЖСН/БСН
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Атаулы таңбаға берілген шифр
Беру күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Атауы
Наименование
_________________________________
_________________________________
Мекенжайы
Адрес
_________________________________
_________________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы/Адрес электронной почты
______________________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________
қолы, телефон
подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________
қолы
подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Ескертпе:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Тіркелген атаулы таңбалар
туралы әкімшілік деректерді
өтеусіз негізінде жинауға
арналған нысанға
қосымша
Тіркелген атаулы таңбалар туралы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (1-ТАТМ, тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе о зарегистрированных именниках (далее – Форма).
2. Форма заполняется уполномоченными организациями.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4.Форма представляется уполномоченными организациями в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан ежеквартально в срок до 30 числа последнего месяца квартала.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование субъекта, получившего шифр именника.
8. В графе 3 указывается месторасположение субъекта по коду КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов), контактный телефон и электронный адрес.
9. В графе 4 указывается ИИН/БИН субъекта.
10. В графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта.
11. В графе 6 указывается присвоенный шифр именника субъекту.
12. В графе 7 указывается дата выдачи шифра именника субъекту.
13. В графе 8 указывается примечание.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме тіркелген атаулы таңбалар туралы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды уәкілетті ұйымдар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды уәкілетті ұйымдар Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне тоқсан сайын, тоқсанның соңғы айының 30-күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда атаулы таңбалар шифрын алған субъектінің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда субъектінің ӘАОС (әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышы) коды бойынша орналасқан жері, байланыс телефоны және электрондық поштасы көрсетіледі.
9. 4-бағанда субъектінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
10. 5-бағанда субъект басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) көрсетіледі.
11. 6-бағанда субъектіге берілген атаулы таңбалар шифры көрсетіледі.
12. 7-бағанда субъектіге атаулы таңбалар шифрының берілген күні көрсетіледі.
13. 8-бағанда ескерту көрсетіледі.