О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 ноября 2024 года № 885. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2024 года № 35365
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21580) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) определившийся стойкий неблагоприятный ВЭИ – ВЭИ, при котором выносится одно из заключений о степени (категории) годности к воинской службе: "ограниченно годен(на) к воинской службе", "не годен(на) к воинской службе в мирное время, ограниченно годен(на) в военное время" или "не годен(на) к воинской службе с исключением с воинского учета".";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) заочная военно-врачебная экспертиза – проведение экспертизы медицинской экспертной и иной документации кандидатов на службу (учебу), сотрудников, бывших сотрудников, в том числе умерших (погибших), в случаях, когда МО невозможно провести по причине отказа или неспособности пройти обследование по состоянию здоровья, либо при проведении проверки обоснованности принятых ранее заключений, постановлений, решений по вопросам ВВЭ.";
часть вторую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"В ходе обследования у специалистов или проведения итогового заседания ВВК, при наличии медицинских показаний, для принятия окончательного решения, освидетельствуемые лица направляются на дополнительное обследование или консультации других специалистов. При несоответствии содержания представленных результатов исследований и (или) консультаций специалистов данным анамнеза и фактическим результатам личного объективного осмотра врача-эксперта, граждане направляются на повторное дополнительное обследование в медицинские организации или к специалистам, кроме тех, где ранее проведено обследование. При этом врач-эксперт ВВК разъясняет обоснования необходимости проведения повторного дополнительного обследования.";
пункт 18 дополнить частью третьей следующего содержания:
"С данного момента акты (карты) МО у кандидатов и сотрудников изымаются и передаются председателю ВВК для проведения итогового заседания.";
часть четвертую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"Заключения и постановления ВВК принимаются коллегиально простым большинством голосов экспертов-врачей, присутствующих на заседании комиссии, и председателя комиссии с отметкой в акте МО ВВК результатов "за", "против". При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим. При несогласии председателя или отдельных членов комиссии с принятым общим заключением ВВК особое мнение разъясняется в ходе заседания ВВК, прилагается в письменном виде в акте (карте) МО и записывается в журнале протоколов заседания ВВК.";
части вторую и третью пункта 20 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 12 қарашадағы № 885 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 қарашада № 35365 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) айқындалған тұрақты қолайсыз ДСЖ – бұл ретте "әскери қызметке шектеулі жарамды", "бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс кезінде шектеулі жарамды" немесе "әскери есептен шығарыла отырып әскери қызметке жарамсыз" әскери қызметке жарамдылықтың дәрежесі (санаты) туралы қорытындылардың бірі шығарылатын ДСЖ;";
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) сырттай әскери-дәрігерлік сараптама - денсаулық жағдайы бойынша тексеруден өтуден бас тарту немесе өтуге қабілетсіздік себебі бойынша МК жүргізу мүмкін болмаған жағдайларда не ӘДС мәселелері бойынша бұрын қабылданған қорытындылардың, қаулылардың, шешімдердің негізділігіне тексеру жүргізу кезінде қызметке (оқуға) кандидаттардың, қызметкерлердің, бұрынғы қызметкерлердің, оның ішінде қайтыс болғандардың (қаза тапқандардың) медициналық сараптама және өзге де құжаттамаларына сараптама жүргізу.";
12-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мамандар тексерудің немесе ӘДК-нің қорытынды отырысын өткізу барысында, медициналық көрсетпелер болған кезде куәландырылатын адамдар басқа мамандардың қосымша тексеруіне немесе консультациясына жіберіледі. Ұсынылған зерттеу нәтижелерінің және (немесе) мамандардың консультацияларының мазмұны анамнездің деректеріне және сарапшы дәрігердің жеке объективті тексеруінің нақты нәтижелеріне сәйкес келмеген жағдайда азаматтар бұрын зерттеп-қарау жүргізілгендерден басқа, медициналық ұйымдарға немесе мамандарға қайта қосымша тексеруге жіберіледі. Бұл ретте ӘДК сарапшы-дәрігері қайта қосымша тексеру жүргізу қажеттігінің негіздемесін түсіндіреді.";
18-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы сәттен бастап кандидаттар мен қызметкерлерден МК актілері (карталары) алынып, қорытынды отырысты өткізу үшін ӘДК төрағасына беріледі.";
19-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ӘДК қорытындысы және қаулысы комиссия отырысына қатысқан сарапшы-дәрігерлердің және комиссия төрағасының қатысуымен қарапайым көпшілік даусымен алқалы түрде ӘДК МК актісінде "жақтау", "қарсы" нәтижелерін белгілей отырып қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Комиссия төрағасы немесе жекелеген мүшелері ӘДК-нің қабылданған жалпы қорытындысымен келіспеген кезде ерекше пікір ӘДК отырысы барысында түсіндіріледі, медициналық куәландыру актісінде (картасында) жазбаша түрде қоса беріледі және ӘДК отырысы хаттамаларының журналына жазылады.";
20-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:

"При необходимости дополнительного (в том числе повторного) обследования (лечения) в сроки более 5 рабочих дней, отказе от назначенного обследования или завершения МО, а также когда в течении 5 рабочих дней после итогового заседания ВВК освидетельствуемый не явился или не предоставил результаты назначенного дополнительного обследования (лечения), в разделе "диагнозы" акта (карты) МО текст установленных диагнозов дополняется словом "недообследован"; кандидатам на службу(учебу) и сотрудникам выносится заключение "Заключение не вынесено ввиду не завершения обследования".
При необходимости стационарного обследования (лечения), а также при неопределившемся ВЭИ по поводу выраженных заболеваний (последствий травм) сотрудникам выносится заключение "Подлежит обследованию (лечению) с последующим освидетельствованием.";
часть вторую пункта 21 изложить в следующей редакции:
"При наличии достаточных оснований для вынесения предполагаемого диагноза, определяющего негодность, в разделе "диагнозы" акта или карты МО текст установленных диагнозов дополнятся записью "недообследован(на), предполагаемый диагноз: ___" (с указанием диагноза) и выносится заключение "Не годен(на) к службе ____", "Не годен(на) к поступлению на ____".";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. В случае неявки освидетельствуемого лица на итоговое заседание ВВК заключения ВВК выносится и оформляется без его присутствия.
Неявка освидетельствуемого лица на заседание ВВК отмечается в строке "примечание" заключительного раздела акта (карты) МО.";
часть вторую пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Исключение составляют сотрудники, которым предыдущим решением ВВК выносилось заключение об ограничении годности к воинской службе или определены диагнозы заболеваний (сердечно-сосудистой эндокринной, нервной системы), последствий травм с выраженным нарушением функции, а также назначаемые (перемещаемые) по службе или продлевающие срок службы на должностях с высоким риском применения пыток.";
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. Результаты пересмотра или отмена ранее вынесенных заключений, постановлений при проведении повторного, дополнительного или контрольного МО вносятся в акт (карту) МО и оформляются справкой или свидетельством о болезни в соответствии с Приложениями 6 и 7 к настоящим Правилам.
Решения о пересмотре или отмене ранее вынесенных заключений, постановлений, решений по вопросам ВВЭ в случаях, когда повторное, дополнительное или контрольное МО не проводится оформляются протоколом заседания военно-врачебной комиссии по заочной экспертизе в соответствии с Приложением 12 к настоящим Правилам, который регистрируется в книге (журнале) протоколов и хранится соответственно нумерации.
Постановление по форме в соответствии с Приложением 13 к настоящим Правилам, передается инспектору кадровую службу под роспись в книге (журнале) протоколов, копия протокола и постановления приобщаются к акту (карте) МО или материалам предыдущей заочной экспертизы.";
часть первую пункта 33 изложить в следующей редакции:

"5 жұмыс күнінен астам мерзімде қосымша (оның ішінде қайтадан) тексеру (емдеу) қажеттігі анықталған жағдайларда, тағайындалған тексеруден немесе МК аяқтаудан бас тартқан кезде, сондай-ақ куәландырылатын адам ӘДК қорытынды отырысынан кейін 5 жұмыс күнінен астам мерзімде келмеген кезде немесе тағайындалған қосымша тексерудің (емдеудің) нәтижелерін ұсынбаған кезде МК актісінің (картасының) "диагноздар" бөлімінде анықталған диагноздардың мәтіні "толық зерттелмеген" деген сөзбен толықтырылады, қызметке (оқуға) кандидаттарға және қызметкерлерге "тексеру аяқталмауына байланысты қорытынды шығарылған жоқ" деген қорытынды шығарылады.
Стационарлық тексеру (емдеу) қажет болған кезде, сондай-ақ айқын көрінген ауруларға (жарақаттардың салдарына) байланысты айқындалмаған ДСЖ кезінде қызметкерлерге "кейіннен куәландырыла отырып, тексеруге (емделуге) жатады"деген қорытынды шығарылады.";
21-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жарамсыздықты анықтайтын болжамды диагноз шығаруға жеткілікті негіздер болған жағдайда МК актісінің немесе картаның "диагноздар" бөлімінде белгіленген диагноздардың мәтіні "толық тексерілмеген, болжамды диагнозы: ____" (диагнозы көрсетілсін) және " ____ қызметке жарамсыз", " ____ түсуге жарамсыз" қорытындысы шығарылады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Куәландырылатын адам ӘДК-нің қорытынды отырысында келмеген жағдайда, ӘДК қорытындысы оның қатысуынсыз шығарылады және ресімделеді.
Куәландырылатын адамның ӘДК отырысына келмеуі МК актісінің (картасының) қорытынды бөлімінің "Ескертпе" жолында белгіленеді.";
31-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл тұрғыда ерекшелікті ӘДК-нің алдыңғы шешімімен әскери қызметке жарамдылығын шектеу туралы қорытынды шығарылған қызметкерлер немесе функцияларының айқын бұзылуымен ауруларының (жүрек-қан тамырлары, эндокриндік, жүйке жүйесі) немесе жарақаттардың зардаптары бойынша диагноздары анықталған, сондай-ақ азаптауды қолдану қаупі жоғары лауазымдарда қызмет бойынша тағайындалатын (орнын ауыстыратын) немесе қызмет мерзімін ұзартатын қызметкерлер құрайды.";
мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. Қайта, қосымша немесе бақылау МК жүргізу кезінде бұрын шығарылған қорытындыларды, қаулыларды қайта қарау немесе күшін жою нәтижелері МК актісіне (картасына) енгізіледі және осы Қағидаларға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес науқастануы туралы анықтамамен немесе куәлікпен ресімделеді.
ӘДС мәселелері бойынша бұрын шығарылған қорытындыларды, қаулыларды, шешімдерді қайта қарау немесе олардың күшін жою туралы шешімдер қайта, қосымша немесе бақылаулық МК жүргізілмейтін жағдайларда осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес сырттай сараптама жөніндегі әскери-дәрігерлік комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді, ол хаттамалар кітабында (журналында) тіркеледі және нөмірлеріне сәйкес сақталады.
Осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаулы кадр қызметінің инспекторына хаттамалар кітабына (журналына) қол қойғызып беріледі, хаттама мен қаулының көшірмесі МК актісіне (картасына) немесе алдыңғы сырттай сараптама материалдарына қоса тігіледі.";
33-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"33. Кадровые службы изучают воинские билеты, приписные свидетельства кандидатов на службу и направляют их в ВВК при условии состояния на воинском учете "годными к воинской службе" или "годными к воинской службе с незначительными ограничениями". При отсутствии у кандидатов на службу (учебу) учетно-воинских документов сведения об их отношении (степени годности) к воинской службе уточняются в электронных информационных системах Министерства обороны Республики Казахстан, распечатываются и заверяются печатью кадровой службы для предоставления в ВВК вместе с направлением на МО.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. При несоответствии роста требованиям I-II графы сотрудникам, перемещающимся с должностей, отнесенных к графе III Требований, выносится заключение "Не годен(на) к службе______" (с указанием должности), при этом заключение о категории годности к воинской службе не выносится.
Такое же заключение выносится сотрудникам при назначении, перемещении по должности, когда по пунктам Требований состояние их здоровья и развития не соответствует требованиям по предлагаемой должности, а по занимаемой должности категория годности к воинской службе не ограничивается.
При перемещении сотрудников на любые должности спецподразделений с подразделений, не являющихся спецподразделениями, и определении им категории годности "В-ИНД" в соответствии с пунктами 9, с 11 по 28, с 30 по 46, с 49 по 52, 57, с 59 по 72, с 76 по 85, 89 Требований, данным лицам выносится заключение "Не годен(на) к службе______" (с указанием должности). При этом заключение о категории годности к воинской службе не выносится.";
пункты 62, 63 и 64 изложить в следующей редакции:
"62. При наличии у сотрудника отягощающих друг друга трех и более заболеваний, увечий (ранений травм, контузий), по которым в соответствие с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности "В-индивидуально" и неблагоприятном прогнозе в его отношении принимается заключение "ограниченно годен(на) к воинской службе".
При положительном настрое на продолжение службы и благоприятном прогнозе, независимо от количества отягощающих друг друга заболеваний, увечий, по которым в соответствие с Требованиями предусматривается оценка В-инд., принимается заключение "Годен(на) к службе ______ (указывается должность)" либо "Годен(на) к воинской службе".
Прогноз заболевания определяется с учетом характера заболевания, степени прогрессирования, обратимости процесса и возможных осложнений при исполнении сотрудником служебных обязанностей.

"33. Кадр қызметтері әскери билеттерді, қызметке кандидаттардың тіркеу куәліктерін зерделейді және "әскери қызметке жарамды" немесе "әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды" әскери есепте болған жағдайда оларды ӘДК-ге жібереді. Қызметке (оқуға) кандидаттарда есепке алу-әскери құжаттары болмаған кезде олардың әскери қызметке қатысы (жарамдылық дәрежесі) туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің электрондық ақпараттық жүйелерінде нақтыланады, басып шығарылады және ӘДК-ға медициналық куәландыруға жолдамамен бірге ұсыну үшін кадр қызметінің мөрімен куәландырылады.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Талаптардың III бағанға жататын лауазымдардан ауыстырылатын қызметкерлер үшін I, II бағандардың талаптарына бойдың сәйкес келмеуі кезінде "_____ қызметке жарамсыз" (лауазымы көрсетілсін) қорытындысы шығарылады, бұл ретте әскери қызметке жарамдылық санаты туралы қорытынды шығарылмайды.
Осындай қорытынды лауазым бойынша тағайындау ауыстыру кезінде қызметкерлерге, олардың Талаптардың тармақтары бойынша денсаулық және даму жай-күйі бойынша қойылатын талаптарға сәйкес келмегенде шығарылады, ал атқаратын лауазымы бойынша әскери қызметке жарамдылық санаты шектелмейді
Қызметкерлерді арнаулы бөлімшелердің кез келген лауазымдарына арнаулы бөлімшелерге жатпайтын бөлімшелерден ауыстырған және оларға Талаптардың 9, 11-ден 28-ге дейін, 30-дан 46-ға дейін, 49-дан 52-ге дейін, 57, 59-дан 72-ге дейін, 76-дан 85-ге дейін, 89-тармақтарына сәйкес "В-ИНД" жарамдылық санатын айқындаған кезде осы адамдарға "_____ қызметке жарамсыз" (лауазымы көрсетілсін) деген қорытынды шығарылады. Бұл ретте әскери қызметке жарамдылық санаты туралы қорытынды шығарылмайды.";
62, 63 және 64-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Қызметкердің бір-бірін ауырлататын үш және одан да көп сырқаты, зақымы (жаралануы, контузиясы, жарақаты) болған кезде, олар бойынша Талаптарға сәйкес "В - жеке" жарамдылық санатын жеке бағалау көзделеді және қолайсыз болжамда оған қатысты "әскери қызметке шектеулі жарамды" деген қорытынды қабылданады.
Қызметті жалғастыруға оң көңіл-күй және қолайлы болжам кезінде, Талаптарға сәйкес жеке бағалау көзделетін бір-біріне ауырлататын аурулардың, зақымдарының санына қарамастан, олар бойынша Талаптарға сәйкес В-жеке бағалауы көзделеді, " _____ қызметке жарамды (лауазымы көрсетіледі) " не болмаса "Әскери қызметке жарамды" деген қорытынды қабылданады.
Сырқаттың болжамы қызметкерлердің қызметтік міндеттерін атқару кезіндегі аурудың сипатын, үдеу сатысын, қайтымдылық процесін және асқыну мүмкіндігін ескере отырып анықталады.

63. При МО сотрудников по графам I и II Требований и вынесении заключения "не годен(на) к воинской службе в мирное время, ограниченно годен(на) в военное время" или "ограниченно годен(на) к воинской службе", ВВК рассматривает возможность их годности при МО по графе III Требований.
При предоставлении данными сотрудниками нового направления на должности графе III Требований и вынесении по данным графам заключения "ограниченно годен(на) к воинской службе", ВВК, с целью уточнения годности к конкретной предложенной должности, выносит дополнительно заключение "Годен(на) к службе ____" (с указанием конкретной должности) при условии, если служба на предложенной должности не окажет негативного влияния на течение заболевания (увечий) и сотрудник будет способен по состоянию здоровья осуществлять возлагаемые функции.
64. Такое же дополнительное заключение при определении формулировки "ограниченно годен(на) к воинской службе" выносится сотрудникам при МО по графе III Требований при продлении срока службы, перемещении или назначении на должности.";
часть третью пункта 86 изложить в следующей редакции:
"При вынесении ВВК заключения "ограниченно годен(на) к воинской службе", "не годен(на) к воинской службе в мирное время, ограниченно годен(на) в военное время", "не годен(на) к службе с исключением с воинского учета", академический отпуск не предоставляется.";
часть вторую пункта 92 изложить в следующей редакции:
"При несогласии гражданина (его представителя или членов его семьи) с пересмотренным ВВК постановлением о причинной связи заболевания, увечья, а также при установлении инвалидности и (или) гибели (смерти) в период прохождения службы либо до истечения одного года после его увольнения со службы, причинную связь данного заболевания, увечья рассматривается ЦВВК МВД.";
пункты 132, 133 и 134 изложить в следующей редакции:
"132. В отношении кандидатов на службу выносятся заключения:
1) "Годен(на) к службе _______" (указать должность);
2) "Не годен(на) к службе _______" (указать должность);
3) "Не годен(на) к службе в правоохранительных органах" (выносится когда у кандидата на службу (учебу) обнаруживаются заболевания, увечья препятствующие службе по всем графам Требований);
4) "Заключение не вынесено ввиду не завершения обследования".
133. В отношении кандидатов на учебу и курсантов организаций образования выносятся заключения:
1) "Годен(на) к поступлению в _____" (указать наименование учебного заведения и факультет);
2) "Не годен(на) к поступлению в _____" (указать наименование учебного заведения и факультет);

63. Қызметкерлерді Талаптардың І және ІІ бағандары бойынша МК кезінде және "бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс кезінде шектеулі жарамды" немесе "әскери қызметке шектеулі жарамды" қорытындысын шығару кезінде ӘДК МК кезінде олардың Талаптардың III бағаны бойынша жарамдылық мүмкіндігін қарайды.
Осы қызметкерлер талаптардың III бағаны бойынша лауазымға жолдама берген және осы бағандар бойынша "әскери қызметке шектеулі жарамды" деген қорытынды шығарған кезде ӘДК нақты ұсынылған лауазымға жарамдылығын нақтылау мақсатында, егер ұсынылған лауазымдағы қызмет науқастану (зақымдану) ішінде теріс әсер етпесе және қызметкер денсаулық жағдайы бойынша жүктелетін функцияларды жүзеге асыруға қабілетті болса – "____қызметке жарамды (нақты лауазымы көрсетіледі)" деген қосымша қорытынды шығарады.
64. Осындай қосымша қорытынды "әскери қызметке шектеулі жарамды" тұжырымын анықтау кезінде қызметкерлерге Талаптардың III бағаны бойынша МК кезінде, қызмет мерзімін ұзарту, ауыстыру немесе лауазымға тағайындау кезінде шығарылады.";
86-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ӘДК "әскери қызметке шектеулі жарамды", "бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды", "әскери есептен шығара отырып, қызметке жарамсыз" деген қорытынды шығарғанда академиялық демалыс берілмейді.";
92-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Азамат (оның өкілі немесе оның отбасы мүшелері) ӘДК-де қайта қаралған ауруларының, мертігуінің себепті байланысы туралы қаулылармен келіспеген жағдайларда, сондай-ақ қызмет өткеру кезеңінде не қызметтен босатылғаннан кейін бір жыл өткенге дейін мүгедектік және (немесе) қаза болу (қайтыс болу) белгіленген кезде осы аурудың, мертігудің себепті байланысын ІІМ ОӘДК-де каралады.";
132, 133 және 134-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"132. Қызметке кандидаттарға қатысты:
1) "_______ қызметке жарамды" (лауазымы көрсетілсін);
2) "______қызметке жарамсыз" (лауазымы көрсетілсін);
3) "Құқық қорғау органдарында қызметке жарамсыз" (қызметке (оқуға) кандидаттың талаптардың барлық бағандары бойынша қызметке кедергі келтіретін сырқаттары, зақымдары анықталғанда шығарылады);
4) "Тексеру аяқталмауына байланысты қорытынды шығарылған жоқ".
133. Оқуға кандидаттарға және білім беру ұйымдарының курсанттарына қатысты:
1) "______ оқуға түсуге жарамды" (оқу орнының және факультеттің атауын көрсету));
2) "______ оқуға түсуге жарамсыз" (оқу орнының және факультеттің атауын көрсету);

3) "Годен(на) к обучению в ______" (указать наименование учебного заведения и факультет);
4) "Не годен(на) к обучению в ______" (указать наименование учебного заведения и факультет);
5) "Нуждается в дополнительном питании в пределах половины суточного продовольственного пайка с__по__20__года" (с указанием срока);
6) "Заключение не вынесено ввиду не завершения обследования".
В отношении курсантов организаций образования также выносятся заключение, указанные в пункте 134 настоящих Правил (кроме указанного в подпункте 6 для курсантов первого года обучения).
134. В отношении сотрудников выносятся заключения:
1) "Годен(на) к службе _______" (указать должность);
2) "Не годен(на) к службе _______" (указать должность);
3) "Заключение не вынесено ввиду не завершения обследования";
4) "Подлежит обследованию (лечению) с последующим освидетельствованием"
5) "Годен(на) к воинской службе";
6) "Ограниченно годен(на) к воинской службе";
7) "Не годен(на) к воинской службе в мирное время, ограниченно годен в военное время";
8) "Не годен(на) к воинской службе с исключением с воинского учета".
9) "Подлежит освобождению от исполнения служебных обязанностей на срок необходимый для оформления увольнения, но не более 30 суток" - выносится одновременно с заключением о негодности к воинской службе с исключением с воинского учета сотрудникам, не имеющим возможность исполнять по состоянию здоровья служебные обязанности в период оформления увольнения;
10) "Не годен(на) к воинской службе с МО через 6-12 месяцев" (указать конкретный срок) – выносится в военное время.";
часть первую пункта 149 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) одну из методик (по выбору психолога) для определения наличия, степени выраженности и уровня контроля агрессии (ИТО, FPI, Басса-Дарки, опросник для оценки агрессии) лицам, назначаемых (перемещаемых) по службе на должности с высоким риском применения пыток.";
пункт 158 изложить в следующей редакции:
"158. Заключение ПФО содержит в себе текст психологической характеристики и выводы, оформляется на кандидатов на службу(учебу), сотрудников по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанным Правилам:
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Освидетельствуемые при прохождении ПДТ должны иметь при себе акт или карту МО документ удостоверяющий личность (кандидаты), служебное удостоверение (сотрудники).
В зал ПДТ граждане входят без сотовых(мобильных) телефонов, любых видов связи и гаджетов, либо они выключаются и располагаются в отдельно отведенном видимом месте в зале ПДТ.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:

3) " _______ оқуға жарамды" (оқу орнының және факультеттің атауын көрсету));
4) "_______ оқуға жарамсыз" (оқу орнының және факультеттің атауын көрсету);
5) "20 __ жылғы ________ бастап (мерзімі көрсетілсін) азық-түлік үлесі нормаларының жартысы шегінде қосымша тамақтануы қажет";
6) "Тексерудің аяқталмауы себепті қорытынды шығарылған жоқ".
Білім беру ұйымдарының курсанттарына қатысты бұдан басқа, осы Қағидалардың 134-тармағында көрсетілген (6-тармақшада көрсетілгендерді қоспағанда бірінші оқу жылының курсанттары үшін) қорытынды шығарылады.
134. Қызметкерлерге қатысты:
1) "______ қызметке жарамды" (лауазымы көрсетілсін);
2) "______ қызметке жарамсыз" (лауазымы көрсетілсін);
3) "Тексеру аяқталмауына байланысты қорытынды шығарылған жоқ";
4) "Кейіннен куәландырумен тексеруге (емдеуге) жатады";
5) "Әскери қызметке жарамды";
6) "Әскери қызметке шектеулі жарамды";
7) "Бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды";
8) "Әскери есептен шығара отырып, әскери қызметке жарамсыз".
9) "Қызметтен босатуды ресімдеу үшін қажетті, бірақ 30 тәуліктен аспайтын мерзімге қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқарудан босатуды қажет етеді" - қорытынды бір мезгілде әскери қызметшілер әскери есептен шығара отырып әскери қызметке жарамсыз деп танылса және денсаулық жағдайы бойынша босатуды ресімдеу кезеңінде қызметтік міндеттерін орындай алмаса;
10) "6-12 айдан кейін МК-мен әскери қызметке жарамсыз" (нақты мерзімі көрсетілсін) - соғыс уақытында шығарылады.";
149-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) азаптауды қолдану қаупі жоғары лауазымдарға қызмет бойынша тағайындалатын (орнын ауыстыратын) адамдарға агрессияны бақылаудың (ИТО, FPI, Басс-Дарки, агрессияны бағалауға арналған сауалнама) болуын, ауырлық дәрежесін және деңгейін айқындауға арналған әдістемелердің бірі (психологтың таңдауы бойынша).";
158-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"158. ПФЗ қорытындысы психологиялық мінездеме мәтіні мен қорытындыларын қамтиды, осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметке (оқуға) кандидаттарға, қызметкерлерге ресімделеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшада:
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Куәландырылушылардың ПД тестілеу өтуі кезінде өзімен бірге МК актісі немесе картасы, жеке басын куәландыратын құжат (кандидаттар), қызметтік куәлігі (қызметкерлер) болуы тиіс.
Азаматтар ПД тестілеу залына ұялы (мобильді) телефондарсыз және байланыстың барлық түрлерінсіз және гаджеттерсіз кіреді не олар өшіріледі және ПД тестілеу залында бөлек бөлінген көрінетін жерде орналастырылады.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"85. По результатам тестирований начальником ПФЛ или психологом проводится индивидуальное собеседование.
В ходе индивидуального собеседования психологом проводятся методики ПФТ, указанные в подпунктах 5) - 7) пункта 151 настоящих Правил.
Результаты методик ПФТ, указанных в подпунктах 1), 2), 3) и 4) пункта 151 настоящих Правил, проведенных лаборантом или психологом, и подпунктах 5), 6) и 7) пункта 151 настоящих Правил, проведенных психологом, оцениваются при условии завершения тестирования по всем методикам.
Неудовлетворительным результатом считается низкие показатели по 4-м и более любым указанным методикам или одновременно по 2-м методикам Горбова-Шульте ("без помех" - на выявление особенностей внимания при переключении и "с помехами" - для оценки эмоциональной устойчивости).";
подпункт 2) части второй пункта 87 изложить в следующей редакции:
"2) при признаках риска поведенческого, характерологического плана, эмоциональной неустойчивости, включая признаки дезадаптации – 16-факторный опросник Кеттелла, тест Шмишека, Айзенка, опросник Леонгарда, опросник характериологической акцентуации личности и нервно-прихической неустойчивости (ХАЛ-НПН) тест на определение агрессивной, делинквентной направленности, опросник для оценки агрессии, индивидуально-типологический опросник (ИТО), Фрайбургский многофакторный личностный опросник (FPI), опросник Басса-Дарки, Адаптивность, МОАС, тест Томаса, классические проективные методики, УНП, Прогноз, Прогноз-2, патодиагностический опросник Личко для лиц, не достигших 18 летнего возраста, Спилберга, шкал Бека, тест Лири, опросник Завьялова "Мотивы потребления алкоголя", тематический апперцептивный тест, тест Сонди, СМОЛ, методика "незаконченных предложений", ПФТ;";
подпункт 3) пункта 91 изложить в следующей редакции:
"3) при тестировании по методике Люшера (при обязательном 2-х кратном раскладе) - не более 3 раз. Ретестирование проводится на другой день, повторное ретестирование допустимо проводить в тот-же день с интервалом не менее одного часа;";
в части второй пункта 93:
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
"5) у которых при достоверных результатах ММИЛ определяется подъем показателей по одной или более шкал 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 свыше 75 Т-баллов либо по одной или более шкал 5, 9, 0 выше 80 Т-баллов либо одновременно по шкалам 2, 4, 7 свыше 70 Т-баллов;
6) с неудовлетворительными результатами по 4-м и более из 7 методик ПФТ или одновременно по таблицам Горбова-Шульте "без помех" (на выявление особенностей внимания при переключении) и "с помехами" (для оценки эмоциональной устойчивости);
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) поведенческие реакции в виде агрессии, конфликтности, эмоциональной неустойчивости, проявленные при проведении ПФО и письменно зафиксированные работником ВВК;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:

"85. Тестілеу нәтижелері бойынша ПФЗ бастығы немесе психолог жеке әңгімелесу өткізеді.
Жеке әңгімелесу барысында психолог осы Қағидалардың 151-тармағы 5) - 7) тармақшаларында көрсетілген ПФ тестілеу әдістемелерін жүргізеді.
Лаборант немесе психолог өткізген ПФ тестілеу әдістемелерінің нәтижелері осы Қағидалардың 151-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында және психолог өткізген осы Қағидалардың 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген әдістеме бойынша тестілеу аяқталған жағдайда, барлық әдістемелер бойынша бағаланады.
Кез келген 4 және одан да көп көрсетілген әдістемелер бойынша немесе бір мезгілде Горбов-Шультенің 2 әдістемесі бойынша ("кедергісіз" - ауыстырылып-қосылу кезіндегі назар аудару ерекшеліктерін анықтау және "кедергімен" - эмоционалдық тұрақтылықты бағалау үшін) төмен көрсеткіштер қанағаттанарлықсыз нәтиже болып саналады.";
87-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) дезадаптация белгілерін қоса алғанда, мінез-құлық сипатындағы тәуекел, мінезтану жоспары, эмоциялық тұрақсыздық белгілері – 16-факторлы Кеттелдің сауалнамасы, Шмишек, Айзенк тестісі, Леонгард сауалнамасы, тұлғаның сипаттамалық акцентуация мен жүйке-психикалық тұрақсыздықтың сауалнамасы (ТСА ЖПТ) сауалнамасы, агрессивті, делинквентті бағыттылықты анықтауға арналған тест, агрессияны бағалауға арналған сауалнама, жеке-типологиялық сауалнама (ИТО), Фрайбург көп факторлы тұлғалық сауалнама (FPI), Басса-Дарки сауалнамасы, бейімділік, МОАС, Томас тестісі, классикалық жобалық әдістемелер, УНП, Болжам, Болжам-2, 18 жасқа толмаған адамдарға арналған жеке тұлғаның патодиагностикалық сауалнамасы, Спилберг, Бек шкаласы, Лири тестісі, Завьялов сауалнамасы "Алкогольді тұтыну уәждері", тақырыптық апперцептивті тест, Сонди тестісі, СМОЛ тестісі, "аяқталмаған ұсыныстар" әдістемесі, ПФТ;";
91-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Люшер әдістемесі бойынша тексеру кезінде (міндетті 2 еселік ретпен) – 3 реттен артық емес. Қайта тестілеу басқа күні өткізіледі, қайта тестілеуді сол күні кемінде бір сағат аралықпен өткізуге рұқсат етіледі;";
93-тармақтың екінші бөлігінде:
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ЖЖЗӘ бойынша тексерудің шынайы нәтижелері кезінде көрсеткіштердің бір немесе одан көп 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 шкалалар бойынша 75 Т-балдан астам не болмаса бір немесе одан көп 5, 9, 0 шкалалар бойынша 80 Т-балдан астам не болмаса біруақытта 2, 4, 7 шкалалар бойынша 70 Т- балдан астам көтерілуі бар;
6) ПФ тестілеудің 7 әдістемесінен 4 және одан көп немесе біруақытта Горбов-Шультенің 2-кестелері бойынша "кедергісіз" (назарын аудару кезінде ерекшеліктерін анықтау және "кедергімен" (эмоционалдық тұрақтылықты бағалау үшін) қанағаттанарлықсыз нәтижелер ұсынған;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) ПФТ жүргізу кезінде байқалған және ӘДК қызметкері жазбаша тіркеген агрессия, жанжал, эмоциялық тұрақсыздық түріндегі реакциялары және мінез-құлық реакциялары бар;";
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:

"10) трехкратные показатели высокого стресса по методике Люшер.";
пункт 95 изложить в следующей редакции:
"95. После завершения ПФО все экспертные материалы ПФО (бланки тестов, их интерпретации, графики, расписки) и заполненная форма приложения 22 к Правилам прошиваются в единый пакет документов (удобный в использовании и исключающий утерю документов) и вкладываются в акт (карту) МО.";
дополнить пунктами 95-1 и 95-2 следующего содержания:
"95-1. Перед началом проведения окончательного МО в ВВВК УЗ материалы ПФО из карт МО всех кандидатов на учебу изымаются (для исключения ознакомления кандидатов с их содержанием) и передаются под роспись психологу ВВВК УЗ.
Психолог ВВВК УЗ, после беседы с кандидатом и проверки результатов ПФО, материалы ПФО вместе с картой МО передает эксперту-врачу-психиатру.
95-2. В случаях направления в учебное заведение кандидата, которому при предварительном МО был вынесен вывод ПФО "не рекомендуется", материалы ПФО рассматриваются психологом ВВВК УЗ на предмет объективности выставленного ранее заключения, отсутствия нарушений процесса и интерпретации результатов ПФО.
Если по результатам проверки нарушений процесса и интерпретации результатов ПФО не установлено, психолог ВВВК УЗ подтверждает ранее вынесенный вывод "не рекомендуется", о чем указывает и расписывается в разделе "психологическое обследование" карты МО.
При выявлении в ходе проверки материалов ПФО предварительного МО фактов нарушения процедуры и (или) интерпретации результатов ПДТ, то в ВВВК УЗ проводится контрольное ПФО.
Если по итогам рассмотрения материалов предыдущего ПФО или по результатам контрольного ПФО вывод "не рекомендуется" подтверждается, то решение вопроса о поступлении в учебное заведение возлагается на приемную комиссию с учетом мнения психолога ВВВК УЗ и штатного психолога учебного заведения.";
приложения 3, 4 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 настоящему приказу;
приложение 23 к указанным Правилам исключить;
в Положение о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 17 изложить в следующей редакции:
"17. Структура, положение и штаты ЦВВК утверждаются Министром внутренних дел. Состав ЦВВК МВД Республики Казахстан утверждается ежегодно до 1 марта приказом заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан. При увольнении, приеме на работу, замещении работников в течении года состав ЦВВК МВД Республики Казахстан не переутверждается.";
часть третью пункта 23 изложить в следующей редакции:
"Состав ВВК ДП ежегодно до 1 марта после предварительного согласования с ЦВВК МВД утверждается начальником соответствующего ДП. При создании новой ВВК ДП ее состав согласовывается с ЦВВК МВД предварительно до укомплектования штатных должностей.";

"10) Люшер әдістемесі бойынша жоғары стресстің үш еселенген көрсеткіштері бар адамдарға қатысты шығарылады.";
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"95. ПФЗ аяқталғаннан кейін ПФЗ-ның барлық сараптамалық материалдары (тест бланкілері, оларды түсіндіру, кестелер, қолхаттар) және Қағидаларға 22-қосымшаның толтырылған нысаны құжаттардың бірыңғай пакетіне тігіледі (қолдануға ыңғайлы және құжаттардың жоғалуын болдырмайды) және МК актісіне (картасына) салынады.";
мынадай мазмұндағы 95-1 және 95-2-тармақтармен толықтырылсын:
"95-1. ББҰ УӘДК-да түпкілікті МК-ны жүргізу басталар алдында оқуға барлық кандидаттардың МК карталарынан ПФЗ материалдары алынады (кандидаттардың мазмұнымен танысуын болдырмау үшін) және ББҰ УӘДК-ның психологына қол қойғызып беріледі.
ББҰ УӘДК-ның психологы кандидатпен сөйлескеннен және психофизиологиялық тексерудің нәтижелерін тексергеннен кейін ПФЗ материалдарын МК картасымен бірге сарапшы-психиатрға береді.";
95-2. Алдын ала МК кезінде "ұсынылмайды" ПФЗ қорытындысы шығарылған кандидат оқу орнына жіберілген жағдайларда ПФЗ материалдарын оқу орнының ББҰ УӘДК-нің психологы бұрын қойылған қорытындының объективтілігі, ПФЗ процесінің бұзылуының және нәтижелерінің интерпретациясы бұзылуының болмауы тұрғысынан қарайды.
Егер тексеру нәтижелері бойынша ПФЗ процесінің бұзылулары және нәтижелерінің интерпретациясының бұзылулары анықталмаса, ББҰ УӘДК-ның психологы бұрын шығарылған "ұсынылмайды" деген тұжырымды растайды, ол туралы медициналық куәландыру картасының "психологиялық тексеру" бөлімінде көрсетеді және қол қояды.
Алдын ала МК ПФЗ материалдарын тексеру барысында рәсімнің және (немесе) ПД тестілеу нәтижелерін интерпретациялаудың бұзылу фактілері анықталған кезде ББҰ УӘДК-де бақылау ПФЗ жүргізіледі.
Егер алдыңғы ПФЗ материалдарын қарау қорытындылары бойынша немесе бақылау ПФЗ нәтижелері бойынша "ұсынылмайды" деген тұжырым расталса, онда оқу орнына түсу туралы мәселенің шешімі ББҰ УӘДК-нің психологы мен оқу орнының штаттық психологының пікірін ескере отырып, қабылдау комиссиясына жүктеледі.";
көрсетілген Қағидаларға 3, 4, 20-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережеде:
17 тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
17-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"17. ОӘДК-нің құрылымын, ережесін және штатын Ішкі істер министрі бекітеді. Қазақстан Республикасы ІІМ ОӘДК-нің құрамы жыл сайын 1 наурызға дейін Ішкі істер министрі орынбасарының бұйрығымен бекітіледі. Бір жыл ішінде қызметтен босатылу, жұмысқа қабылдану, қызметкерлердің орнын ауыстыру жағдайларында Қазақстан Республикасы ІІМ-нің ОӘДК құрамы қайта бекітілмейді";
23-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ПД ӘДК-нің құрамын жыл сайын 1 наурызға дейін ІІМ-нің ОӘДК-мен алдын ала келіскеннен кейін тиісті ПД бастығы бекітеді. Жаңа ПД ӘДК құру кезінде оның құрамы штаттық лауазымдар жасақталғанға дейін алдын ала ІІМ ОӘДК-мен келісіледі.".

2. Управлению Центральной военно-врачебной комиссии Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Ниязов М.Ш.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по финансовому мониторингу
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2024 года № 885
Приложение 1
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан
форма
Направление на медицинское освидетельствование*
Корешок направления №
ФИО___________________________
_______________________________
_______________________________
сотрудник (специальное звание)
кандидат на службу, учебу;
_______________________________
_______________________________
Направляется на медицинское
освидетельствование
с целью определения
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
Начальник кадрового аппарата
______________________________
______________________________
(подпись, фамилия, и.о.)
"____" ___________20__ г.
Продлено по "__" __20__ г.
Начальник кадрового аппарата
_____________________________
(наименование органа)
_____________________________
(подпись, фамилия, и.о.)
"____" _________ 20__ г.
________________________________________
(наименование органа, выдавшего направление)
в _______________________________________
(наименование военно-врачебной комиссии)
Адрес комиссии
________________________________________
НАПРАВЛЕНИЕ №
Направляется на медицинское
освидетельствование
________________________________________
________________________________________
(кандидат на службу (учебу), у сотрудника
указать занимаемую должность,
специальное звание),
________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата, месяц
и год рождения)
с целью определения
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(у сотрудников и кандидатов на службу указать
предлагаемую должность, у кандидатов учебу
– наименование УЗ и направление подготовки)
До этого проходил/не проходил МО в ЦВВК,
ВВК ___________________________________
(место прохождения, наименование ВВК)
в 20__ году справка № ___ по поводу
________________________________________
________________________________________
Направляемый предупрежден, что ему
необходимо представить в ВВК документы
и результаты исследований в соответствии
с перечнем, выдаваемым кадровой службой
вместе с направлением на МО.
Начальник кадрового аппарата
ФОТО ___________________________________
(фамилия, И. О
Исполнитель ______________________________
М.П.
_________________________________________
(фамилия, И. О.)
тел. ______________________________________
"____" ____________ 20___ г.
Примечание* – в формате А5
Приложение 2 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2024 года № 885
Справку, свидетельство о болезни
(ненужное зачеркнуть)
в количестве ________экземпляров получил
__________/______________________________________
(подпись) (должность, фамилия и инициалы разборчиво)
"____" ___________________ 20__ г.
Приложение
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах
и Государственной фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Форма
Военно-врачебная комиссия __________________________________
наименование военно-врачебной комиссии
Акт медицинского освидетельствования №______
КАНДИДАТ / СОТРУДНИК (ненужное зачеркнуть)

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясының басқармасы (М.Ш. Ниязов) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы ic-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 885 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдары
мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Медициналық куәландыруға жолдама *
№ жолдаманың түбіршегі
ТАӘ_____________________
________________________
________________________
қызметкер (арнаулы атағы),
қызметке орналасушы, оқуға түсуші;
_______________________
________________________
Медициналық
куәландыруға
жіберілді
(жіберілу мақсаты)
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
Кадр аппаратының бастығы
_______________________
(органның атауы)
_______________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
20 _ ж. "____" ___________
20 _ ж. "____" _______дейін ұзартылды
Кадр аппаратының бастығы
________________________
(органның атауы)
________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
20 _ ж. "____" ___________
_________________________________________________
(жолдама берген органның атауы)
_________________________________________________
(әскери-дәрігерлік комиссияның атауы)
Комиссияның мекенжайы
__________________________________________________
№ _________ЖОЛДАМА
_________________________________________________
(қызметке (оқуға) кандидат, қызметкерде атқаратын лауазымы, арнаулы атағы көрсетілсін)
_______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
________________________________________________
медициналық куәландыруға жіберілді.
жолдау мақсаты: __________________________________
________________________________________________
__________________________________________ анықтау үшін
(қызметкерлер мен қызметке кандидаттарда ұсынылатын лауазым, оқуға
кандидаттарда - оқу орнының атауы және даярлау бағыты көрсетілсін)
Осыған дейін ІІМ ОӘДК, ПД ӘДК өтті/өткен жоқ
____________________________________________
ӘДК өткен орны
20____ жылы ________ №_____ анықтама _________________________________________________
____________________________________ себепті
Жіберілетін адамға кадр қызметі МК жолдамамен бірге береін тізбеге сәйкес құжаттар
мен зерттеулер нәтижелерін ӘДК ұсыну қажеттігі ескертілді.
Кадр аппаратының бастығы
СУРЕТ ______________________________
(фамилия, И. О.)
Орындаушы ____________________
М.О. _____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
тел. ____________________________
20___ ж. "____" ____________
Ескертпе* – А5 форматында
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 885 бұйрыққа
2-қосымша
Саны _____ дана сырқаты туралы анықтаманы,
куәлікті (керек емесі сызып тасталсын) алдым
___________/____________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты) (қолы)
20 __ ж. "____" ___________________
Қазақстан Республикасының құқық қорғау
органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама
жүргізу қағидаларына 3-қосымша
________________________________әскери-дәрігерлік комиссиясы әскери-дәрігерлік комиссияның атауы №______ медициналық куәландыру актісі
КАНДИДАТ / ҚЫЗМЕТКЕР (керек емесі сызып тасталсын)

1. Фамилия, имя, отчество
_________________________________________________________________
2. День, месяц, год рождения ________________________________________
3. Образование ____________________________________________________
4. Гражданская профессия, специальность
_________________________________________________________________
5. Срочная служба в Вооруженных Силах, других войсках и воинских
формированиях: служил (да, нет) ______ с (месяц, год) ________по _______
Причина увольнения _______________________________________________
6. В ОВД, специальных государственных органах, органах прокуратуры,
гражданской защиты, антикоррупционной службе, службе экономических
расследований органов по финансовому мониторингу, Государственной
фельдъегерской службе, Вооруженных силах, других войсках и воинских
формированиях Республики Казахстан (кроме срочной службы) либо в других
силовых органах (дописать) ______________________________ служил ____
с _______ по ________________ (да, нет) (месяц, год)
Причина увольнения (уволенным)
__________________________________________________________________
7. Место службы, должность, специальное (воинское) звание или классный чин
(для действующих сотрудников, военнослужащих)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Сколько времени болел за последние 12 месяцев ______________________
Когда и где лечился _________________________________________________
Признавался ли ранее лицом с инвалидностью (да, нет) ___________________,
с ________по ________(месяц, год), какой группы _______________________
по какому заболеванию (травме) ______________________________________
9. Проходил ли ранее ВВК ОВД (да, нет) ________, в каком году ___________,
где _______________________________________________________________
10. Считаю себя к предлагаемой или дальнейшей службе
___________________________________________________________________
(вписать - годным или негодным)
11. Домашний адрес и номер мобильного телефона
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Обязуюсь предоставить в ВВК все имеющиеся у меня медицинские документы
о лечении, прохождении медицинского обследования. Предупрежден об отказе
в проведении медицинского освидетельствования в случае предоставления
неверных сведений. Верность всех сообщенных мною сведений подтверждаю
собственной подписью ___________________ "___" ____________20___ г.

1. Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні ____________
3. Білімі ________________________________________
4. Азаматтық кәсібі, мамандығы _____________________________________________
5. Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарда мерзімді қызметі аткарды
(иә,жоқ)___(айы,жылы)____бастап______дейін. Қызметтен босатылу себебі _________
6. Қазақстан Республикасы ІІО, арнайы мемлекеттік органдарында, прокуратура, азаматтық қорғау органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінде, қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінде, Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында (мерзімді қызметтен басқа) не болмаса басқа да құқық қорғау және әлеуетті органдарда (толықтырылып жазылсын) _______________қызмет етті (иә,жоқ) ___ (айы,жылы) _______бастап_______ дейін.
Қызметтен босатылу себебі ________________
7. Қазіргі қызмет орны, лауазымы, арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені (жұмыс істейтін қызметкерлер, әскери қызметшілер үшін) _______________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________
8. Соңғы 12 айда қанша уақыт ауырды ________________________________________
Қашан және қайда емделді __________________________________________________
Бұдан бұрын мүгедектігі бар адам болып танылды ма (иә,жоқ) _____, _______бастап _____ дейін (айы,жылы) . ____ тобы, қандай сырқат (жарақат) бойынша _________________________________
9. Бұрын ӘДК өтті ме (иә,жоқ) _____ қай жылы ______, қайда ______________________
10. Өзімді ұсынылған немесе бұдан әрі қызметке ___________________________ деп санаймын. (қосып жазылсын - жарамды немесе жарамсыз)
11. Мекенжайы және ұялы телефоны __________________________________________
__________________________________________________________________________
ӘДК емделгенім, медициналық тексеруден өткенім туралы қолымда бар барлық медициналық құжаттарды ұсынуға міндеттімін. Дұрыс емес мәліметтер ұсынылған жағдайда медициналық куәландырудан бас тарту туралы ескертілді. Менің хабарлаған барлық мәліметтерімнің дұрыстығын қолымды қойып растаймын_______________(қолы) 20____ ж. "_____" ____________

Пункты 12 и 13 заполняются медицинской(им) сестрой(братом) ВВК
12. Сведения из служебного удостоверения: серия и № ________________
дата выдачи ______________ кем выдано____________________________
специальное (воинское) звание или классный чин ____________________
должность _____________________________________________________
13. Сведения из военного билета (приписного свидетельства):
серия и № _________________ дата выдачи _________________________,
кем выдан ___________________, категория годности ________________
______________________ статья __________ приказ_____ №__________
"____"____________20___г.
звание __________________, сроки службы _________________________
"___" ____________ 20___г.
Медсестра(брат) ВВК __________________/_________________________
Данные объективного обследования
1. Росто-весовые данные: Рост _______ см. Вес ______ кг. ИМТ_______.
"_____" _____________20___г.
хирург, медсестра (брат) __________________/_______________________
(ненужное зачеркнуть) (подпись) (фамилия и инициалы разборчиво)
2. Хирург. Жалобы, анамнез (травмы, операции, где лечился):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Общее физическое развитие ______________________________________
Окружность груди: спокойно ___________ вдох _______ выдох ________
Динамометрия: правая кисть _____, левая кисть _____, становая _______
Кожные покровы и видимые слизистые ____________________________
______________________________________________________________
Лимфатические узлы ____________________________________________
Мышечная система _____________________________________________
Костная система и суставы ______________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Щитовидная железа ____________________________________________
Периферические сосуды ________________________________________
______________________________________________________________
Мочеполовая система ___________________________________________
______________________________________________________________
Анус и прямая кишка ___________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) ____________________________
Диагноз: ______________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
___________/__________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

12 және 13-тармақтарды ӘДК мейіргері толтырады
12. Қызметтік куәліктегі мәліметтер: сериясы және № ____________________________
Қайдан берілді______________ берілген күні _____ арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені _________________ лауазымы______________________________________
13. Әскери билеттегі (тіркеу куәлігіндегі) мәліметтер: сериясы және № ______________
берілген күні ________, қайдан берілді __________, жарамдылық санаты ___________
_____________ бап ________ бұйрық_____ №______ "____"____________20___ж.
атағы _________________, қызмет мерзімі ______________________________________
20___ж. "___"___________ ӘДК мейіргері _______/ _______________
Объективті тексеру деректері
1. Бой-салмақ деректері: Бойы _______ см. Салмағы ______ кг. ДМИ_______.
20___ж. "___" _____________ (хирург, мейіргер) __________/___________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
2. Хирург. Шағымдары, анамнез (жарақаты, операциялар, қайда емделді) ___________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жалпы дене дамуы ___________________ Кеуде ауқымы: қалыптағы _______________
демді ішке тарту ___ демді сыртқа шығару ___ Динамометрия: оң қолы ____, сол қолы
___, қос қолы _________
Терісі және көрінетін шырышты қабығы ______________________________________
__________________________________________________________________________
Лимфа желілері ___________________________________________________________
Бұлшықет жүйесі ___________________________________________________________
Сүйек жүйесі және буындары ________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қалқанша бездер ___________________________________________________________
Шеткері қан тамырлары _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Несеп-жыныс жүйесі ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Анус және тік ішек _________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ______________________________________________
Диагнозы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/___________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

3. Оториноларинголог.
Жалобы, анамнез ______________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Дефекты речи ________________________________________________
Зев, гортань __________________________________________________
справа
слева
Состояние носовых ходов
Носовое дыхание
Обоняние
Состояние барабанных перепонок
Острота слуха на шепотную речь
Барофункция уха
Функция вестибулярного аппарата (двойной опыт с вращением)
____________________________________________________________
Направлен на:(вид обследования, дата)
____________________________________________________________
Диагноз: ____________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/__________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
4. Офтальмолог. Жалобы, анамнез
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
обследование
правого глаза
левого глаза
обследование
правого глаза
левого глаза
Острота зрения без коррекции:
Слезные пути
Острота зрения с коррекцией:
Зрачки и их реакция
Рефракция скиаскопическая
Оптические среды
Ближай-ая точка ясного зрения
Глазное дно
Веки и коньюнктивы
Внутриглазное давление
Полож-ие и подвижн. глазных яблок
Поля зрения ( при патологии)
Бинокулярное зрение ________________________________________
Протокол обследования цветового зрения по пороговым таблицам
Исследуемый приемник
Красный
Зеленый
Синий
Контроль
№ карты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ответы в 3-кратном испытании
1-й
2-й
3-й
Направлен на: (вид обследования, дата)
___________________________________________________________
Диагноз ____________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
______________/_____________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

3. Оториноларинголог. Шағымдары, анамнез _________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сөйлеу кемістіктері _______________________ көмекей, көмей ____________________
Оң жағы
Сол жағы
Мұрын жолдарының жай-күйі
Мұрынмен тыныс алу
Иіс сезуі
Құлақ жарғағының жағдайы
Сыбырлап сөйлеуді есту шалғыштығы
Құлақтың қысым қызметі
Вестибулярлық аппарат қызметі (айналдырумен қосарлы тәжірибе) ________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) ________________________________________
Диагнозы: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/______________________________________
(қолы)                   (тегі, аты және әкесінің аты)
4. Офтальмолог. Шағымдары, анамнез ________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
тексеру
Оң көзі
Сол көзі
тексеру
Оң көзі
Сол көзі
Көздің өткірлігі түзетусіз:
Жас жолдары
Көздің өткірлігі түзетумен:
Қарашық және оның реакциясы
Скиаскопия рефракциясы
Оптика ортасы
Анық көрудің ең жақын нүктесі
Көз түбі
Қабақ және коньюнктивасы
Көз ішінің қысымы
Көз алмасының қалпы және қозғалысы
Көру кеңістігі (патология кезінде)
Екі көзбен көру ____________________________________________________________
Шекті кесте бойынша түстерді көруді тексеру хаттамасы
Зерттеу қабылдағышы
Қызыл
Жасыл
Көк
Бақылау
карта №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3 мәрте сынақтан өткізу жауабы
1-ші
2-ші
3-ші
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ______________________________________________
Диагнозы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/______________________________________
(қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты)

5. Невропатолог. Жалобы, анамнез:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Черепно-мозговые нервы _____________________________________
___________________________________________________________
Двигательная сфера __________________________________________
___________________________________________________________
Рефлексы __________________________________________________
___________________________________________________________
Чувствительность ___________________________________________
___________________________________________________________
Вегетативная нервная система ________________________________
__________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Диагноз ___________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/_______________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
6. Терапевт. Жалобы
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Анамнез (перенесенные заболевания, где обследовался, лечился)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Кожные покровы ___________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Видимые слизистые ________________________________________
ИМТ (индекс массы тела) ___________________________________
Питание __________________________________________________
Эндокринная система _______________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Сердце: границы ___________________________________________
__________________________________________________________
Тоны _____________________________________________________
__________________________________________________________
Функц. проба
"___" __________20__ г.
"___" ________20__ г.
"___" _________20__ г.
Условия
измерений
В покое
сидя
После 15 приседан
Через
2 мин
В покое
сидя
После 15
приседан
Через 2мин
В покое
сидя
После 15
приседан.
Через 2 мин
Пульс
АД
ЧДД в мин
Органы дыхания ____________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Органы пищеварения ________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Печень ____________________________________________________
Селезенка __________________________________________________
Почки _____________________________________________________
___________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Диагноз ____________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/_________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

5. Невропатолог. Шағымдары, анамнез: ______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бас сүйек-ми нервтері _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қозғалыс саласы ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Рефлекстері _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сезімталдығы _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Вегетативтік нерв жүйесі ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) _________________________________________
__________________________________________________________________________
Диагнозы: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/___________________________________
(қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты)
6. Терапевт. Шағымдары ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Анамнез (бұрын ауырған аурулары, қай жерде тексерілді, емделді) ________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Терісі ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Көрінетін шырышты қабығы _________________________________________________
ДМИ (дене массасының индексі )_______ Тамақтануы ___________________________
Эндокриндік жүйесі ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жүрек: шекаралары ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Соғу дыбысы ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Функциялық сынама
"___" _______________20__ г.
"_____" ____________20__ г.
"_____" ______________20__ г.
Өлшеу ш
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Пульс
Артериалық қан қысымы
жүрек соғуының жиілігі
Тыныс алу органдары _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ас қорыту органдары _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бауыр ______________________________ Көкбауыр ____________________________
Бүйрек ___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ______________________________________________
Диагнозы: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/______________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

8. Дерматовенеролог. Жалобы, анамнез
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Объективные данные ________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) _________________________
Диагноз ____________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
9. Гинеколог. Жалобы, анамнез _______________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Объективные данные _______________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) ________________________
Диагноз ___________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
10. Психофизиологическое обследование:
№ 1 _______________________________________________________
№ 2 _______________________________________________________
№ 3 _______________________________________________________
№ 4 _______________________________________________________
ПФТ ______________________________________________________
Допол. тесты _______________________________________________
Заключение ПФО №____________
Вывод: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
от "____"______________20___г.
__________/________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы психолога разборчиво)

8. Дерматовенеролог. Шағымдары, анамнез
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Объективті деректер _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ______________________________________________
Диагнозы: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/_______________________________________
(қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
9. Гинеколог. Шағымдары, анамнез ___________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Объективті мәліметтер ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) _________________________________________
Диагнозы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/______________________________________
(қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
10. Психофизиологиялық зерттеу: №1 ______________________________________
№ 2 _____________ № 3 _______________ № 4 ____________ ПФ тестілеу ___________
_________________ қосымша тесттер ________________________________________
ПФЗ №_____қорытындысы Қорытынды: "ҰСЫНЫЛАДЫ" / "ҰСЫНЫЛМАЙДЫ"
(керек емесі сызып тасталсын)
20___ж. "____"____________ __________/________________________
(қолы)       (психологтың тегі, аты және әкесінің аты)

11. Психиатр. Жалобы ____________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Анамнез ________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Сознание ________________________________________________________
________________________________________________________________
Внешний вид ____________________________________________________
Настроение ______________________________________________________
Эмоционально-волевая сфера ______________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Речь ____________________________________________________________
Мышление _______________________________________________________
_________________________________________________________________
Память __________________________________________________________
_________________________________________________________________
Внимание ________________________________________________________
_________________________________________________________________
Интеллект ________________________________________________________
_________________________________________________________________
Критика _________________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) ______________________________
Диагноз _________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/_____________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

11. Психиатр. Шағымдары _________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Анамнез __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақыл-есі __________________________________________________________________
Сыртқы бейнесі ____________________________________________________________
Көңіл-күйі ________________________________________________________________
Эмоциялық-ерік аясы _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сөйлеу қабілеті ____________________________________________________________
Ойлау қабілеті _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Есте сақтау қабілеті _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Зейіні ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Интеллект ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сын ______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ______________________________________________
Диагнозы: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20___ж. "___" ___________ __________/______________________________________
(қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

12. Данные рентгенологического исследования, лабораторных,
функциональных и других исследований и консультаций:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
13. Особые отметки (направление на дообследование на заседании ВВК;
отказ от обследования; неявка в указанные сроки, не предоставление материалов
об обстоятельствах получения увечья и т.д.)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Информирован о явке на заседание ВВК
на "__" _____ 20__ г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г.
________________
(подпись)
Заключение ВВК №_______
Диагнозы заболеваний, увечий (ранений, контузий, травм) и постановление об их причинной связи
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
На основании пунктов _______________ _________________ графы _____
приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года
№ 775 "Об утверждении Требований, предъявляемых к состоянию здоровья лиц
для прохождения службы в правоохранительных органах и Государственной
фельдъегерской службе Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646);
пунктов______________ приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной
экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской
службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной
экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21580)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Примечание
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
"___" ___________________ 20__ г.
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:___________/______________
место печати (ненужное зачеркнуть подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт___________/______________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог_________/____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург__________/_________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр__________/_______________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист__________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор _________/____________________________________
Начальник ПФЛ/психолог ____________/_____________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/___________________
"___" __________ 20__ г.
Заключение ВВК №_______
Диагнозы заболеваний, увечий (ранений, контузий, травм) и постановление об их причинной связи
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
На основании пунктов _______________________________________________
графы____ приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября
2020 года № 775 "Об утверждении Требований, предъявляемых к состоянию здоровья
лиц для прохождения службы в правоохранительных органах и Государственной
фельдъегерской службе Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646);
пунктов ______________ приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной
экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской
службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной
экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21580)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Примечание ________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___" ___________________ 20__ г.
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:___________/___________________
место печати (ненужное зачеркнуть подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт___________/_______________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог_________/_____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург__________/__________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр__________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист__________/_________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор _________/_____________________________________
Начальник ПФЛ/психолог ____________/______________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/____________________________
"___" __________ 20__ г.
Приложение 3 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2024 года № 885
Приложение 4
к Правилам проведения
военно- врачебной экспертизы
в правоохранительных органах
и Государственной фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Место для фото
(гербовая печать ВВК)
Военно-врачебная комиссия __________________________________
наименование военно-врачебной комиссии
Карта медицинского освидетельствования поступающего в организацию образования
______________________________________________________________
(наименование учебного заведения, факультета)
КАНДИДАТ / СОТРУДНИК (ненужное зачеркнуть)

12. Рентгенологиялық зерттеулер, зертханалық, функционалдық және басқа да
зерттеулер және консультациялар деректері: ________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
13. Ерекше белгілер (ӘДК отырысында қосымша тексеруге жіберілді; тексеруден бас тартты; көрсетілген мерзімдерде келген жоқ, зақым алу және тағы басқа жағдайлар туралы материалдар ұсынған жоқ)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
ӘДК №_______ қорытындысы Сырқаттардың, зақымдардың (жарақаттардың, контузиялардың, жараланулардың) диагнозы және олардың себепті байланысы туралы қаулы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығыңың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде № 21646 болып тіркелген) ____ бағандары _____________________________________ тармақтарының негізінде; "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығыңың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) ____________ тармақтарының негізінде
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛАДЫ / ҰСЫНЫЛМАЙДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20__ ж. "___" _________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/_____________________
мөр орыны (керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт_________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог____________/__________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург__________/_________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр__________/________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист___________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор __________/_______________________________
ПФЗ бастығы/ психолог ___________/___________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым _____/___________ 20____ ж. "____" _____________
ӘДК №_______ қорытындысы Сырқаттардың, зақымдардың (жарақаттардың, контузиялардың, жараланулардың) диагнозы және олардың себепті байланысы туралы қаулы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде № 21646 болып тіркелген) ____ бағандары _____________________________________тармақтарының негізінде; "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығыңың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) ____________ тармақтарының негізінде
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛАДЫ / ҰСЫНЫЛМАЙДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20__ ж. "___" _________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/_____________________
мөр орыны (керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт_________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог____________/__________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург__________/_________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр__________/________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист___________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор __________/_______________________________
ПФЗ бастығы/ психолог ___________/___________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым _________/__________________ 20____ ж. "____" _________________
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 885 бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Фотосурет орны
(ӘДК елтаңбалы мөрі)
нысан
________________________________________әскери-дәрігерлік комиссиясы әскери-дәрігерлік комиссияның атауы
Білім беру ұйымына_______________________________________ (оқу орнының, факультеттің атауы) түсетін адамның медициналық куәландыру картасы
КАНДИДАТ / ҚЫЗМЕТКЕР
(керек емесі сызып тасталсын)

1. Фамилия, имя, отчество
______________________________________________________________
______________________________________________________________
2. День, месяц, год рождения _____________________________________
(специальное, воинское звание, классный чин)
3. Образование _________________________________________________
4. Гражданская профессия, специальность _________________________
5. Срочная служба в Вооруженных Силах, служил (да, нет) _____
с (месяц, год)______по _______
Причина увольнения ____________________________________________
6. В ОВД, специальных государственных органах, органах прокуратуры,
гражданской защиты, антикоррупционной службе, службе экономических
расследований органов по финансовому мониторингу, Государственной
фельдъегерской службе, Вооруженных силах, других войсках и воинских
формированиях Республики Казахстан (кроме срочной службы) либо в других
силовых органах (дописать)_____________________служил (да, нет)____
(с месяц, год)____ по __________
Причина увольнения (уволенным) _________________________________
7. Признавался ли ранее лицом с инвалидностью (да, нет)_____, с ________
по ________(месяц, год), какой группы__________ по какому заболеванию
(травме) ________________________________________________________
8. Проходил ли ранее комиссию в ЦВВК МВД, ОВВК, ВВК ДП _____(да, нет),
в каком году _________, где _______________________________________
9. Домашний адрес и номер мобильного телефона
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Обязуюсь предоставить в ВВК все имеющиеся у меня медицинские документы
о лечении, прохождении медицинского обследования. Предупрежден об отказе
в проведении медицинского освидетельствования в случае предоставления неверных
сведений. Верность всех сообщенных мною сведений подтверждаю собственной
подписью ______________ "___" ____________20___ г.
Пункты 10 и 11 заполняются медицинской(им) сестрой(братом) ВВК
10. Сведения из служебного удостоверения: серия и № ___________
дата выдачи _____________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
специальное (воинское) звание или классный чин _____________________
должность ______________________________________________________
11. Сведения из военного билета (приписного свидетельства):
серия и № ____________________ дата выдачи _______________________,
кем выдан ___________________, категория годности _________________
__________ статья ________ приказ_____ №_____ "____" _______ 20___г.
звание ________________________, сроки службы ____________________
"___" ____________ 20___г.
Медсестра(брат) ВВК ________/_________________________
Медицинская часть карты
Предварительное освидетельствование
Окончательное освидетельствование

1. Тегі, аты, әкесінің аты ____________________________________________________
______________________________ 2.Туған жылы, айы, күні _________
(арнаулы, әскери атағы немесе сыныптық шені)
3. Білімі ___________________ 4. Азаматтық кәсібі, мамандығы ____________________
5. Қарулы Күштерде, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарда мерзімді қызметі аткарды
______ _____ бастап _____ дейін. Қызметтен босатылу себебі __________________
(иә,жоқ)             (айы,жылы)
6. Қазақстан Республикасы ІІО, арнайы мемлекеттік, прокуратура, азаматтық қорғау органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінде, қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінде, Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында (мерзімді қызметтен басқа) не болмаса басқа да құқық қорғау және әлеуетті органдарда (толықтырылып жазылсын) __________________________
қызмет етті ____ ______бастап_____ дейін. Қызметтен босатылу себебі _____________
(иә,жоқ)       (айы,жылы)
7. Бұдан бұрын мүгедектігі бар адам болып танылды ма (иә,жоқ) _____, _______бастап _____ дейін (айы,жылы) ____ тобы, қандай сырқат (жарақат) бойынша ___________________________
8. Бұрын ӘДК өтті ме (иә,жоқ) _____ қай жылы ______, қайда ______________________
9. Мекенжайы және ұялы телефоны __________________________________________
ӘДК емделгенім, медициналық тексеруден өткенім туралы қолымда бар барлық медициналық құжаттарды ұсынуға міндеттімін. Дұрыс емес мәліметтер ұсынылған жағдайда медициналық куәландырудан бас тарту туралы ескертілді. Менің хабарлаған барлық мәліметтерімнің дұрыстығын қолымды қойып растаймын _______________(қолы) 20____ ж. "_____" ____________
10 және 11-тармақтарды ӘДК мейіргері толтырады
10. Қызметтік куәліктегі мәліметтер: сериясы және № ____________________________
Қайдан берілді_______ берілген күні ____ арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені _____
лауазымы______________________________________
11. Әскери билеттегі (тіркеу куәлігіндегі) мәліметтер: сериясы және № ______________
берілген күні ______, қайдан берілді ________, жарамдылық санаты ________________
________________ бап ________ бұйрық_____ №______ "____"____________20___ж.
атағы_________________, қызмет мерзімі _____________________________________
20___ж. "___"___________ ӘДК мейіргері _______/ ____________
Картаның медициналық бөлігі
Алдын ала куәландыру
Түпкілікті куәландыру

1. Росто-весовые данные
Данные
Рост ________ вес _________ИМТ _____
Рост _________ вес _________ ИМТ ______
Дата, подпись
(хирург, медсестра(брат)
"_____" ___________________ 20___г. __________/_______________________
(подпись, фамилия и инициалы разборчиво)
"_____"____ ________________ 20___г.
___________/______________________
(подпись, фамилия и инициалы разборчиво)
2. Хирург
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Общее физич. развитие
Окружность груди
в покое-
при вдохе-
в покое-
при вдохе-
Динамометрия
справа – слева –
справа – слева –
становая-
Кожные покровы
Лимфат.узлы
Мышечная система
Костная система, суставы
Периферические сосуды
Мочеполовая система
Анус и пр. кишка
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"____" ___________________ 20___г._
___________/_____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"_____" _____________________ 20___г.
______________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
3. Отоларинголог
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Зев, гортань
Речь
По органам
справа
слева
справа
слева
Носов. дыхание
Обоняние
Состояние барабанных перепонок
Острота слуха на шепот. речь
Вестибулярный аппарата
Барофункция уха
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"______" __________________ 20___г.
____________/____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"______" ________________ 20___г.
____________/________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)

1. Бой-салмақ деректері
Деректер
Бойы _______Салмағы______ ДМИ _____
Бойы _______Салмағы______ ДМИ _____
Күні, қолы
(хирург, мейіргер)
20___ж. "___" ___________ _______/________________________ (қолы,тегі, аты)
20___ж. "___" ___________ _______/________________________ (қолы,тегі, аты)
2. Хирург
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Жалпы дене дамуы
Кеуде шеңбері
Қалыпты жағдайда____демді ішке тарту____
Қалыпты жағдайда_____демді ішке тарту_____
Динамометрия
Оң жақ______ сол жақ_________
Оң жақ _________сол жақ _________
Екі қолмен-
Терісі
Лимфа желілері
Бұлшықет жүйесі
Сүйек жүйесі, буындары
Шеткі қан тамырлары
Несеп-жыныс жүйесі
Анус және тік ішек
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагнозы
Күні, хирургтің қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
3. Отоларинголог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Есін, көмей
Сөйлеу қабілеті
Органдар бойынша
Оң жақ
Сол жақ
Оң жақ
Сол жақ
Мұрынмен тыныс алу
Иіс сезінуі
Құлақ жарғағының жағдайы
Сыбырлап сөйлеуді есту шалғыштығы
Вестибуляр аппараты
Құлақтың қысым қызметі
Бағытталды:
(тексеру түрі,күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________ (қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі))
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

5. Невропатолог
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Черепно-мозговые нервы
Двигательная Сфера
Рефлексы
Чувствительность
Вегетативная нервная система
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"______" ________________ 20___г.
_________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"______" _________________ 20___г.
____________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
6. Терапевт
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Питание
Эндокринная система
Сердце: границы
Тоны
Функциональная проба
Предварительное освидетельствование
Даты проведен
"___" _______ 20____ г.
"___" _______ 20____ г.
"___" _______ 20____ г.
Условия измерений
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
Пульс
АД
ЧДД
Продолжение таблицы
Окончательное освидетельствование
"___" _______ 20____г.
"___" _______ 20____г.
"___" _______ 20____г.
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
Органы дыхания
Органы пищеварения
Печень
Селезенка
Почки
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"_____" ________________20___г.
_________/________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"____" _________________ 20___г.
_________/________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)

5. Невропатолог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Бас сүйек-ми жүйкелері
Қозғалыс
саласы
Рефлекстер
Сезімталдық
Вегетативті
жүйке жүйесі
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
6. Терапевт
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Тамақтануы
Эндокриндік жүйе
Жүрек: шекаралары
Жүректің соғу дыбысы
Функционалдық сынама
Алдын ала куәландыру
Функц. сынаманы өткізу күні
20___ж. "___"___________
20___ж. "___"___________
20___ж. "___"___________
Өлшеу шарттары
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Пульс
Артериалық қысым
Дем алу жиілігі
Кестенің жалғасы
Соңғы куәландыру
20___ж. "___"___________
20___ж. "___"___________
20___ж. "___"___________
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныс алу органдары
Ас қорыту органдары
Бауыр
Көк бауыр
Бүйрек
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

9. Гинеколог
Жалобы, анамнез (в том числе операции)
Объективные данные
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"_____" _________________ 20___г.
_________/______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"____" _____________________ 20___г.
__________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
10. Данные психофизиологического обследования
Данные и вывод ПФО:
№ 1 _____________________________
№ 2 _____________________________
№ 3 _____________________________
№ 4 _____________________________
ПФТ ____________________________
Доп. Тесты ______________________
________________________________
Заключение ПФО № _______________
"РЕКОМЕНДУЕТСЯ" /
"НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
№ 1 _____________________________
№ 2 _____________________________
№3 _____________________________
№ 4 _____________________________
ПФТ ____________________________
Доп. Тесты
_________________________________
_________________________________
Заключение ПФО №__________________
"РЕКОМЕНДУЕТСЯ" /
"НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Дата, подпись
от "____" _____________ 20___г.
_________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
от "____" _____________ 20___г.
_________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
11. Психиатр
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Сознание
Внешний вид
Настроение
Эмоционально-волевая сфера
Речь
Мышление
Память
Внимание
Интеллект
Критика
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"___" ___________ 20___г.
_______/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"___" ___________ 20___г.
_______/_____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
12. Данные рентгенологических, лабораторных, других исследований и консультаций
Дата и виды исследований
13. Особые отметки (об отказе от обследования, неявке и т.д.)
Информирован о явке на заседание ВВК
на "__"__________20__г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г. _______________(подпись)
Информирован о явке на заседание ВВК
на "__"__________20__г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г. ________________(подпись)
1. Заключение предварительного медицинского освидетельствования №______
Диагноз _______________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
На основании пунктов ___________________________________________
графы____ приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № 775 "Об утверждении Требований, предъявляемых
к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных
органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов за № 21646)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Примечание _____________________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
"ЗА"/"ПРОТИВ"
Председатель комиссии:_________/__________________________________
(ненужное зачеркнуть подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи: "ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ____________/______________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог___________/___________________________
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург____________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр______________/____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист_______________/____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор-врач_______________/____________________________
Начальник ПФЛ/психолог __________/_________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/___________________
"___" _________ 20__ г.

9. Гинеколог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттары, операциялар)
Объективті
Деректер
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
10. Психофизиологиялық зерттеу деректері
ПФЗ деректері және қорытынды:
№1_____________________________________
№2___________№3_______________________
№4_________ ПФ тестілеу _________________
Қосымша тест_____________________
№______ ПФЗ қортындысы
ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ
(керек емесі сызып тасталсын)
№1________________________________
№2___________№3___________________
№4__________ПФ тестілеу _____________
Қосымша тесттер_________________
№______ ПФЗ қортындысы
ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ
(керек емесі сызып тасталсын)
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты)
11. Психиатр
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттары, операциялар)
Ақыл-есі
Сыртқы бейнесі
Көңіл-күйі
Эмоционалдық-ерікті сфера
Сөйлеу қабілеті
Ойлау қабілеті
Есте сақтау қабілеті
Зейіні
Интеллект
Сын
Бағытталды:
(тексеру түрі,күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
12. Рентгенологиялық, зертханалық,басқа да зерттеулер және консультациялар
Зерттеулер өткізу күні және түрлері
13. Ерекше белгілер (тексеруден бас тарту, оған келмеу және тағы басқалар туралы)
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
1. Алдын ала медициналық куәландыру №____ қорытындысы
Диагнозы ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде № 21646 болып тіркелген) ____ бағандары _____________________________________тармақтарының негізінде
________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту __________________________________________________________________
20__ ж. "__" ________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:______/__________
мөр орыны       (керек емесі сызып тасталсын)       (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт_________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог____________/__________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург__________/_________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр__________/________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист___________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор __________/_______________________________
ПФЗ бастығы / психолог ___________/________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым _________/__________________ 20____ ж. "____"

2. Заключение окончательного медицинского освидетельствования №______
Диагноз ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
На основании пунктов _______________________________________________
графы____ приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № 775 "Об утверждении Требований, предъявляемых
к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах
и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 21646)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Примечание ________________________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:_________/_____________________
(ненужное зачеркнуть подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи: "ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ____________/_________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог___________/_____________________________
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург____________/__________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр______________/______________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист_______________/______________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор-врач_______________/_____________________________
Начальник ПФЛ/психолог __________/__________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/_____________________________
"___" _________ 20__ г.
Приложение 4 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2024 года № 885
Приложение 20
к Правилам проведения
военно- врачебной экспертизы
в правоохранительных органах
и Государственной фельдъегерской службе
Республики Казахстан
форма
Протокол психофункционального тестирования*
Ф.И.О._____________________________________________ г. р___________
1. Память на числа (заполняется лаборантом)
Время __________час. Дата "______"___________20____г.
______________________________________________________________
(фамилия, инициалы подпись освидетельствуемого)
Лаборант _____________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Кол-во __________ оценка _____________
(оценивается экспертом-психологом) _____________________________
Эксперт-психолог _____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы )

2. Түпкілікті медициналық куәландыру №______ қорытындысы
Диагнозы ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде № 21646 болып тіркелген) ____ бағандары _____________________________________тармақтарының негізінде
________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту __________________________________________________________________
20__ ж. "__" ________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы: _______/_________
мөр орыны       (керек емесі сызып тасталсын)       (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт_________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог____________/__________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург__________/_________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр__________/________________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист___________/_______________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор __________/_______________________________
ПФЗ бастығы/ психолог ___________/___________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым _________/__________________ 20____ ж. "____"
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 885 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
20-қосымша
нысан
Психофункционалдық тестілеу хаттамасы*
Т.А.Ә. _____________________________________________ т. ж._________________
1. Санды есте сақтау (зертханашы өңдейді)
Уақыт ______________сағ. Күні 20____ж. "______"_________________
__________________________________________
(куәландырылушының тегі, әкесінің аты, қолы)
Зертханашы _________________________________________ (қолы, тегі, әкесінің аты)
Саны__________бағасы_____________(сарапшы-психолог бағалайды)
Сарапшы-психолог___________________________________ (қолы, тегі, әкесінің аты)

2. Память на слова (заполняется лаборантом)
___________________________ _________________________________
__________________________ __________________________________
___________________________ _________________________________
__________________________ __________________________________
___________________________ _________________________________
Время __________час. Дата "______"___________20____г.
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы подпись освидетельствуемого)
Лаборант __________________________ (подпись, фамилия, инициалы )
Кол-во __________ оценка _____________ (оценивается экспертом-психологом)
____________________________________________________________
Эксперт-психолог ____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы )
3. Корректурная проба (заполняется лаборантом)
без помех: = К= л =
с помехами: = к = л =
Т= +2,5*к+2,0*л =___________________________ оценка ____________
(оценивается экспертом-психологом)
4. Перепутанные линии (заполняется лаборантом)
П= 2*м–ж=_______________________ оценка ______________________
Время __________час. Дата "______"___________20____г.
Лаборант __________________________ (подпись, фамилия, инициалы )
Кол-во __________ оценка_____________ (оценивается экспертом-психологом)
______________________________________________________________
Эксперт-психолог ______________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы )
Примечание* – лицевая сторона бланка, формат А4
5. методика Шульте _____________________________________________
6. Переключение внимания
результаты
время
Тч =
Тк =
Тс =
ошибки
Тпер = Тс – (Тч + Тк) =__________ Е = П – Ак =__________ оценка
7. Эмоциональная устойчивость
результаты
в условиях дефицита времени
черные
черные
красные
смешанный счет
время (сек.)
Тч =
Тк =
Ак =
ошибки
Тпер = ____________ Е=____________ оценка ____________
Общая оценка эмоциональной устойчивости ________________________ (по таблице)
Пункты 5, 6, 7 заполняются и оцениваются экспертом-психологом
Эксперт-психолог__________________________ (подпись, фамилия, инициалы )
8. Дополнительные наблюдения________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Сөздерді есте сақтау (зертханашы өңдейді)
___________________________ _________________________
__________________________ _________________________
___________________________ _________________________
__________________________ _________________________
___________________________ _________________________
Уақыт ______________сағ. Күні 20____ж. "______"_________________
_________________________________ (куәландырылушының тегі, әкесінің аты, қолы)
Зертханашы _________________________________________ (қолы, тегі, әкесінің аты)
Саны__________бағасы_____________(сарапшы-психолог бағалайды)
Сарапшы-психолог___________________________________(қолы, тегі, әкесінің аты)
3. Түзету сынамасы (зертханашы өңдейді)
кедергісіз: =                         к =                         л =
кедергімен: =                         к =                         л =
Т= +2,5*к+2,0*л =____________________ баға________(сарапшы-психолог бағалайды)
4. Шатастырылған сызықтар (зертханашы өңдейді)
П= 2*м–ж=__________________________________________ баға __________________
Уақыт ______________сағ. Күні 20____ж. "______"_________________
_________________________________ (куәландырылушының тегі, әкесінің аты, қолы)
Зертханашы _________________________________________ (қолы, тегі, әкесінің аты)
Саны__________бағасы_____________(сарапшы-психолог бағалайды)
Сарапшы-психолог___________________________________(қолы, тегі, әкесінің аты)
Ескертпе* –бланктің беткі жағы, форматы А4
5. Шульте методикасы _____________________________________________________
6. Назарын қайта аудару
нәтижелер
қара
қызыл
Аралас есеп
уақыт (сек.)
Қк =
Қк =
Ак =
қателер
Нк = Ак – (Қк + Қк) =__________________ Е = Нк – Ақ =__________ баға _________
7. Эмоционалдық тұрақтылық
нәтижелер
Уақыт жеткіліксіз жағдайда
қара
қызыл
Аралас есеп
уақыт (сек.)
Қк =
Қк =
Ак =
қателер
Нк = ________________________________ Е=_________________ баға ____________
П= 2*м–ж=____________________________________________ баға ________________
Эмоционалдық тұрақтылықтың жалпы бағасы
_____________________________________________(кесте бойынша)
5, 6, 7-тармақтарды сарапшы-психолог толтырады және бағалайды
Сарапшы-психолог___________________________________(қолы, тегі, әкесінің аты)
8. Қосымша бақылау _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

9. Выводы___________________________________________________________
Время __________час. Дата "______"___________20____г.
Начальник ПФЛ/психолог _____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание* – обратная сторона бланка, формат А4

9. Қорытындылар _________________________________________________________
Уақыт _______________сағ. Күні 20____ж. "______"________________
ПФЗ бастығы/психолог ___________________________________ (қолы, тегі, аты-жөні)
Ескертпе* –бланктің сыртқы жағы, А4 форматы