Об утверждении Правил приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 ноября 2024 года № 538. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2024 года № 35417
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с пунктом 10) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 26 ноября 2024 года № 538
Правила приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии пунктом 10) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и определяют порядок закупа научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств.

Ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен өткізілетін ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 26 қарашадағы № 538 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 қарашада № 35417 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен өткізілетін ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2024 жылғы 26 қарашадағы
№ 538 бұйрығына
қосымша
Ғылыми зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен сатып алу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ғылыми зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалары) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 10-тармағына сәйкес әзірленді және бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.

2. В Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), а также физическое лицо, не являющееся субъектом предпринимательской деятельности, претендующие на заключение договора закупа;
2) научно-исследовательская работа – работа, связанная с научным поиском, проведением исследований, экспериментов в целях расширения имеющихся и получения новых знаний, проверки научных гипотез, установления закономерностей развития природы и общества, научного обобщения, научного обоснования проектов;
3) научные исследования – прикладные, фундаментальные, стратегические научные исследования, осуществляемые субъектами научной и (или) научно-технической деятельности в рамках научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ надлежащими научными методами и средствами в целях достижения результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
4) научная инфраструктура – научное лабораторное и инженерное оборудование, опытно–промышленное производство, уникальные объекты, а также иное движимое и недвижимое имущество, предназначенное для осуществления научной и (или) научно-технической деятельности;
5) научная деятельность – деятельность, направленная на изучение окружающей действительности с целью выявления свойств, особенностей и закономерностей, присущих изучаемым объектам, явлениям (процессам), и использование полученных знаний на практике;
6) уполномоченный орган в области науки (далее – Уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
7) спецификация – технические и функциональные требования к потенциальным поставщикам о представлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров, работ и услуг требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) E-lab – модуль Единой информационной системы науки Казахстана, предназначенная для учета и анализа материально-технической базы, предназначенной для обеспечения научной деятельности в исследовательских институтах и организациях высшего и (или) послевузовского образования;
9) организация высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО) – высшее учебное заведение, реализующее образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования и осуществляющее научно-исследовательскую деятельность;

2. Қағидалары келесі ұғымдар қолданылады:
1) әлеуетті жеткізуші – кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлға, заңды тұлға (Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), уақытша заңды тұлғалар бірлестігі (консорциум), сондай-ақ кәсіпкерлік қызмет субъектісі болып табылмайтын жеке тұлға сатып алу шартын жасасуға үміткер;
2) ғылыми-зерттеу жұмысы – ғылыми ізденістерге, зерттеулер жүргізуге, жаңа білім алуға, ғылыми гипотезаларды тексеруге, табиғат пен қоғамның даму заңдылықтарын анықтауға, ғылыми қорытуға, жобаларды ғылыми негіздеуге бағытталған жұмыс;
3) ғылыми зерттеулер – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне қол жеткізу мақсатында тиісті ғылыми әдістермен және құралдармен ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар шеңберінде ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері жүзеге асыратын қолданбалы, іргелі, стратегиялық ғылыми зерттеулер;
4) ғылыми инфрақұрылым – ғылыми зертханалық және инженерлік жабдық, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіріс, бірегей объектілер, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға арналған өзге де жылжымалы және жылжымайтын мүлік;
5) ғылыми қызмет – қоршаған ортаны зерттеу, объектілердің, құбылыстардың (процестердің) қасиеттерін анықтау және алынған білімді практикада пайдалану мақсатындағы қызмет;
6) ғылым саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – Уәкілетті орган) – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында саларалық үйлестіру мен басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
7) ерекшелік – техникалық және функционалдық талаптарды қамтитын құжат, тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер техникалық регламенттермен, стандарттармен немесе өзге де құжаттармен қойылатын талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттарды ұсыну талаптары;
8) E-lab – ғылыми зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында ғылыми қызметті қамтамасыз етуге арналған материалдық-техникалық базаны есепке алуға және талдауға арналған Қазақстанның Бірыңғай ғылыми ақпараттық жүйесінің модулі;
9) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы (бұдан әрі – ЖОО) – жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ғылыми-зерттеу қызметін жүзеге асыратын жоғары оқу орны;

10) государственный заказ – заказ уполномоченного органа и (или) отраслевых уполномоченных органов субъекту научной и (или) научно-технической деятельности на основании договора на выполнение научно-исследовательских работ, финансируемых за счет бюджетных средств в форме грантового и программно-целевого финансирования, финансирования научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования, финансирования научно-технического обеспечения и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
11) договор закупа – гражданско-правовой договор (официальное соглашение), заключенный между заказчиком и поставщиком, определяющее условия поставки товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств;
12) закуп – процесс приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств на соответствующий финансовый год;
13) закупочная Комиссия – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для рассмотрения технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг и подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков технической спецификации закупаемых товаров (оборудования), работ, услуг, а также целесообразности приобретения товаров на основе анализа данных E-lab, оценки предложений потенциальных поставщиков и принятия решений о выборе потенциального поставщика и действует на все время договора на выполнение государственного заказа;
14) субъекты закупа – потенциальный поставщик, поставщик, заказчик, привлекаемые эксперты, ответственное лицо структурного подразделения организации, осуществляющей закуп, закупочная Комиссия;
15) заказчик – научно-исследовательские институты и (или) организации высшего и (или) послевузовского образования, претендующие для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств.
3. Основными задачами закупа являются:
1) повышение качества научных исследований через обеспечение научно-исследовательских институтов, организаций высшего и (или) послевузовского образования качественными товарами и услугами, необходимыми для проведения научных исследований;
2) эффективное использование бюджетных средств через обеспечение экономически целесообразного расходования бюджетных средств при закупе товаров, работ и услуг;

10) мемлекеттік тапсырыс – гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру, іргелі ғылыми зерттеулер жүргізетін ғылыми ұйымдарды қаржыландыру, ғылыми-техникалық қамтамасыз ету және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға арналған шарттар негізінде уәкілетті органның және (немесе) салалық уәкілетті органдардың ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісіне тапсырмасы;
11) сатып алу шарты – тапсырыс беруші мен жеткізушінің арасында жасалатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізу шарттарын айқындайтын азаматтық-құқықтық келісім;
12) сатып алу – ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тиісті қаржы жылына сатып алу процесі;
13) сатып алу комиссиясы – тапсырыс беруші құрған алқалық орган, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасы мен (немесе) техникалық ерешеліген қарастырып, олардың техникалық ерекшелікке сәйкестігі және сатып алынатын тауарларды талдаудың негізінде ұтымдылығы туралы қорытынды дайындайды, сондай-ақ E-lab деректерін талдау әлеуетті өнім берушіні таңдау туралы шешімдер қабылдау негізінде тауарларды сатып алудың орындалығы және мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шартын барлық уақытында қолданылады;
14) сатып алуға қатысушылар – әлеуетті жеткізуші, жеткізуші, тапсырыс беруші, сарапшылар, сатып алу процесін жүзеге асыратын ұйымның құрылымдық бөлімшесінің жауапты тұлғасы, сатып алу комиссиясы;
15) тапсырыс беруші – бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындауға үміткер ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары.
3. Сатып алудың негізгі міндеттері:
1) әлеуетті жеткізушілер арасында адал бәсекелестік құру арқылы сатып алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің, жұмыстардың сапасын жақсартуға және олардың құнын төмендетуге мүмкіндік беретін бәсекелестікті қамтамасыз ету;
2) бюджет қаражатын тиімді пайдалану арқылы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде бюджет қаражатын экономикалық негізді жұмсауды қамтамасыз ету;

3) обеспечение конкуренции через создание условий для честной и добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков, что способствует улучшению качества товаров, услуг, работ и снижению их стоимости;
4) эффективное использование научного оборудования через представление субъектам научной и (или) научно-технической деятельности доступа к совместному (коллективному) использованию приобретенного оборудования через E-lab;
5) обеспечение прозрачности и открытости закупок, через установление четких и прозрачных процедур закупок, в целях исключения коррупционных рисков и злоупотребления.
Глава 2. Порядок проведения закупа товаров, работ, услуг организациями высшего и послевузовского образования и научно-исследовательскими институтами для научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств
4. Закуп товаров, работ, услуг организациями высшего и послевузовского образования и научно-исследовательскими институтами для научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств, осуществляется в соответствии с пунктом 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике" и организуется структурным подразделением организации заказчика (ответственным лицом), наделҰнным функцией по осуществлению закупа.
5. Закуп товаров, работ, научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования, реализующим научные исследования и научные работы по государственному заказу, проводится в текущем году из средств предусмотренного бюджета на текущий финансовый год.
6. Для организации закупа и принятия решения о выборе потенциального поставщика создается закупочная Комиссия (далее – Комиссия).
Состав Комиссии утверждается решением первого руководителя организации заказчика.
Комиссия состоит из нечетного числа членов и в неҰ входят:
первый руководитель организации заказчика или лицо, замещающее его (проректор, заместитель директора);
работник финансового подразделения заказчика;
работник подразделения закупок заказчика;
работник подразделения заказчика по сопровождению проектов и программ в рамках грантового и программно-целевого финансирования;
работник юридического подразделения заказчика;
научный руководитель проекта или программы в рамках грантового и программно-целевого финансирования или его заместитель;
работники соответствующие компетенции;
привлекаемые эксперты по согласованию.
Комиссия рассматривает ценовые предложения (конкурсные ценовые предложения) или коммерческие предложения (прайс-лист)) закупки товаров, работ и услуг и принимает решение при наличии кворума, который составляет не менее двух третей от общего числа еҰ членов.
Секретарь Комиссии обеспечивает организационную деятельность Комиссии, не является ее членом и не имеет права голоса при принятии решений.
Созыв заседания Комиссии с указанием даты и времени проведения заседания и обеспечение кворума осуществляются секретарем комиссии путем уведомления каждого из его членов по электронной почте или с применением иных способов связи включая сервисы обмена сообщениями.

3) ғылыми-зерттеу институттарын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын ғылыми зерттеулерді жүргізу үшін қажетті сапалы тауарлар мен қызметтермен қамтамасыз ету арқылы ғылыми зерттеулердің сапасын арттыру;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің атып алынған жабдыққа E-lab арқылы бірлесіп (ұжымдық) пайдалану мүмкіндігін ұсыну арқылы ғылыми жабдықты тиімді пайдалану болып табылады;
5) сатып алу рәсімдерінің ашықтығын қамтамасыз ету, сыбайлас жемқорлық қаупін болдырмау мақсатында айқын және ашық рәсімдерді орнату арқылы сатып алудың ашықтығын қамтамасыз ету.
2-тарау. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары мен ғылыми-зерттеу институттарының бюджет қаражаты есебінен ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алуды ұйымдастыру тәртібі
4. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары мен ғылыми-зерттеу институттары бюджет қаражаты есебінен ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алу "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2-тармағына сәйкес жүзеге асырылады және сатып алуды жүзеге асыру функциясы берілген құрылымдық бөлімше (жауапты тұлға) арқылы ұйымдастырылады.
5. Ғылыми-зерттеу институттары және жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру сондай-ақ ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды мемлекеттік тапсырыс негізінде жүзеге асыратын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ағымдағы жылы ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет қаражаты есебінен сатып алады.
6. Сатып алуды ұйымдастыру және әлеуетті жеткізушіні таңдау туралы шешімді қабылдау үшін сатып алу комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Комиссияның құрамы тапсырыс беруші ұйымның бірінші басшысының шешімімен бекітіледі.
Комиссия мүшелерінің саны тақ саннан тұрады, құрамына мыналар кіреді:
тапсырыс беруші ұйымның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын (проректор, директордың орынбасары);
тапсырыс берушінің қаржы бөлімінің қызметкері;
тапсырыс берушінің сатып алу бөлімінің қызметкері;
гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру аясында жобалар мен бағдарламаларды сүйемелдеу бөлімі қызметкері;
тапсырыс берушінің заң бөлімі қызметкері;
гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру аясындағы жоба немесе бағдарламаның ғылыми жетекшісі немесе оның орынбасары және (немесе) жауапты қызметкер (дауыс беру құқығынсыз);
тиісті құзыреттерге сәйкес қызметкерлер;
келісім бойынша тартылған сарапшылар.
Комиссия тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша бағалық ұсыныстарды (конкурстық бағалық ұсыныстарды) немесе коммерциялық ұсыныстарды (прайс-парақтар) қарайды және шешімді оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде кворум жағдайында қабылдайды.
Комиссияның хатшысы Комиссияның ұйымдастыру қызметін қамтамасыз етеді, ол оның мүшесі болып табылмайды және шешім қабылдауға дауыс беру құқығы жоқ.
Комиссия отырысын шақыру, оның күнін және уақытын белгілеу және кворумды қамтамасыз ету хатшының әрбір мүшесіне электрондық пошта арқылы немесе өзге де байланыс құралдарын, оның ішінде хабар алмасу қызметтерін қолдану арқылы хабарландыруымен жүзеге асырылады.

7. Заказчик формирует сведения о предстоящих закупах товаров на следующий календарный год в конце текущего года (не позднее 30 ноября соответствующего года) и в последующем размещается на официальном сайте организации заказчика по проектам и (или) программам в рамках грантового и программно-целевого финансирований в рамках предусмотренного бюджета на соответствующий финансовый год.
8. Сведения о предстоящих закупах товаров включает:
перечень товаров, планируемых к закупу для научных исследований в текущем году в рамках выполнения государственного заказа по которые планируется закупить с указанием характеристик согласно приложению, к настоящим Правилам;
планируемую стоимость;
обоснование необходимости закупа оборудования с указанием производителя из перечня E-lab;
сведения о гарантии и постгарантийном периоде обслуживания;
планируемые сроки заключения договора закупа;
контакты ответственных сотрудников, отвечающие за закуп;
условия оплаты.
Сформированные сведения о предстоящих закупах подлежат утверждению руководителем заказчика.
9. Руководитель подразделения закупок заказчика либо лицо, уполномоченное руководителем на осуществление закупа от заказчика, предоставляет секретарю Комиссии коммерческие предложения или прайс-листы на закупаемые товары, работы, услуги.
В случае представления менее трех коммерческих предложений или прайс-листов на закупаемые товары, работы, услуги за исключением случаев, предусмотренных пунктом 22 Правил, Комиссия признает закуп не состоявшимся. Повторный закуп проводится в течение одного календарного месяца.
10. При повторном признании закупа не состоявшимся по причине представления менее двух коммерческих предложений или прайс-листов на закупаемые товары, работы, услуги или уклонении потенциального поставщика от заключения договора закуп производится заказчиком по выбору поставщика Комиссией с учетом соответствия требованиям спецификации, цены и стоимости, сроков поставки, репутации потенциального поставщика, соответствия правовым и регуляторным требованиям и условий оплаты.
11. За три рабочих дня до начала заседания Комиссии, секретарь Комиссии вносит документы закупа на рассмотрение членами Комиссии.
12. Секретарь уведомляет членов комиссии о дате, времени и месте проведения заседания, предоставляя им время для ознакомления с материалами.
13. Комиссия на основании настоящих Правил проверяет представленные коммерческие предложения или прайс-листы (не менее трех) на закуп на соответствие требованиям спецификации, сроков поставки, репутации потенциального поставщика, соответствие правовым и регуляторным требованиям и условиям оплаты, а при стоимости оборудования, превышающем десять тысячекратных месячных расчетных показателей, - на отсутствие оборудования в E-lab.

7. Тапсырыс беруші тауарларды келесі күнтізбелік жылы сатып алу туралы ақпаратты ағымдағы жылдың соңында (тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірмей) қалыптастырады және оны гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру аясындағы жобалар мен (немесе) бағдарламаларға арналған тиісті қаржы жылына арналған бюджет қаражаты есебінен тапсырыс берушінің ресми сайтында орналастырады.
8. Тауарларды алдағы уақытта сатып алу туралы ақпаратта мыналар қамтылады:
осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес сипаттамаларды көрсете отырып, мемлекеттік тапсырыс аясында ғылыми зерттеулер жүргізу үшін ағымдағы жылы сатып алынатын тауарлардың тізбесі;
жоспарланған құны;
өндіруші E-lab тізбесінен көрсете отырып, жабдықты сатып алу қажеттілігінің негіздемесі;
кепілдік және кепілден кейінгі қызмет көрсету туралы мәліметтер;
сатып алу шартын жасасу жоспарланған мерзімдер;
сатып алу үшін жауапты қызметкерлердің байланыс мәліметтері;
төлем шарттары.
Тауарларды алдағы уақытта сатып алу туралы қалыптастырылған мәліметтер тапсырыс берушінің басшысымен бекітіледі.
9. Тапсырыс берушінің сатып алу бөлімшесінің басшысы не тапсырыс берушінің атынан сатып алу жүргізуге басшылық уәкілеттік берген адам Комиссия хатшысына сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге кемінде үш коммерциялық ұсынысты немесе прайс-парақты ұсынады.
Қағидалардың 22-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге үштен кем коммерциялық ұсыныстар немесе прайс-парақтар ұсынылған кезде сатып алу өтпеді деп танылады және бір күнтізбелік ай ішінде қайта өткізіледі.
10. Сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге екіден кем коммерциялық ұсыныстарды немесе прайс-парақтарды ұсыну немесе әлеуетті өнім берушінің шарт жасасудан жалтаруы себебінен сатып алу өткізілмеген деп қайта танылған кезде сатып алуды тапсырыс беруші өнім берушінің таңдауы бойынша Комиссия ерекшелік талаптарына сәйкестігін, бағалар мен құндылықтарды, жеткізу мерзімі, әлеуетті жеткізушінің беделі, құқықтық және реттеуші талаптарға сәйкестігін, төлем шарттарын ескере отырып жүргізеді.
11. Комиссия отырысына үш жұмыс күні қалғанда Комиссия хатшысы сатып алу құжаттарын Комиссия мүшелерінің қарауына ұсынады.
12. Хатшы Комиссия мүшелеріне отырыс күні, уақыты мен өтетін орны туралы хабарлап, материалдармен танысуға уақыт береді.
13. Комиссия осы Қағидаларға сәйкес сатып алу бойынша ұсынылған коммерциялық ұсыныстарды немесе прайс-парақтарды (кемінде үш), олардың техникалық ерекшелікке, жеткізу мерзіміне, әлеуетті жеткізушінің беделіне, құқықтық және реттеуші талаптарға және төлем шарттарына сәйкестігін, сондай-ақ жабдықтың құны он мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асқан жағдайда – E-lab-та жабдықтың болмауын тексереді.

14. При стоимости оборудования, превышающем десять тысяч месячного расчетного показателя закуп оборудования проводится с использованием E-lab.
При этом Комиссия, рассмотрев ценовые предложения (конкурсные ценовые предложения) или коммерческие предложения (прайс-лист)), принимает решение о закупе оборудования основываясь на:
соответствии требованиям спецификации;
цене и стоимости;
сроках поставки;
репутации потенциального поставщика;
соответствии правовым и регуляторным требованиям;
условиях оплаты;
наличии оборудования в E-lab.
15. Закуп оборудования стоимостью свыше десяти тысячи месячного расчетного показателя проводится способом запроса ценовых предложений (конкурсными ценовыми предложениями) с использованием сведений о стоимости при наличии аналогичного оборудования в E-lab.
Для приобретения оборудования стоимостью, превышающем десять тысячекратных месячных расчетных показателей, Заказчик использует способ сбора ценовых предложений (конкурсных ценовых предложений) в E-lab для обеспечения минимальной цены закупаемого оборудования при сохранении заявленных характеристик с обеспечением прозрачности процесса закупа.
16. В стоимость закупаемого оборудования свыше десяти тысячекратных месячных расчетных показателей включаются затраты на регистрацию оборудования в Республике Казахстан, расходные материалы на первые три года эксплуатации, доставку, монтаж, установку, пуско-наладку оборудования, а также обучение персонала навыкам работы на оборудовании.
17. При закупе оборудования стоимостью свыше десяти тысячекратных месячных расчетных показателей Заказчик осуществляет закуп оборудования с указанием конкретной модели/марки и изготовителя оборудования, страны происхождения или уточняющих деталей товара с указанием их в спецификации.
18. При поступлении заявки на закуп члены комиссии заказчик проверяют наличие необходимого оборудования в E-lab. Поиск оборудования осуществляется на соответствие типу, производителю и характеристикам оборудования. При обнаружении оборудования в базе данных:
подтверждается его наличие и текущее состояние;
оценивается необходимость приобретения нового оборудования, учитывая возможности использования (аренды) уже имеющегося;
выносятся рекомендации о целесообразности закупа нового оборудования решением Комиссии.
19. После размещения сведений в E-lab о предстоящих закупках потенциальным поставщикам становятся доступны указанные сведения посредством уведомления от E-lab на указанные ими контактные данные.
20. Заказчик проводит закуп оборудования напрямую у производителя, минуя способ запроса и предоставления ценовых предложений от других поставщиков, при наличии необходимого оборудования в каталогах, размещенных в системе E-lab.

14. Жабдықтың құны он мың айлық есептік көрсеткіштен асқанда жабдықты сатып алу E-lab қолдану арқылы жүргізіледі. Бұл ретте Комиссия бағалық ұсыныстарды (конкурстық бағалық ұсыныстарды) немесе коммерциялық ұсыныстарды (прайс-парақтар) қарастырып, жабдықты сатып алу туралы шешімді:
ерекшелік талаптарына сәйкестігі;
баға және құн;
жеткізу мерзімі;
әлеуетті жеткізушінің беделі;
құқықтық және реттеуші талаптарға сәйкестігі;
төлем шарттары;
E-lab-та жабдықтың болуы негізінде қабылдайды.
15. Жабдықтың құны он мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асқанда жабдықты сатып алу егер E-lab-та ұқсас жабдықтың құны туралы мәліметтерді пайдалана отырып, бағалық ұсыныстарды сұрау тәсілімен (конкурстық бағалық ұсыныстарды) жүргізіледі.
Жабдықтың құны он мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асқан жағдайда, тапсырыс беруші жабдықтың сатып алынатын бағасын мәлімделген сипаттамаларды сақтай отырып, сатып алу процесінің ашықтығын қамтамасыз ете отырып, жабдықты ең төменгі бағада алу үшін E-lab-та бағалық ұсыныстарды (конкурстық бағалық ұсыныстарды) жинау әдісін пайдаланады.
16. Құны он мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын сатып алынатын жабдықтың құнына жабдықты Қазақстан Республикасында тіркеу, пайдаланудың алғашқы үш жылына арналған шығыс материалдары, жеткізу, монтаждау, орнату, іске қосу-жөндеу жұмыстары, сондай-ақ персоналды жабдықты пайдалану дағдыларын үйрету шығындары кіреді.
17. Құны он мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын жабдықты сатып алғанда, тапсырыс беруші жабдықтың нақты моделі/маркасы, өндірушісі, шыққан елі немесе ерекшелікте көрсетілген тауар туралы нақты мәліметтерді көрсетіп, жабдықты сатып алады.
18. Сатып алуға өтінім келіп түскенде тапсырыс беруші комиссия мүшелері қажетті жабдықтың E-lab-та бар-жоғын тексереді. Жабдықты іздеу оның түрі, өндірушісі және сипаттамасына сәйкестігіне қарай жүргізіледі. Егер жабдық дерекқорда табылса:
оның қолжетімділігі мен ағымдағы күйі расталады;
жаңа жабдықты сатып алу қажеттілігі, қолданыстағы жабдықты (жалға алу мүмкіндігін) ескере отырып, бағаланады;
жаңа жабдықты сатып алудың орындылығы туралы Комиссия шешімімен ұсыныстар беріледі.
19. Алдағы сатып алу туралы мәліметтер E-lab-та орналастырылғаннан кейін әлеуетті жеткізушілер көрсетілген байланыс деректері арқылы E-lab хабарламасы арқылы қолжетімділік алады.
20. Тапсырыс беруші қажетті жабдық E-lab жүйесіне орналастырылған каталогтарда болса, басқа жеткізушілерден бағалық ұсыныстарды сұрау және ұсыну тәсілдерін қолданбай-ақ, жабдықты өндірушіден тікелей сатып алады.

21. Потенциальный поставщик для участия в процедуре закупа проходит регистрацию в E-lab.
22. Потенциальный поставщик направляет ценовые предложения (конкурсные ценовые предложения) на указанные контакты в размещенных сведениях.
Итоговые ценовые предложения (конкурсные ценовые предложения) от потенциальных поставщиков размещаются в E-lab и находятся в общем доступе.
Закуп оборудования стоимостью свыше десяти тысячекратных месячных расчетных показателей признается состоявшимся при представлении одного ценового предложения (конкурсное ценовое предложение) потенциального поставщика к заключительной дате.
23. Заказчик вводит протокол заседания Комиссии в E-lab для открытого доступа пользователей.
24. При отсутствии и (или) не предоставлении ценовых предложений (конкурсных ценовых предложений) от потенциальных поставщиков на оборудования стоимостью свыше десяти тысячи месячного расчетного показателя закуп пересматривается с учетом внесений изменений в смету расходов по проектам и (или) программам для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств с целью приобретения другого оборудования и (или) повторное размещение измененной информации о закупах на предстоящий год.
25. Информация о закупленном оборудовании стоимостью свыше десяти тысячекратного расчетного показателя вносится в E-lab. Заказчик ежемесячно до 5 числа обновляет статусы оборудования: "в период поставки", "поставлено", "в наличии".
26. Информация о закупленном, имеющемся и поставляемом оборудовании в E-lab используется для обзора и анализа потребности оборудования по стране. Доступ к отчетам и аналитике обеспечивается Центром для соответствующих пользователей.
27. Заказчик интегрирует свои процессы с платформой для согласования условий поставки и оплаты, а также отслеживания статуса заказа.
28. Центр формирует и выгружает отчеты по закупленному оборудованию через E-lab, которые содержат информацию о закупах, потенциальных поставщиках, сроках поставки и текущем статусе оборудования не позднее последней пятницы каждого месяца.
29. В процессе эксплуатации закупленного оборудования заказчик ведет учет работы, включая время работы, периоды ремонта, загруженность и оценку его эффективности E-lab.
30. В течение финансового года годовой объем закупа однородных товаров, работ, услуг не делится на части, размер, одной из которых менее десяти тысячекратного месячного расчетного показателя.
31. Комиссия по результатам рассмотрения и обсуждения внесенных документов закупа (с приложенными к нему предложениями (конкурсными ценовыми предложениями) или коммерческими предложениями (прайс-лист)) секретарем Комиссии принимает решение открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих и объявляется председательствующим в течение одного рабочего дня с момента внесения материалов закупа.
Решение считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества голосов членов комиссии. Секретарем комиссии результаты голосования фиксируется в протоколе заседания, который оформляется в течение пяти рабочих дней.
При наличии двух и более победителей при равных оценках у нескольких потенциальных поставщиков, победителем признается поставщик, направивший конкурсные ценовые предложения или коммерческие предложения (прайс-лист) первым.
В протоколе также фиксируются все высказанные мнения, особые мнения (если таковые имеются), и другие важные замечания.

21. Сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізуші E-lab-та тіркелуі қажет.
22. Әлеуетті жеткізуші орналастырылған мәліметтерде көрсетілген байланыстарға баға ұсыныстарын (конкурстық баға ұсыныстарын) жібереді.
Әлеуетті жеткізушілерден алынған соңғы баға ұсыныстары (конкурстық баға ұсыныстары) E-lab жүйесінде орналастырылады және жалпы қолжетімді болады.
Құны он мың айлық есептік көрсеткіштен асатын жабдықты сатып алу белгіленген мерзімге дейін жеткізушінің бір баға ұсынысын (конкурстық баға ұсынысы) ұсынған жағдайда орындалды деп есептеледі.
23. Тапсырыс беруші Комиссия отырысының хаттамасын E-lab жүйесіне ашық қолжетімділік үшін енгізеді.
24. Егер құны он мың айлық есептік көрсеткіштен асатын жабдықты сатып алуға әлеуетті жеткізушілерден баға ұсыныстары (конкурстық баға ұсыныстары) ұсынылмаған жағдайда, сатып алу жобалар мен (немесе) бағдарламалар бойынша шығыстарды сметасына түзетулер енгізуді ескере отырып қайта қаралады, ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды жүргізуге арналған бюджет қаражаты есебінен басқа да жабдықты сатып алу мақсатында немесе келесі жылға арналған сатып алулар туралы өзгертілген ақпаратты қайта орналастыру үшін жүзеге асырылады.
25. Құны он мың айлық есептік көрсеткіштен асатын сатып алынған жабдық туралы ақпарат E-lab жүйесіне енгізіледі. Тапсырыс беруші ай сайын 5-не дейін жабдықтың статусын жаңартып отырады: "жеткізу кезеңінде", "жеткізілді", "қолда бар".
26. E-lab жүйесінде сатып алынған, қолда бар және жеткізіліп жатқан жабдық туралы ақпарат ел бойынша жабдыққа деген қажеттілікті қарау және талдау үшін пайдаланылады. Есептер мен талдауға қолжетімділікті тиісті пайдаланушыларға Орталық қамтамасыз етеді.
27. Тапсырыс беруші жеткізу және төлем шарттарын келісу, сондай-ақ тапсырыстың орындалу статусын бақылау үшін өз процестерін платформамен біріктіреді.
28. Орталық әр айдың соңғы жұмасынан кешіктірмей E-lab арқылы сатып алынған жабдық туралы есептерді құрастырады және жүктейді, оларда сатып алулар, ықтимал жеткізушілер, жеткізу мерзімдері және жабдықтың ағымдағы статусы туралы ақпарат бар.
29. Сатып алынған жабдықты пайдалану барысында тапсырыс беруші жұмыс уақытын, жөндеу кезеңдерін, жүктемені және оның тиімділігін бағалауды қоса алғанда, E-lab жүйесінде жұмыс есебін жүргізеді.
30. Қаржылық жыл ішінде біртектес тауарлар, жұмыстар, қызметтерді сатып алудың жылдық көлемі он мың айлық есептік көрсеткіштен аз мөлшерге бөлінбейді.
31. Комиссия хатшы енгізген сатып алу құжаттарын (оған қоса берілген ұсыныстармен (конкурстық баға ұсыныстары) немесе коммерциялық ұсыныстармен (прайс-парақ)) қарау және талқылау нәтижелері бойынша қатысушылардың қарапайым көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы шешім қабылдайды және ол сатып алу материалдары енгізілгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде төрағалық етуші тарапынан жарияланады.
Шешім Комиссия мүшелерінің жалпы дауысының көпшілігі оны қолдап дауыс бергенде қабылданды деп есептеледі. Комиссия хатшысы дауыс беру нәтижелерін отырыс хаттамасында тіркейді, ол бес жұмыс күні ішінде ресімделеді.
Бірнеше әлеуетті жеткізушілер арасында балл тең түскен жағдайда, жеңімпаз конкурстық баға ұсынысын немесе коммерциялық ұсынысты (прайс-парақ) бірінші болып жіберген жеткізуші болып танылады.
Хаттамада айтылған барлық пікірлер, ерекше пікірлер (егер бар болса) және басқа да маңызды ескертулер де тіркеледі.

32. При рассмотрении коммерческих предложений или прайс-листов на закуп Комиссия использует способ запроса ценовых предложений.
При равном количестве голосов, голос председателя Комиссии (при отсутствии - заместителя председателя) является решающим.
33. Решение Комиссии оформляется протоколом заседания Комиссии. Протокол заседания Комиссии подписывается членами Комиссии.
По результатам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, Комиссия оформляет протокол об итогах закупок товаров, работ, услуг, который подписывается всеми присутствующими на заседании членами, а также секретарем конкурсной Комиссии.
Копия протокола об итогах закупок товаров, работ, услуг представляется заказчиком после подведения итогов закупок товаров, работ, услуг способом конкурса по требованию любого потенциального поставщика, представившего коммерческое предложение, в течении трех рабочих дней.
34. При отсутствии подписи какого-либо члена конкурсной Комиссии в соответствующих протоколах конкурсной Комиссии секретарем конкурсной Комиссии оформляется документ с информацией, содержащий причину отсутствия подписи.
При невозможности принять участие члена Комиссии в заседании, письменно уведомляет секретаря Комиссии причину отсутствия и при необходимости представляет подтверждающие документы (приказ, справка, лист временной нетрудоспособности, объяснительная).
35. Все заседания Комиссии по рассмотрению закупок товаров, работ и услуг протоколируются, дополнительно фиксируются на видео. Видеоархив заседаний хранится вместе с протоколами заседаний Комиссии в соответствии с внутренними нормативными актами заказчика.
36. Руководитель подразделения закупок заказчика обеспечивает ведение и обновление реестра закупа на официальном сайте заказчика. Реестр обновляется в течение трех рабочих дней со дня заключения договора о закупке и включает следующие данные: название потенциального поставщика, предмет закупа, сумму контракта, срок выполнения, и краткое описание условий договора.
37. Заключение договора осуществляется на основании решения Комиссии.
После принятия решения Комиссии работник юридического подразделения заказчика уведомляет выбранного поставщика о результатах и готовит проект договора.
Договор с выбранным поставщиком подготавливается юридическим подразделением и подписывается уполномоченными лицами.
38. После подписания обеими сторонами договор передается для его регистрации. Договор регистрируется в Журнале регистрации договоров организации заказчика.

32. Сатып алу бойынша коммерциялық ұсыныстарды немесе прайс-парақтарды қарау кезінде Комиссия баға ұсыныстарын сұрау тәсілін қолданады.
Дауыс тең болған жағдайда, Комиссия төрағасының (болмаған жағдайда төраға орынбасарының) дауысы шешуші болып табылады.
33. Комиссияның шешімі Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді. Комиссия отырысының хаттамасына Комиссия мүшелері қол қояды.
Әлеуетті жеткізушілердің конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру нәтижелері бойынша Комиссия сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, қөрсетілетін қызметтер бойынша қорытынды хаттаманы ресімдейді, оған отырысқа қатысқан барлық мүшелер және конкурстық
Комиссия хатшысы қол қояды. Конкурстық ұсынысты ұсынған кез келген әлеуетті жеткізушінің талабы бойынша тапсырыс беруші тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді конкурстық әдіспен сатып алудың қорытынды хаттамасының көшірмесін сатып алулардың қорытындылары жасалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде береді.
34. Конкурстық Комиссия хаттамасында қандай да бір конкурстық Комиссия мүшесінің қолы жоқ болған жағдайда, конкурстық Комиссия хатшысы қолдың болмау себебін қамтитын ақпараттық құжатты ресімдейді.
Комиссия мүшесі отырысқа қатыса алмайтын жағдайда, ол Комиссия хатшысын жазбаша түрде болмау себебінен хабардар етеді және қажет болған жағдайда растайтын құжаттарды (бұйрық, анықтама, уақытша еңбекке жарамсыздық парағы, түсініктеме) ұсынады.
35. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды қарау жөніндегі Комиссияның барлық отырыстары хаттамамен ресімделеді, сондай-ақ бейнежазбаға түсіріледі. Отырыс бейнеархиві Комиссия отырыстарының хаттамаларымен бірге тапсырыс берушінің ішкі нормативтік актілеріне сәйкес сақталады.
36. Тапсырыс берушінің сатып алулар бөлімінің басшысы тапсырыс берушінің ресми сайтында сатып алу тізілімін жүргізу және жаңарту бойынша жауапты болып табылады. Тізілім сатып алу шарты жасалған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жаңартылады және келесі мәліметтерді қамтиды: ықтимал жеткізушінің атауы, сатып алу нысаны, келісімшарт сомасы, орындалу мерзімі және шарт талаптарының қысқаша сипаттамасы.
37. Шартты жасау Комиссияның шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Комиссияның шешімі қабылданғаннан кейін тапсырыс берушінің заң бөлімі қызметкері таңдалған жеткізушіні нәтижелер туралы хабардар етеді және шарт жобасын дайындайды. Таңдалған жеткізушімен шарт заң бөлімі арқылы дайындалады және уәкілетті тұлғалармен қол қойылады.
38. Екі тарап қол қойғаннан кейін шарт оны тіркеу үшін беріледі. Шарт тапсырыс беруші ұйымының шарттарды тіркеу журналында тіркеледі.

39. Протоколы разногласий, поступившие от поставщиков, рассматриваются в том же порядке, что и проекты договоров.
Приложение
к Правилам приобретения
научно-исследовательскими
институтами и организациями
высшего и (или) послевузовского
образования товаров,
работ, услуг, необходимых
для выполнения научных исследований
и научных работ, реализуемых
за счет бюджетных средств
Перечень товаров, работ и услуг, планируемых к закупу для научных исследований
в ______ году в рамках выполнения государственного заказа по
___________________________________________________
(наименование конкурса)
_____________________________________________________
(наименование организации)
Наименование
Характеристики (для оборудования допускается указание модели, марки, страны и других сведений)
Обоснование закупок оборудования
Планируемая стоимость
Сроки закупок

39. Жеткізушілерден түскен келіспеушілік хаттамалары шарт жобаларын қарау тәртібімен қаралады.
Ғылыми-зерттеу
институттарының
және жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарының
бюджет қаражаты есебінен
өткізілетін ғылыми зерттеулер
мен ғылыми жұмыстарды
жүргізу үшін қажетті
тауарларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді сатып
алу қағидаларына
қосымша
Мемлекеттік тапсырысты іске асыру аясында ______ жылы ғылыми зерттеулер үшін сатып алуға жоспарланған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі ________________________________________________ (конкурстың атауы) __________________________________________________ (ұйым атауы)
Атауы
Сипаттамалары (жабдық үшін моделін, маркасын, елді және басқа ақпаратты көрсетуге рұқсат етіледі)
Жабдықты сатып алудың негіздемесі
Жоспарланған құны
Сатып алу мерзімдері