О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 28 сентября 2023 года № 7-32 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Жамбылского района"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 26 июня 2024 года № 19-103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 27 июня 2024 года № 6137-05
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Жамбылского района" от 28 сентября 2023 года № 7-32 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6033-05) следующие изменения:
в приложении к указанному решению:
подпункт 1) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
в казахском тексте первый абзац подпункта 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) 9 мамыр – Жеңіс Күні:
мәртебеcі "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне бір рет – 450 (төрт жүз елу) айлық есептік көрсеткіш және ай сайын 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
подпункт 4) пункта 7 исключить;
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара единовременная социальная помощь оказывается с учетом среднедушевого дохода не превышающего порога, однократного размера к прожиточному минимуму по области:
в случае причинения вреда его имуществу (при наличии подтверждающего документа) единовременно в размере – 200 (двести) месячных расчетных показателей;
срок обращения за социальной помощью при наступлении стихийного бедствия или пожара – три месяца;";
подпункт 3) пункта 9 изложить в новой редакции:
"3) лицам (семьям) признанным ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний:
лицам состоящим на диспансерном учете с социально значимым заболеванием без учета среднедушевого дохода в размере 7 (семь) месячных расчетных показателей, ежемесячно;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированных вирусом иммунодефицита человека состоящих на диспансерном учете ежемесячно без учета среднедушевого дохода 2 (два) кратных размера величины прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;".

Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 7-32 "Жамбыл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешiмiне өзгерістер енгiзу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 маусымдағы № 19-103 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 маусымда № 6137-05 болып тіркелді
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 7-32 "Жамбыл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6033-05 болып тіркелген) шешiмiне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
2-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
қазақ тіліндегі мәтінде 7-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 9 мамыр – Жеңіс Күні:
мәртебеcі "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне бір рет – 450 (төрт жүз елу) айлық есептік көрсеткіш және ай сайын 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
7-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) біржолғы әлеуметтік көмек облыс бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік мөлшерінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып:
оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда (растайтын құжат болған жағдайда) бір рет – 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдары туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімі – үш ай;";
9-тармақ 3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) әлеуметтік маңызы бар аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі деп танылған тұлғалар (отбасы):
әлеуметтік маңызы бар ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға жан басына шаққандағы орташа кірісін есепке алмай, ай сайын 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
адамның иммунитет тапшылығы вирусын жұқтырған балалардың диспансерлік есепте тіркелген ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне әлеуметтік көмек ай сайын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде;".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. председателя маслихата О. Тортаев

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың төрағасының м.а. О. Тортаев